Dzisiejsza młodzież i nie tylko.

Kaznodzieya

Kaznodzieya
Dołączył
16 Luty 2006
Posty
10 124
Punkty reakcji
98
Obnażają. Tak jak mówisz. Moim zdaniem pogłębiając ten stan w towarzystwie miliardów im podobnych.
Czyż zatem zauważy jednostka że robi coś złego czy głupiego skoro wszyscy robią to samo ?
 
K

kate2

Guest
Kaznodzieya napisał:
Czyż zatem zauważy jednostka że robi coś złego czy głupiego skoro wszyscy robią to samo ?
Otóż nie wszyscy. I mądra jednostka ludzka jest tego świadoma. Nie ulegnie zatem presji wyznaczanych trendów wirtualnych.
 

Kleszczu

Nowicjusz
Dołączył
2 Sierpień 2015
Posty
13
Punkty reakcji
1
Wiek
29
Miasto
Walszewo
Kaznodzieya napisał:
Obnażają. Tak jak mówisz. Moim zdaniem pogłębiając ten stan w towarzystwie miliardów im podobnych.
Czyż zatem zauważy jednostka że robi coś złego czy głupiego skoro wszyscy robią to samo ?
Raczej nie zauważy, tak jak już pisałem. Jeśli zarejestrowali się tam w nieodpowiednim momencie (wieku) to z czasem używanie serwisu w ten niepoprawny sposób będzie dla nich naturalny, tak jak picie herbaty ze szklanki lub kubka. ;)
 

Kaznodzieya

Kaznodzieya
Dołączył
16 Luty 2006
Posty
10 124
Punkty reakcji
98
Kate nie neguję w czambół.

Ale rozmawiamy o edukacji i złym wpływie na tych drugich a tu okazuje się, że w opini wielu Ci będący w mniejszości demonizują problem.
 
M

MacaN

Guest
Kleszczu napisał:
Nie podoba mi się słowo plebs, bo to takie stwierdzenie jakbyś chciał pokazać jak wielkie jest Twoje ego.
A mi się podoba, plebs to plebs.



Kaznodzieya napisał:
Pozatym sąd wiadomo że plebs się rozwija skoro efekty i tendencje są wręcz odwrotne i raczej do głupiania ludzi wiedzą niźli edukowania ich w niej ?
:) Kaznodzieyo... Chociażby stąd, że nigdy na świecie nie było tak małego współczynnika analfabetyzmu.



Kleszczu napisał:
Dziwne, bo sądząc po Twoim rozumowaniu, to niektórzy już dawno temu powinni zmądrzeć. Poruszanie się między głupotą od małolata - nada odbiorcy naturalny stan, który będzie już wpisany w jego DNA.
W jakim DNA ? Miałeś biologię w gimnazjum ?



Kaznodzieya napisał:
Ja tu nie jestem takim optymistą. Jak patrzę co robi z ludźmi np. FB czy działy marketingu koncernów to nie mam takiego przekonania. WIdzę tendencje do usidlania ludzi bardziej niż do ich wyzwalania z głupoty.
A co robi ? Nic, to ludzie sami o sobie mówią, juz chyba tłumaczyłem - mówią, bo mają to wpisane w geny, mówią, bo większość jest głupia, ale nie wszyscy, którzy mówią do tej większości należą. Czy Ty naprawdę sądzisz, że ktoś kiedys wykorzysta przeciwko Tobie informacje z facebooka ? Może jeśli kogoś zamordujesz, ale w przeciwnym razie - nie.
 

Kaznodzieya

Kaznodzieya
Dołączył
16 Luty 2006
Posty
10 124
Punkty reakcji
98
MacaN napisał:
Pozatym sąd wiadomo że plebs się rozwija skoro efekty i tendencje są wręcz odwrotne i raczej do głupiania ludzi wiedzą niźli edukowania ich w niej ?
:) Kaznodzieyo... Chociażby stąd, że nigdy na świecie nie było tak małego współczynnika analfabetyzmu.

MacaN. No jeżeli to jest markerem rozwoju osobistego przez ostatnie 20 lat sieci to gratuluje. W takim razie arument iż z roku na rok rośnie użycie broni palnej przez cywilów i ofiar z tym związanych (zwłaszcza w USA), rośnie też statystyczna ilość przemocy w sieci, szkole, domach i pracy, też będzie dobrym argumentem.

MacaN napisał:
Ja tu nie jestem takim optymistą. Jak patrzę co robi z ludźmi np. FB czy działy marketingu koncernów to nie mam takiego przekonania. WIdzę tendencje do usidlania ludzi bardziej niż do ich wyzwalania z głupoty.
Czy Ty naprawdę sądzisz, że ktoś kiedys wykorzysta przeciwko Tobie informacje z facebooka ? Może jeśli kogoś zamordujesz, ale w przeciwnym razie - nie.
Nie nie sadzę że przeciwko mnie bo mnien tam po prostu nie ma :) Ale też nie, bo nie ma ku temu powodu. Przyglądam się jednak mechanizmowi i dziwie się że tego nie dostrzegasz jak wielu. Klaszcze jeden, klaszczą inni za nim a takie narzędzie to już broń w poznawaniu trendów jak i słabych punktów. Myślisz że inwiguluje się tylko jednostki ? Ja myślę że inwiguluje się całe grupy społeczne i narodowe. Bada nastroje i wykorzystuje tendencje, informacje ogólne czy inne możliwości i ie tylko do projektowania przyszłości. Przykładowo że ty się zwierzasz publicznie, obnarzają się i inni. Ty piejesz, to ośmielasz do tego innych. Tak to działa, że co niektórzy są nasieniem i trybikami napędzajacymi innych. Wielu nigdy nie pisało by tego co pisze gdyby nie zachęcili do tego werbalni klakierzy.
 

