Cała prawda o zdrowej żywności

sonkacs

Nowicjusz
Dołączył
22 Październik 2008
Posty
90
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Łódź
Prawde mowiac jak by tak kazdy mial patrzec co zawiera jaki produkt to wkocu by doszedl do wniosku ze nic nie bedzie jesc ani pic.. bo teraz wszystko zawiera chemie... minimalna ilosc rzeczy jest naturalna przez co zdrowa... wiec kazdy sam wybiera to co je i za to odpowiada ;)
 

PannaMigotka

Nowicjusz
Dołączył
30 Czerwiec 2007
Posty
185
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Z mojego pokoiku
Wszystko na co ludzie mają ochotę jest niezdrowe, tuczące lub niemoralne :)
Trzeba podchodzić z dystansem do wszystkiego, żeby w żadną stronę nie przesadzić.
 

ilonka_4

Nowicjusz
Dołączył
25 Marzec 2006
Posty
440
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
lubelszczyzna
Wydaje mi się, że świadomość konsumencka jest niewielka, niestety. Ludzie nie czytają, nie zastanawiają się co jedzą.
A jeśli chodzi o kwestię mijania się z prawdą przez zakłady produkujące żywność, to takich sytuacji mamy na pęczki. Producenci ciągle zastanawiają się w jakim świetle postawić swój wyrób żeby konsument ze spokojnym sumieniem nabywał go w nieograniczonych ilościach.
 
G

Go To Klop

Guest
Kiedyś piłem Lighta ale gdy przeczytałem ten temat zrozumiałem że to zwykłe ścierwo :/
 

Capone

Nowicjusz
Dołączył
6 Listopad 2008
Posty
291
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Centrum
A ja sobie tak czytam,patrze na biurko i co stoi?... właśnie cola light! xD :D
 

Qon

Eksperfekcjonista
VIP
Dołączył
21 Grudzień 2006
Posty
7 886
Punkty reakcji
184
Miasto
Alpha Centauri
Ale wiesz. To tak jak z muzyką. Wystarczy ludziom w setkach reklam wmawiać, jakie to pyszne, no i ludzie wkrótce stwierdzą, że jest pyszne.
 

qboll

Nowicjusz
Dołączył
14 Październik 2008
Posty
143
Punkty reakcji
1
Wiek
31
Miasto
wlkp
a np taki kubuś albo te bobofruty dla maluchów ?? wiecie coś o tym ?
 

Samin Feathalion

Nowicjusz
Dołączył
25 Styczeń 2008
Posty
77
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Szczecin
Żywność jest wypakowana często takimi syfami że szkoda gadać. Ostatnio kupiłem paczkę kandyzowanych ananasów i wszystko było by ok gdybym nie przeczytał z ciekawości składu. No więc pomijając to iż niektóre z tych substancji nie dość że jest szkodliwych to jest całkiem zbędnych w tym produkcie. Kandyzowanie owoców jak pewnie wszyscy wiedzą jest sposobem konserwacji stosowanym już w zamierzchłych czasach. To więc po jakiego grzyba pakować w to konserwanty i stosować akurat taki barwnik pomarańczowy który jest toksyczny i został już zakazany w wielu krajach?!

A co do mody na soję i inne tego typu syfy. Sama soja jest nawet pożywna i zawiera kilka substancji dobrych dla zdrowego funkcjonowania organizmu. Jednak by uzyskać lepsze plony roślinę (zresztą nie tylko soja została tak potraktowana) zmodyfikowano genetycznie a takie modyfikacje nigdy nie przechodzą bez echa.

Innym przykładem głupoty jest drobna modyfikacja wprowadzona w maśle orzechowym. Normalnie jest to bardzo pożywna masa którą wymyślono jako roślinny substytut mięsa. Orzeszki ziemne zawierają korzystne tłuszcze oraz witaminy. Jednak olej zawierający się w masie oddziela się w naturalny sposób i nie jest to nic czego nie można by załatwić mieszając wszystko łyżeczką. Ale jako że produkt musi mieć prezencję dla przygłupich mas postanowiono wyeliminować problem i dodano do produktu tłuszcze trans. Oczywiście są masła orzechowe które nie zostały zmodyfikowane i to jest dobra wiadomość.

I żeby było śmiesznie to zwykła Cola mimo iż ma wysoką zawartość cukru i generalnie nie jest zdrowa to Cola light jest jak już mówiono w tym temacie dużo bardziej szkodliwa a cola zero z tego co czytałem skład i o ile dobrze pamiętam to jest w ogóle syf jeszcze większy.

