chcę się uczyć angielskich słówek

cytr

Nowicjusz
Dołączył
20 Październik 2010
Posty
2
Punkty reakcji
0
Uważam, że najlepszym rozwiązaniem będzie zakup programu profesor Henry. Warto też pomyśleć o Supermemo. Sam korzystam z Supermemo już od paru lat i widzę, że pomaga w uczeniu i utrudnia zapominanie słówek raz opanowanych.
 

modliszka23

specjalista
Dołączył
22 Kwiecień 2010
Posty
1 167
Punkty reakcji
6
Wiek
36
Miasto
tam gdzie moje miejsce
Ja czytałam sporo o kursach speak'up i musze powiedziec ,ze metody które stosuje ta szkoła bardzo mi odpowiadaja.
Cechą charakterystyczną tego systemu Speak Up jest pełna elastyczność polegająca na braku stałych godzin zajęć oraz możliwości doboru najbardziej dogodnego dla ucznia terminu. Naukę można rozpocząć w dowolnym momencie roku i nie ma tradycyjnych podziałów na semestry.Wiec daje to całkowita swobode uczniom i chociaz w jednej szkole czujemy sie jakbyśmy w szkole nie byli ;)))
 

pokolorowana

Nowicjusz
Dołączył
3 Luty 2011
Posty
17
Punkty reakcji
0
Słówek można się uczyć z róznych programów, czytając książki po angielsku, oglądając filmy. Ale dzięki temu nie nauczysz się mówić. Ja mam dość bogate słownictwo, ale mam jakieś bariery z mówieniem i często się zacinam przez to. ostatnio na zajęciach (chodzę na kurs do Axona) lektor nagrywał na dyktafon nasze dialogi i to mi pokazało jak dużo jeszcze robię błędów. Dlatego sama nauka słówek jest niewystarczająca. Trzeba jak najwięcej mówić.
 

mrmegamarian

Nowicjusz
Dołączył
5 Kwiecień 2011
Posty
20
Punkty reakcji
0
Ja polecam książki Cambridge- jest ich sporo, podzielone na różne tematyki(pisanie, mówienie, słownictwo itp) oraz zaawansowanie, mi one bardzo pomagają. Niektóre można wyszukać w necie w pdf.
 

audiofun

Nowicjusz
Dołączył
17 Luty 2010
Posty
31
Punkty reakcji
0
Słówek można się uczyć z róznych programów, czytając książki po angielsku, oglądając filmy.
Do nauki angielskiego przez Internet zdecydowanie najlepszym portalem jest: ETUTOR - Angielski Online
Dużo materiałów mp3, świetny moduł powtórek (dopasowywany indywidualnie - wystarczy założyć konto)
filmy video, dużo obrazków, które pozwalają utrwalać zapamiętane słówka.

Callan jest bardzo przydatny i skuteczny dla wszystkich tych, którzy mają barierę
w swobodnym porozumiewaniu się. Na takich zajęciach non-stop rozmawia się w języki angielskim
więc znika bariera przed mówieniem w obcym języku...
 
G

gimlii

Guest
Jeśli chcesz uczyć się słówek, to koniecznie z przykładem w zdaniu. Co z tego, że znasz słówko, jak nie wiem jak je zastosować i połączyć z resztą zdania. Taka moja rada:)
Fiszki też podobno są niezłe, ale to raczej dla początkujących.
 

dudeczka

Nowicjusz
Dołączył
20 Październik 2008
Posty
389
Punkty reakcji
0
Wybieraj szkoły językowe, które mają wiele metod, które można dostosować do siebie i wybrać najbardziej pasującą. Przyjrzyj się szkole Speak Up, uczą praktycznie. A fiszki to niezły pomysł tylko ważna jest systematyka :)
 

elminio

Nowicjusz
Dołączył
8 Październik 2008
Posty
17
Punkty reakcji
0
Ciekawa alternatywą dla tradycyjnych kartoników są Fiszki Mp3 - gdzie słówka nagrane sa w plikach mp3 i można się ich uczyć w każdej chwili (wystarczy odtwarzacz mp3 lub komórka) - na stronie Fiszki Audio Mp3 znajdziecie więcej informacji na ten temat i przykładowe nagrania oraz możliwość pobrania fiszek języka angielskiego
 

luomo

Nowicjusz
Dołączył
20 Maj 2010
Posty
336
Punkty reakcji
1
każdy sposób na naukę języka jest dobry, ale myślę, że najbardziej skuteczny i najlepszy jest zapisanie się na kurs językowy. Bo wiecie dobrze mieć dobrego nauczyciela, jak w axonie, który będzie czuwał nad poprawnością naszej nauki. Nie ma nic gorszego, jak tylko nauczyć się z błędami.
 

modliszka23

specjalista
Dołączył
22 Kwiecień 2010
Posty
1 167
Punkty reakcji
6
Wiek
36
Miasto
tam gdzie moje miejsce
Ja kiedyś myślałam ze czytanie słownika po kolei kazde słówko cos pomoże ,ale tak naprawde idzie ciezko.
Słówek mozna sie uczyć jak juz mamy troszkę więcej wieczy i umiejętności lingwistycznych ;)
 

SzerlokH

Nowicjusz
Dołączył
15 Marzec 2012
Posty
3
Punkty reakcji
0
Lepiej nie stawiać sobie nazbyt ambitnych celów typu 10 słówek dziennie, bo do każdego trzeba znać kontekst użycia. Lepiej się uczyć mniej, ale bardziej efektywnie, niż więcej, ale po łebkach. :)
 

Luphis

Nowicjusz
Dołączył
6 Styczeń 2009
Posty
1 372
Punkty reakcji
5
Wiek
35
Miasto
Warszawa

BartoszC

Nowicjusz
Dołączył
14 Marzec 2012
Posty
4
Punkty reakcji
0
Właśnie - można sobie nakupować książek i pościągać aplikacji, a i tak 90% sukcesu zależy od nas samych.
 

