Co to się dzieję w tym polskim wojsku?!

Siennna

Bywalec
Dołączył
30 Styczeń 2023
Posty
1 529
Punkty reakcji
87
Możesz podać źródło swojej wiedzy?
Albo chociaż przepis który tego zabrania?
To powszechna wiedza i nawet wstyd tego nie wiedzieć. W Polsce, jak i całej Unii przestępców zagrożonych linczem ze strony współwięźniów się chroni. Gdyby tego nie zrobiono i taki delikwent, by zginął lub jakoś ucierpiała, byłby pozew dla więzienia
 

Kibic Polski

Stały bywalec
Dołączył
18 Kwiecień 2018
Posty
2 317
Punkty reakcji
199
Skoro jest "powszechna" to stosowny przepis znajduje się w
Kodeksie Karnym Wykonawczym....Rozporządzeniu Ministra Sprawiedliwości
czy w jakim akcie prawnym?
 

Kibic Polski

Stały bywalec
Dołączył
18 Kwiecień 2018
Posty
2 317
Punkty reakcji
199
Kimś inteligentnym też nie jesteś skoro nie potrafisz wskazać czegoś na co się powołujesz.
 

Kibic Polski

Stały bywalec
Dołączył
18 Kwiecień 2018
Posty
2 317
Punkty reakcji
199
Co mam ci udowodnić?
Czy jesteś bezmózgim tłukiem że nie wiesz iż jeśli na coś się powołujesz to powinnaś to wskazać?
Nie masz intelektu nie masz godności a teraz się okazuje że nie masz nawet wstydu.
A podobno masz wyższe wykształcenie!
 

Siennna

Bywalec
Dołączył
30 Styczeń 2023
Posty
1 529
Punkty reakcji
87
Podaj mi przykład choć jednego pedofila czy innego zwyrodnialca zamordowanego w więzieniu.:) Lub choćby pobitego.
Twoje inwektywy nie robią na mnie żadnego wrażenia. W tym przypadku sprawdza się dziecięce powiedzenie- ,,Kto, kogo przezywa, ten się tak nazywa'':)
Wystawiłeś sobie samemu świadectwo. Tym bardziej denne, odzywając się w ten sposób do kobiety.:)
Ocena osoby na tak niskim poziomie, jest tyle samo warta, co psia kupa na trawniku.:)
 

Kibic Polski

Stały bywalec
Dołączył
18 Kwiecień 2018
Posty
2 317
Punkty reakcji
199
G... ci podam a nie przykłady.
Logika nakazuje twierdzącemu dowodzić swojej racji a nie jego adwersarzowi.
Tego też w szkole wyższej nie uczą?
Widocznie nie przewidziała istnienia "Stalowego w spódnicy".
Ta psia kupa to jest twoja przydatność na forum gdzie we własnym temacie nawet nie potrafisz do rzeczy pisać.
 

Siennna

Bywalec
Dołączył
30 Styczeń 2023
Posty
1 529
Punkty reakcji
87
Że nie nie podasz, to żadne zaskoczenie, bo nie ma. Jeśli się zdarzyły, to ktoś za to beknął.
Bawi mnie natomiast pokaz chamstwa i kompleksów.:)
Nikt Ci nie każe tutaj pisać. Już Ci napisałam ile są dla mnie warte opinie kogoś takiego, jak Ty.:)
 

Siennna

Bywalec
Dołączył
30 Styczeń 2023
Posty
1 529
Punkty reakcji
87
Nic się nie dzieje.
Sfera mundurowa to nie korporacja.
Tutaj często na jednego zdolnego i pracowitego przypada dwóch którzy zdolni i pracowici nie są
ale to oni częściej odbierają premie i dostają awanse gdyż mają znajomości czy też popularnie
"komuś w tyłek wchodzą".
Ogólnie panuje przekonanie że po dziesięciu latach tam służby nie jest się już normalnym człowiekiem.
Częsty stres i rozczarowania różnie działają na psychikę i pewnie czasem jest przyczyną różnych zachowań.
Nie wiem czy tak było tym razem.
Wiem że tak było dziesięć lat temu.
Wiem że tak jest teraz.
Jestem pewien że za dziesięć lat podobnie będzie.

Dlatego powtarzam że nic się nie dzieje.
To oznacza tam normalność.
Jeszcze jedno, Kretynie z Polski.:) Idąc tropem Twojego myślenia- podaj mi źródło swoich rewelacji: jakieś dowody, statystyki.🤣
Nie? To po co zabierasz głos, jak własnych standardów nie umiesz spełniać?:)

I może ktokolwiek niech mi spróbuje wytłumaczyć zasady bytowania kogoś takiego na forum.
Dlaczego użytkownik, którego pisanina sprowadza się głównie na obrażaniu i atakach personalnych na innych użytkowników? Co obserwuję odkąd tu jestem, czyli od dobrych kilku miesięcy. Psuje forum, zabija wszelkie dyskusje, do tej pory nie został zbanowany?
 

