Supamolly

Nowicjusz
Dołączył
10 Marzec 2008
Posty
125
Punkty reakcji
0
Miasto
... i dokąd?
ten temat był po to założony, żeby było mniej postów takich jak Twój.... (help! litości!)

no ale chyba w sumie dobrze ze nie założyła niepotrzebnie tematu ;)

@aniulka_help nie chce mówić nic złego na Twojego chłopaka, ale bardzo nieodpowiedzialny jest..bo zakup prezerwatyw to nie jest jakiś straszny wydatek, rzędu 7zł, a mają wysoką skuteczność.
 

Ratajka

Nowicjusz
Dołączył
20 Maj 2008
Posty
2
Punkty reakcji
0
Wiek
42
A ja bym proponowała wszystkim dziewczynom, które nie chcę ciąży, którym wyłączyło im się myślenie podczas stosunku i nie zainwestowały 7 zł w prezerwatywę i teraz żyją w nerwach, zainwestować ok 10zł w test ciążowy. :)
Większość testów które są dostępne w aptekach mają bardzo wysoką czułość i potrafią wykryć wczesną ciąże już 7 dni od zapłodnienia. Jeśli test wyjdzie negatywny a okres się nie pojawi, proponuję ponowić test a później umówić się na wizytę do ginekologa, lub zrobić test na HCG z krwi (jest najpewniejszy, HCG najpierw pojawia sie w krwi a później w moczu). Większość prywatnych gabinetów dysponuje też bardzo dobrym sprzętem USG i potwierdzenie ciąży jest mozliwe już 2-3 tyg. po zaplodnieniu.
Dziewczyny - nerwy tylko szkodzą, przez co też może wystąpić opóźnienie miesiączki.

Pozdrawiam wszystkie forumowiczki oczekujące z utęsknieniem magicznych II kresek - tak jak ja :)
 

Trawka3451122

Nowicjusz
Dołączył
30 Maj 2008
Posty
4
Punkty reakcji
0
Hey dziewczyny!!
Ostatnio dziwnie sie czuje.trudno to opisać ale to tak jak by się pochwa z lekka kurczyła, czuję mrowienie łaskotanie, coś jak 2 minuty po orgazmie.W brzuchu również czuje mrowienie.Piersi mnie bola i pojawilly sie na nich takie gruczolki(nie wiem czy je mialam wczesniej sad.gif ) Jestem senna ostatnio moglabym kazde popoludnie przespac.Moja temp to 37 stopni i boli mnie jajnik:(((((((
Myslicie ze to moz byc ciaza???
 

aleksandraxxx

Nowicjusz
Dołączył
25 Czerwiec 2008
Posty
7
Punkty reakcji
0
mam pytanie. spoznia mi sie okres. podczas stosunku zabezpieczalam sie prezerwatywa i nie pekla bo zawsze po stosunku upewnialam sie o tym ze swoim cholopakiem jednak juz 6 dni spoznia mi sie okres robilam test w pierwszysm dniu kiedy powinnam dostac okres i test wyszedl negatywny. a dodam ze przez ostatnie pol roku mialam regolarnie okres czy moge byc w ciazy???? prosze o pomoc
 

helcia124

Nowicjusz
Dołączył
10 Lipiec 2008
Posty
1
Punkty reakcji
0
hej! wiem, ze pewnie zostane wyzwana za to co sie spytam ;/ ale jesli spytam sie dokladnie o moj przypadek to bede wiedziec wszystko. wiec tak mam regularne miesiaczki co 28 dni. ostatnia zaczela sie 29 czerwca i trawala 5 dni. wczraj kochalam sie z chlopakiem bez zabezpieczenia ;/ wytrysk mial miejsce na zewnatrz ale boje sie ze cos moglo sie przedostac do srodka. mam teraz dni plodne i boje sie ze moze byc zle ...
 

karolina167

Nowicjusz
Dołączył
4 Listopad 2005
Posty
249
Punkty reakcji
0
Miasto
Gdzieś Daaaleko:)
hej! wiem, ze pewnie zostane wyzwana za to co sie spytam ;/ ale jesli spytam sie dokladnie o moj przypadek to bede wiedziec wszystko. wiec tak mam regularne miesiaczki co 28 dni. ostatnia zaczela sie 29 czerwca i trawala 5 dni. wczraj kochalam sie z chlopakiem bez zabezpieczenia ;/ wytrysk mial miejsce na zewnatrz ale boje sie ze cos moglo sie przedostac do srodka. mam teraz dni plodne i boje sie ze moze byc zle ...


to 12 dzien Twojego cyklu szanse są nawet dosc spore, mimo, że nie skonczl w Tobie. Nie chcę Cię straszyć(chociaz sama przeciez wiedzialas co robisz) ale jednak są nie małe szanse na to, że mozesz być w ciąży. Ile masz lat?
 

kl@udia

Nowicjusz
Dołączył
7 Wrzesień 2008
Posty
14
Punkty reakcji
0
Miasto
Katowice
Można zajść w ciążę jeśli np. ręka, na której są plemniki trafia (kilka sekund po erekcji) na wargi sromowe kobiety?
 

