Dietetycy - opinie, szukam lub polecam dietetyka

klaraa1

Nowicjusz
Dołączył
26 Luty 2013
Posty
21
Punkty reakcji
0
Ja też niestety nie znam takiego dietetyka, ale musisz szukać i dzwonić do przychodni. Zapytaj swojego lekarza rodzinnego może on kogoś takiego zna. Powinnaś też sama spróbować zadbać o kilka rzeczy takich jak np.poziom gluzkozy we krwi. Wiem, że to nie jest łatwe życie. Dostępne są tabletki Insulan. Zawarte w preparacie substancje czynne w sposób wielokierunkowy wspomagają prawidłowe funkcjonowanie organizmu w zakresie utrzymania prawidłowego poziomu glukozy. Oprócz tego prawidłowy metabolizm energetyczny witaminy B6 i B12. Tabletkę powlekaną należy przyjmować 2x dziennie.
 

juliettee1

Nowicjusz
Dołączył
27 Luty 2013
Posty
30
Punkty reakcji
0
Ja też nie jestem za dużą ilością cukru. Sądzę, że trzeba to kontrolować. Z tego co czytałam o tych tabletkach to widzę, że przydałoby się je zakupić. Oto co znalazłam na ich stronce: "Insulan jest preparatem przeznaczonym dla osób pragnących utrzymać prawidłową gospodarkę węglowodanową. Zawarte w preparacie substancje czynne w sposób wielokierunkowy wspomagają prawidłowe funkcjonowanie organizmu w zakresie utrzymania prawidłowego poziomu glukozy." Co o tym sądzicie?
 
M

merkaba12

Guest
wystarczy pic pokrzywe by staracic cukier
Pokrzywa zawiera:

  • wapń, fosfor, żelazo, siarkę, potas, potas, jod, sód

  • witaminy: A, K, B2, C

  • związki aminowe, garbnikowe, kwas pantotenowy, kwas organiczny (mrówkowy, glikolowy, glicerolowy), olejki eteryczne, sole mineralne, chlorofil, serotoninę, histaminę, flawonoidy, fitosterole, karotenoidy.
Pokrzywa ze względu na właściwości moczopędne jest niezastąpiona w leczeniu kamicy nerkowej i innych schorzeniach układu moczowego. Wspomaga wydalanie z organizmu złogów kwasu moczowego. Pomocna jest również w leczeniu dny moczanowej. Przeciwdziała zatrzymywaniu się płynów w organizmie. Dodawanie świeżych listków pokrzywy do sałatek ułatwia przemianę materii i pobudza apetyt. Zawarte w pokrzywie związki oczyszczają układ trawienny, odprowadzają złogi żółciowe, wpływają korzystnie na pracę trzustki, wątroby i żołądka. Pokrzywę można stosować w chorobach wątroby, przewodu pokarmowego, nieżytach żołądkowych i jelit, a także przy biegunkach.
Pokrzywa wpływa korzystnie na produkcję czerwonych krwinek. Pomocna jest w leczeniu anemii i osłabienia. Obniża poziom cukru we krwi, a w niewielkim stopniu także ciśnienie tętnicze.
Ze względu na właściwości bakteriobójcze, pokrzywę stosuje się do przemywania i okładania schorzeń skórnych, ropni, czyraków, trądziku, stanów zapalnych pochwy oraz stanów zapalnych mięśni. Ekstrakt z pokrzywy jest bardzo dobry jako odkażająca płukanka jamy ustnej.
Skórę głowy również możemy masować naparem z pokrzywy. To nie tylko zmniejsza napięcie i poprawia krążenie, ale działa leczniczo w chorobach skóry głowy - przy łupieżu i łojotoku oraz przy wypadaniu włosów.
W maju, kiedy młodych i świeżych pokrzyw mamy pod dostatkiem, możemy wykorzystać ich walory. Dodawajmy do sałatek kilka listków pokrzywy, w sokowirówce możemy sporządzić świeży sok i pić po pół kieliszka codziennie. Możemy również nazbierać większą ilość i zasuszyć na cały rok. Pamiętajmy tylko, by żadnych ziół nie zbierać w pobliżu drog
pod tym artykułem
Moja tesciowa choruje na cukrzyce od 4 lat,od tygodnia pije herbate ze swierzej pokrzywy cukier z 320 spadl jej do 160
 

