Brak Miesiączki.

Ashley88

speedAshi
Dołączył
3 Wrzesień 2008
Posty
1 690
Punkty reakcji
1
Wiek
36
Miasto
:P gdzies na poludniu
W Twoim wieku.. powinnas jesc wszystko i nie martwic sie kilogramami! To najwazniejszy okres w Twoim zyciu... a takie diety moga byc ryzykowne, oraz byc przyczynami roznych niemilych chorob
 

Ewka29h

Nowicjusz
Dołączył
27 Kwiecień 2009
Posty
1
Punkty reakcji
0
Miesiączkuje już od 6 lat. Obecnie mam 18 lat. 3 lata temu miałam problem nie dostałam okresu przez prawie pół roku ale problem sam się rozwiązał i miałam normalne miesiączki co 31 dni. Rok temu problem znowu się zaczął. Okres spóźniał mi się często o kilka dni, raz nawet o 3 tygodnie. Ginekolog przepisał mi regulon ale po pół roku przestałam go stosować i miesiączka po odstawieniu nie była opóźniona za to następne zaczęły znowu się opóźniać. Byłam znowu u lekarza 2 miesiące temu i przepisał mi novynette ale nie zlecił żadnych badań. Okresu nie mam już trzeci miesiąc :niepewny:, ciąża wykluczona. Co mam zrobić? iść do niego jeszcze raz? O skierowanie na jakie badania poprosić?
 

W.Redna

niegrzeczna dziewczynka
Dołączył
21 Listopad 2008
Posty
1 276
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Bydgoszcz
Miesiączkuje już od 6 lat. Obecnie mam 18 lat. 3 lata temu miałam problem nie dostałam okresu przez prawie pół roku ale problem sam się rozwiązał i miałam normalne miesiączki co 31 dni. Rok temu problem znowu się zaczął. Okres spóźniał mi się często o kilka dni, raz nawet o 3 tygodnie. Ginekolog przepisał mi regulon ale po pół roku przestałam go stosować i miesiączka po odstawieniu nie była opóźniona za to następne zaczęły znowu się opóźniać. Byłam znowu u lekarza 2 miesiące temu i przepisał mi novynette ale nie zlecił żadnych badań. Okresu nie mam już trzeci miesiąc :niepewny:, ciąża wykluczona. Co mam zrobić? iść do niego jeszcze raz? O skierowanie na jakie badania poprosić?
myślę, że dobrze byłoby zmienić lekarza. badania hormonalne mogłyby Ci się przydać. moja kumpela kiedyś bagatelizowała nieregularne miesiączki i teraz ma problemy.
 
K

kinga_sc

Guest
to żeby nie być gorszą mam problem, ostatnią miesiączkę miałam 22 grudnia 2008, nie jestem w ciąży to pewne, ale będąc w marcu w szpitalu na nerki, robili mi usg i wykazało, że mam torbieliki na jajnikach, czy to może być powodem tego lekkiego poślizgu?
 

unforgiven

Nowicjusz
Dołączył
5 Maj 2007
Posty
246
Punkty reakcji
1
Wiek
32
Miasto
Gliwice-Sośnica
hej;)) jak mi się spozniał @ to stosowałam rozne metody by go wywyołać.

-picie ziolek z czarnej malwy pomaga i wywołuje okres, tak 5 dni przed oczekiwanym dniem trzeba pić :)) a na pewno sie zjawi:D
-luteina;) wydaje ją lekarz, 2 razy sie bierze na dzien kilka dni przed okresem :) i rowniez wystepuje po okolo 5 dniach brania.
- 2 aspiryny rozpuscic w wodzie( ale te z bayernu) wypić, i wziac relaksującą kąpiel ;)) masaż brzuszka:D:D
- nospa i kąpiel ;)

osobiscie moge je wszystkie polecić, po aspirynach to nawet bierze mnie juz po 1 godzinie. ;)
 

katrina50

Nowicjusz
Dołączył
28 Wrzesień 2008
Posty
37
Punkty reakcji
0
Jednemu pomoże to, drugiemu co innego. To sprawa indywidualna. Ja przez wiele lat zmagałam się z nieregularnymi miesiączkami. Braki przez pół roku i dłużej. Lekarz próbował różnych środków, ale działały tylko jednorazowo. Dopiero pigułka antykoncepcyjna, stosowana przez pewien czas pomogła uregulować miesiączkę.
 