Megumi178

Nowicjusz
Dołączył
29 Sierpień 2008
Posty
248
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
częstochowa
Hej ja mam pytanie troche inne... A mienowicie: po jakim czasie pojawiaja sie mdlosci i zawroty glowy?? Tzn w ktorym tygodniu tak przecietnie?? I czy ktoras z was bedac w ciazy w pierwszych tygodniach odczuwala bol krzyza?? Jesli tak to w ktorym tygodniu to sie dzialo?? Czekam na odpowiedz.. buziaki
 

Arina

...aż w jedną krótką chwilę pojmiesz po co żyjesz!
Dołączył
18 Maj 2005
Posty
3 093
Punkty reakcji
1
Wiek
39
Miasto
z TYCH najlepszych
mam pytanie. spoznia mi sie okres. podczas stosunku zabezpieczalam sie prezerwatywa i nie pekla bo zawsze po stosunku upewnialam sie o tym ze swoim cholopakiem jednak juz 6 dni spoznia mi sie okres robilam test w pierwszysm dniu kiedy powinnam dostac okres i test wyszedl negatywny. a dodam ze przez ostatnie pol roku mialam regolarnie okres czy moge byc w ciazy???? prosze o pomoc
nie masz się czym martwić. Jeżeli dość długo nie miałas stosunku spóźniający okres to normalna rzecz. Jeżeli było zabiezpieczenie i do tego test jest negatywny nie ma takiej opcji, żebyś była w ciąży ;)

Hej ja mam pytanie troche inne... A mienowicie: po jakim czasie pojawiaja sie mdlosci i zawroty glowy?? Tzn w ktorym tygodniu tak przecietnie?? I czy ktoras z was bedac w ciazy w pierwszych tygodniach odczuwala bol krzyza?? Jesli tak to w ktorym tygodniu to sie dzialo?? Czekam na odpowiedz.. buziaki
Nie wiem jak inni ale ja w pierwszych tygodniach czułam się jak gdyby nigdy nic. W pierwszych tygodniach (4) nie można odczuć zmian, chyba, że same sobie je wmawiamy.
 

agatka83

Nowicjusz
Dołączył
3 Wrzesień 2008
Posty
10
Punkty reakcji
0
witam mam problem gdyz zapomnialam tabletki

w srode rano ostatni raz kochalam sie ze swoim chlopakiem, wieczorem o 20 wzielam tabletke
w czwartek powinnam wziac talbetke o 20 ale dopiero
w piatek rano o11 ja przyjelam

wiem ze gdy wezmie sie tabletke do 12 godzin od "zapomnienia" o niej to nic sie nie dzieje
a ja teoretycznie do 8 rano w piatek bylam bezpieczna
a tabletke przyjelam o 11
nie wiem czy dobrze sobie to wykalkulowalam ale czy mozliwe jest wytrozenie sie jajeczka przez te3-4 godziny ?

kontaktowalam sie z ginekologiem poradzil mi jedynie zrobienie testu po skonczeniu opakowania

do konca opakowania daleko i caly miesiac bede sie zamartwiac
 

Justyśkaa

Nowicjusz
Dołączył
18 Lipiec 2008
Posty
2 477
Punkty reakcji
17
ktory to był tydzien brania tabletek? powinnas sie teraz zabezpieczac 7 dni dodatkowo
 

agatka83

Nowicjusz
Dołączył
3 Wrzesień 2008
Posty
10
Punkty reakcji
0
nie wiedzialam ktory temat jest najbadziej odwiedzany

dzien 4ty

wiem ze powinnam sie zabezpieczac tylko na ulotce napisali ze jest mozwliwosc zajscia w ciaze
 

Justyśkaa

Nowicjusz
Dołączył
18 Lipiec 2008
Posty
2 477
Punkty reakcji
17
sa 3 tygodnie przyjmowania tabletek pozniej 7 dniowa przerwa.... mam zrozumiec ze dopiero zaczelas brac tabletki?musisz znac zasade 7 dni : 1 tydz brania tabletek jest najbardziej niebezpieczny, poniewaz zapomnienie tabletki, antybiotyki, wymioty i biegunki moga osłabic dzialanie hormonow co w rezultacie moze sie zakonczyc odblokowaniem owulacji, wtedy trzeba zabezpieczac sie dodatkowo przez kolejne 7 dni; 2 tydzien brania tabletek jest najbezpieczniejszy, przy zapomnieniu itp. mozna sie nie martwic o ciaze i nie stosowac dodatkowych metd antykoncepcyjnych, pod warunkiem ze sie zapomniana tabletke przyjelo; 3 tydzien brania tabletek jest tak srednio niebezpieczny, z reguly przy zapomnieniu tabletki nie odblokuje sie owulacja ale lepiej na zimne dmuchac wiec nie robimy 7 dniowej przerwy i bierzemy nastepne opakowanie + zabezpieczamy sie przez cala 7 dniowa przerwe... Mam nadzieje ze mnie zrozumialas.... wiec tak 4 tabletka blizej 2 tygodnia przyjmowania hormonow, moim zdaniem nie masz powodow do obaw ale zabezpieczaj sie dodatkowo przez kolejne 7 dni :)
 

