Ciekawe cytaty, złote myśli

viola1308

Nowicjusz
Dołączył
2 Maj 2015
Posty
199
Punkty reakcji
25
[SIZE=13pt]Miłość kpi so­bie z rozsądku. I w tym jej urok i piękno. - Andrzej Sapkowski[/SIZE]
[SIZE=13pt]To dla wszystkich nieszczęśliwie zakochanych.[/SIZE]

Platon
Myśleć to co prawdziwe, czuć to, co dobre i kochać to co piękne- w tym cel rozumienia życia.

Thomas Merton
Prawdziwa miłość przenika tajemnice i samotność ukochanej osoby, pozwalając jej zachować swoje sekrety i pozostawia jej wewnętrzną wolność.
 
Dołączył
22 Czerwiec 2011
Posty
273
Punkty reakcji
38
Metafora społeczeństwa:


"Marko Polo opisuje most, kamień po kamieniu.
-Ale który kamień wspiera most? - pyta Kubłaj-chan.
-Most nie wspiera się na tym czy innym kamieniu - odpowiada Marko - lecz na utworzonej przez nie linii łuku.
Kubłaj-chan trwa w milczeniu, medytując. Potem dorzuca:
-Czemu mówisz mi o kamieniach? Obchodzi mnie tylko łuk.
Polo odpowiada:
-Bez kamieni nie ma łuku."

Wyczytałem to we wstępie do książki pt.: "Adaptacja twórcza".
 

viola1308

Nowicjusz
Dołączył
2 Maj 2015
Posty
199
Punkty reakcji
25
Jonathan CarrollPoza ciszą[SIZE=13pt] ‘[/SIZE]
[SIZE=13pt]Żad­na wiel­ka miłość nie umiera do końca. Możemy strze­lać do niej z pis­to­letu lub za­mykać w naj­ciem­niej­szych za­kamar­kach naszych serc, ale ona jest spryt­niej­sza – wie, jak przeżyć. [/SIZE]
 

viola1308

Nowicjusz
Dołączył
2 Maj 2015
Posty
199
Punkty reakcji
25
Miłość to po­mie­sza­nie podzi­wu, sza­cun­ku i na­miętności. Jeśli żywe jest choć jed­no z tych uczuć, to nie ma o co ro­bić szu­mu. Jeśli dwa, to nie jest to mis­trzos­two świata, ale blis­ko. Jeśli wszys­tkie trzy, to śmierć jest już niepot­rzeb­na - trafiłaś do nieba za życia.
 

viola1308

Nowicjusz
Dołączył
2 Maj 2015
Posty
199
Punkty reakcji
25
'Wspomnienia ogrzewają człowieka od środka. Ale jednocześnie siekają go gwałtownie na kawałki.'
~ Haruki Murakami
 
M

MacaN

Guest
"Nic tak nie wzmaga sprawności umysłowej, jak głód i pragnienie. Gdy zaś trzeba rozwikłać jakąś zagadkę, najlepsze wyniki daje obsikanie ludzkich szczątków. Koniecznie w dzień zaduszny"

Cytat z " Bożych bojowników " Sapkowskiego :D
 
M

MacaN

Guest
" W Polsce każdy, kto u władzy, ma własne, prywatne interesy i niezmiennie własny interes dobrem ojczyzny nazywa, tak u was od wieków jest i po wiek wieków będzie. Pytacie, panie Kornicz, gdzie interes Korony Polskiej. A ja pytam: O czyj konkretnie interes wam idzie? "

~Andrzej Sapkowski " Lux Perpetua "
 
K

kate2

Guest
Spodobało mi się :


12247170_791267684316464_4530106447381203565_n.jpg
 

Agne

Nowicjusz
Dołączył
20 Grudzień 2015
Posty
163
Punkty reakcji
4
''Skąd męka.
Cierpi człowiek, bo służy sam sobie za kata;
Sam sobie robi koło i sam się w nie wplata.''

''Umrzemy i to czyni z nas szczęściarzy. Większość ludzi nigdy nie umrze, ponieważ nigdy się nie narodzi. Ludzi, którzy potencjalnie mogliby teraz być na moim miejscu, ale w rzeczywistości nigdy nie przyjdą na ten świat, jest zapewne więcej niż ziaren piasku na pustyni. Wśród owych nienarodzonych duchów są z pewnością poeci więksi od Keatsa i uczeni więksi od Newtona. Wiemy to, ponieważ liczba możliwych sekwencji ludzkiego DNA znacznie przewyższa liczbę ludzi rzeczywiście żyjących. Świat jest niesprawiedliwy, ale cóż, to właśnie myśmy się na nim znaleźli, ty i ja, całkiem zwyczajnie.''