juliettee1

Nowicjusz
Dołączył
27 Luty 2013
Posty
30
Punkty reakcji
0
To ciekawe o taki sposobie jeszcze nie słyszałam. Na razie zastanawiam się nad kupnem tych tabletek lepiej mieć coś takiego w domu. Wszystko jest dokładnie opisane na stronce, więc jeszcze tylko w aptece dopytam i pewnie je nabędę :)
 

tomciopaluch

Nowicjusz
Dołączył
11 Październik 2010
Posty
21
Punkty reakcji
0
juliettee1 napisał:
To ciekawe o taki sposobie jeszcze nie słyszałam. Na razie zastanawiam się nad kupnem tych tabletek lepiej mieć coś takiego w domu. Wszystko jest dokładnie opisane na stronce, więc jeszcze tylko w aptece dopytam i pewnie je nabędę :)

Hm, ja wszystkie takie nowinki przekazuje mojemu dietetykowi, on ma wiedzę na temat tych wszystkich nowości. Jakby ktoś chciał poznac opinie doświadczonej osoby o tych wszystkich nowinkach to pisze do Pana Grzegorza Kowaluka, na isto pl macie numer tel. do niego , mejl, Skype itp.
 

Natasza1985

Nowicjusz
Dołączył
15 Czerwiec 2013
Posty
36
Punkty reakcji
0
Nigdy nie ufałam dietetyką i nie zaufam zraziłam się do nich. A znaleźć takiego któremu zależy na Tobie a nie na kasie to ze świecą szukać. Wolę wydane na dietetyka pieniądze w coś innego zainwestować i być bardziej szczęśliwszą :)
 

prosiaczek1999

Nowicjusz
Dołączył
28 Wrzesień 2011
Posty
20
Punkty reakcji
0
Wybierz się do Hotel Agit w Lublinie, tam mają i SPA, i różne zabiegi odchudzające, pomogą, doradzą, a przynajmniej jak zapłacisz to za konkretne zabiegi, a nie tylko za gadanie w gabinecie .....
 

Dorota1993

Zbanowany
Dołączył
29 Styczeń 2007
Posty
398
Punkty reakcji
0
Wiek
30
Miasto
Polska
A ja myśle że naprawdę cięzko jest znaleść dietetyka który będzie nas wspierał nie tylko motywacyjnie i "dla pieniądza" ale także z tej strony psychicznej.
Wiadomo... Czasami są różne problemy. Dietetyk powinien być też naszym (w pewnym sensie... :) ) psychologiem.
 

agnieszka_123

Nowicjusz
Dołączył
20 Październik 2013
Posty
2
Punkty reakcji
0
Po długotrwałym przyjmowaniu tabletek miałam problemy z wątrobą. Swojego dietetyka znalazłam na portalu eduexplorer.pl /warszawa/dietetyka i jestem bardzo zadowolona. Polecam :)
 

tomciopaluch

Nowicjusz
Dołączył
11 Październik 2010
Posty
21
Punkty reakcji
0
Też uważam, że trzeba sobie czasem lepiej znaleźć po prostu dobrą siłownię, a nie zaraz biec do dietetyka.

Ja chodzę własnie do Hotel Agit, regularnie, mam karnet, są specjaliści, doradzą

Chudnę, super się czuję i ot o chodzi!
 

Jola Kukulska

Nowicjusz
Dołączył
5 Styczeń 2014
Posty
1
Punkty reakcji
0
Jeżeli ktoś szuka dobrego dietetyka w Warszawie to mogę polecić panią Anie Wolską znaną również z programów Tv na temat odżywiania medical-fitness.com.pl/medycyna-zywienia.html
 

Mistrz Mirek

Nowicjusz
Dołączył
7 Styczeń 2014
Posty
1
Punkty reakcji
0
Mnie dietę pomógł ułożyć taki gościu przez internet. Nie wiem, czy jest on specjalistą, ale w 4 miesiące schudłem prawie 20 kg. Teraz moja waga utrzymuje się na stałym poziomie 76kg. Jeśli mogę w ten sposób jakoś pomóc, to jego strona: jakulozycdiete.pl
 

sandal_wood

Nowicjusz
Dołączył
10 Luty 2013
Posty
34
Punkty reakcji
0
dobrego dietetyka mają w Poradni Psychologicznej Alter Ego we Wrocławiu, moja przyjaciółka tam chodziła i bardzo dobrze ułożono jej dietę, kosztowo też całkiem ok, ja tym państwowym to bym za bardzo nie ufała :)
 

