Eutanazia

Saperka

Nowicjusz
Dołączył
26 Sierpień 2005
Posty
40
Punkty reakcji
0
Miasto
Luksemburg
zielka napisał:
Jestem na nie... ale sądze, że w niektórych przypadkach może to być najlepsze rozwiązanie =(
[snapback]74275[/snapback]​
Jestem za a nawet przeciw co?? Hehe, sorry ale z Twojej wypowiedzi niewiele wynika...Jakie sa te "niektore przypadki"?? :mruga:
 

morfeusz

Nowicjusz
Dołączył
1 Wrzesień 2005
Posty
441
Punkty reakcji
0
Wiek
40
Miasto
Poznań
Jestem przeciwny eutanazji pod każdym względem. Czy to na życzenie ciężko
chorej osoby, czy o zgrozo decyzji osoby do tego uprawnionej- małżonka,
opiekuna. itp. Dlaczego????? Ponieważ wiem jakie są tego konsekwencje w
Holandii. O Hospicjach w tym kraju można tylko pomarzyć. Eutanazji mogą być
poddane nawet dzieci z poważnymi zaburzeniami intelektualnymi i fizycznymi,
po prostu dzieci niepełnosprawne. Wszystko postępuje w takim "chorobliwym"
kierunku życia społecznego, że nawet przechodnie na widok rodziny z dzieckiem
niepełnosprawnym nie krępują się zapytać dlaczego nie poddali go eutanazji.
Szacuje się że w 70% eutanazja jest przeprowadzana bez wiedzy rodziny i samej
osoby chorej.
Człowiek zaczął lawirować między życiem i śmiercią, uzurpując sobie prawo do
decydować o tym kto może żyć a kto nie. Wszelkie "ułomności", "niedołęstwa" są
wystarczającym pretekstem do tego aby pozbawić kogoś życia. Nasuwa mi się tutaj wizerunek rasy nadludzi, którzy będą mieli jedyne prawo bytu.
I nie sądzę aby człowiek będący w stanie traumatycznej choroby, mógł
odpowiedzialnie, bez zawahania, bez uczucia w stosunku do najbliższego
otoczenia podjąć tak drastyczną decyzje.

Przecież nie żyjemy na tym świecie z myślą o tym jak umrzemy. Ale w wyniku
takich nieludzkich, niehumanitarnych dążeń człowieka, każda przyszła matka
będzie się zastanawiała czy jej dziecko będzie miało to szczęście dożyć
szczęśliwie swych dni nawet gdy, będzie niepełnosprawne.

Jeszcze jedno, co za ironia eutanazja z gr. oznacza "dobrą śmierć” czy aby
słuszną?, Dla kogo dobrą?, może dla korporacji ubezpieczeniowych?, Dla rodzinki
czyhającej na spadek?
 

snaut

Nowicjusz
Dołączył
1 Sierpień 2005
Posty
493
Punkty reakcji
1
Wiek
17
"morfeusz" napisał:
Ponieważ wiem jakie są tego konsekwencje w Holandii
Co nie znaczy że nie można stworzyć prawa dotyczącego eutanazji inaczej niż w Holandii. Powoływanie się na coś takeigo jest błędem logicznym - pars pro toto. Jeżeli gdzieś coś się dzieję to nie znaczy że wszędzie będzie tak samo.
"morfeusz" napisał:
I nie sądzę aby człowiek będący w stanie traumatycznej choroby, mógł
odpowiedzialnie, bez zawahania, bez uczucia w stosunku do najbliższego
otoczenia podjąć tak drastyczną decyzje.
Ale to na szczęście na zawsze pozostanie Twoją opinią, co złego widzisz w wahaniu, a co do stosunku do najbliższego otoczenia no to przecież musi zapytać się lekarza jakie są jego rokowania, ile lat może mieć przed sobą i prawdopodobnie poznać wiele innych czynników które mogłyby wskazać na jakość przyszłego potencjalnego "życia".
Co do reszty to zgadzam się że inni nie powinni za nas decydować, ale w przypadku gdy sami możemy to zrobić to nie mam nic przeciwko.
 

morfeusz

Nowicjusz
Dołączył
1 Wrzesień 2005
Posty
441
Punkty reakcji
0
Wiek
40
Miasto
Poznań
.No tak zapomniałem że w Polsce może być lepiej niż w Holandii. Przecież to taki normalny kraj w niej eutanazja na pewno będzie oznaczała „dobrą śmierć”.
 