AMEN :p
 

ilonka_4

Nowicjusz
Dołączył
25 Marzec 2006
Posty
440
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
lubelszczyzna
a np taki kubuś albo te bobofruty dla maluchów ?? wiecie coś o tym ?
nadmierne dostarczanie maluchom produktów bogatych w β – karoten może okazać się bardzo szkodliwe, ponieważ może to prowadzić do rozwoju nowotworów.
Inne naukowe doniesienia wskazują, że β – karoten również u osób palących papierosy znacznie zwiększa prawdopodobieństwo zachorowania na raka płuc.
Ale nie popadajmy w paranoje i pamiętajmy żeby go dostarczać do organizmu. Tylko z rozsądkiem..
 

Samin Feathalion

Nowicjusz
Dołączył
25 Styczeń 2008
Posty
77
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Szczecin
Generalnie to wszystko jest szkodliwe w nadmiarze...żeby było śmieszniej to czasem nawet bardziej niż czegoś niedobór.
 

zepp

Nowicjusz
Dołączył
17 Listopad 2008
Posty
21
Punkty reakcji
0
Miasto
Stolica Podkarpacia
danielr9 ładnie pojechałeś po bandzie .W prawdzie zdawałem sobie sprawę że większość niby produktów spożywczych są trujące po dłuższym ich stosowaniu ale nie aż tak.Jedyne co mi się teraz nasuwa to jak chcesz mieś zdrowe żarcie to musisz je wyhodować sam inaczej zawsze będzie coś nie tak.
 

niete

Nowicjusz
Dołączył
19 Wrzesień 2008
Posty
39
Punkty reakcji
0
bedziesz uprawiał sam to deszcz i wiatr przyniesie ci różne ścierwo :)
prawda jest jedna od zawsze - nasi dziadkowie byli zdrowi itd. więc najlepiej to co jedli oni :)
im mniej chemii tym lepiej :D
 

bluelimone

Nowicjusz
Dołączył
29 Grudzień 2008
Posty
36
Punkty reakcji
0
Niestety dziś już nic nie jest w stu procentach zdrowe. Ale zawsze możemy unikać tych produktów ,które wiemy że szkodzą nam najbardziej. Choć z drugiej strony, żeby to tak naprawdę rozpoznać musielibyśmy być naukowcami, chemikami i biologami w jednej osobie. Niestety nie mamy już takiego wpływu na to co jemy jak kiedyś. Jesteśmy uzależnieni od tego co jest w sklepach. Przykre ale prawdziwe.
 

piecia330

Łał! butiq
Dołączył
21 Kwiecień 2007
Posty
4 445
Punkty reakcji
24
Wiek
32
Miasto
Gołdap
Nawet świeże, ładnie wyglądające owoce są pryskane i oprócz witamin zawierają też chemiczne niespodzianki.

Ostatnio (a może i trochę dawniej) mój dziadek widział w mojej mieścinie Niemców, a więc gości nadzianych... :p ;) Chodzi po straganach i szukali jabłek. Brali w ręce i sobie kulturalnie oglądali. Te śliczniutkie odkładali, a kupili te nie błyszczące się, po których widać było ze były już wczesniej konsumowane przez robaczki.


danielr9 ładnie pojechałeś po bandzie .W prawdzie zdawałem sobie sprawę że większość niby produktów spożywczych są trujące po dłuższym ich stosowaniu ale nie aż tak.Jedyne co mi się teraz nasuwa to jak chcesz mieś zdrowe żarcie to musisz je wyhodować sam inaczej zawsze będzie coś nie tak.

Ja mam pełno mięska od dziadka - pychotka... Tyle ze nie korzystam z tego zdrowia tyle ile bym chciał, bo nie lubię tłustego, takich jakiś dziwnych żyłek i "przeźroczystych fragmentów". :p ;)


Cóż, może i wyjdę na nadgorliwego szerzycielem kapitalizmu, ale gdyby zmniejszono podatki to ludzie mogli by sobie pozwolić na lepsze jadło... :niepewny: <_<
 

Sunray

Bywalec
Dołączył
30 Lipiec 2008
Posty
3 574
Punkty reakcji
60
Wiek
34
Miasto
pomorskie
Nie pijam Coca-Coli (poza kinem o_O), o aspartanie wiem i uważam na wszelkie słodziki.
Czuję się świadomym obywatelem :eek:k:
 
Do góry