Break Dance

hihra

// Żyjący paradoks //
Dołączył
26 Styczeń 2006
Posty
1 433
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
// Kraków //
Niezły taniec. Podziwiam tych, którzy go tańczą. Dla mnie jednak to nie ta bajka...
 

Zamyślona

Nowicjusz
Dołączył
7 Październik 2006
Posty
1 507
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Trenowałam, ale niestety musiałam z tego zrezygnować gł. z powodu braku czasu :(
B-girl/b-boy świetna sprawa, od zawsze mnie to kęciło :p
Treningi męczące i czasami bardzo bolesne, szczególnie na początku...
Żeby się czegoś nauczyć trzeba być cierpliwym i wytrwałym.
Czasami chodze na treningi troszke sobie pomykać, ale niestety kości mi się już troche zastały :/
Ale prawie zawsze jeżdże na występy z grupkom jako kibic :p
 

forumka

Nowicjusz
Dołączył
8 Czerwiec 2007
Posty
79
Punkty reakcji
0
Miasto
Kraków
Siemka, chciałabym się zapisać na zajęcia break dance ale mam w związku z tym kilka pytań i liczę na odpowiedzi.
Czy dziewczyny mogą chodzić na lekcje break dance? (Dodam że mam 13 lat)
Jeśli tak, czy są jakieś kryteria zapisu? Np. Silne, ręce...?
Nigdy nie chodziłam na takie zajęcia dlatego pytam czy warto..?
Prosze o szybkie odpowiedzi... :)
Pozdro

prosze o odpowiedzi!!!!
 

Zamyślona

Nowicjusz
Dołączył
7 Październik 2006
Posty
1 507
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Ja chodziłam.
Break dance to świetna sprawa, ale nie jest tak łatwo i przyjemnie jakby mogło się wydawać, to jest ciężka praca, męczące treningi i sporo wyżeczeń (przynajmniej w moim przypadku). Trzeba być twardym i cierpliwym, bo w breaku nic nie przychodzi z łatwością. Kontuzje można często 'złapać' szczególnie na początku-to chyba jest najgorsze w tym wszystkim :/
Pewnie, że dziewczyny mogą chodzić na zajęcia ;)
Ja akurat byłam w grupie, gdzie było 6 chłopaków, i 2 dziewczyną (łącznie ze mną) . Dodatkowo zapisało się 3 młodych chłopaczków gdzieś ok 10 lat mieli.
Tylko to nie była żadna szkoła breaka tylko poznałam tych chłopaków z grupy. Oni mieli pełno występów nawet za granicą i zaproponowali żebym do nich dołączyła. To pomyślałam 'czemu nie' i tak się zaczęło ;)
Jeśli jesteś pewna, że chcesz i to jest TO co Cię kręci to na prawde warto :)
 

Lalunia_krk

Nowicjusz
Dołączył
28 Marzec 2006
Posty
255
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
krk
ja chodze na breaka i powiem ci ze rzeczywiscie jest potrzebna siła ale to polega na zabawie... to ze jestes dziewczyna to nic nie zmienia. tylko najwazniejsza jest wtrwałość, bo jak chodze na zajęcia to coraz więcej osób odchodzi.
 

B-Boy-Tomy

Nowicjusz
Dołączył
15 Luty 2008
Posty
2
Punkty reakcji
0
Wiek
28
Miasto
Świdwin
Ja cwicze w domu Breakdance chyba 5 miesiecy....wiekszosci trikow uczylem sie z tutoriali w internecie... nie trzeba duzo by zaczac ten taniec......wystarczy: troche miejsca, dobra muzyka, i mozesz zaczynac z breakdance :) Jak ktos chce pogadac na gg o Breakdance to zapraszam : 4700287 :D :)
 

Mag3

Nowicjusz
Dołączył
17 Listopad 2006
Posty
238
Punkty reakcji
0
Wiek
117
A ja mam pytanie Czy Gdyby zacząć np uczyć się tego w wieku 18 lat To czy jest szansa ze się osiągnie naprawdę niezły poziom??
 

BoundRound

Nowicjusz
Dołączył
6 Sierpień 2008
Posty
1
Punkty reakcji
0
Ludzie ja was nie rozumiem. Piszecie, ze chcialabym/chcialbym tanczyc ale nie ma kto mnie uczyc. Ja sam sie uczylem cwicze pol roku i umiem : turtle, cricets, troche jack hammer, z 2 kola windmilla (ale slabe) i full freezeow...........jezeli macie nadal ochote tanczyc piszcie, postaram sie Wam pomoc.......moj nauczyciel to www.youtube.pl ;p;p pzdr
 

celerity

Nowicjusz
Dołączył
17 Maj 2008
Posty
185
Punkty reakcji
0
Miasto
Kraków
to tak samo jak ja chodzilem, i ludzie centralnie tam sie :cenzura:li gadali sobie i nic nie chcieli sie nauczyc... i wydawali pieniadze (oczywiscie starych) w błoto...
 

