ma_lunia

Nowicjusz
Dołączył
6 Styczeń 2008
Posty
92
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Kołobrzeg
Kazdy mezczyzna ma taka wydzieline przed konkretnym wytryskiem. Tylko u 20% mezczyzn w wydzielinie tej nie ma plemnikow zdolnych do zaplodnienia. Pozostale 80% moze w ten sposob zostac tatusiami.

Pozdrawiam.
 

evelina01p

Nowicjusz
Dołączył
26 Styczeń 2008
Posty
236
Punkty reakcji
0
Wiek
115
Miasto
różnie z tym bywa
Jeśli nie chcecie używać gumek to zastosujcie coś innego :) I po strachu. Chociaż jak widomo - wszystko czasem zawodzi!
 

mała*czarna

Nowicjusz
Dołączył
28 Luty 2006
Posty
5 681
Punkty reakcji
6
tia, nie powiem ,że też stosowaliśmy te metodę przez pół roku i nic sie nie stanęło, ale nigdy nic nie wiadomo.
 

goszka

[.już - cóż.] kobieta niezależna
Dołączył
23 Maj 2007
Posty
1 322
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Police/Tilburg
Tematy dotyczące tego czy jest się w ciąży czy nie, przerażająco szybko rosną, wręcz chciałoby się rzec, rozmnażają się ;) Połowa z nich dotyczy tego samego, co prowadzi do zaśmiecania forum i wnerwianiu użytkowników, bo gdy widzi się setny temat na temat, mój facet dotknął mnie palcem, czy jestem w ciąży, to ma ochotę się palnąć w łeb komuś kto zakłada taki temat. W telegraficznym skrócie, postaram się streścić, co zrobić i jak zareagować na daną sytuację.

Po pierwsze przed stosunkiem postaraj się o zabezpieczenie, najlepiej skontaktuj się z ginekologiem, który pomoże Ci dobrać odpowiednią antykoncepcję. Może być to prezerwatywa + globulki, tabletki, tabletki + prezerwatywa, plastry, zastrzyki, wkładki do maciczne, spirale i różne inne połączenia. Pamiętaj, że podczas stosunku seksualnego możesz zarazić się HIV, AIDS i chorobami wenerycznymi. Więc jeśli często zmieniasz partnerów, lubisz przygodny seks, pamiętaj o prezerwatywie. Te sposoby zapobiegania ciąży, odpowiednio stosowane, powinny wykluczyć ciążę.

Większość tematów, dotyczą tak zwanej ciąży urojonej, czyli tak na prawdę nic się nie stało, a dziewczyna tak się zamartwia, że spóźnia się okres. Powtarzam po raz kolejny, jeżeli nie jesteś gotowa na seks nie rób tego!!

Po pierwsze. podczas seksu oralnego, jest nikłe prawdopodobieństwo zajścia w ciążę, a tym bardziej jeżeli nie doszło do wytrysku !!!!!!!!!! Podczas w/w seksu, należy zadbać by partner palcami nie wprowadził spermy do pochwy. Jeżeli tak się nie stało, gratulacje, nie zostaniesz mamą.

Po drugie, podczas seksu, wówczas gdy prezerwatywa była cała, (co bardzo łatwo można sprawdzić przed stosunkiem, lekko nadmuchując ją, następnie spojrzeć czy nie ulatuje powietrze) podczas stosunku nie pękła, nie zsunęła się, nie jesteś w ciąży.

Po trzecie, jeżeli regularnie bierzesz tabletki anty, plastry, zastrzyki, stosujesz je zgodnie z ulotką, również nie powinnaś zajść w ciążę.

Po czwarte, jeżeli podejrzewasz, że jednak podczas stosunku mogło dojść do zapłodnienia, masz 72h na antykoncepcję PO. Wystarczy, że skontaktujesz się nawet ze swoim rodzinnym lekarzem, a on wypisze Ci receptę.

Po piąte, gdy piszecie na forum spóźnia mi się okres 5 dni jestem w ciąży?, nie mamy nawet jak określić prawdopodobieństwa zajścia w ciążę, gdyż nie jesteśmy wróżkami.

Po szóste, określenie dni płodnych to nie tylko sama długość cyklu. Podczas, gdy masz nieregularny okres, Twoje dni płodne ciężko jest wyliczyć.

Po siódme, ciąża to nie przekleństwo!!!!

jeżeli jednak popełniłaś głupotę masz zawszę szansę na antykoncepcję po stosunku!

mam nadzieję, że dany temat się przyda, proszę o dopisywanie innych sytuacji, podczas, których nie istnieje możliwość zajścia w ciążę!