Kijek

Nowicjusz
Dołączył
21 Lipiec 2005
Posty
486
Punkty reakcji
0
Miasto
Warszawa
zielka napisał:
Jestem na nie... ale sądze, że w niektórych przypadkach może to być najlepsze rozwiązanie =(
[snapback]74275[/snapback]​
Transponując powiedzenie naszego prezydenta (byłego) Lecha Wałęsy można powiedzieć, że zielka jest przeciw, a nawet za.
 

snaut

Nowicjusz
Dołączył
1 Sierpień 2005
Posty
493
Punkty reakcji
1
Wiek
17
morfeusz napisał:
.No tak zapomniałem że w Polsce może być lepiej niż w Holandii. Przecież to taki normalny kraj w niej eutanazja na pewno będzie oznaczała „dobrą śmierć”.
[snapback]75141[/snapback]​
Morfeusz pozwól że odpowiem w Twoim stylu.
Nie w Polsce napewno nie może być lepiej niż w Holandi, przecież my głupiutcy polacy sami nie jesteśmy w stanie nic dobrego wymyślić i wprowadzić to w życie, możemy tylko jak dzieci przejmować schematy z innych krajów.
 

morfeusz

Nowicjusz
Dołączył
1 Wrzesień 2005
Posty
441
Punkty reakcji
0
Wiek
40
Miasto
Poznań
No przecież! Polak na pewno wymyśli coś, co pozwoli ludziom jakże humanitarnie odejść z tego świata. Normalnie duma mnie zżera z tego powodu. Jacy to my jesteśmy mądrzy, tylko szkoda, że nie tam gdzie trzeba snaut. :]
 

snaut

Nowicjusz
Dołączył
1 Sierpień 2005
Posty
493
Punkty reakcji
1
Wiek
17
Morfeusz dość, rozmowa w tym stylu nie ma najmniejszego sensu, jak masz jeszcze jakieś logiczne argumenty to chętnie z nimi będe polemizować.
 

Kijek

Nowicjusz
Dołączył
21 Lipiec 2005
Posty
486
Punkty reakcji
0
Miasto
Warszawa
Wracając do kwestii eutanazji - czy naprtawdę powinniśmy podziwiać lekarza czekającego, aż natura zrobi swoje, w przeciwieństwie do innego, który chce jej pomóc? Czy nie powinno chodzić po prostu o to, by życie, łącznie z jego ostatnim rozdziałem było lepsze?

W Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych często zwraca się uwagę na to, że za uwolnienie - dzięki eutanazji - człowieka od cierpień towarzyszących umieraniu można być ukaranym równie surowo jak za zaniechanie podobnych działań w stosunku do zwierzęcia. Dlaczego zwierzęta zasługują na więcej niż ludzie?
 

Jack71

Nowicjusz
Dołączył
8 Listopad 2005
Posty
315
Punkty reakcji
0
Miasto
Gostyn
Pozwolcie ze i ja cos tu napisze a wiec nie jestem za eutanazja
zgoda na eutanazje tworzy nieludzki swiat selekcji w ktorym prawo do zycia maja silni i zdrowi
a słabsi i chorzy skazywani sa na smierc
bo legalizacja eutanazji jak pokazuja przypadkikrajow w ktorych eutanazje zalegalizowano prowadzi do wzrostu usmiercania pacjentow bez ich wiedzy przez lekarzy ktorzy uwazaja ze nie warto juz ich leczyc
ale w dodatku Ci silni i zdrowi nie zdaja sobie sprawy z tego ze za chwile sami moga zostac skazani na smierc
w krajach gdzie dokonuje sie eytanazji chore osoby kusi sie wmawiajac im ze to jedyne wyjscie szczegolnie osoba starszym tak wiec jak dlamnie eutanazja to nic dobrego wrecz przeciwnie to duze zagrozenie dla ludzi
oby nie byla zalegalizowana w Polsce
 

morfeusz

Nowicjusz
Dołączył
1 Wrzesień 2005
Posty
441
Punkty reakcji
0
Wiek
40
Miasto
Poznań
Morfeusz dość, rozmowa w tym stylu nie ma najmniejszego sensu, jak masz jeszcze jakieś logiczne argumenty to chętnie z nimi będe polemizować.


Ja swoje logiczne argumenty juz podałem ale jakos zwolennicy eutanazji do nich się nie ustosunkowali. No cóż :/
 

snaut

Nowicjusz
Dołączył
1 Sierpień 2005
Posty
493
Punkty reakcji
1
Wiek
17
Zwolennicy eutanazji nie będą się ustosunkowywać do "logicznych" błędów logicznych. Twój opis sytuacji w Holandi brzmi rzeczywiście dramatycznie i niechciałbym (jeżeli ten opis jest prawdziwy - proszę o źródło) aby gdziekolwiek takie prawo było powielane. Co wcale nie znaczy że nie da się stworzyć innego prawa, pozwalającego na eutanazję w znacznie bardziej humanitarny sposób. Eutanazja jest lepszym rozwiązaniem przynajmniej w stosunku do bliskich niż samobójstwo, a jego tak po prostu nie wyeliminujemy więc może lepiej pozwolić tym którzy tego chcą godnie odejść ze świata. Wolność jest dla mnie podstawową wartością i chcę aby inni też mogli z niej korzystać. Polecam film "W stronę morza", gdzie jest właśnie przedstawiony punkt widzenia zwolenników eutanazji.
 