agatka83

Nowicjusz
Dołączył
3 Wrzesień 2008
Posty
10
Punkty reakcji
0
dla jasnosci chodzilo mi o 4 dzien pierwszego tygodnia
i dziekuje za odpowiedz
martwie sie poprostu tym ze wyczytalam iz pelmniki moga zyc do 7 dni w pochwie a ja zapomnialam tabletki na 3 dzien po stosunku
i ze w czasie tego 5 godzinnego stanu kiedy nie bylam teoretycznie chroniona hormnomami mogla sie odblokowac owulacja

czy tylko w pierwszym tygodniu w przypadku zapomninia tabletki moze wystapic owulacja? jesli tak to dlaczego wlasnie w pierwszym tygodiu?

lekarz kazał zrobic mi test ciazowy po zakonczeniu opakowania
zastanawiam sie kiedy mam zrobic ten test czy zaraz po zakonczeniu opakowania (zaczyna brac w poniedziałki zawsze)
czy poczekac kilka dni bo zazwyczaj okres miałam w środy lub czwartek i jelsi on nie wystapi to wtedy zrobic test
zalezy mi poprostu aby jak najszybiej sie dowiedzec, i byc spokojną
 

Justyśkaa

Nowicjusz
Dołączył
18 Lipiec 2008
Posty
2 477
Punkty reakcji
17
pamietaj ze biorac tabletki antykoncepcyjne cykl sie przestawia, zebys wlasnie zapomniala tabletek w 1 tygodniu to owulacja moglaby sie odblokowac ze wzgledu na niska dawke hormonow.nawet pomyslec logicznie o zasadzie 7 dni... wez wszystkie tabletki, jak sie nie pojawi okres zrob test. mam jeszcze jedno pytanie ile czasu bierzesz tabletki?
 

zlotko

Nowicjusz
Dołączył
6 Wrzesień 2008
Posty
11
Punkty reakcji
0
witam ;) ja mam takie pytanko moze ktos mi pomoże a mianowicie... w dni płodne współżyliśmy z partnerem i on zostawił cześć siebie we mnie... okres prawidlowo powinnam dostac 1 grudnia dostalam 28listopada trwal 3 dni do 1grudnia nastepnie go nie bylo a dzisiaj 3 znowu jest ... czy jest prawdopodobienstwo ze moge byc w ciazy?
 

withblueeyes

Nowicjusz
Dołączył
20 Styczeń 2008
Posty
71
Punkty reakcji
0
Od dwóch lat biorę duphaston na wyregulowanie cyklu miesiączkowego, ale wiem też ze ten hormon biorą kobiety starające się zajść w ciążę. Czy biorąc ten hormon jest większe prawdopodobieństwo zajscia w ciąże (tymbardziej ze ostatnio uprawialam seks bez zabezpieczenia)? Błagam o pomoc znających odpowiedz.
 

Arina

...aż w jedną krótką chwilę pojmiesz po co żyjesz!
Dołączył
18 Maj 2005
Posty
3 093
Punkty reakcji
1
Wiek
39
Miasto
z TYCH najlepszych
witam ;) ja mam takie pytanko moze ktos mi pomoże a mianowicie... w dni płodne współżyliśmy z partnerem i on zostawił cześć siebie we mnie... okres prawidlowo powinnam dostac 1 grudnia dostalam 28listopada trwal 3 dni do 1grudnia nastepnie go nie bylo a dzisiaj 3 znowu jest ... czy jest prawdopodobienstwo ze moge byc w ciazy?
nie, raczej w ciąży nie jesteś skoro dostałas okres (mimo, że troszkę wcześniej) na jakiej podstawie twierdzisz, że to były dni płodne?

wiem też ze ten hormon biorą kobiety starające się zajść w ciążę.
sama sobie odpowiedziałaś na pytanie. Na pewno jest większe prawdopodobieństwo zajścia w ciążę przy zażywaniu tych tabletek, radzę używać zabezpieczenia ;)
 

Naomi_14

Nowicjusz
Dołączył
12 Grudzień 2008
Posty
9
Punkty reakcji
0
Wiek
29
Miasto
Rzeszów
hey. mam problem. nie wiem czy nie jestem w ciazy. czy wiecie moze ile kosztuje test ciazowy?
 
Do góry