Facebook rozważa wprwadzenie przycisku "Nie lubię"

Marta_34

Nowicjusz
Dołączył
22 Marzec 2016
Posty
23
Punkty reakcji
0
Jeśli ktoś nie lubi tego co wstawiliśmy na fb i miałby możliwość wyrażenia tego w sposób zaznaczenia łapki w dół, to nie wiem czy komuś by się to podobało. Wrzucasz np. swoje zdjecie, a ktoś Ci daje do zrozumienia, ze nie lubi...średnio fajnie
 

Kaznodzieya

Kaznodzieya
Dołączył
16 Luty 2006
Posty
10 124
Punkty reakcji
98
Ale czy nie o to poniekąd chodzi ? Wyraź co czujesz a jak nie lubisz czegoś to też to otwarcie powiedz. Wszelkie "mądre" reklamy medialne do tego nakłaniają - czyż nie ?
Aspekt milczący jest dwojako interpretowany. Podejrzewam że każdy by chciał widzieć tylko same superlatywy o sobie. Ale takie łechtanie to zwykłe zakłamanie prawdy w jakim kochają się często ludzie.
 

samba_mamba

Nowicjusz
Dołączył
22 Marzec 2011
Posty
1 023
Punkty reakcji
19
Miasto
Oświęcim
A ja bym się nie obraziła, gdyby dali przycisk "don't care". Za to widzę te rzesze obrażonych mamusiek i selfików. :D
 

elfka97

Nowicjusz
Dołączył
24 Marzec 2016
Posty
4
Punkty reakcji
0
Wiek
26
Miasto
Kraków
Myślę, ze przycisk "nie lubie" otworzyłby drzwi ogromnej fali hejtu, której nam nie potrzeba. Juz teraz pod dowolnym obrazkiem o dowolnej treści ludzie obrzucają się błotem, wiec po co im to ułatwiać? Czy nie lepiej i zdrowiej budować nasze relacja (nawet te internetowe) na pozytywach, opowiadając i prezentując to, co mi się podoba, a nie to, czego nie lubię? Poza tym na fb. istnieje cala masa różnych profili typu: nie lubię tej czy innej partii, matek, studentów itp. W jakis sposób pozwala to chyba wyladować wewnetrzną frustrację no i nasze stosunki z kuzynką nie legną w gruzach, kiedy zamiast "nie lubię" pod 100-nym zdjeciem jej bobaska po ciuchu polubimy sobie "beke z mamusiek".
 

BosMana

Nowicjusz
Dołączył
20 Kwiecień 2016
Posty
3
Punkty reakcji
0
Uważam, że taka opcja by się czasami przydała, ale na pewno by była nadużywana tam, gdzie nie powinna. Ale teraz już wprowadzili dodatkowe "emotikony" i wydaje mi się, że tam taka smutna buźka wystarczy...
 

ryhawa

Nowicjusz
Dołączył
2 Lipiec 2016
Posty
22
Punkty reakcji
0
dla ludzi rozważnych była by czymś ok, ale nie oszukujmy się to było by nadużywane przez hejterów.
 

adamekgrzes

Nowicjusz
Dołączył
2 Czerwiec 2016
Posty
4
Punkty reakcji
0
Niby niefajnie jak ktoś da "nie lubię" pod Twoim zdjęciem. Mogłoby być tak, że ktoś ze znajomych "żartownisiów" dałby łapkę w dół, trochę średnio. A z drugiej strony jak widzę posty, które niektórzy publikują to aż mnie nosi w środku, bo przyciski typu wrr, przykro mi itd. nie są wystarczające. Albo powinno być nie lubię, albo emotikona typu "żal mi Ciebie" (nazwa z przymrużeniem oka) :p
 
J

jakzausunieto

Guest
Jakby dodali przycisk "Nie lubię" bankowo by było w wielu systemach wymiany linków by nabijali punkty żeby komuś uprzykrzyć życie na FB.
 
Dołączył
10 Lipiec 2009
Posty
2 118
Punkty reakcji
297
samba_mamba napisał:
A ja bym się nie obraziła, gdyby dali przycisk "don't care". Za to widzę te rzesze obrażonych mamusiek i selfików. :D
Przycisk "don't care" byłby dobry.:D U mnie znajomi robią sobie z fb drugiego Instagrama, gdzie wrzucają co właśnie będą żreć. :sleep:
 

cherry_blossom

Nowicjusz
Dołączył
28 Kwiecień 2016
Posty
47
Punkty reakcji
0
Pincerka napisał:
A ja bym się nie obraziła, gdyby dali przycisk "don't care". Za to widzę te rzesze obrażonych mamusiek i selfików. :D
Przycisk "don't care" byłby dobry. :D U mnie znajomi robią sobie z fb drugiego Instagrama, gdzie wrzucają co właśnie będą żreć. :sleep:
w sumie jest taka funkcja "don't care" - ukryj post :p
 

thirtyfashion

Nowicjusz
Dołączył
27 Czerwiec 2016
Posty
28
Punkty reakcji
0
Miasto
Warszawa
Istnieje takie niebezpieczeństwo, że Facebook stanie się jeszcze bardziej dostępny dla rozprzestrzeniania negatywnych emocji. Do tej pory tylko w komentarzach ludzie mogli wyrazić swoje niezadowolenie, ale co leniwszym nie chciało się pisać więc odpuszczali. Ciekawe też, czy oznaczając post osoby "nie lubię", kolejne posty beda sie wyswietlać już dużo rzadziej??
 

Olika

Nowicjusz
Dołączył
8 Sierpień 2016
Posty
7
Punkty reakcji
0
moim zdaniem opcja przydatna, ale nie powinna zostać wprowadzona. Choćby ze względu na to, że dzieci same się będą szykanować
 

GlosNiewazny

Nowicjusz
Dołączył
13 Wrzesień 2016
Posty
4
Punkty reakcji
1
Trzy dni po wprowadzeniu przycisku „nie lubię” Internet upadnie z powodu przeciążenia wszystkich serwerów na świecie, a potem już tylko III WŚ i koniec świata.
 

Eldok

Nowicjusz
Dołączył
19 Wrzesień 2016
Posty
15
Punkty reakcji
2
Taka opcja raczej odpada- fala hejtu zniszczyłaby nawet fejsa :p A jeśli nawet ktoś czegoś nie lubi to nie klika "lubię to" i koniec, to logiczne
 
Do góry