Co sie stało z polakami?

danielr9

Wyjadacz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
6 519
Punkty reakcji
321
Wiek
40
Miasto
KRAKÓW
shogu napisał:
No i za 1zl sie nie zgodzilem bo bym zdechl z glodu ,zalozylem zwiazek zawodowy i dalem kontr-propozycje , zatrudnij za 10zl.

Przeciez nikt ci nie kaze mnie zatrudniac ani nikogo innego za taka stawke , niz ci nie kaze byc przedsiebiorca. Możesz sobie też sam pracować.

Dla mnie to wyglada na wolnosc zawierania umów , dla ciebie natomiast jest problem bo nagle pracownicy maja pozycje do negocjacji a takto byli by zdanie na twoja laske.

To tylko idiota moze sie zgodzic na twoje zasady.
Właśnie tym udowodniłeś, że nie rozumiesz czym jest wolny rynek.
To jest dokładnie tak samo jakby piekarze założyli związek i powiedzieli: Płać za chleb 100zł a jak nie to zdychaj z głodu albo sam sobie załóż piekarnie :)
To jest niesamowite jak Ty potrafisz kręcić....i tylko w tą stronę w którą Tobie odpowiada.

Zatem zakładanie związków zawodowych i sztuczne ustalanie kwot za pracę jest szantażowaniem pracodawcy który zwinie interes i założy biznes na Słowacji a Ty będziesz dalej wyciągał ręce do Państwa i miał pretensje dlaczego "bogaci" płacą podatki dochodowe 40% a nie 80%....żeby utrzymać tylu rencistów i bezrobotnych..przecież to jest jakaś utopia.
To przerabia właśnie Mołdawia czy Białoruś i Ty chcesz za wszelką cenę iść za ich przykładem.
 

shogu

Nowicjusz
Dołączył
13 Czerwiec 2011
Posty
2 148
Punkty reakcji
22
danielr9 napisał:
Zatem zakładanie związków zawodowych i sztuczne ustalanie kwot za pracę jest szantażowaniem pracodawcy który zwinie interes i założy biznes na Słowacji
Smieszne to co piszesz bo na zachodzie uzwiazkowienie to norma i to w krajach o malym bezrobociu takije jak Norwegia, Szwecja czy Niemcy.

Jak zwykle twoja fantazja cie ponosi, wolny rynek to tylko teoria a praktyka swoja strona.




danielr9 napisał:
To jest niesamowite jak Ty potrafisz kręcić....i tylko w tą stronę w którą Tobie odpowiada.
Napewno nie bede krecil na korzysc pracodwacy kiedy ten z laski placi 1200 zl na umowe o dzielo jednoczesnie dorabiajac sie kozstem pracownikow piatego samochodu i drugiego jachtu
 

Wilk_LancaSter

wiek jest zmienną niezależną, od której wiele zale
Dołączył
18 Luty 2012
Posty
3 319
Punkty reakcji
40
Przed Okrągłym Stołem z Kantami wszyscy Polacy musieli być na zewnątrz apolityczni albo chwalić i popierać partię z rządem. Po Przemianach buzie się otworzyły, porobiły się swary i waśnie. A ponadto już tak bardzo nie grozi domiar podatkowy w razie pokazania własnych luksusów zamasakowanych np kredytem albo leasingiem, więc wielu Polaków za życiowy cel obrało trio: fura, skóra i komóra.
To może dziwić i razić przybysza.
 

danielr9

Wyjadacz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
6 519
Punkty reakcji
321
Wiek
40
Miasto
KRAKÓW
shogu napisał:
Napewno nie bede krecil na korzysc pracodwacy kiedy ten z laski placi 1200 zl na umowe o dzielo jednoczesnie dorabiajac sie kozstem pracownikow piatego samochodu i drugiego jachtu
To jest oczywista manipulacja z Twojej strony.
O ile korporacje w Polsce (poprzez korumpowanie socjalistów) faktycznie powodują taki efekt to mała i średnia przedsiębiorczość jest bardzo narażona na bankructwa w Polsce. Tylko w zeszłym roku upadło aż 941 firm co jest rekordem.

http://www.polskatimes.pl/artykul/736259,rekordowa-fala-upadlosci-polskich-firm-w-2012-r-o-28-proc-wiecej-niz-w-2011,id,t.html?cookie=1

Oczywiście jakiś bezmózg uwierzy w Teoje gadanie o jachtach i 5 samochodach....czym będziesz wspierał teorie komunistyczne...ale każdy rozsądny człowiek będzie widział jak się rzeczy w istocie mają.


