Długie włosy u mężczyzn

palcek

spOOky
Dołączył
3 Styczeń 2009
Posty
738
Punkty reakcji
42
Też chciałem kiedyś mieć dłuższe włosy ale kiedy średnio co miesiąc chodzę do fryzjera po półtora już czułem się dziwnie. Nie sądzę żeby dzisiaj długie włosy to była sensacja.
W szkole coraz więcej ludzi ma dredy co parę lat temu było czymś niespotykanym, są łysi, afromeni, dziwnie przystrzyżeni i w sumie już nic nie robi na otoczeniu większego wrażenia.
 

Matix

Nowicjusz
Dołączył
7 Październik 2010
Posty
15
Punkty reakcji
0
Ale z długich włosów można mieć radoche (np.kręcenie głową i patrzeniem jak latają(włosy))
ja 2 tygodnie temu zacząłem zapuszczać albo i wcześniej. Ciekawe ile średnio do ramion rosną.
 

Tobiasz Binienda

Nowicjusz
Dołączył
26 Grudzień 2009
Posty
97
Punkty reakcji
2
Wiek
31
Mój znajomy ma dłuższe włosy, niestety z tego powodu przydarzają mu się niemiłe sytuacje, jak wyzwiska na ulicach itp. Dlaczego to wciąż problem ? Nie można być kimś wykraczającym poza przyjęte stereotypy ? Czy Polska to w dalszym ciągu zacofany kraj pełen nietolerancyjnych osób ?
A ja nie rozumiem jednego. Po co się tym przejmować?
 

Nookie

Nowicjusz
Dołączył
17 Czerwiec 2006
Posty
3 117
Punkty reakcji
9
Również mam dość długie włosy (za uszy) jak na faceta, zapuszczam dalej, ale nie spotkałem się nigdy z krytyką negatywną czyli "jakie długie, jak ciota itp" tylko ewentualnie "w krótszych lepiej się prezentowałeś" co moim zdaniem jest fałszem, w dłuższych mi lepiej ;)
 

Areq

Nowicjusz
Dołączył
3 Lipiec 2006
Posty
613
Punkty reakcji
10
Wiek
31
Miasto
z KOSMOSU
Mój znajomy zapuszcza i to w cale nie wygląda estetycznie. Każdy bez wyjątku mówi mu, żeby ściął, a on dalej swoje... Jak go straszyłem, że napadnę na niego z golarką to się oburzył i zirytował :D

Może jestem ograniczony, ale długie włosy(co najmniej za ramiona) są dla mnie raczej zarezerwowane dla dziewczyn.
 

Wojownik1988

Syn grzesznych ciał
Dołączył
5 Lipiec 2007
Posty
1 853
Punkty reakcji
6
Wiek
35
Miasto
Mazury
Akurat teraz jest najwięcej nietolerancji do długowłosych, kiedyś byli bardziej tolerowani. Więc nazywanie tej nietolerancji "zacofaniem" do bzdura. Ja bym tą nietolerancję nazwał raczej "głupimi nowymi stereotypami XXI wieku".
Ja noszę długie włosy od wielu lat i nigdy nie obetnę. I często jestem nazywany zacofanym albo staro-modnym, przez krótko-ściętych żel-boyów, z powodu moich długich włosów albo klasycznego ubioru metalowego (tj. motocyklowa skóra i ciasne wytarte dżinsy).
Zauważcie, że np. w latach 60, 70 i 80 długie włosy u facetów były bardzo popularne. W 60 i 70 u hipisów i "bikiniarzy", a w 80-tych u metalowców, których wtedy było pełno.
Więc to było powszechne i tolerowane bardziej niż jest teraz. Z tego co mówili mi starsi, akcje milicji z długowłosymi to mit. Może co najwyżej trochę się zdarzało w latach 60. Ale w 70 i 80 był luz.
Poza tym mało kto się wtedy np. golił na łyso, jak już to tylko rekrut z wojska, albo ewentualnie skin.
A teraz jest era żelków w dresach, z krótkimi fryzurkami żelowanymi przed pół godziny. To oni przeważnie szydzą z długo włosych, a kiedyś takiego czegoś nie było.

