Buddyjski mnich

bedek1818

Nowicjusz
Dołączył
18 Kwiecień 2006
Posty
46
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Góra
Coś moze i w tym wszystkim jest. Wszystko w tym świecie jest możliwe.... poprostu :crazy:
 

nestO

Nowicjusz
Dołączył
31 Grudzień 2006
Posty
87
Punkty reakcji
0
Moze opanował sztuke hibernacji. Ostatnio czytalem o czyms takim na onecie ze obniza sie temperature ciała, funkcie zyciowe zwalniaja do maximum i mozna sobie tak lezec :p Było o jakims kolesiu co upadł w górach (w snieg) a jak znaleziono go po 3 tygodniach to zyl, tyle ze jego cialo mialo 17 stopni ;)
 

Kurasza

Nowicjusz
Dołączył
8 Czerwiec 2006
Posty
46
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
Nowa Iwiczna
tak,tak już słyszałam o tym na vortalu zeczy paranormalnych i szczerze mówiąc,nie wierze w to :D
 
P

Pałka

Guest
Dla większości "głupie" jest to, czego nie mogą wytłumaczyć. Możliwe że on coś takiego zrobił. Dla ludzi takich jak buddyści, może być to równie normalne jak to, że katolicy wierzą w Chrystusa.

A może to zły przykład? :question:

W każdym bądź razie, ludzki umysł jest bardzo ograniczony. Przeciętny człowiek używa 7% swojego mózgu. Einstein używał 9%. (niestety ja 0,00001% hehehe :D ) co dowodzi, że nie jesteśmy w stanie pojąć rzeczy tak nam obcych.
 

olszyna_nad_rowem

Nowicjusz
Dołączył
20 Maj 2006
Posty
1 094
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Najpierw odniose sie do tematu :

Jeśli zatrzymał funkcje życiowe , nie oddychał , serce nie biło to po prostu umarł . Jesli nie byl zabalsamowany to niemozliwe jest by bakterie gnilne czy grzyby nie rozlozyly jego ciała , ktore jest doskonałym źrodłem węgla i azotu .

Jesli zwolnił metabolizm do minimum to mogł przetrwać kilka miesiecy , moze rok , ale na pewno nie 75 lat . Do krazenia krwi potrzebna jest enegria , a ta zgromadzona jest w tluszczach , białkach , glikogenie . Po roku nic by z niego nie zostało . Serce musialo bic kilka razy w ciagu minuty . Inaczej mozg umarłby z niedotlenienia . A co z ogrzaniem organizmu w zimnej krypcie ? Na to tez potrzeba nie malo energi .
Podsumowujac : bzdura z rodzaju tych najglupszych.

W każdym bądź razie, ludzki umysł jest bardzo ograniczony. Przeciętny człowiek używa 7% swojego mózgu. Einstein używał 9%. (niestety ja 0,00001% hehehe ) co dowodzi, że nie jesteśmy w stanie pojąć rzeczy tak nam obcych.
A to też jest bzdura . Badania wykazały , że czlowiek wykorzystuje znaczeni więcej mozgu niz wczesniej sadzono . Ponadto w mozgi ciagle trwa proces tworzenia nowych neuronów.
 

Agata_GD

Nowicjusz
Dołączył
30 Czerwiec 2007
Posty
197
Punkty reakcji
0
Miasto
Golub-Dobrzyń
Rok lub 2 lata temu do bardzo późna oglądałam tv. Na kanale tv bydgoszcz widziałam taki dokument na którym taki chłopak co ma 17 lat ( żyje on tak gdzie wierzą w budde itp.) usiadł pod drzewm i już tek siedzi ponad rok. Nie je nie pije tylko siedzi w pozycji lotosu. Ma on zamiar siedzeć tam 8 lat bo wtedy stanie się prawdziwym buddą. Od czasu do czasu otwiera oczy lub lekko rusza palcami ale nic więcej. Jego paznokcie mają chyba ze 20 cm, grzywka sięga nosa, a na jego ciele osadzona jest bardzo gruba warstwa kurzu. Jedni mówią że to budda i nni choć są tej samej wiary sądzą że to mistyfikacja bo podobna gdy człowiek siedzi w takiej pozycji to tlen tak przezniego przepływa że nie musi jeśc. Całe pielgrzymki się tam udają żęby na niego popatrzeć
 

olszyna_nad_rowem

Nowicjusz
Dołączył
20 Maj 2006
Posty
1 094
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Hehe maja ludzie pomysly. Jak ktoś nie ma pojecia o fizjologi to moze tak napisac . Ja już gdzieś pisałem , mnisi buddyjsy w wyniku wieloletnigo treningu potrafia panować nad swoim cialem bardziej niż zwykly czlowiek , potrafią zwolnić metabolizm . Jednak 8 lat siedzenia na drzewie jest nie mozliwe .
Co ma tlen do jedzenia ??
 
P

Pałka

Guest
fizjologia...nie wszystko ma swoje racjonalne wyjaśnienie! Nie zapominajcie o tym! <_<
 

olszyna_nad_rowem

Nowicjusz
Dołączył
20 Maj 2006
Posty
1 094
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Wiekszosć zjawisk ma racjonalne wyjasnienie .
Wyjasnien dla innych jeszcze nie odkryto .
A ten mnich to bujda po prostu.
 

fightern

Bóg Rodzina Naród
Dołączył
4 Maj 2007
Posty
965
Punkty reakcji
1
Miasto
SERCE POLSKIEGO ORŁA
Sam nie wiem co o tym myśleć. Może odbywal podroz astralna >?? Ale to chyba tez odpada, bo tak dlugi czas utrzymywac sie w astralu chyba sie nie da. Chociaż w sumie na tym swiecie to wszystko moze byc mozliwe.
 

futrzak2012

Nowicjusz
Dołączył
14 Czerwiec 2008
Posty
66
Punkty reakcji
0
Miasto
Brzeźnica
Ja też gdzieś czytałem o tym mnichu(ale nie był to SE),wydaje mi sie to możliwe. .wkońcu taki ten świat dziwny. . więc nic nie wiadomo.
 

*Majka*

UŻYTKOWNIK wszechmocny, wszechwiedzący, wszechcośt
Dołączył
26 Wrzesień 2007
Posty
608
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
nie z tej ziemi :)
niesamowite.


nie ma rzeczy niemozliwych, są tylko nieprawdopodobne. w tym przypadku straaasznie nieprawdopodobne.
 

klauducha14

Nowicjusz
Dołączył
28 Czerwiec 2007
Posty
357
Punkty reakcji
2
Miasto
z raju
wow tez bym tak chciala
powiedzialabym "wroce za 100 lat"
w pozniej wszyscy by galy wytrzeszczyli
fajne to no i oczywiscie w to wierze chyba
 
Do góry