shogu napisał:
Smieszne to co piszesz bo na zachodzie uzwiazkowienie to norma i to w krajach o malym bezrobociu takije jak Norwegia, Szwecja czy Niemcy.
Napisałem Tobie czym dorobił się świat zachodni....jaką mentalnością i jakimi uwarunkowaniami.
Napisałem Tobie jak zarabia Norwegia i że ją stać na 100 razy tyle niż Polskę.
Kolejne bicie piany z Twojej strony w stylu: Patrz na sąsiada który zarobił ciężką pracą miliony a dziś siedzi i nic nie robiąc pławi się w luksusach. Nie piszesz o tym jaka jest przyczyna bogacta tych krajów tylko podajesz ich dzisiejszy stan budżetu i przypisujesz to "związkom zawodowym". Oczywista manipulacja.
 

Wilk_LancaSter

wiek jest zmienną niezależną, od której wiele zale
Dołączył
18 Luty 2012
Posty
3 319
Punkty reakcji
40
Flotylla jachtów? Taka lokata kapitału miałaby sens, gdyby szło o organizację grupowych wycieczek średniej klasy kapitalistów w Trójkącie Bermudzkim. Kapitalista bez przerwy mus.i czuwać, by inni go nie ubiegli w inwestowaniu w rozwój potęgi własnej firmy. W tym ustroju: kto stoi, ten jest połykany przez rzutkich rywali.

Zazdrość jest motorem rywalizacji uczciwej; obawa przed przegraną także.
Zawiść polega na chęci zniszczenia bogacza w każdy sposób, ale najlepiej przez krwawą rewolucję, albo przynajmniej przez krtadzież, popdpalenie itp.
 

shogu

Nowicjusz
Dołączył
13 Czerwiec 2011
Posty
2 148
Punkty reakcji
22
danielr9 napisał:
To jest oczywista manipulacja z Twojej strony.

O ile korporacje w Polsce (poprzez korumpowanie socjalistów) faktycznie powodują taki efekt to mała i średnia przedsiębiorczość jest bardzo narażona na bankructwa w Polsce. Tylko w zeszłym roku upadło aż 941 firm co jest rekordem.
Na tym polega kapitalizm podmioty slabe upadaja i na ich miejsce powstaja nowe.

A co ty byś chciał zeby firmy i przedsiebiorstwa byly wieczne ?? Najlepiej żeby mialy dozywotni status oczywiscie kosztem pracowników.

Jestes zwyklym rozczeniowym przedsiebiorcą , który zreszta sam sobie podcina galąź na której siedzi poprzez niszczenie sily nabywczej ludzi pracy i robiąc z POlski Bangladesz. Mam nadzieje ze niedlugo dołączysz do powyższych statystyk




danielr9 napisał:
Napisałem Tobie czym dorobił się świat zachodni....jaką mentalnością i jakimi uwarunkowaniami.

Napisałem Tobie jak zarabia Norwegia i że ją stać na 100 razy tyle niż Polskę.
oczywiscie odpowiadasz nie na temat Uwielbiasz walic strawmenami

Mowa była że jak zwiazek zawodowy zacznie negocjacje to przedsiebiorcy uciekaja na slowacje. Jakoś nie uciekają z krajów takich jak Szwajcaria ,Szwecja itd.




danielr9 napisał:
Kolejne bicie piany z Twojej strony w stylu: Patrz na sąsiada który zarobił ciężką pracą miliony a dziś siedzi i nic nie robiąc pławi się w luksusach. Nie piszesz o tym jaka jest przyczyna bogacta tych krajów tylko podajesz ich dzisiejszy stan budżetu i przypisujesz to "związkom zawodowym". Oczywista manipulacja.
Naucz sie czytac ze zrozumieniem.

Wogole moze nawet zacznij czytac cokolwiek sie do ciebie pisze , to bedzie dobry poczatek.




Wilk_LancaSter napisał:
Flotylla jachtów? Taka lokata kapitału miałaby sens, gdyby szło o organizację grupowych wycieczek średniej klasy kapitalistów w Trójkącie Bermudzkim. Kapitalista bez przerwy mus.i czuwać, by inni go nie ubiegli w inwestowaniu w rozwój potęgi własnej firmy. W tym ustroju: kto stoi, ten jest połykany przez rzutkich rywali.
Dlaczego opisujesz cos co tobie sie wydaje jako rzeczywistosć.