A stereotyp, że niby długie włosy u faceta są nie-męskie, to też bzdurny wytwór XXI wieku.
W dawnych czasach w większości kultur, w tym i w naszej słowiańskiej, długie włosy u faceta były symbolem wolności, waleczności, władzy i męskości i dla mnie są wciąż. Były przez wieki atrybutem rycerzy. A krótkie włosy mieli tylko niewolnicy i parobki. Krótkie włosy symbolizowały podległość. Np. zwyczaj postrzyżyn w wieku 7 lat w staro-słowiańskiej kulturze oznaczał że syn przechodził pod władzę ojca. Było nawet powiedzenie "postrzyc kogoś w niewolnika".
I dlatego długie włosy u faceta są bardzo męskie. A ktoś kto twierdzi, że są zarezerwowane dla dziewczyn to jest wytworem XXI wieku i nic nie wie o historii.
Długie włosy to symbol władzy, męskości i wojowniczości, w średniowieczu atrybut rycerzy i wojowników.

A dzisiejszy brak tolerancji dla długo-włosych to efekt nowego stereotypu, że niby mężczyzna powinien mieć krótkie włosy, a ten stereotyp powstał stosunkowo późno bo jakoś tak dopiero na początku XX wieku.
Tak jak pisałem, w latach 60,70,80 było dużo lepiej bo długie włosy były powszechne. A teraz jest głupia moda na krótkie żelowane i jakieś dresy... Takie żelki zarzucają nam nie-męskość, a sami żelują się przez pół godziny, często też golą się w innych miejscach poza twarzą (co ja osobiście uważam za pedalskie), noszą różowe obcisłe bluzeczki i szorty w kolorowe kwiatki, nie wypowiem się na temat ich "męskości". I takie dziecko neo szydzi z długo włosych facetów nic o tym nie wiedząc, nie wiedząc co długie włosy u faceta na prawdę oznaczają według starych tradycji.
Brak tolerancji dla długich włosów to głupie nowe stereotypy i często to jest cecha młodego pokolenia, bo najczęściej się zdarza, że właśnie szydzi młodzież, a ludzie w wieku 30-40,50 lat są raczej tolerancyjni w tej kwestii. Więc ja bym się raczej opowiadał za starymi dobrymi czasami. Poza tym Polska nie jest taka zła, w wielu innych krajach jest dużo gorzej z nietolerancją, więc radzę odczepić się od Polski.
 

Szymonix

Nowicjusz
Dołączył
6 Kwiecień 2007
Posty
472
Punkty reakcji
5
Wiek
34
Miasto
terrarium
Nie spotkałem się jeszcze z nietolerancją wobec moich długowłosych kumpli. Prawdopodobnie dlatego, że u nas jest bardzo dużo takich ludzi i jakoś się "oklepali" Spotykam się prędzej z agresją wobec mojego irokeza. Wcale nie chodzi mi o irokeza typu: dłuższe włosy na czubku głowy i postawione na żel a po bokach lekko skrócone, normalna szczota do samego karku a boki na zero. Sam nigdy nie miałem długich włosów, bo uważam, że mi nie pasują i nie miałbym cierpliwości, żeby o nie odpowiednio zadbać. Wszystko zależy od człowieka i jego kształtu twarzy. Są ludzie których nie wyobrażamy sobie z krótkimi włosami a drugich nie potrafimy wyobrazić sobie w długich.
 

Loona30

Nowicjusz
Dołączył
4 Sierpień 2010
Posty
73
Punkty reakcji
0
Długie włosy mi u facetów nie przeszkadzają, mam wręcz dużo koleżanek, które szaleją za facetami z długimi włosami ;D Przykre jest jednak to, że ktoś z braku lepszych pomysłów na zdobycie uznania i uwagi u otoczenia wyśmiewa takie osoby:/ A już najbardziej dobijające jest to, przezywający nie widzą jacy są w tym wszystkim żałośni...
 