''Źle mnie w złych ludzi tłumie,
Płaczę, a oni szydzą;
Mówię, nikt nie rozumie;

Widzę, oni nie widzą!''
 

Norad

Nowicjusz
Dołączył
12 Styczeń 2010
Posty
1 243
Punkty reakcji
29
Potem pójdziem, krew wroga wypijem,
Ciało jego rozrąbiem toporem:
Ręce, nogi goździami przybijem,
By nie powstał i nie był upiorem.
Z duszą jego do piekła iść musim,
Wszyscy razem na duszy usiędziem,
Póki z niej nieśmiertelność wydusim,
Póki ona czuć będzie, gryźć będziem.
Tak! zemsta, zemsta, zemsta na wroga,
Z Bogiem i choćby mimo Boga!.

Bo kiedyś może się przydarzyć
Że z którymś z nich powtórzę błąd
Szukając uczuć w jego twarzy
Zamiast go zabić z zimną krwią.
Zamiast zacisnąć drut na szyi
I krtań w ostatni skręcić krwiak.
Chcę słyszeć, jak przed śmiercią wyje -
Mów mi, ach mów, że będzie tak!

Zgadniecie czyje to?



-Nieszczęście jest bardziej naturalną rzeczą od szczęścia ze względu na fakt iż się częściej zdarza.
-Człowiek jest śmiertelny jego dusza nie a czyny bywają nieśmiertelne.
Myśli własne.
 

viola1308

Nowicjusz
Dołączył
2 Maj 2015
Posty
199
Punkty reakcji
25
MacaN napisał:
" W Polsce każdy, kto u władzy, ma własne, prywatne interesy i niezmiennie własny interes dobrem ojczyzny nazywa, tak u was od wieków jest i po wiek wieków będzie. Pytacie, panie Kornicz, gdzie interes Korony Polskiej. A ja pytam: O czyj konkretnie interes wam idzie? "

~Andrzej Sapkowski " Lux Perpetua "
Jakże to trafne i prawdziwe! Cała trylogia pełna jest takich mądrości.
 
K

kate2

Guest
,,Choćbyś podchodził do człowieka najciszej i najdelikatniej jak tylko potrafisz to i tak wywołasz w nim erupcję, jeśli nie nastąpiła ona wcześniej raz i porządnie i nie przyniosła tym samym oczyszczenia wewnętrznego spokoju ''. Kate2
 
K

kate2

Guest
,, Są ludzie którzy w taki sposób się zachowują i w taki sposób się wypowiadają by znaleźć podziw w oczach innych ludzi. I nie byloby jeszcze w tym nic złego czy dziwacznego gdyby nie to, że treść która z nich wychodzi ma się nijak do rzeczywistości w której żyją. A nawet jest z nią sprzeczna. " Kate2
 

Baskerville

Nowicjusz
Dołączył
7 Maj 2016
Posty
78
Punkty reakcji
13
Wiek
45
"Podstawowym założeniem komunizmu było stworzenie systemu, który zapewni "każdemu wszystko według jego potrzeb" i w ten sposób zaprowadzi na świecie powszechną szczęśliwość. Problem w tym, że "potrzeby" ludzkie są nieograniczone. Każdy marzy o milionach na koncie, nicnierobieniu, pięknych kobietach i szybkich samochodach. Każdy chce był królem, a nikt nie chce być czyścicielem kibli. Ponieważ stworzenie systemu, w którym każdy to król, jest niemożliwe, komuniści stworzyli system, w którym sprowadzili wszystkich obywateli do poziomu czyścicieli kibli."

Wiktor Suworow

Pozdrawiam,
Baskerville
 

Baskerville

Nowicjusz
Dołączył
7 Maj 2016
Posty
78
Punkty reakcji
13
Wiek
45
"Kłamstwo potrafi przebyć pół drogi wokół świata w czasie, gdy prawda dopiero wkłada buty"

Mark Twain
 
K

kate2

Guest
Mania wielkości czyni człowieka wielkim w swoich oczach...niekoniecznie w czyichś. Zderzenie z tą prawdą może boleć.
 

Baskerville

Nowicjusz
Dołączył
7 Maj 2016
Posty
78
Punkty reakcji
13
Wiek
45
Tym razem zerwę z tradycją i zamieszczę wideocytat :) Jest nim ponadczasowe przemówienie Irona Idema, głównego bohatera z filmu "Wojna Światów - Następne stulecie" (polecam obejrzenie całego filmu)

[przemówienie] Wojna Światów - Następne stulecie (Piotr Szulkin, 1981)
https://www.youtube.com/watch?v=9GkarqS5sMw
 
Do góry