chcę się uczyć angielskich słówek

Tanya69

Nowicjusz
Dołączył
17 Listopad 2009
Posty
1
Punkty reakcji
0
Ja polecam Ci etutor.pl Korzystam z niego od trzech miesięcy i jeśli chodzi o naukę słówek nie widziałam jeszcze lepszego. Można sobie wybrac słówka w zależności od stopnia zaawansowania czy tematyki, a dodatkowo każde z nich można odsłuchac w oryginalnej brytyjskiej wymowie
 

Misztal

Nowicjusz
Dołączył
16 Luty 2010
Posty
1
Punkty reakcji
0
Chciałbym się pouczyć trochę angielskich słówek(takich najczęściej używanych) około 20 dziennie.
Jakie programy polecacie czy strony internetowe.

Mam jeszcze jedno pytanie czy lepiej uczyć się pojedynczych słówek czy idiomów(wyrażeń)?Co bardziej się przyda?

Ostatnio ukazała sie naprawdę rewelacyjna książka do nauki idiomów angielskich napisana przez native'a dla Polaków:

www.octotext.com
 

kondziooryginal

Nowicjusz
Dołączył
14 Luty 2010
Posty
1
Punkty reakcji
0
Witam:) Mam 24 lata.
Chcę nauczyć się samiodzielnie języka angielskiego, którego nigdy wczsniej się nie uczyłem i nie mialem z nim kontaktu. Nie wiem od czego zacząć... W internecie znalazłem wiele informacji, wskazówek do nauki lecz nie potrafię wybrać konkretnej np. ksiażki, kursu cd lub darmowego nauczania online. Jest tego za dużo i nie mając o tym pojęcia gubie się w tym wszystkim :( . Bardzo proszę o naprowadzenie mnie na odpowiednią scieżkę informacji, od których mam rozpocząć naukę (posiadam środki na zakup kursów).
Mój e-mail kondziooriginal@gmail.com
Pozdrawiam.
 

xtreme

Nowicjusz
Dołączył
14 Kwiecień 2010
Posty
109
Punkty reakcji
0
Podobno Axon ma taka elektroniczna książkę do nauki angielskiego - myślę, że taki gadżet może pomóc w nauce nie tylko słówek, bo w książce autorzy umieszczają zazwyczaj jakieś ćwiczenia. W każdym razie pomysł wydaje mi się trafiony - jak ma się coś nietypowego do nauki, to chętniej się po to sięga.
 

modliszka23

specjalista
Dołączył
22 Kwiecień 2010
Posty
1 167
Punkty reakcji
6
Wiek
36
Miasto
tam gdzie moje miejsce
Czy uwazacie ze dzieki takim poznawianiu słówek naprawde nauczymy sie dobrze angielskiego?
Ja uwazam ze to moze byc niewystarczajace.
 

fajter55

Nowicjusz
Dołączył
27 Kwiecień 2010
Posty
68
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Żyrardów
poznawanie słówek na pewno pomaga w nauce, tzn wkuwanie ich w ilościach ogromnych, ale samej nauki nie zastąpi, to pewne.
 

Jakubo

Nowicjusz
Dołączył
30 Czerwiec 2010
Posty
11
Punkty reakcji
1
Program fiszka + jakaś dobra książka :) Robisz fiszki i się uczysz. U mnie spr.
 

mimisia91

Nowicjusz
Dołączył
18 Sierpień 2010
Posty
4
Punkty reakcji
0
Co do fiszek, to ostatnio natknęłam się na fajną stronkę - http://fiszkoteka.pl/c/angielski . Są już gotowe zestawy fiszek, a jak nie ma tego co potrzebuję, to tworzę sobie sama :)
 

Rosalie

stara wiedźma
Dołączył
23 Luty 2009
Posty
6 045
Punkty reakcji
425
Miasto
.
do nauki słówek w wielu różnych jezykach dobra jest strona palabras.pl
 
B

benjamima

Guest
dobry do słówek jest tranlator onet.pl , bo współpracują oni z Oxford'em - ich słownik jest zintegrowany z tym najpopularniejszym na świecie słownikiem... Ale wracając do tematu... Myślę że sama nauka słówek nic nie da, gdyż język obcy to sprawa kompleksowa, trzeba mówić, słuchać, pisać i czytać aby być zrozumianym i samemu rozumieć. Są szkoły, choćby AXON, które oferują takie kursy z autorskimi programami, rozwijające każdy z tych elementów. Raczej w tym kierunku należy się kierować przy nauce języka :)
 

durendal

Nowicjusz
Dołączył
28 Sierpień 2010
Posty
7
Punkty reakcji
0
Myślę że to wszystkim pomoże naprawdę skuteczne metody przedstawili :)

http://angielski-metody-nauki.zlotemysli.pl/durendal,1/
Pozdrawiam
 

modliszka23

specjalista
Dołączył
22 Kwiecień 2010
Posty
1 167
Punkty reakcji
6
Wiek
36
Miasto
tam gdzie moje miejsce
Ja kiedyś tez praktykowałam taka metode nauki słówek z całego słownika j.angielskiego.Może i była to metoda,ale jednak mówic dobrze mnie ona nie nauczy...
 

greg26

Nowicjusz
Dołączył
24 Wrzesień 2010
Posty
8
Punkty reakcji
0
Najlepiej uczyc sie kompleksowo, tzn slowko, rysuneczek, zdanie, synonimy a pozniej rozmowa z dobrym lektorem. A wlasnie jak szukacie dobrej szkoly jezykowej uczacej przez Skype, polecam http://www.profit.szkola.pl Ucze sie u nich prawie 6 miesiecy a efekty przerosly moje oczekiwania ! Nie myslalem ze nauka przez Skype jest taka efektywna.
Pozdrawiam
 

mimisia91

Nowicjusz
Dołączył
18 Sierpień 2010
Posty
4
Punkty reakcji
0
tu macie fajną stronkę do nauki czasowników nieregularnych :) http://fiszkoteka.pl/zestaw/369-czasowniki-nieregularne
 
Do góry