Dieta Pod Lupą

Nowicjusz
Dołączył
4 Czerwiec 2014
Posty
4
Punkty reakcji
0
Jestem dietetykiem i prowadzę również konsultacje dietetyczne on-line :) 30% moich podopiecznych to właśnie osoby z całej Polski i mimo tego, że nie mam z nimi kontaktu "twarzą w twarz" to chudną z zamierzonym efektem. :) Zapraszam do zapoznania się z moją ofertą dietapodlupa. pl i do śledzenia profilu Dieta Pod Lupą na Facebooku :)
 

bealicz

Nowicjusz
Dołączył
10 Czerwiec 2014
Posty
2
Punkty reakcji
0
w Warszawie moge polecić dietetyka pani Monika Budkowska, poleciłą mi ją koleżanka z pracy któa schudła u niej tak bardzo spektakularnie bo przeszło 20kg, wszyscy z pracy ją pytali jak to zrobiła no i posżłam do jej dietetyka. Ja na razie schudłam 4kg w przeciągu 1mca. Na razie polecam
 
I

Infiner

Guest
Polecam ten gabinet dietetyczny:
http://dietetykmedyczny.pl/

Ma swoje placówki w Redzie oraz w Gdyni. Bardzo profesjonalne traktowanie oraz niewysokie ceny.
Bez wątpienia warto jest się przełamać ponieważ jedynie dieta przypisana nam przez dietetyka może być skuteczna. Powinna być ona opracowana specjalnie dla danej osoby. Wszystkie diety cud z sieci nie są tak skuteczne.
 

dexterrr

Nowicjusz
Dołączył
20 Kwiecień 2011
Posty
155
Punkty reakcji
0
ja polecam dietetyka w firmie lux med. ogolnie polecam lekarzy u nich a w szczegolnosci dietetykow, moj brat korzysta w warszawie a moja mama w szczecinie - oboje tak samo zadowoleni!
 

diabet

Nowicjusz
Dołączył
3 Grudzień 2014
Posty
1
Punkty reakcji
0
Witajcie,
Jestem chora na cukrzycę i otyłość i niedawno zetknęłam się z Centrum Diagnostyczno- Leczniczym HEPAVITA w Łodzi (mieści się w szpitalu Biegańskiego). Poza opieką dietetyka (super specjalista z dobrym podejściem) dostałam w pakiecie spotkania z internistą i psychologiem. Byłam pod ogromnym wrażeniem, że w tak holistyczny sposób można zająć się pacjentem w Łodzi... Co najciekawsze otrzymałam bardzo urozmaicony jadłospis, a Pani Dietetyk powiedziała, że muszę jeść, aby być zdrową, z tym że wiadomo nie wszystko i nie w takiej ilości jak wcześniej. Waga spada, ja chodzę wreszcie szczęśliwa i o dziwo najedzona :D Internista kontroluje, czy moje narządy nie ucierpiały na diecie, a psycholog wspiera i pomaga ile może! POLECAM SERDECZNIE!
 

Patyszka

Nowicjusz
Dołączył
28 Październik 2014
Posty
149
Punkty reakcji
0
W Warszawie polecam wspaniałą Panią dietetyk Iwone Tomczak z centrum medycyny estetycznej Profemed. Pani Iwonka nie dość, że jest dietetykiem, to również wykwalifikowanym psychologiem. Podchodzi do naszych problemów bardzo kompleksowo. Czasem nasze problemy z odżywaianiem leżą głęboko w psychice i tu Pani Iwona doskonale sobie poradzi... polecam wszystkim :)
 

Zuzia Mia

Nowicjusz
Dołączył
11 Luty 2016
Posty
2
Punkty reakcji
0
Osobiście mogę polecić jednego z niewielu skutecznych dietetyków w Warszawie, a paru już wypróbowałam...
Mikołaj Choroszyński z poradni Bdieta jest pasjonatem, ponadto jest też psychodietetykiem i pierwszym w Polsce Gastrocoachem.
Jest ciepłą i miłą osobą, prawdziwy towarzysz zmian. Gorąco polecam! :)
 
Do góry