Korporacje i nawet POlskie firmy siedzą na rekordowej ilosc pieniędzy i nic z nimi nie robią.
 

danielr9

Wyjadacz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
6 519
Punkty reakcji
321
Wiek
40
Miasto
KRAKÓW
shogu napisał:
Na tym polega kapitalizm podmioty slabe upadaja i na ich miejsce powstaja nowe.

A co ty byś chciał zeby firmy i przedsiebiorstwa byly wieczne ?? Najlepiej żeby mialy dozywotni status oczywiscie kosztem pracowników.

Jestes zwyklym rozczeniowym przedsiebiorcą , który zreszta sam sobie podcina galąź na której siedzi poprzez niszczenie sily nabywczej ludzi pracy i robiąc z POlski Bangladesz. Mam nadzieje ze niedlugo dołączysz do powyższych statystyk
Podstaw ekonomii nie rozumiesz - Twój problem :)



shogu napisał:
Mowa była że jak zwiazek zawodowy zacznie negocjacje to przedsiebiorcy uciekaja na slowacje. Jakoś nie uciekają z krajów takich jak Szwajcaria ,Szwecja itd.
Oczywiście, że uciekają. Szwecja obniża podatki w tym celu - czytaj bieżącą prasę.
Szwajcaria to inna sprawa. Tam jest nacjonalizm do potęgi. Tam wiszą plakaty że czarny człowiek to nie Szwajcar.
Oficjalnie i bez cenzury. To kraj o neutralności politycznej i oparty nie na przemyśle....zatem nie ma po co uciekać z produkcją gdzie indziej.
W wielu krajach Europy jest migracja fabryk i przemysłu do krajów wschodu tam gdzie jest tańsza produkcja.


shogu napisał:
Korporacje i nawet POlskie firmy siedzą na rekordowej ilosc pieniędzy i nic z nimi nie robią.
Znowu głupie gadki poparte niczym. Jak zwykle.
 

shogu

Nowicjusz
Dołączył
13 Czerwiec 2011
Posty
2 148
Punkty reakcji
22
danielr9 napisał:
Podstaw ekonomii nie rozumiesz - Twój problem :)
Prawda kole w oczy , rozczeniowy przedsiebiorco ??


danielr9 napisał:
Oczywiście, że uciekają. Szwecja obniża podatki w tym celu - czytaj bieżącą prasę.
Obnizka podatkow w czasie globalnego spowolnienia gospodarczego to jest decyzja ekonomiczna a nie ideologiczna - "bo wolny rynek"

To jest dramatyczna roznica




danielr9 napisał:
Znowu głupie gadki poparte niczym. Jak zwykle.
http://online.wsj.com/news/articles/SB10001424053111903927204576574720017009568

http://www.theatlantic.com/business/archive/2012/07/the-5-trillion-stash-us-corporations-money-hoard-is-bigger-than-the-gdp-of-germany/260006/

U gory masz zrodla dotyczace amerykanskich korporacji.


" Kapitalista bez przerwy mus.i czuwać, by inni go nie ubiegli w inwestowaniu w rozwój potęgi własnej firmy. W tym ustroju: kto stoi, ten jest połykany przez rzutkich rywali."

Niestety nie wiele ludzi potrafi ogarnac ze to "czuwanie" to jest o wiele bardziej skomplikowany mechanizm niz inwestycje wolno-rynkowe. Najlepsza metoda jest wlasnie niszczenie wolnego rynku i kontrola dlatego kapitalizm to jedno wielkie bledne kolo ktore zawiera w sobie mechanizm autodestrukcji i tej korozji nie da sie zatrzymac.
 

danielr9

Wyjadacz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
6 519
Punkty reakcji
321
Wiek
40
Miasto
KRAKÓW
shogu napisał:
Prawda kole w oczy , rozczeniowy przedsiebiorco ??
Trudno Tobie tłumaczyć podstawy....bo i tak potem wywijasz kota ogonem....
jak np. piszesz, że polskie korporacje trzymaja gotówke....i udowadniasz to "źródłami" amerykańskich korporacji. :)
Śmieszne i żałosne.
Piszę Tobie o sytuacji w Polsce i o tym, że związki zawodowe powodują tylko bezrobocie i bankructwa na co jest tysiące przykładów polskich firm które doprowadzono do upadłości...a Ty mi piszesz, że w Szwajcarii jest inaczej.
Czy Ty naprawdę masz rozdwojenie jaźni?
 

shogu

Nowicjusz
Dołączył
13 Czerwiec 2011
Posty
2 148
Punkty reakcji
22
danielr9 napisał:
ak np. piszesz, że polskie korporacje trzymaja gotówke....i udowadniasz to "źródłami" amerykańskich korporacji. :)