P.S OPRÓCZ TEGO ISTNIEJĄ TESTY CIĄŻOWE, ZACHĘCAM DO KORZYSTANIA Z NICH ;)
 

goszka

[.już - cóż.] kobieta niezależna
Dołączył
23 Maj 2007
Posty
1 322
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Police/Tilburg
jest to straszny skrót ;) ale to są najważniejsze informacje. a już krew mnie zalewała od paru miesięcy jak widziałam takie same tematy.
 

Emilia1985

Nowicjusz
Dołączył
25 Luty 2008
Posty
179
Punkty reakcji
0
chyba Twój post jest głośnym krzykiem większości z nas,bo to prawda.Wkurzające jest jak w dziale o ciąży jedyne co czytamy to takie posty wołające o pomstę do nieba.Wielkie dzięki!ooby to tylko pomogło...bo niektórzy z nas są już naprawdę nieźle sfrustrowani.Teraz już może być tylko lepiej...mam nadzieję...chciałabym czytać tu o sprawach naprawdę związanych z ciążą,i w tym doradzać,a nie tylko wysłuchiwac gorzkie żale...
 
Z

Zerek

Guest
A ja obawiam się że temat niewiele wniesie... za jakieś 2 tygodnie zejdzie on na którąś z kolejnych stron i nikt nie będzie go już czytał... na ale może jestem w błędzie pożyjemy zobaczymy w każdym razie brawo za inicjatywe :)
 

Supamolly

Nowicjusz
Dołączył
10 Marzec 2008
Posty
125
Punkty reakcji
0
Miasto
... i dokąd?
Może dlatego warto przykleić ten temat? i moze dobrym pomysłem by było stworzenie tematu, w którym młode kobiety mogłyby napisać o swoich urojonych ciążach ??
 

Monia ^^

Nowicjusz
Dołączył
18 Wrzesień 2006
Posty
3 426
Punkty reakcji
3
Wiek
31
Warto to przykleić, może rozbudować troszkę i niech tu piszą o tym wszystkim.
Mam nadzieję, że to coś da, chociaż te dziewczyny, które zakładają takie tematy, raczej konta mają na jeden temat i nie patrzą, gdzie piszą... ;/

@edit: zaraportowałam, zobaczymy co na to Modzi (;



-----------------------------
Prosze bardzo.
 

goszka

[.już - cóż.] kobieta niezależna
Dołączył
23 Maj 2007
Posty
1 322
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Police/Tilburg
ależ dziękuję, czuję się zaszczycona, mam nadzieję, że tutaj dziewuchy będą mogły pisać o swoich urojeniach ;) najpierw czytając ten temat ;)

może trochę zniknie ten bałagan.
 

katasia

Nowicjusz
Dołączył
28 Październik 2007
Posty
446
Punkty reakcji
0
Miasto
inąd
No widzisz goszka.. kolejny temat o ciazy :skrzywiony: heh.. ja nie wiem slepe sa czy co?
 

goszka

[.już - cóż.] kobieta niezależna
Dołączył
23 Maj 2007
Posty
1 322
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Police/Tilburg
temat został przyklejony przez modów, więc myślę, że trzeba będzie raportować tematy, które są na ten temat. bo w kółko to samo. *.*

aż żal patrzeć.
 

sosad1

Nowicjusz
Dołączył
11 Listopad 2007
Posty
995
Punkty reakcji
2
Wiek
39
Tematy dotyczące tego czy jest się w ciąży czy nie, przerażająco szybko rosną, wręcz chciałoby się rzec, rozmnażają się ;) Połowa z nich dotyczy tego samego, co prowadzi do zaśmiecania forum i wnerwianiu użytkowników, bo gdy widzi się setny temat na temat, mój facet dotknął mnie palcem, czy jestem w ciąży, to ma ochotę się palnąć w łeb komuś kto zakłada taki temat. W telegraficznym skrócie, postaram się streścić, co zrobić i jak zareagować na daną sytuację.

Po pierwsze przed stosunkiem postaraj się o zabezpieczenie, najlepiej skontaktuj się z ginekologiem, który pomoże Ci dobrać odpowiednią antykoncepcję. Może być to prezerwatywa + globulki, tabletki, tabletki + prezerwatywa, plastry, zastrzyki, wkładki do maciczne, spirale i różne inne połączenia. Pamiętaj, że podczas stosunku seksualnego możesz zarazić się HIV, AIDS i chorobami wenerycznymi. Więc jeśli często zmieniasz partnerów, lubisz przygodny seks, pamiętaj o prezerwatywie. Te sposoby zapobiegania ciąży, odpowiednio stosowane, powinny wykluczyć ciążę.

