Ciekawe cytaty, złote myśli

kreoss

Miłościwie Wam Panujący
Dołączył
9 Sierpień 2008
Posty
535
Punkty reakcji
4
Miasto
Gliwice
a Lec !? co tak mało Jerzego ? :D

moje ulubione to:

"pomyśl zanim pomyślisz"
i
"nie wrzucaj wszystkiego do jednego worka, nie udźwigniesz"

no i perełka, co prawda nie S.L'a ale jest w jego klimatach :)

"Nie bądź pewny, że masz czas bo pewność niepewna" Jana Twardowskiego :)
 

sed4fg

Nowicjusz
Dołączył
1 Lipiec 2009
Posty
817
Punkty reakcji
19
Rozmaicie można dzielić ludzi! O tym wiemy. Można na ludzi i nieludzi. Rzekł zdziwiony kat: "A ja dzielę ich na głowy i tułowie".

— Stanisław Jerzy Lec




Mój kot zjada myszy. Czyż to go czyni złym? Ja tak nie uważam, mój kot też nie, lecz myszy na pewno mają odmienne zdanie. Każdy zabójca sądzi, że ofiara zasługiwała na śmierć.

— Terry Goodkind
 

P.M.

Neurotyczka
Dołączył
30 Sierpień 2009
Posty
718
Punkty reakcji
30
'Bądźcie szaleni ale zachowujcie się jak normalni ludzie.
Podejmijcie ryzyko bycia odmiennymi, ale nauczcie się to robić, nie zwracając na siebie uwagi.
A teraz skupcie się na tej róży i pozwólcie, by objawiło się Wasze prawdziwe Ja.
- Co to jest prawdziwe Ja?- zapytała Weronika
- To kim jesteś, a nie to, co z Ciebie uczyniono...'

"Weronika postanawia umrzeć" Paulo Coelho
 

kika868686

Master
Dołączył
21 Czerwiec 2009
Posty
2 568
Punkty reakcji
130
• Najbardziej odczujesz brak jakiejś osoby, kiedy będziesz siedział obok niej i będziesz wiedział, że ona nigdy nie będzie twoja. Gabriel García Márquez
•...im dłużej panuje cisza, tym trudniej ją przerwać.. Stephen King
• Myślenie bez intuicji jest puste, intuicja bez myślenia jest ślepa. Albert Einstein

No i cytat: Rambo First Blood II
Trautman: John where are you going?
Rambo: I don't know.
Trautman: You get a second medal of honor for this.
[Rambo looks over at the rescued POWs]
Rambo: You should give it to them. They deserve it more.
Trautman: You don't belong here why don't you come back with me?
Rambo: Back to what? My friends died here, let me die here.
Trautman: The war, the whole conflict may have been wrong but damn it don't hate your country for it.
Rambo: Hate? I'd die for it.
Trautman: Then what is it you want?
Rambo: I want, what they want, and every other guy who came over here and spilled his guts and gave everything he had, wants! For our country to love us as much as we love it! That's what I want!
Trautman: How will you live, John?
Rambo: Day by day.
 

mi_chal

Nowicjusz
Dołączył
3 Czerwiec 2009
Posty
23
Punkty reakcji
0
Lepsza jest uboga mądrość, niż głupie bogactwo.
O, cudowna potęgo kopniaka w tyłek. :)
 

Han Pasado

Nowicjusz
Dołączył
26 Lipiec 2011
Posty
142
Punkty reakcji
6
"Samotność jest ceną wielkości i nie ma od tego ucieczki."

— Waldemar Łysiak

Biblia nakazuje nam kochać zarówno naszych bliźnich jak i naszych wrogów. Prawdopodobnie dlatego, ponieważ z reguły są to ci sami ludzie.

— Gilbert Keith Chesterton

Pewnego dnia kłamstwa zawalą się pod własnym ciężarem, a prawda powstanie.
- Joseph Goebbels

Umarli chcą być pochowani w sercach.