Hanadai

Nowicjusz
Dołączył
17 Kwiecień 2012
Posty
801
Punkty reakcji
15
Ja polecam fiszki, takie papierowe. Umieścić w toalecie w jakimś koszyczku. Uwierzcie, najbardziej skuteczne :D
 

audiofun

Nowicjusz
Dołączył
17 Luty 2010
Posty
31
Punkty reakcji
0
Osoby początkujące, powinny rozpoczynać naukę od 1000 najczęściej używanych angielskich słów.
Dlaczego? Bo nauczenie się tych słów powoduje, że powinniśmy rozumieć prawie 80% języka angielskiego.
Oczywiście samo nauczenie się tych słów nie gwarantuje w żaden sposób dobrej komunikacji w tym języku
angielskim, ale jest to strategicznie ważne, aby poznać te słowa na początku, bo wpływa to wyjątkowo
mobilizująco na dalszą naukę. Polecam obejrzeć video na stronie: http://angielski-onl...edu.pl/1000slow

Kolejnym sprawdzonym i polecanym przez wiele osób sposobem nauki słówek angielskich jest
wykorzystanie metody i zaawansowanego algorytmu powtórek na stronie: portalu eTutor
Polecam wypróbować każdemu jak wygląda nauka słówek na eTutor, tym bardziej, że rejestracja
konta jest tam zupełnie darmowa, a efekty naprawdę imponujące.
 

Kamil Kuczynski

Nowicjusz
Dołączył
25 Czerwiec 2012
Posty
23
Punkty reakcji
0
Lepiej nie stawiać sobie nazbyt ambitnych celów typu 10 słówek dziennie, bo do każdego trzeba znać kontekst użycia. Lepiej się uczyć mniej, ale bardziej efektywnie, niż więcej, ale po łebkach. :)
<p>Tutaj aż się prosi, aby zacytować zasadę nr 1 kursu, który mam w stopce:

***ZASADA 1: Zawsze Ucz Się i Powtarzaj Frazy, Nie Indywidualne Słowa

Inaczej nie nauczysz się na długo gramatyki i słówek.

Badania pokazują, że taka nauka pozwala uczyć się od 4 do 5 razy szybciej!

Poza tym dobrze jest dodać ruch. Nie wiem jak to się dzieje, ale ja zapamiętuje wtedy szybciej. To samo pokazują badania na uczących się.

A czemu urwało mi połowę odpowiedzi?
 

xmateox

Nowicjusz
Dołączył
17 Maj 2012
Posty
22
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Miasto
Poznań
Z własnego doświadczenia mogę polecić metodę 1000 słów, którą gość omawia na tym filmiku na youtube. Ja wyszedłem z liceum i prawda jest taka, że angola praktycznie nic nie rozumiałem jak oglądałem sobie np. jakieś filmiki na YT po angielsku. Dopiero wziąłem się w garść i w domu się nauczyłem właśnie stosując tę metodę, więc szczerze ją polecam w szczególności starszym osobom.

Pozdrawiam ;-)
 

Kamil Kuczynski

Nowicjusz
Dołączył
25 Czerwiec 2012
Posty
23
Punkty reakcji
0
Z własnego doświadczenia mogę polecić metodę 1000 słów, którą gość omawia na tym filmiku na youtube. Ja wyszedłem z liceum i prawda jest taka, że angola praktycznie nic nie rozumiałem jak oglądałem sobie np. jakieś filmiki na YT po angielsku. Dopiero wziąłem się w garść i w domu się nauczyłem właśnie stosując tę metodę, więc szczerze ją polecam w szczególności starszym osobom.

Pozdrawiam ;-)

moim zdaniem to dobra podstawa do nauki. Te slówka powtarzają się zawsze i wszędzie więc warto je znać. Jednak sama ich nauka nie wystarzy, żeby zrozumieć co do Ciebie mówią.
 
W

wbutach

Guest
Spróbuję :)
Podchodziłem do nauki z 12 razy ... niestety słomiany zapał :)
Oblepiam właśnie ściany czasownikami nieregularnymi i 1000 najczęściej stosowanych słów w angielskim :)

pozdrawiam
zmotywowany jak nigdy :)
 

Lbubsazob

Nowicjusz
Dołączył
2 Październik 2011
Posty
270
Punkty reakcji
27
Wiek
11
Myślę, że żeby przyswajać sobie nowe słówka, nie trzeba kupować jakichś specjalistycznych programów, które niby nauczą Cię języka w tydzień, jak jest napisane na opakowaniu. Zapewne każdy, kto uczy się języka, chodzi na jakiś kurs bądź też ma zajęcia z języka w szkole. W każdym rozdziale książki, którą się przerabia, pojawia się przecież bardzo dużo nowych słówek - wystarczy więc założyć sobie zeszyt do słówek i wypisywać wszystko, co się da, a potem wykorzystywać to w praktyce. Moja nauczycielka angielskiego w liceum lubiła, jak w wypracowaniach używaliśmy jakichś wyrafinowanych słówek, więc zazwyczaj przed napisaniem wypracowania wertowałam zeszyt ze słówkami i szukałam czegoś, co można akurat wykorzystać. W ten sposób zapamiętuje się bardzo dużo nowych słów. Oczywiście do tego standardowy sposób, czyli tłumaczenie zdań, ale nie każdy ma taką możliwość, by ktoś mu te przetłumaczone zdania sprawdził.
 
Do góry