W.Redna

niegrzeczna dziewczynka
Dołączył
21 Listopad 2008
Posty
1 276
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Bydgoszcz
to żeby nie być gorszą mam problem, ostatnią miesiączkę miałam 22 grudnia 2008, nie jestem w ciąży to pewne, ale będąc w marcu w szpitalu na nerki, robili mi usg i wykazało, że mam torbieliki na jajnikach, czy to może być powodem tego lekkiego poślizgu?
myślę, że to może być przyczyna.
idź do gina, z tymi torbielami pewnie trzeba by coś zrobić ;)
 

22AKW02

Nowicjusz
Dołączył
7 Listopad 2009
Posty
4
Punkty reakcji
0
Cześć mam powazne pytanie !!:(

24.09.09 kochalismy sie z moja dziewczyna i pekła nam gumka :( ale zanim doszedłem to raczej zdążyłem sie wycofac bo zauwazylismy duza ilosc spermy na zewnatrz . 3 dni pozniej moja dziewczyna dostała okres czyli 27.09.09(a miała dostać 29) i był bardzo obwity , leciało jej duzo krwi i tak przez 2 dni pozniej był normalny i skonczył sie 01.10.09 . zrobilismy test z moja dziewczyna 11.10.09 i wyszedł wynik negatywny (ze nie jest w ciązy) i teraz wynika z tego ze miała dostać 27-28.10.09 a okresu do tej pory nie ma ;( zrobilismy ponownie test 05.11.09 i tagrze wyszedł negatywny :)wiedz sie cieszylismy z tego :)moje dziewczyna miala czasem lekkie chwilowe bole brzucha ale to tylko raz na cały dzien i bardzo sie martwimy ze cos jest nie tak :( prosze o pomoc , o wasze zdanie na tem temat :( co wy o tym myslicie??:(
 

22AKW02

Nowicjusz
Dołączył
7 Listopad 2009
Posty
4
Punkty reakcji
0
konczy 16 w lutym , dodam jeszcze ze od czasu gdy nam pekła to nie kochalismy sie , i czy to tez moze byc powod opoznienia okresu ?? brak seksu ?? bo w czesniej to to kochalismy sie tak ok 3 razy a teraz nic i niewiem czy to tez ma jakis wpływ ...
 

Rosalie

stara wiedźma
Dołączył
23 Luty 2009
Posty
6 045
Punkty reakcji
425
Miasto
.
Moim zdaniem 16 lat to zbyt wcześnie na seks. Ale dobrze,ze chociaż pomyśleliście o zabezpieczeniu :)
Nie każdy organizm jest taki sam, niektóre 16-latki wciąż mają nieregularne miesiączki.
Spokojnie. Uważam,ze nie macie się czym martwić, skoro dwa testy (wykonane prawidłowo), pokazały wynik negatywny.
Co do przyspieszonej miesiączki - czasem stosunek ma taki wpływ, przyspiesza okres o kilka dni.
Poza tym teraz mamy zmianę pogody - to również wpływa na cykle miesiączkowe. szelki stres, zmiana diety, inny tryb życia - to wszystko mogło rozregulować cykl. Skoro wytrysk był na zewnątrz, raczej nie ma się czym martwić. Jeśli jednak chcecie mieć pewność (co jest wskazane) idźcie do laboratorium na test, który się nazywa beta hcg, z krwi. On się nie pomyli. Druga rzecz: szesnastolatka powinna już odwiedzić ginekologa, choćby profilaktycznie. Może problemy z miesiączką są związane z całkiem czymś innym. Ze zdrowiem nie ma żartów. Ty jesteś facetem, więc namów swoją dziewczynę na wizytę u ginekologa, niech znajdzie dla siebie odpowiedniego lekarza, nieważne czy prywatnie, czy państwowo - powinna się przebadać. Zaburzenia miesiączkowania mogą być wynikiem wszelkich zmian hormonalnych. Jeżeli ma dobry kontakt z mamą, niech porozmawia z nią, że podjęła współżycie, do otrzymania antykoncepcji hormonalnej w jej wieku, potrzebna jest zgoda matki (rodzica, opiekuna). Weź spray w swoje ręce, porozmawiaj z nią.
I takie małe post scriptum:
seks powinien 'służyć' ludziom na tyle dojrzałym (psychicznie i fizycznie), że będą oni w stanie ponieść jego ewentualne konsekwencje - przede wszystkim w razie ciąży, zostać odpowiedzialnymi i kochającymi rodzicami.