— Ernst Junger
 

PełnaOptymizmu

Nowicjusz
Dołączył
23 Sierpień 2011
Posty
3
Punkty reakcji
0
Miasto
C-n.
"Istnieją jedynie porażki. Lecz nikt nie zdoła przed nimi uciec. Dlatego w walce o marzenia lepiej przegrać parę drobnym potyczek, niż zostać pokonanym na całej linii, nie wiedząc nawet, o co się walczyło..." ~Paulo Coelho.
 

iwona646

Nowicjusz
Dołączył
24 Sierpień 2011
Posty
5
Punkty reakcji
0
Albert Camus

Nie idź za mną, bo nie umiem prowadzić. Nie idź przede mną, bo mogę za Tobą nie nadążyć. Idź po prostu obok mnie i bądź moim przyjacielem.
 

PełnaOptymizmu

Nowicjusz
Dołączył
23 Sierpień 2011
Posty
3
Punkty reakcji
0
Miasto
C-n.
"Istnieją dwa powody, które nie pozwalają ludziom spełnić swoich marzeń. Najczęściej po prostu uważają je za nierealne. A czasem na skutek nagłej zmiany losu pojmują, że spełnienie marzeń staje się możliwe w chwili, gdy się tego najmniej spodziewają. Wtedy jednak budzi się w nich strach przed wejściem na ścieżkę, która prowadzi w nieznane, strach przed życiem rzucającym nowe wyzwania, strach przed utratą na zawsze tego, do czego przywykli..." :)
 

Norad

Nowicjusz
Dołączył
12 Styczeń 2010
Posty
1 243
Punkty reakcji
29
Ciekawe słowa ciekawych ludzi

Prochem jesteśmy i cieniem.

Pulvis et umbra sumus. (łac.)
— Horacy

Armia baranów, której przewodzi lew, jest silniejsza od armii lwów prowadzonej przez barana.
— Napoleon Bonaparte

Napoleon, będąc w swoim namiocie, podczas jednej z bitew, zwołał, co było normalne, naradę przed walką. W trakcie rozmowy Napoleon chciał sięgnąć po mapę, która leżała na szafie, jednakże nie był zbyt wysoki, więc miał z tym problemy. W tym momencie odezwał się głos jednego z jego oficerów - "Panie, pozwól mi sobie pomóc, jestem większy" na co Napoleon odpowiedział mu - "Nie większy, lecz wyższy" i pozwolił się wyręczyć.
— Napoleon Bonapar

Dla moich Polaków nie ma rzeczy niemożliwych.
— Napoleon Bonaparte


Musimy śmiać się z człowieka, by uniknąć płaczu z jego powodu.
-Napoleon Bonaparte


Honor twój, imię i chwała pozostaną na zawsze.
— Wergiliusz

A morze daje każdemu nową nadzieję, tak jak noc przynosi sny o dom
-Krzysztof Kolumb

"Kiedy przyszli po Żydów, nie protestowałem. Nie byłem przecież Żydem.
Kiedy przyszli po komunistów, nie protestowałem. Nie byłem przecież komunistą.
Kiedy przyszli po socjaldemokratów, nie protestowałem. Nie byłem przecież socjaldemokratą.
Kiedy przyszli po związkowców, nie protestowałem. Nie byłem przecież związkowcem.
Kiedy przyszli po mnie, nikt nie protestował. Nikogo już nie było."
-Martin Niemöller (Niemiec)

Gdy śmierć jest największym niebezpieczeństwem, pokłada się nadzieję w życiu; ale gdy się zna jeszcze straszniejsze niebezpieczeństwo, pokłada się nadzieję w śmierci.
— Søren Kierkegaard
 

Sorriso

Nowicjusz
Dołączył
22 Maj 2011
Posty
7
Punkty reakcji
0
Miasto
Tu i tam
To tylko mały procent...


