Dzisiejsza młodzież i nie tylko.

Kleszczu

Nowicjusz
Dołączył
2 Sierpień 2015
Posty
13
Punkty reakcji
1
Wiek
29
Miasto
Walszewo
Generalnie nie chodzi mi o normalne użytkowanie serwisu i tak dalej, ale przecież ewidentnie widać jak niektórzy znajomi zostali tym pochłonięci i to mnie przeraża. Priorytetową sprawą dla nich jest zrobienie sobie zdjęcia, nie dla siebie, tylko dla innych i wrzucenie go zaraz na facebooka - częste wrzucanie jest głupotą, wyczuwam tutaj jakieś zaburzenia emocjonalne. Jeśli już rozmawiamy o facebooku, to powiem, że jest to dla mnie niezwykłe narzędzie do komunikowania się z resztą znajomych, ale widząc głupotę innych po prostu nie da się tam siedzieć. Robienie wszystkiego na pokaz stało się na porządku dziennym. Ile jest aplikacji i tak dalej, które pytają czy mają publikować nasze postępy na naszej tablicy - przecież to obłęd. Czy musimy mieć wszystko wypisane na profilu? Kiedyś jak ludzie jeszcze mieli dystans do tego, to ludzie dawali się poznać w życiu, a nie w internecie. Teraz nawet zauważcie, że związki są zagrożone przez głupotę sianą w sieci. Tam nic fajnego nie ma, grono manipulantów, które korzysta z ludzkiej naiwności - Ty klikasz, że chcesz darmowe doładowanie, a oni trzepią hajs.

fjany134 napisał:
Mlodziez nie od dzisiaj taka jest,w latach 50 na przykald 11-12-latkowie jarali jak kominy tecygara fajki inne rzeczy...A ze teraz wynalezli internet szejsbuki instagramy i inne portale to gimbaza masowo przechodzila na te "wirtualne tereny"...Chociaz mozna jednak powiedziec ze idiotyzm tej mlodziezy minimalnie sie zwiekszyl,kiedys to moze jarali ale ciezko pomagali rodzicom na roli do wieczora po szkole...A teraz to tylko "yolo elo swag" co drugie slowo kur...,i inne rzeczy...Jak ktos powiedzial nie ma sprawiedliwosci na tym swiecie,znam jedna gimbuske lat 15 glupia jak but,jara,klnie,a rozpuszczona i bogaci rodzice...I ze takim idiotkom lepiej sie w zyciu powiedzie niz pozadnym ludziom ktorzy ciezkopracuja...
Powiedzie się, owszem, ale będzie żyć z idiotami. :)
 

Kaznodzieya

Kaznodzieya
Dołączył
16 Luty 2006
Posty
10 124
Punkty reakcji
98
Widzę to co napsiałeś podobnie. Poza tym ostatnim zdaniem, bo co to za powodzenie.
 

fjany134

Nowicjusz
Dołączył
3 Sierpień 2015
Posty
10
Punkty reakcji
0
E tam...Wolalbym byc bogaty i zyc z idiotami,niz nie byc bogaty i zyc z nie-idiotami :( Ona ma high-life...W duszy chcialbym zeby firma jej rodziny zbankrutowala,niech poczuje zycie na wlasnej skorze,wtedy skonczy sie cackanie,jaranie i szpanowanie :)
 

Kleszczu

Nowicjusz
Dołączył
2 Sierpień 2015
Posty
13
Punkty reakcji
1
Wiek
29
Miasto
Walszewo
fjany134 napisał:
E tam...Wolalbym byc bogaty i zyc z idiotami,niz nie byc bogaty i zyc z nie-idiotami :( Ona ma high-life...W duszy chcialbym zeby firma jej rodziny zbankrutowala,niech poczuje zycie na wlasnej skorze,wtedy skonczy sie cackanie,jaranie i szpanowanie :)
Wyczuwam, że masz coś wspólnego z nią. Moje przypuszczenia to:

  • Byłeś z nią w związku, ale dała Ci kopa.
  • Jesteś w niej zakochany/zauroczony, ale raczej nic z tego nie masz.
 

fjany134

Nowicjusz
Dołączył
3 Sierpień 2015
Posty
10
Punkty reakcji
0
Akurat to byla tylko kolezanka (ex mojego brata),fakt wyglad ma,ale jest pusta gimbuska...Po prostu mialem nieciekawe przezycia z takimi jak ona(nie wnikacjie,pls,sprawy prywatne)...
 