Mroczna

Nowicjusz
Dołączył
21 Wrzesień 2010
Posty
277
Punkty reakcji
9
Miasto
Żywiec
Mój znajomy zapuszcza i to w cale nie wygląda estetycznie. Każdy bez wyjątku mówi mu, żeby ściął, a on dalej swoje... Jak go straszyłem, że napadnę na niego z golarką to się oburzył i zirytował :D

Może jestem ograniczony, ale długie włosy(co najmniej za ramiona) są dla mnie raczej zarezerwowane dla dziewczyn.

No właśnie mi się w ogóle nie podobają długie włosy u facetów tak jak krótkie u dziewczyn. Moze są wyjątki,którym to pasuje np. Banderas :*,ale to są tylko wyjątki i niestety większość facetów nie wygląda zbyt atrakcyjnie w takich włosach,ale toleruje ich,w końcu to ich sprawa czy chcą być atrakcyjni czy nie :)
 

Vardamir

Sinner
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
10 335
Punkty reakcji
26
Wiek
35
Miasto
Necrovalley
Mój znajomy zapuszcza i to w cale nie wygląda estetycznie. Każdy bez wyjątku mówi mu, żeby ściął, a on dalej swoje... Jak go straszyłem, że napadnę na niego z golarką to się oburzył i zirytował :D

Może jestem ograniczony, ale długie włosy(co najmniej za ramiona) są dla mnie raczej zarezerwowane dla dziewczyn.
No właśnie mi się w ogóle nie podobają długie włosy u facetów tak jak krótkie u dziewczyn. Moze są wyjątki,którym to pasuje np. Banderas :*,ale to są tylko wyjątki i niestety większość facetów nie wygląda zbyt atrakcyjnie w takich włosach,ale toleruje ich,w końcu to ich sprawa czy chcą być atrakcyjni czy nie :)
Macie jakiś problem?
Te, Areq, uważaj bo Cie ebionitom rzucę na pożarcie.
Za to moje znajome wolą facetów z długimi włosami, i to mi się podoba^^
Jeszcze lepiej, że zarost im się też podoba
I wg tych znajomych tacy faceci są atrakcyjni.

Btw Areq, jak długie włosy to co najmniej długość do ramion, nie krócej.
 

Mroczna

Nowicjusz
Dołączył
21 Wrzesień 2010
Posty
277
Punkty reakcji
9
Miasto
Żywiec
Macie jakiś problem?
Te, Areq, uważaj bo Cie ebionitom rzucę na pożarcie.
Za to moje znajome wolą facetów z długimi włosami, i to mi się podoba^^
Jeszcze lepiej, że zarost im się też podoba
I wg tych znajomych tacy faceci są atrakcyjni.


Btw Areq, jak długie włosy to co najmniej długość do ramion, nie krócej.

Ja mówiłam za siebie,zarostu też nie lubie bo drapie :p. Ale oczywiście każdy ma swój gust na pewno są kobiety,którym się podobają tacy faceci,tak samo jak są faceci,którym się podobają kobiety z krótkimi włosami,albo łyse albo z irokezem. Oczywiście jak ktoś jest przystojny to może mieć długie włosy i zarost,albo być łysy i tak będzie przystojny,no a jak ktoś nie jest zbyt atrakcyjny no to nieodpowiednia fryzura może go tylko szpecić jeszcze bardziej :)
 

Areq

Nowicjusz
Dołączył
3 Lipiec 2006
Posty
613
Punkty reakcji
10
Wiek
31
Miasto
z KOSMOSU
Te, Areq, uważaj bo Cie ebionitom rzucę na pożarcie.

Nie rzucisz.


Macie jakiś problem?
Te, Areq, uważaj bo Cie ebionitom rzucę na pożarcie.
Za to moje znajome wolą facetów z długimi włosami, i to mi się podoba^^
Jeszcze lepiej, że zarost im się też podoba
I wg tych znajomych tacy faceci są atrakcyjni.