Nie należy gniewać się na bieg wypadków, bo to ich nic nie obchodzi - Marek Aureliusz

Szczęście to nic innego jak dobre zdrowie i kiepska pamięć - Ernest Hemingway

Jedynym sposobem na pozbycie się pokusy jest jej ulec - Oskar Wilde

Rób w życiu to co kochasz, a nigdy nie przepracujesz ani jednego dnia - chińskie

Kto nie pamięta historii, skazany jest na jej ponowne przeżycie - George Santayana
 

HugMePlease.

Nowicjusz
Dołączył
8 Sierpień 2012
Posty
1
Punkty reakcji
0
Miasto
Summerland.
"Wczoraj to już historia, jutro to tajemnica, ale dzisiaj to dar losu, a dary są po to, by się nimi cieszyć..." ^_^
 

LalkaBezUczuc

Nowicjusz
Dołączył
18 Wrzesień 2012
Posty
110
Punkty reakcji
7
"Aby osiagnac szczescie, trzeba spelnic trzy warunki: byc imbecylem, byc egoista i cieszyc sie dobrym zdrowiem. Jesli jednak nie spelnicie pierwszego warunku, wszystko jest stracone"

Gustaw Flaubert
 

Mateusz Ostrowski

Nowicjusz
Dołączył
14 Wrzesień 2012
Posty
48
Punkty reakcji
1
"Aby osiagnac szczescie, trzeba spelnic trzy warunki: byc imbecylem, byc egoista i cieszyc sie dobrym zdrowiem. Jesli jednak nie spelnicie pierwszego warunku, wszystko jest stracone"

Gustaw Flaubert
hmmm... trochę jest w tym prawdy. jednak znani są ludzie wiecznie nieszczęśliwi niemal niezależnie od sytuacji w jakiej są. sporo zależy od psychiki ;)
 

Gosia70

Nowicjusz
Dołączył
14 Sierpień 2012
Posty
95
Punkty reakcji
10
Miasto
Małopolska
Najlepszym przyjacielem jest ten, kto nie pytając o powód smutku, potrafi sprawić, że znów wraca radość.

Przyjaźń poznaję po tym, że nic nie może jej zawieść, a prawdziwą miłość po tym, że nic nie może jej zniszczyć.

— Antoine de Saint-Exupéry


Kochać to także umieć się rozstać. Umieć pozwolić komuś odejść, nawet jeśli darzy się go wielkim uczuciem. Miłość jest zaprzeczeniem egoizmu, zaborczości, jest skierowaniem się ku drugiej osobie, jest pragnieniem przede wszystkim jej szczęścia, czasem wbrew własnemu.

— Vincent van Gogh


Byc odważnym  nie oznacza nie odczuwac lęku...
 

LalkaBezUczuc

Nowicjusz
Dołączył
18 Wrzesień 2012
Posty
110
Punkty reakcji
7
"W dzisiejszym świecie wydaje się pięć razy więcej pieniędzy na środki zwiększające potencję i na silikon dla kobiet, niż na lekarstwa przeciw chorobie Alzheimera. Wynika z tego, że za kilka lat będziemy mieli mnóstwo starych kobiet z dużymi cyckami i starych mężczyzn z twardymi penisami. Za to nikt z nich nie będzie w stanie sobie przypomnieć do czego im to jest potrzebne."

Drauzio Varella
 

LalkaBezUczuc

Nowicjusz
Dołączył
18 Wrzesień 2012
Posty
110
Punkty reakcji
7
"Kobiety to mistrzynie ręcznych robótek! Nie dość, że po mistrzowsku władają igłą, ale potrafią również zręcznie wtykać szpile."

"Kobieta staje się przyjacielem mężczyzny według następującej kolejności: najpierw kompani, później kochankowie, a następnie tylko przyjaciele." (jakie to prawdziwe)

Antoni Czechow.
 
Do góry