K

kate2

Guest
Kleszczu napisał:
Priorytetową sprawą dla nich jest zrobienie sobie zdjęcia, nie dla siebie, tylko dla innych i wrzucenie go zaraz na facebooka - częste wrzucanie jest głupotą, wyczuwam tutaj jakieś zaburzenia emocjonalne.
Ja też wyczuwam :) Mam w znajomych kobietę (po 30 -stce) która wrzuca fotkę swojej twarzy codziennie!!!! z dopiskiem; ,,Hmmmm'', ,,myślę'',,, marzę'', ,,dobranoc kochani'' i tak w kółko Macieju każdego dnia :D Bez ,,dziubka'' się oczywiście nie obędzie. Druga natomiast informuje programowo wszelkie poczyniania swojego 2- letniego synka. ,, Kacperek (zmieniłam imię ) na spacerku''.,, Kacperek tak śpi''. ,,Tak Kacperek je''. ,,Tak Kacperek ziewa'' :huh:

No to już jest przegięcie ;) Czuję się jakbym była u nich w domu i wszystkiego tego o czym czytam na koleżanki profilu doświadczała .....
 
M

MacaN

Guest
Kleszczu napisał:
Przypiąłeś się do dodawania zdjęć z wycieczki, które jest normalne, ale jeszcze raz proszę przeczytaj temat, który chciałbym poruszyć. A jeśli chodzi o kwestię lubienia się chwalić (wpisania ją w geny) to bzdura, bo ja nie lubię się chwalić - nie każdy musi o wszystkim wiedzieć. Skoro to naturalne, to dlaczego z takiej technologii korzystają zazwyczaj młodsi? Dlatego, bo u starszych zachowało się jeszcze mądre myślenie i nie zostali zmanipulowani.
Nadal uważam, że mamy w genach chęć chwalenia się, mały odsetek ludzi o innych potrzebach o niczym nie świadczy.

Nie tylko młodsi korzystają z technologii, moi rodzice np. siedzą na fb więcej ode mnie. Jednak dlaczego korzysta większość młodych ? Bo starsi nie ogarniają takich rzeczy ;) To wcale nie jest mądre myślenie, które się u nich zachowało, bo plotki przekazywane sobie między dwiema babciami są tym samym, co pisanie na facebooku, kolego :)



fjany134 napisał:
W duszy chcialbym zeby firma jej rodziny zbankrutowala,niech poczuje zycie na wlasnej skorze,wtedy skonczy sie cackanie,jaranie i szpanowanie
Wyczuwam typowego polaczka. Cześć.



kate2 napisał:
Mam w znajomych kobietę (po 30 -stce) która wrzuca fotkę swojej twarzy codziennie!!!! z dopiskiem; ,,Hmmmm'', ,,myślę'',,, marzę'', ,,dobranoc kochani'' i tak w kółko Macieju każdego dnia
Są tacy ludzie, moim zdaniem są dziwni, ale tak jak już napisałem - technologia dała im tylko możliwość pokazać swoje dziwactwa. Kobieta po 30- stce nie wychowała się w czasach komputerów, zatem nie należy do tej niby zmienionej części społeczeństwa, ona zawsze była dziwna i dzięki technologi to pokazała. Nie daje to wam do myślenia ?

Natomiast co do dziwności... Przypominam, że grubo ponad 90% mieszkańców ziemi to potomkowie PLEBSU, który przez wieki całe nie miał umiejętyności czytania, nie miał idei, nie miał nic. Tylko pracował, istniał dla swoich panów i by utrzymać państwo. Może to nie jest popularne, ale moim zdaniem poza nielicznymi wyjątkami ( ludźmi urodzonymi jako ktoś mądrzejszy od reszty ), mają oni w genach pewną tępotę. Rozmnażali się przez wieki między sobą, przez wieki zajmowali się uprawą roli, wg teorii Darwina muszą być trochę zacofani, przepraszam, ale tekie mam na ten temat zdanie.
 