Tep

Nowicjusz
Dołączył
5 Sierpień 2015
Posty
1
Punkty reakcji
0
Ja nigdy bym nie pisał tego co napiszę, gdyby nie wirtualni klakierzy, fajnie jest mieć poparcie.
 
D

dave123

Guest
Też mnie irytuje ten fb , ja mam go tylko ze względy na studia , ewentualnie , żeby zapisać do listy na fb jak chce się iść do klubu by taniej płacić lub itp. a sam fb to strata czasu...
 
D

dave123

Guest
kate2 napisał:
Czyż zatem zauważy jednostka że robi coś złego czy głupiego skoro wszyscy robią to samo ?
Otóż nie wszyscy. I mądra jednostka ludzka jest tego świadoma. Nie ulegnie zatem presji wyznaczanych trendów wirtualnych.
Inteligencja nie ma tutaj nic do rzeczy , to jest pewnego rodzaju programowanie społeczne - to jest tak samo jak np. z modą dla kobiet - projektanci wypuszczają nowe style i potem wszyscy starają się te ubrania kupować bo są modne i te firmy na tej modzie zarabiają dzięki temu . Podobnie jest z fb , też pewne osoby zarabiają na tej inwigilacji grup społecznych... - dzięki temu mogą wypuszczać np. produkty , na które jest popyt...

Jak tak czytam to sporo osób na tym forum ulega programowaniu społecznemu...
 
K

kate2

Guest
dave123 napisał:
to jest tak samo jak np. z modą dla kobiet - projektanci wypuszczają nowe style i potem wszyscy starają się te ubrania kupować bo są modne
Nie wszyscy. Ja kupuję to, co do mnie pasuje i w czym dobrze się czuję, nie to co dyktuje sezon modowy.
 

Kaznodzieya

Kaznodzieya
Dołączył
16 Luty 2006
Posty
10 124
Punkty reakcji
98
Dave123 nie chodziło raczej o określenie wszyscy bez wyjątków. Ale generalnie ukazanie mechanizmu stada owiec.
 
D

dave123

Guest
kate2 napisał:
to jest tak samo jak np. z modą dla kobiet - projektanci wypuszczają nowe style i potem wszyscy starają się te ubrania kupować bo są modne
Nie wszyscy. Ja kupuję to, co do mnie pasuje i w czym dobrze się czuję, nie to co dyktuje sezon modowy.
Może ty tak ,ale zdecydowanie , większa grupa ludzi patrzy na to co jest modne ;)
Chociaż samo w sobie kupienie czegoś modnego nie uważam za coś złego , tylko uważam , że jest złe gdy kupuje się ciągle nowe ciuchy tylko ze względu bo w tym sezonie jest inna moda itp.
 

Jimmy James

Nowicjusz
Dołączył
15 Październik 2015
Posty
143
Punkty reakcji
8
Kleszczu napisał:
Nie widząc głupoty innych poczułem się znacznie lepiej, a ograniczenie korzystania z portali społecznościowych spowodowało, że moje poczucie własnej wartości minimalnie wzrosło.
Jeżeli od posiadania bądź nieposiadania konta na portalach społecznościowych zależy własne poczucie wartości to przyznam, że trochę słabo ;x


Kleszczu napisał:
Obawiam się, iż niedługo wszyscy zostaną tak zatruci komercją, że zaczną umierać.
Technologia może życie ułatwiać, lub w życiu przeszkadzać. Jeśli masz trochę oleju w głowie wtedy "komercja" cię nie "zabije"


Kleszczu napisał:
No i chciałbym dowiedzieć się co myślicie o młodzieży?
Tak jak w każdym pokoleniu, we wszystkich latach i dzisiejszych i 20lat temu i nawet 100lat temu jest mnóstwo idiotów, jest sporo rozumnych młodych ludzi, jest też mnóstwo indywidualistów przekonanych o swojej wyjątkowości, którzy tak naprawdę nie różnią się niczym od innych.
 
K

kate2

Guest
Jimmy James napisał:
Tak jak w każdym pokoleniu, we wszystkich latach i dzisiejszych i 20lat temu i nawet 100lat temu jest mnóstwo idiotów, jest sporo rozumnych młodych ludzi, jest też mnóstwo indywidualistów przekonanych o swojej wyjątkowości, którzy tak naprawdę nie różnią się niczym od innych.
Otóż to.
 
Do góry