Dobre książki

Dragon85

Nowicjusz
Dołączył
10 Sierpień 2010
Posty
127
Punkty reakcji
2
Wszystkim miłośnikom kryminałów polecam "Niewidzialnego" Mari Jungstedt. Morderca nigdy jeszcze nie był tak bliski:)
 

1699850

Chadzam sam, bez stada. Tak lubie, to mi odpowiada
Dołączył
8 Listopad 2006
Posty
6 585
Punkty reakcji
107
Wiek
37
Miasto
54.5°, 17.7°
Gdzies już w tym dziale wklejałem linki do 2 rankingów "Esensji" - Top 50 - najlepsze polskie ksiazki fantasy i top-10 najlepsze polskie zbiory opowiadan fantasy.

Teraz również cos fajnego z tegoż portalu: "50 książek minionej dekady, które warto znać" http://www.esensja.pl/ksiazka/publicystyka/tekst.html?id=10772

Fajna rzecz, ja tam znalazłem kilka bardzo interesujących pozycji dla siebie (z czego 2 już zamówiłem - "Siedemdziesiąt Dwie Litery" i "Ślepowidzenie")
 

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
Dzięki Adam za ten link. Widzę że zestawienie dość różnorodne i choć na brak lektur nie narzekam, to coś dla siebie znajdę :).
 

Quba115

Nowicjusz
Dołączył
10 Styczeń 2010
Posty
12
Punkty reakcji
0
Czytał ktoś książkę "Pacyfik" H. Ambrosa? Planuję ją kupic, ale nie wiem czy warto.
 

adam333

Nowicjusz
Dołączył
29 Styczeń 2011
Posty
58
Punkty reakcji
0
Swietne jest "Siedem zwierzat Rejlegu" Nika Pierumowa. Nawet jak na fantasy swiat jest przebogaty. Ilosc gatunkow i miejsc sprawia ze szczeka opada
 

TonyHawk

Nowicjusz
Dołączył
17 Maj 2010
Posty
73
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Z moich ostatnich odkryć to polecam wam książkę "Dźozef" Jakuba Małeckiego. Normalnie wyobraźnia autora powaliła mnie na kolana. Do tego jeszcze dochodzi taka dziwna mroczna atmosfera i wychodzi książka jak marzenie :)
 

Janos87

Nowicjusz
Dołączył
1 Luty 2011
Posty
56
Punkty reakcji
0
Książka za która mam zamiar się zabrać w najbliższym czasie "Mgły Avalonu" M.Zimmer. Jeśli ktoś lubi legendy arturiańskie to powinna przypaść mu do gustu ale tak poza tym też jest dobra. Przeczytałem dosłownie kilka stron w księgarni ale od razu stwierdziłem , że muszę się za nią zabrać (Swoja drogą niezła cegiełka :))
 
C

compton_style

Guest
Obecnie czytam ebooka "Goły" Ryszarda Katarzyńskiego, kupiłem ją na goneta.net/sklep. Bardzo fajna powieść, wesoła, mnóstwo ciekawych spostrzeżeń. Ale największym plusem dla mnie jest poczucie humoru, jak sam autor pisze o swojej książce, humor jest to trzeci główny bohater.
 

Janos87

Nowicjusz
Dołączył
1 Luty 2011
Posty
56
Punkty reakcji
0
Podobno "Zmorojewo" Jakuba Żulczyka jest niezłe. Czytał już ktoś?
 

zaoknem

Nowicjusz
Dołączył
8 Wrzesień 2010
Posty
15
Punkty reakcji
0
Podobno "Zmorojewo" Jakuba Żulczyka jest niezłe. Czytał już ktoś?

Ja się zbieram od jakiegoś czasu, dam znać jak się w końcu uda:))
Na razie polecam http://www.dodoeditor.pl/tytuly/gentlemani
"Gentlemani"
 

adam333

Nowicjusz
Dołączył
29 Styczeń 2011
Posty
58
Punkty reakcji
0
Książka za która mam zamiar się zabrać w najbliższym czasie "Mgły Avalonu" M.Zimmer. Jeśli ktoś lubi legendy arturiańskie to powinna przypaść mu do gustu ale tak poza tym też jest dobra. Przeczytałem dosłownie kilka stron w księgarni ale od razu stwierdziłem , że muszę się za nią zabrać (Swoja drogą niezła cegiełka :))


Swietna jest tez seria "Byl sobie raz na zawsze król" TH White'a
 

elka1910

Nowicjusz
Dołączył
2 Luty 2011
Posty
30
Punkty reakcji
0
Słyszeliście może coś na temat książki "7 razy dziś" Lauren Oliver? Ogólnie to jest dużo szumu wokół tej książki. W przyszłym tygodniu jest premiera. Zastanawiam się nad kupnem ;)
 

zaoknem

Nowicjusz
Dołączył
8 Wrzesień 2010
Posty
15
Punkty reakcji
0
Gentlemani przeczytani, Zmorojewo czeka, bo w ramach romantycznego :>> prezentu dostałam dziś "Miłość toksyczna. Miłość dojrzała. Coaching relacji." Hmm, nie wiem czy to jakaś aluzja, ale nawet zaczęłam w tramwaju:) i wygląda okej - przybliża różne psychologiczne aspekty związku, jego faz, kryzysów i tego jak je przetrwać. Dla par ze stażem jak znalazł chyba.
 

MiŻ

Nowicjusz
Dołączył
2 Styczeń 2011
Posty
2
Punkty reakcji
0
To może ja coś z innej beczki. Polecam klasykę literatury pięknej, jeżeli chodzi o mnie, to szczególnie rosyjskiej. M.in. Dostojewski, Tołstoj, Bułhakow, Gogol, Szołochow, Nabokov i tak dalej. ;)
 

thinker

Nowicjusz
Dołączył
25 Luty 2011
Posty
10
Punkty reakcji
0
Wiek
29
Miasto
Opole
Polecam:
-"Pod kopułą", "Lśnienie", "Miasteczko Salem", Stephen'a King'a
-Sagę wiedźmińską, A.Sapkowskiego
-"Obcego" (wszystkie trzy części), Foster'a
-"W kraju niewiernych", "Lód", Dukaja
-"Prorokini", M.Resnick'a
-"Fundacja" (wszystkie części), "Pozytonowy detektyw", Asimov'a
- dla pośmiania coś z Pratchett'a, np. "Wiedźmikołaj" czy "Kosiarz"
-"Niezwyciężony" i "Solaris", S.Lem

To tak na początek :p
 

Janos87

Nowicjusz
Dołączył
1 Luty 2011
Posty
56
Punkty reakcji
0
Odnośnie Kinga to poza "Lśnieniem" mi podobał się bardzo "Sklepik z marzeniami" :)
 

david88

Nowicjusz
Dołączył
11 Luty 2011
Posty
5
Punkty reakcji
0
Dla tych co wierzą i nie wierzą w prawdziwą rewolucje "Mały Brat" Cory Doctorowa do poczytania. Fajne są filmiki promujące książkę na YouTube :lol:
 
Do góry