Kleszczu

Nowicjusz
Dołączył
2 Sierpień 2015
Posty
13
Punkty reakcji
1
Wiek
29
Miasto
Walszewo
kate2 napisał:
Priorytetową sprawą dla nich jest zrobienie sobie zdjęcia, nie dla siebie, tylko dla innych i wrzucenie go zaraz na facebooka - częste wrzucanie jest głupotą, wyczuwam tutaj jakieś zaburzenia emocjonalne.
Ja też wyczuwam :) Mam w znajomych kobietę (po 30 -stce) która wrzuca fotkę swojej twarzy codziennie!!!! z dopiskiem; ,,Hmmmm'', ,,myślę'',,, marzę'', ,,dobranoc kochani'' i tak w kółko Macieju każdego dnia :D Bez ,,dziubka'' się oczywiście nie obędzie. Druga natomiast informuje programowo wszelkie poczyniania swojego 2- letniego synka. ,, Kacperek (zmieniłam imię ) na spacerku''.,, Kacperek tak śpi''. ,,Tak Kacperek je''. ,,Tak Kacperek ziewa'' :huh:

No to już jest przegięcie ;) Czuję się jakbym była u nich w domu i wszystkiego tego o czym czytam na koleżanki profilu doświadczała .....
Pewnie ta znajoma, chciałaby zwrócić na siebie uwagę i myśli, że jakiś facet się nią zainteresuje - zamiast zwyczajnie wyjść z domu i iść do jakiegoś baru, chociażby.
 

Kaznodzieya

Kaznodzieya
Dołączył
16 Luty 2006
Posty
10 124
Punkty reakcji
98
MacaN napisał:
Przypiąłeś się do dodawania zdjęć z wycieczki, które jest normalne, ale jeszcze raz proszę przeczytaj temat, który chciałbym poruszyć. A jeśli chodzi o kwestię lubienia się chwalić (wpisania ją w geny) to bzdura, bo ja nie lubię się chwalić - nie każdy musi o wszystkim wiedzieć. Skoro to naturalne, to dlaczego z takiej technologii korzystają zazwyczaj młodsi? Dlatego, bo u starszych zachowało się jeszcze mądre myślenie i nie zostali zmanipulowani.
Nadal uważam, że mamy w genach chęć chwalenia się, mały odsetek ludzi o innych potrzebach o niczym nie świadczy.
Podobnie jak mamy w genach głupotę, pychę i mały odsetek poczucia przyzwoitości. Czy walka o mądrość iz drowy rozsadek jest bezsensowna bo jest go niewiele ?
 
K

kate2

Guest
MacaN napisał:
Są tacy ludzie, moim zdaniem są dziwni, ale tak jak już napisałem - technologia dała im tylko możliwość pokazać swoje dziwactwa. Kobieta po 30- stce nie wychowała się w czasach komputerów, zatem nie należy do tej niby zmienionej części społeczeństwa, ona zawsze była dziwna i dzięki technologi to pokazała. Nie daje to wam do myślenia ?
toż to wczesniej napisałam: ,, Zachowania młodzieży na fb to tak naprawdę obraz tego, jakimi są w świecie realnym''.
 

Kleszczu

Nowicjusz
Dołączył
2 Sierpień 2015
Posty
13
Punkty reakcji
1
Wiek
29
Miasto
Walszewo
Kaznodzieya napisał:
Przypiąłeś się do dodawania zdjęć z wycieczki, które jest normalne, ale jeszcze raz proszę przeczytaj temat, który chciałbym poruszyć. A jeśli chodzi o kwestię lubienia się chwalić (wpisania ją w geny) to bzdura, bo ja nie lubię się chwalić - nie każdy musi o wszystkim wiedzieć. Skoro to naturalne, to dlaczego z takiej technologii korzystają zazwyczaj młodsi? Dlatego, bo u starszych zachowało się jeszcze mądre myślenie i nie zostali zmanipulowani.
Nadal uważam, że mamy w genach chęć chwalenia się, mały odsetek ludzi o innych potrzebach o niczym nie świadczy.
Podobnie jak mamy w genach głupotę i pychę wiec poczycie przyzwoitoci. Czy walka o mądrość jest bezsensowna bo jest jej niewielki dosetek ?




Dokładnie. Skoro technologia się rozwinęła, to czemu większość mózgów korzysta z niej bez jakiegokolwiek ograniczenia własnych wartości? Wróćmy tutaj do postu #21.
 
M

MacaN

Guest
Kaznodzieya napisał:
Czy walka o mądrość jest bezsensowna bo jest jej niewiele ?
Nie, nie jest bezsensowna. Po prostu chciałem pokazać, że mądrość to dziś towar deficytowy, ale wbrew pozorom nigdy wcześniej nie było go więcej. Wcześniej plebs po prostu siedział cicho, dziś dostał prawo glosu. Co więcej, dziś plebs może się rozwijać i minie kilka pokoleń, zanim się rozwinie, jednak cały czas ludzi mądrych jest więcej, a nie mniej, quod erat demonstrandum :)
 

Kaznodzieya

Kaznodzieya
Dołączył
16 Luty 2006
Posty
10 124
Punkty reakcji
98
No jak nie. Przecież napisałeś cyt: mały odsetek ludzi o innych potrzebach o niczym nie świadczy.