Kibic Polski

Stały bywalec
Dołączył
18 Kwiecień 2018
Posty
2 317
Punkty reakcji
199
Jeszcze jedno, Kretynie z Polski.:) Idąc tropem Twojego myślenia- podaj mi źródło swoich rewelacji: jakieś dowody, statystyki.🤣
Proszę bardzo kretynko.
Gen. Antoni Kowalczyk zwolniony ze stanowiska Komendanta Głównego Policji.
Miało to jakiś związek z aferą starachowicką a generałowi(choć takiego stopnia tak naprawdę w Policji nie ma)
bodaj zarzucano ostrzeżenie osób które miały być przez Policję zatrzymane.
Na ekranach telewizorów mogliśmy ujrzeć jak generała żegnają kwiatami.
Kwiatami gościa który wtedy miał już chyba mieć postawione zarzuty.

Mniej więcej w tym samym czasie z Policji zwalniano mojego dalszego kolegę
któremu zarzucano podobny czyn,
Nikt go kwiatami nie żegnał jak Kowalczyka a niektórzy nawet mu ręki nie chcieli podać.

Kilka lat później obaj przez sądy zostali uniewinnieni.
Podobno do tej pory mojego kolegi nikt nie przeprosił.

To jest tylko jeden bulwersujący przypadek.
Nie chce mi się dalszych podawać komuś kto i tak tego "nie ogarnie".
Gdybyś była normalna to byś mnie wczoraj o to zapytała zamiast pisać pierdoły.
Nie zalinkowałem ale Antoniego Kowalczyka znajdziesz w Wiki czy jesteś aż taką ofermą?
 
Ostatnia edycja:

Siennna

Bywalec
Dołączył
30 Styczeń 2023
Posty
1 529
Punkty reakcji
87
To teraz, kretynie i miłośniku ,,trzymania się tematu'', podaj mi na jakiej zasadzie łączysz to z wojskiem i koniecznie dodaj do tego dowody.
 

Kibic Polski

Stały bywalec
Dołączył
18 Kwiecień 2018
Posty
2 317
Punkty reakcji
199
Nic się nie dzieje.
Sfera mundurowa to nie korporacja.
Tutaj często na jednego zdolnego i pracowitego przypada dwóch którzy zdolni i pracowici nie są
ale to oni częściej odbierają premie i dostają awanse gdyż mają znajomości czy też popularnie
"komuś w tyłek wchodzą".
Od wczoraj jest to bezmózgu napisane.
Wczoraj bezmózg o to nie zapytał bo wolał o pierdoły się w tym czasie kłócić?
 

Siennna

Bywalec
Dołączył
30 Styczeń 2023
Posty
1 529
Punkty reakcji
87
No proszę .:) Uciekło to i nie poda.
Wysmarowałeś, nadęty gamoniu, automatyczną analogię między policją a wojskiem. Na podstawie czego, pytam. A pytam nie dlatego, że przeczę tej teorii lub jakkolwiek się do niej odnoszę, tylko, żeby pokazać głupotę pajaca, który sam sobie przeczy i jest za głupi, by zdać sobie sprawę, że się wysypał.
To wszystko abstrahując od śmieszności tego samego pajaca, który na zwykłym forum dyskusyjnym, na które ludzie wchodzą dla pogadania/rozrywki- domagałby się pism formalnych.

Otóż, kretynie, ja w przeciwieństwie do Ciebie potrafię myśleć i nie potrzebuję znać konkretnych paragrafów, żeby domyślić się, że skoro Kasia W. jest chroniona, a Trynkiewicz doczekuje końca kary i wychodzi na wolność nieuszkodzony, to znaczy, że ktoś go przed tym uszkodzeniem uchronił.
 
Ostatnia edycja:

Kibic Polski

Stały bywalec
Dołączył
18 Kwiecień 2018
Posty
2 317
Punkty reakcji
199
Więźniowie są tak chronieni, że taki Brunon Kwiecień dziwnym trafem poszedł się huśtać jak mu się odsiadka kończyła.
Nie wiedziałem że on zmarł.
Ale "poszedł się huśtać " w rozumieniu że się powiesił?
Wiki twierdzi że jedynie...zmarł.

W sumie ta cała sprawa jest trochę dziwna.
No bo czemu mu zmniejszają wyrok z 13 do 9 lat więzienia?
 

tinderowiec

Bywalec
Dołączył
10 Sierpień 2023
Posty
362
Punkty reakcji
48
Grubo polecieliscie 🙊

Kwiecień się nie powiesił, widać moja pamięć jest zawodna. Przyczyną śmierci był krwotok wewnątrzczaszkowy podpajęczynówkowy. Idąc za poradnikiem zdrowie jest to rzadko występujący problem, a jego główną przyczyną są urazy głowy.