To zależy. Zawsze znajdą się wyjątki, a jak te wyjątki odkryją w sobie to wspólne upodobanie to łączą się w grupy. Pewnie te twoje znajome to "metalówki", tak stereotypowo zgadnę.


edit:

wąsy i broda? przedwojenna moda
albo wujek ze wsi wtrąca się na głoda
wyżera z lodówki śniadanie
i na brodzie jego masłem u:cenzura:*nie
 

master6x6

Słowianin
Dołączył
25 Lipiec 2007
Posty
6 636
Punkty reakcji
129
Miasto
Rzeszów
Moim zdaniem długie włosy nie pasują tylko osobą o zbyt młodzieńczej twarzy i o cienkich / rzadkich włosach (np. w moim przypadku). Większości znajomych z długimi włosami zdecydowanie nadawały pewnego charakteru, wyglądali lepiej niż po ich ścięciu. Po ścięciu włosów wyglądają tak nijak...
 

pelka12

Nowicjusz
Dołączył
20 Październik 2010
Posty
3
Punkty reakcji
0
Wiek
28
Miasto
przed komputerem ;p
Ja także mam długie włosy i spotykam się z przeróżnymi komentarzami starszych osób, ale ja się nie przejmuję, niech sobie mówią. Niby jest to irytujące lecz potrafię wytrzymać.

Kiedyś na ulicy pewna kobieta (nawet jej nie znam) powiedziała mi, żebym poszedł do fryzjera, bo wyglądam jak błazen. Ja się zdenerwowałem i odpowiedziałem żeby ona w końcu odwiedziła jakiś sklep z ubraniami, bo chyba już od wojny nie była. Potem dziwnie się z tym czułem, ale byłem bardzo na nią wkur*****. :lol:

Mi się podobają długie włosy u chłopaków, ale oni sami nie :eek:k:
 

Vardamir

Sinner
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
10 335
Punkty reakcji
26
Wiek
35
Miasto
Necrovalley
To nie metalówy. Normalne dziewczyny, jest nawet wśród nich fanka Dody, taka lubiąca róż xD
Broda krótko przycięta to nie 'u:cenzura:ana'. I nie przedwojenna moda. Zarost zawsze dodaje męskości i podkreśla to kim jesteśmy. Dodaje powagi. Nawet nie wiesz, jak bardzo się różnie bez brody. Nie do poznania, wyglądam na jakieś 3-4 lata młodszego. Dodaj do tego porządne palto i mimo że ostatnie co o mnie powiedzieć można, to że jestem przystojny, dziewczyny się za mną oglądają. To dzieciakom się wydaje, że zarost jest zły. Jak byłem mały i się na bal przebierańców wybierał nie chciałem być Zorro z wąsami.
 

Mroczna

Nowicjusz
Dołączył
21 Wrzesień 2010
Posty
277
Punkty reakcji
9
Miasto
Żywiec
To nie metalówy. Normalne dziewczyny, jest nawet wśród nich fanka Dody, taka lubiąca róż xD
Broda krótko przycięta to nie 'u:cenzura:ana'. I nie przedwojenna moda. Zarost zawsze dodaje męskości i podkreśla to kim jesteśmy. Dodaje powagi. Nawet nie wiesz, jak bardzo się różnie bez brody. Nie do poznania, wyglądam na jakieś 3-4 lata młodszego. Dodaj do tego porządne palto i mimo że ostatnie co o mnie powiedzieć można, to że jestem przystojny, dziewczyny się za mną oglądają. To dzieciakom się wydaje, że zarost jest zły. Jak byłem mały i się na bal przebierańców wybierał nie chciałem być Zorro z wąsami.

No przepraszam bardzo ja już jestem mężatką :),jak mój mąż wyskoczył z pomysłem,że chce zapuścić włosy to myślałam,że mu nogi z d..y powyrywam i mu przeszło :lol:. A broda mi się nie podoba to chyba lepiej jak się wygląda 3,4 lata młodziej to tylko dzieciaki chcą wyglądać starzej :p
 
Do góry