Więc jak to rozumieć?

Tylko jak w poście 33 ?
 

Kleszczu

Nowicjusz
Dołączył
2 Sierpień 2015
Posty
13
Punkty reakcji
1
Wiek
29
Miasto
Walszewo
MacaN napisał:
Czy walka o mądrość jest bezsensowna bo jest jej niewiele ?
Nie, nie jest bezsensowna. Po prostu chciałem pokazać, że mądrość to dziś towar deficytowy, ale wbrew pozorom nigdy wcześniej nie było go więcej. Wcześniej plebs po prostu siedział cicho, dziś dostał prawo glosu. Co więcej, dziś plebs może się rozwijać i minie kilka pokoleń, zanim się rozwinie, jednak cały czas ludzi mądrych jest więcej, a nie mniej, quod erat demonstrandum :)
Nie podoba mi się słowo plebs, bo to takie stwierdzenie jakbyś chciał pokazać jak wielkie jest Twoje ego. Mam 20 lat, idę do przodu wraz z rozwojem technologii. Mam różne oprogramowanie, nowoczesny sprzęt, smartfona i tak dalej, ale mimo to wciąż mam inne myślenie, które pozwala mi dostrzec jak inni ludzie są tym pochłonięci. Podpowiem Ci jeszcze raz, że słowo technologia, nie ma w ogóle znaczenia w tym całym temacie. Poruszanie się w sieci zależy od tego kto jaki ma rozum, a nie czy zna się na technologii albo czy idzie z nią wraz z jej rozwojem. :)
 

Kaznodzieya

Kaznodzieya
Dołączył
16 Luty 2006
Posty
10 124
Punkty reakcji
98
Pozatym sąd wiadomo że plebs się rozwija skoro efekty i tendencje są wręcz odwrotne i raczej do głupiania ludzi wiedzą niźli edukowania ich w niej ?
 
M

MacaN

Guest
Tak, że mądrość powoli będzie wypierać głupotę, ale nie zrobi tego momentalnie. Głupota, a raczej tępota i olewatorstwo jest wpisana w geny większości ludzi na tym świecie i nie da się temu zaprzeczyć, natomiast teza, iż młodzież właśnie teraz zaczęła głupieć jest błędna. Społeczeństwo stomniowo staje się mądrzejsze, a nie głupsze !
 

Kaznodzieya

Kaznodzieya
Dołączył
16 Luty 2006
Posty
10 124
Punkty reakcji
98
Jak napisał mój przedmówca podobnie uważam, że wiedza to jedno ale nauka mądrości co z ta wiedzą robic to drugie.
 

Kleszczu

Nowicjusz
Dołączył
2 Sierpień 2015
Posty
13
Punkty reakcji
1
Wiek
29
Miasto
Walszewo
MacaN napisał:
Tak, że mądrość powoli będzie wypierać głupotę, ale nie zrobi tego momentalnie. Głupota, a raczej tępota i olewatorstwo jest wpisana w geny większości ludzi na tym świecie i nie da się temu zaprzeczyć, natomiast teza, iż młodzież właśnie teraz zaczęła głupieć jest błędna. Społeczeństwo stomniowo staje się mądrzejsze, a nie głupsze !
Dziwne, bo sądząc po Twoim rozumowaniu, to niektórzy już dawno temu powinni zmądrzeć. Poruszanie się między głupotą od małolata - nada odbiorcy naturalny stan, który będzie już wpisany w jego DNA. Przez co wątpię, żeby nagle po 15 latach czy tam ilu zorientował się, że zachowuje się jak idiota dodając setki zdjęć i opisując codziennie to co robi.
 

Kaznodzieya

Kaznodzieya
Dołączył
16 Luty 2006
Posty
10 124
Punkty reakcji
98
MacaN napisał:
Społeczeństwo stomniowo staje się mądrzejsze, a nie głupsze !
Ja tu nie jestem takim optymistą. Jak patrzę co robi z ludźmi np. FB czy działy marketingu koncernów to nie mam takiego przekonania. WIdzę tendencje do usidlania ludzi bardziej niż do ich wyzwalania z głupoty.
 
Do góry