Facebook rozważa wprwadzenie przycisku "Nie lubię"

inherentny

Geniu Loci
Dołączył
19 Grudzień 2012
Posty
270
Punkty reakcji
13
Miasto
kraków
Mnie Facebook służy tylko do bycia na bierząco z ulubionymi portalami, więc przycisk nie lubię nijak wpłynie na mój komfort korzystania z fb.
 

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
Nic takiego nie wejdzie. FB posiada profil działania polegający na możliwie najbardziej przyjaznym podejściu do użytkownika. Zagłaskuje go wręcz, zachęcając do postowania i udzielania się. Perspektywa że ktoś mógłby "znielubić" naszą zawartość zwyczajnie kłóci się z polityką firmy.
 

Bal_lerina

Nowicjusz
Dołączył
5 Grudzień 2011
Posty
183
Punkty reakcji
1
Miasto
polska
Słysze o tym długo,a le jakoś wciąż nie ma, były propozyjce też kilku innych... Mnie denerwuję te "Dzień dobry i dobry wieczór" jak się loguje
 

Olanzapine

Nowicjusz
Dołączył
10 Luty 2016
Posty
113
Punkty reakcji
1
Facebook za bardzo wkracza w życie, wiem że to potrzebne do manipulacji stadem ("XXX ma dziś urodziny! Złóż mu życzenia, na pewno będzie mu miło!" - masakra) Wielu ludzi się na to nabiera, jak z tymi francuskimi flagami po zamachu - myślę że garstka zmieniłaby swoje profilowe gdyby nie podsunięta przez facebooka opcja - dwa kliki i masz, taki proste. Gdyby nie studia i niektórzy znajomi na saksach usunęłabym to badziewie w cholerę.
A co do opcji "Nie lubię" wciąż nie ma i mam nadzieję, że będą zmieniać jak najmniej.
 

AuroraBorealis

Nowicjusz
Dołączył
24 Luty 2016
Posty
46
Punkty reakcji
0
Opcja "nie lubię" na pewno byłaby używana w sposób, który zaszkodzi innym użytkownikom, a na to Facebook nigdy nie pozwoli. IMHO sama opcja "lubię to" to genialne posunięcie, bo znacznie ogranicza czas, jaki ludzie spędzają nad jednym postem czy zdjęciem i pozwala szybciej przejść do następnego, a zwłaszcza do reklam, gier i innych rzeczy, na których FB zarobi. Zostawienie tylko jednej opcji, bez jej przeciwności w postaci "nie lubię", pozwala na tworzenie bardziej cukierkowej i przyjaznej platformy, na której coraz więcej osób chce spędzać czas.
 

Iluvfantasy

Moderator
Członek Załogi
Moderator
Super Moderator
Dołączył
5 Lipiec 2007
Posty
3 067
Punkty reakcji
245
I doczekaliśmy się ;) Jednak wprowadzili zmiany w lajkowaniu. Dodali emotki, które można użyć zamiast łapki w górę:

DG042dl.jpg
 
W

wiki9969

Guest
No cóż... Dzieciaki będą zadowolone. :)

Mnie osobiście to też się nie podoba. A jak zobaczyłam te dziwne emotki, to zaczęłam się zastanawiać: czy to kwestia aktualizacji mobilnej przeglądarki czy też jakiś większy Facebookowy problem? :tongue:
 

andrzejbb

Nowicjusz
Dołączył
23 Grudzień 2015
Posty
16
Punkty reakcji
0
Według mnie jest to ciekawa innowacja, choć wprowadza trochę zamieszania :p
 

obeliks

Nowicjusz
Dołączył
19 Luty 2016
Posty
12
Punkty reakcji
0
Według mnie nieptrzebne. Ludzie teraz na potęgę będą klikać wrr lub haha dla zabawy ;p
 

AuroraBorealis

Nowicjusz
Dołączył
24 Luty 2016
Posty
46
Punkty reakcji
0
Moim zdaniem nowe emotki na FB wyglądają dziecinnie. Fejs nastawia się na nowy target, o średniej wieku 13 lat?
 

obeliks

Nowicjusz
Dołączył
19 Luty 2016
Posty
12
Punkty reakcji
0
Fejs nastawia się na komunikację nastawioną na obrazki. Niedługo ludzie w ogóle zapomną do czego służą słowa ;)
 

Kathlyn

Nowicjusz
Dołączył
7 Październik 2015
Posty
53
Punkty reakcji
0
Moim zdaniem ów przycisk ,, nie lubię" nie jest potrzebny, przynajmniej jak dla mnie. Ja jak coś lubię to oznaczam albo ignoruje.
 

mazialenka00

Nowicjusz
Dołączył
16 Marzec 2016
Posty
5
Punkty reakcji
1
Wiele razy korci, żeby komuś kliknąć "Nie lubię" ale gdyby wprowadzili taki przycisk to nie sądzę, żeby ludzie go często klikali. Być może internetowe trolle.
 

Kathlyn

Nowicjusz
Dołączył
7 Październik 2015
Posty
53
Punkty reakcji
0
Pincerka napisał:
Mi facebook jest tylko potrzebny do stalkowania. :szuka:
He he :) Ktoś przynajmniej czuję tutaj wyraźnie misje odnośnie facebooka :)
 

Zdrapaka

Nowicjusz
Dołączył
9 Luty 2016
Posty
35
Punkty reakcji
2
Myślę, że przycisk "nie lubię" nie odnajdzie zastosowania na Facebook'u. Bo jak kogoś nie interesuje czyjaś wiadomość to może ją pominąć, a jak lubi to wystarczy kliknąć. Dając możliwośc ludziom kliknięcia w przycisk "nie lubię" ludzie, a w tym najmłodsi będą się zasadzać na tych których nie lubią za byle co. Za dużo hejtu - NIE POPIERAJCIE TEGO.
 

Kaznodzieya

Kaznodzieya
Dołączył
16 Luty 2006
Posty
10 124
Punkty reakcji
98
Gressil napisał:
A co wy sądzicie na ten temat ?
Jestem "Za". To nie Hejt wyrazić w taki sposób o czymś swoją opinię czy gust.
Myślę że właśnie obecny system jest nie obiektywny i przekłamuje stawiając tylko pozytywy w podróżnieniu do pewnej pasywności braku możliwości innej oceny. Bo brak oceny nie oznacza zaraz "nie lubię"

Nawet mój windows pyta mnie czasem po uruchomieniu czy podoba mi się to co widzę i mam możliwość odpowiedzieć TAK/NIE. Pomimo możliowości braku odpowiedzi.
 
Do góry