Większość tematów, dotyczą tak zwanej ciąży urojonej, czyli tak na prawdę nic się nie stało, a dziewczyna tak się zamartwia, że spóźnia się okres. Powtarzam po raz kolejny, jeżeli nie jesteś gotowa na seks nie rób tego!!

Po pierwsze. podczas seksu oralnego, jest nikłe prawdopodobieństwo zajścia w ciążę, a tym bardziej jeżeli nie doszło do wytrysku !!!!!!!!!! Podczas w/w seksu, należy zadbać by partner palcami nie wprowadził spermy do pochwy. Jeżeli tak się nie stało, gratulacje, nie zostaniesz mamą.

Po drugie, podczas seksu, wówczas gdy prezerwatywa była cała, (co bardzo łatwo można sprawdzić przed stosunkiem, lekko nadmuchując ją, następnie spojrzeć czy nie ulatuje powietrze) podczas stosunku nie pękła, nie zsunęła się, nie jesteś w ciąży.

Po trzecie, jeżeli regularnie bierzesz tabletki anty, plastry, zastrzyki, stosujesz je zgodnie z ulotką, również nie powinnaś zajść w ciążę.

Po czwarte, jeżeli podejrzewasz, że jednak podczas stosunku mogło dojść do zapłodnienia, masz 72h na antykoncepcję PO. Wystarczy, że skontaktujesz się nawet ze swoim rodzinnym lekarzem, a on wypisze Ci receptę.

Po piąte, gdy piszecie na forum spóźnia mi się okres 5 dni jestem w ciąży?, nie mamy nawet jak określić prawdopodobieństwa zajścia w ciążę, gdyż nie jesteśmy wróżkami.

Po szóste, określenie dni płodnych to nie tylko sama długość cyklu. Podczas, gdy masz nieregularny okres, Twoje dni płodne ciężko jest wyliczyć.

Po siódme, ciąża to nie przekleństwo!!!!

jeżeli jednak popełniłaś głupotę masz zawszę szansę na antykoncepcję po stosunku!

mam nadzieję, że dany temat się przyda, proszę o dopisywanie innych sytuacji, podczas, których nie istnieje możliwość zajścia w ciążę!

P.S OPRÓCZ TEGO ISTNIEJĄ TESTY CIĄŻOWE, ZACHĘCAM DO KORZYSTANIA Z NICH ;)

do tego dodałabym jeszcze:
Jeśli masz podejrzenia, że jesteś w ciąży, to odczekaj 9 miesięcy i sama się przekonasz;]
 

aniulka_help

Nowicjusz
Dołączył
30 Marzec 2008
Posty
2
Punkty reakcji
0
Witam ! Mam 15 lat i niedawno pierwszy raz wspolzylam z chlopakiem zrobilismy to bez zabezpieczenia... teraz obawiam sie ze jestem w ciazy. Moj pierwszy raz byl dokladnie 12 dni temu. Od tamtej pory nie skonczyla mi sie jeszcze miesiaczka... Duzo czytalam na temat ciazy i objawow nie mam wielu jestem tylko zdnerwowana caly czas i duuzo jem. Pomozcie mi bo nie wime co mam robic !! czy moge byc w ciazy ?? Blagam napiszcie mi wszystko co moze mi pomoc.
 

sosad1

Nowicjusz
Dołączył
11 Listopad 2007
Posty
995
Punkty reakcji
2
Wiek
39
a jakiej długości masz cykle, jak współżyłaś miaąłs miesiączke? bo w sumie nie wiadomo, nic pozatym ze było to 12 dni temu a Ty masz 15lat..napisz cos wiecej
 

aniulka_help

Nowicjusz
Dołączył
30 Marzec 2008
Posty
2
Punkty reakcji
0
normalnie moja miesiaczka trwala5-6 dni. A z chlopakiem wspozylam w trakcie miesiaczki... nie mam zadnych objawow ciazy ale martwi mnie moja dlugotrwala miesiaczka nie wiem czy to jest jakis objaw ciazy??
 

Carmen

Nawiedzona narzeczona
Dołączył
19 Wrzesień 2005
Posty
2 901
Punkty reakcji
4
Wiek
42
Miasto
Gdańsk
ten temat był po to założony, żeby było mniej postów takich jak Twój.... (help! litości!)

jakie objawy ciąży dziewczyno ty chcesz mieć po 12 dniach od stosunku? 15 lat i żadnego zabezpieczenia gratuluję przytomności umysłu....
 
Do góry