Śmieszne i żałosne.
Napisalem nie "polskie Korporacje i firmy" ale "Korporacje i nawet polskie firmy"

Pozatym atakujesz strawmenem ( jak zwykle ). Czyby amerykankich korporacji zasady konkurencji o ktorych wilk pisal (inwestowaniu w rozwój potęgi własnej firm itd itp ) na rynku nie dotyczyly ???
 

danielr9

Wyjadacz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
6 519
Punkty reakcji
321
Wiek
40
Miasto
KRAKÓW
shogu napisał:
Napisalem nie "polskie Korporacje i firmy" ale "Korporacje i nawet polskie firmy"

Pozatym atakujesz strawmenem ( jak zwykle ). Czyby amerykankich korporacji zasady konkurencji o ktorych wilk pisal (inwestowaniu w rozwój potęgi własnej firm itd itp ) na rynku nie dotyczyly ???
Dlatego nie wiem skąd masz dane o tym, że firmy w Polsce mają "na kupce" rekordową ilość pieniędzy z którą nic nie robią.
To jakiś absurd. Mamy właśnie z odwrotną sytuacją - firmy w Polsce są rekordowo zadłużone w bankach i rekordowo bankrutują.
 

shogu

Nowicjusz
Dołączył
13 Czerwiec 2011
Posty
2 148
Punkty reakcji
22
danielr9 napisał:
Dlatego nie wiem skąd masz dane o tym, że firmy w Polsce mają "na kupce" rekordową ilość pieniędzy z którą nic nie robią.

To jakiś absurd. Mamy właśnie z odwrotną sytuacją - firmy w Polsce są rekordowo zadłużone w bankach i rekordowo bankrutują.
Zrodla poszukam jak bede mial czas , ale dalej atakujesz strawmenem

Czyby amerykankich korporacji zasady konkurencji o ktorych wilk pisal (inwestowaniu w rozwój potęgi własnej firm itd itp ) na rynku nie dotyczyly ???
 

Wilk_LancaSter

wiek jest zmienną niezależną, od której wiele zale
Dołączył
18 Luty 2012
Posty
3 319
Punkty reakcji
40
Słyszałem śpiewkę w wykonaniu ,,,żeńskiego sekstetu. Może warto wyodrębnić Polki, jako że przynajmniej te osiem (dyrygentka) trzyma stary a dobry kurs O wyższości Polaków nad innymi narodami

Może byś chciała Angola?​
Angola ja nie chcę​
bo zimno Angielkę​
tak głaszcze jak belkę​
Może byś chciała Francuza?​
Francuza ja nie chcę,​
bo on Francuzkę​
głaszcze jak kózkę​
Może byś chciała Moskala?​
Moskala ja nie chcę,​
bo on w kołchozie​
całuje na mrozie​
To może zechcesz Polaka?​
Polaka ja zechcę,​
bo Polak z koszuli​
rozbierze, przytuli​
Polaka ja chcę​
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
fajny utwór, tylko tych wrażliwych Polaków coraz mniej, coraz więcej tych co rozbiorą z koszuli ale innego Polaka
 

jolly78

Nowicjusz
Dołączył
3 Lipiec 2014
Posty
252
Punkty reakcji
5
Każdy kto spędzi w innym kraju parę lat widzi różnicę, ale widocznie taka już nasza uroda ;-)
 

AaronH

Nowicjusz
Dołączył
13 Kwiecień 2015
Posty
395
Punkty reakcji
4
jolly78 napisał:
Każdy kto spędzi w innym kraju parę lat widzi różnicę, ale widocznie taka już nasza uroda ;-)
To nie tylko nasza uroda. Są w Polsce ludzie którzy wmówili znacznej części społeczeństwa, że Polska to kondominium Rosyjsko Niemieckie i że nie da się żyć. Zaczęło się to 10 lat temu i trwa do dziś. Polska kwitnie gospodarczo a gnije mentalnie. Są ludzie, którzy na prawdę wierzą, że stoimy nad przepaścią. Jakiś człowiek rok temu podpalił się pod sejmem, jakiś świr z małopolski chciał wysadzić sejm, a w nasze narodowe święto niepodległości jacyś intelektualni impotenci o aparycji troglodytów, rzucają cegłami w policję bo są święcie przekonani, że to patriotyczne.... tak im powiedziano. Tak, w innych krajach są ludzie zadowoleni lub niezadowoleni. Ale takie skończone oszołomiarstwo, które bredzi nie mieszczące sie w głowie androny, jest tylko u nas. Smutne
 
Do góry