Może i w większości przypadków prawa więźniów się szanuje, pewnie tak nawet jest, nie jesteśmy jakimś bantustanem w końcu, ale uważam, że są więźniowie kluczowi, tacy, którzy są dla państwa priorytetem i oni nie mają kolorowo nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie. To, że my dostajemy jakieś strzępki informacji i że nas zapewniają, że jest super to jedno, a to jak jest, to drugie (i nigdy się tego nie dowiemy).

Przykład https://gazetawroclawska.pl/seksafera-w-wiezieniu-przy-kleczkowskiej-ruszyl-proces/ar/11886606

W więzieniu na Kleczkowskiej we Wrocławiu więźniowie za łapówki mogli sobie kupić stosunek seksualny z więźniarkami, klawisz jest też oskarżony o zlecenie pobicia jednego z więźniów.

Takich afer wyciekało w Polsce na przestrzeni lat naprawdę wiele, wystarczy chwilę poszperać w google.
 

Kibic Polski

Stały bywalec
Dołączył
18 Kwiecień 2018
Posty
2 317
Punkty reakcji
199
To, że my dostajemy jakieś strzępki informacji i że nas zapewniają, że jest super to jedno, a to jak jest, to drugie (i nigdy się tego nie dowiemy).
Dawno się tym nie interesuję i może dlatego o tym ostatnio nie słyszałem.
Wcześniej jednak wielokrotnie spotykałem się z opinią że polskie więzienia są przepełnione.
Nie wyobrażam więc sobie aby ktoś specjalnie przejmował się np pedofilami w więzieniu.
A co do niektórych więźniów ...śmierć porywaczy Olewnika czy też Kosteckiego
niby dowodów na zabójstwo nie ma ale co zwykły Kowalski sobie pomyśli?

Myślę że to właśnie takie przepełnienia z jednej strony a z drugiej strony różne zachowania strażników
powodują że do takich jak w artykule zdarzeń dochodzi.

Tak sobie pomyślałem że w kwestii więziennictwa Stalowy może coś wiedzieć.
 
Ostatnia edycja:

Siennna

Bywalec
Dołączył
30 Styczeń 2023
Posty
1 529
Punkty reakcji
87
Grubo polecieliscie 🙊

Kwiecień się nie powiesił, widać moja pamięć jest zawodna. Przyczyną śmierci był krwotok wewnątrzczaszkowy podpajęczynówkowy. Idąc za poradnikiem zdrowie jest to rzadko występujący problem, a jego główną przyczyną są urazy głowy.

Może i w większości przypadków prawa więźniów się szanuje, pewnie tak nawet jest, nie jesteśmy jakimś bantustanem w końcu, ale uważam, że są więźniowie kluczowi, tacy, którzy są dla państwa priorytetem i oni nie mają kolorowo nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie. To, że my dostajemy jakieś strzępki informacji i że nas zapewniają, że jest super to jedno, a to jak jest, to drugie (i nigdy się tego nie dowiemy).
Więźniowie mają prawa i gdy coś się , któremuś stanie, więzienie- jego pracownicy mają poważny problem.
Tyczy się to nie tylko bezpieczeństwa, ale też warunków- np. odpowiednia kaloryczność jedzeni, itp.
Incydenty się zawsze i wszędzie zdarzają, to nie jest żadna miara.
Jeśli chodzi o pedofilów, innych zwyrodnialców, sprawców bulwersujących- medialnych przestępstw, jedyne co im grozi ze strony współwięźniów, to że pokrzyczą na nich z oddali. Nikt nie umieściłby pedofila w celi z grypserą. To fantastyka filmowa.
Przykład https://gazetawroclawska.pl/seksafera-w-wiezieniu-przy-kleczkowskiej-ruszyl-proces/ar/11886606

W więzieniu na Kleczkowskiej we Wrocławiu więźniowie za łapówki mogli sobie kupić stosunek seksualny z więźniarkami, klawisz jest też oskarżony o zlecenie pobicia jednego z więźniów.

Takich afer wyciekało w Polsce na przestrzeni lat naprawdę wiele, wystarczy chwilę poszperać w google.
Sam napisałeś- ,,afer''. Afery znajdziesz też w polskich szpitalach, szkołach, czy wszelkich innych instytucjach. Nie znaczy, że są normą.
 

tinderowiec

Bywalec
Dołączył
10 Sierpień 2023
Posty
362
Punkty reakcji
48
Teraz to już się możemy tylko domyślać, czy by w tym więzieniu dożył końca kary, czy nie.
 
Do góry