NATEY

Nowicjusz
Dołączył
18 Październik 2008
Posty
7
Punkty reakcji
0
Wiek
30
Miasto
gdynia
nie moja technika, choc mam w planach isc na zajecia z breaka. na razie umiem tylko freeza.
 

jaszczurka2

Nowicjusz
Dołączył
2 Listopad 2008
Posty
2
Punkty reakcji
0
Ja tancze break-dance jakies pol roku, mialam 2-3 miesiace przerwy z powodow zdrowotnych :D
Ten taniec to teraz cale moje zycie. Kiedy poszlam na pierwszy trening i zobaczylam, ze jestem jedyna dziewczyna, to myslalam, ze chyba nie mam na tyle odwagi. Na szczescie przelamalam sie i tancze do dzis...
Na razie robie freezy, windmill ( chos jeszcze nie za dobrze mi to wychodzi ;) ) i pare innych prostych figur.
Na dzien dzisiejszy ucze sie Bridge'a... zobaczymy co z tego wyjdzie.
Chcialam jeszcze dodac, ze jesli ktos bardzo chce tanczyc, a mowi, ze nie ma gdzie albo, ze nie ma z kim, to oczywiscie uwazam to za totalna bzdure, glupia wymowka i nic wiecej :)
Miejsce zawsze sie znajdzie, chocby i na dworze a jesli chodzi o towarzystwo, to przeciez tanczysz dla siebie, a nie dla kumpli BB)
 

WuZetka.

Nowicjusz
Dołączył
20 Kwiecień 2009
Posty
70
Punkty reakcji
0
Wiek
21
Miasto
Bronx City x))
Elo ziomy ;* No więc chciałam was się poradzić xD Chciałabym bardzo 'coś' tańczyć. Ale ma to być w takim bardziej hip-hop'owym stylu. Chciałam właśnie ten hip-hop, ale nie podoba mi się to, że jest z:cenzura:iście oklepany. chciałabym coś bardziej nietypowego. Co myślicie o breaku ? Czy dziewczyna która nic nigdy nie tańczyła ma szansę 'odnaleźć' się w czymś takim ? Czekam na odp. ;*
 

Dżema

Nowicjusz
Dołączył
26 Kwiecień 2009
Posty
54
Punkty reakcji
0
Miasto
Bańka mydlana na końcu świata
Ja osobiście sądze, że tak :). Tam gdzie ja trenuje niedawno (2 mies temu) powstała grupa dziewczyn tanczaca break'a tzw bgirl :). Sporo dziewczyn tam chodzi.. wiele się nauczyły i są zadowolone. Zalezy rownież jakie bedziesz miała do tego podejście. Czasem by z formy nie wypaść sa potrzebne treningi w domu, rzecz jasna :)

Jak kreci cię hip hop i takie klimaty to na pewno się odnajdziesz. Każdy się odnajdzie jeżeli robi to z pasją i z checia a nie z przymusu :)

Pozdrawiam, życzę powodzenia.
 

WuZetka.

Nowicjusz
Dołączył
20 Kwiecień 2009
Posty
70
Punkty reakcji
0
Wiek
21
Miasto
Bronx City x))
Heh, znalazłam break dla dziewczyn ;) musiałabym pogadać z rodzicami i w ogóle i mogę zaczynać ;)) A Dżema jak wyglądał twój początek ? ;*
 

Dżema

Nowicjusz
Dołączył
26 Kwiecień 2009
Posty
54
Punkty reakcji
0
Miasto
Bańka mydlana na końcu świata
No to gadaj jak najszybciej idz na trening i powiedz nam jak było :). Ja osobicie nie tancze break'a tylko hip hop :) Byłam na jednych zajeciach z break'a i ogolem mi sie podobało. Jednak co za dużo to nie zdrowo.
 

domafirius

Nowicjusz
Dołączył
17 Czerwiec 2009
Posty
48
Punkty reakcji
0
Wiek
30
Miasto
Rybnik
Mam takie ogólne pytanie :p

kto tutaj tańczy break dance :)
jego styl albo ulubione ruchy

komu sie to podoba :D
co mu sie podoba ...



Ja ogólnie sam ćwiczę break dance od roku około xd bo od wakacji 2008 zacząłem
+ duzo Electro wplatam w to ;D i wychodzi swietnie...
Jak ktos chce porad ;d co do ruchow albo jak efektywnie cwiczyc niech pisze tutaj ;D
 
Do góry