morfeusz

Nowicjusz
Dołączył
1 Wrzesień 2005
Posty
441
Punkty reakcji
0
Wiek
40
Miasto
Poznań
Zwolennicy eutanazji nie będą się ustosunkowywać do "logicznych" błędów logicznych. Twój opis sytuacji w Holandi brzmi rzeczywiście dramatycznie i niechciałbym (jeżeli ten opis jest prawdziwy - proszę o źródło) aby gdziekolwiek takie prawo było powielane. Co wcale nie znaczy że nie da się stworzyć innego prawa, pozwalającego na eutanazję w znacznie bardziej humanitarny sposób. Eutanazja jest lepszym rozwiązaniem przynajmniej w stosunku do bliskich niż samobójstwo, a jego tak po prostu nie wyeliminujemy więc może lepiej pozwolić tym którzy tego chcą godnie odejść ze świata. Wolność jest dla mnie podstawową wartością i chcę aby inni też mogli z niej korzystać. Polecam film "W stronę morza", gdzie jest właśnie przedstawiony punkt widzenia zwolenników eutanazji.

Snaut trzeba sie interesować tym co często telewizja puszcza po godzinach szczytu oglądalnosci, a nie tylko wzorować się na wyimaginowanych filmach. Eutanazja w znacznie bardziej humanitarny sposób przeprowadzana, hm pomyślmy, jakoś nic mi nie przychodzi do głowy. Moze ty znasz taki sposób :]. A czy eutanazja nie jest samobójstwem? Jeszcze trochę a ze szpitali zrobi się domy pogrzebowe i nikomu juz nie będzie potrzebny pawulon.
 

snaut

Nowicjusz
Dołączył
1 Sierpień 2005
Posty
493
Punkty reakcji
1
Wiek
17
Film ten niestety był oparty na faktach. Pomiędzy eutanazją a samobójstwem jest zasadnicza różnica, polegająca na tym że aż tak się nie rani bliskich, nie wprowadza się ich w szok mogący powstać właśnie po samobójstwie. Eutanzja ma być w moim przekonaniu wolnym wyborem jednostki, która będzie miała na każdym etapie prawo powiedzieć nie. Nie wyobrażam sobie eutanazji bez wiedzy rodziny czy tym bardziej chorego. Warunki pozwalające na eutanazję muszą być bardzo ścisłe jak np. nieuleczalna choroba, trwałe kalectwo.Nie jestem w stanie ad hoc wymyślić wszystkich warunków, ale jestem przekonany że po głębszej analizie zapewnienie prawa pozwalającego na godną eutanazję jest możliwe.
 

morfeusz

Nowicjusz
Dołączył
1 Wrzesień 2005
Posty
441
Punkty reakcji
0
Wiek
40
Miasto
Poznań
Zatem snauy wyobraź sobie ze w Holandii ok 20% eutanazji przeprowadzanych jest bez wiedzy samych krewnych a decyzja o tym często została podjęta przez otępiałego i nieświadomego człowieka. Starsi ludzie na wieśc o tym ze maja iść do szpitaka, wyjeżdzaja za granice aby tam się, leczyć. O hospicjach w tym kraju zapomnij, :]
 

snaut

Nowicjusz
Dołączył
1 Sierpień 2005
Posty
493
Punkty reakcji
1
Wiek
17
Przekonałeś mnie do tego że przed ustanowieniem konkretnych przepisów należy dokładnie zapoznać się z przykładami takich krajów jak Holandia, gdyż to co się tam dzieję też przeczy wolności na której tak mi zależy. Ale nie przekonałeś mnie i to raczej Ci się nie uda do całkowitego odrzucenia eutanazji.
 

morfeusz

Nowicjusz
Dołączył
1 Wrzesień 2005
Posty
441
Punkty reakcji
0
Wiek
40
Miasto
Poznań
Przekonałeś mnie do tego że przed ustanowieniem konkretnych przepisów należy dokładnie zapoznać się z przykładami takich krajów jak Holandia, gdyż to co się tam dzieję też przeczy wolności na której tak mi zależy. Ale nie przekonałeś mnie i to raczej Ci się nie uda do całkowitego odrzucenia eutanazji.

Nigdy nie mam zamiaru nikogo przekonywać. Najlepiej by było jakby sam zaczął człowiek dostrzegać w tej kwstii pewne niebezpieczne zawiłości.
 
Do góry