Pozdrawiam i życzę spokojnych przemyśleń.
 

22AKW02

Nowicjusz
Dołączył
7 Listopad 2009
Posty
4
Punkty reakcji
0
Dziekuje za rade :) a co do relacji miedzy moja dziewczyna a jej matka sa zle , nawet jej rodzice nie wiedza o nas chodz jestesmy ze soba rok i 9 miesiecy ... wiedz dlatego tez moja dziewczyna niechce isc do ginekologa bo jesli jej matka sie dowie ze ona nie jest dziewica to ... THE END :( ale mam nadzieje ze jak najszybciej dostanie okres ;)
jeszcze raz dziekuje :*
 

Rosalie

stara wiedźma
Dołączył
23 Luty 2009
Posty
6 045
Punkty reakcji
425
Miasto
.
Nie ma za co :*
też trzymam kciuki,zeby było dobrze.
Aha i jeszcze jedno: do ginekologa może pójść sama na standardowe badanie, zeby sprawdzic czy ze zdrowiem jest ok. Przecież ginekolog nie zadzwoni do matki i nie powie,ze córka nie jest dziewicą. Matka, a raczej jej zgoda, jest potrzebna tylko, jesli córka chce dostać receptę na antykoncepcję hormonalną. A zbadać się przecież już nawet powinna.
 

22AKW02

Nowicjusz
Dołączył
7 Listopad 2009
Posty
4
Punkty reakcji
0
moja dziewczyna nadal nie ma miesiaczki ;( ale pojawiły sie u niej silniejsze bule ale zadko :( i jej łechtaczka wydziela duza ilosc sluzu ale o przyjemnym zapachu i jest przezroczysty sluz . tak bardzo chcemy oboje ten okres :(
 

Pin a'la Colada

Nowicjusz
Dołączył
14 Listopad 2009
Posty
106
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
BYDGOSZCZ
moja dziewczyna nadal nie ma miesiaczki ;( ale pojawiły sie u niej silniejsze bule ale zadko :( i jej łechtaczka wydziela duza ilosc sluzu ale o przyjemnym zapachu i jest przezroczysty sluz . tak bardzo chcemy oboje ten okres :(

Poprawka! Łechtaczka - nie wydziela śluzu!
Pozdole sobie...Doedukuj się troszkę a będziesz miał mniej stresu.

Czy Twoja dziewczyna regularnie i w miare dobrze się odżywia? Brak miesiączki może być spowodowany wieloma innymi czynnikami.
M.in. stresem.
Proponuję iść do ginekologa z dziewczyną/lub niech sama się wybierze. Ginekolog nie powiadomi o tym, jej rodziców.
Najlepiej gdy, spróbujecie łączyć prezerwatywę + globułki, ewentualnością bedą tabletki hormonalne - są dobre i bardzo bardzo skuteczne ale szkoda wątroby.
 

cytrynowalala

Nowicjusz
Dołączył
23 Październik 2009
Posty
141
Punkty reakcji
2
masz na myśli , pytanie czy jesteś w ciąży ?
skąd mamy to wiedzieć ?!
ty chyba powinnaś wiedzieć do czego doszło, wtedy..
ale dla własnego spokoju test ciążowy możesz zrobić. :)
przecież to nie boli , i chyba nie aż tak dużo kosztuje, co ?
hehe .
 

kasiek16

Nowicjusz
Dołączył
25 Grudzień 2009
Posty
1
Punkty reakcji
0
Witam mam 16 lat miesiaczkuje od 2 lat miesiaczki mam nie regularne ostatni od wrzesnia nie dostalam okresu nie chce isc do ginekologa (oczywiście jestem dziewica) za 2 tyg. mam wizyte u endokrynologa gdyz mój kardiolog zlecil mi badania TSH it. ktore niestety nie wyszły najlepiej ale tez nie najgorzej mój wskaznik TSH jest troche za duzy co oznacza chyba nadczynnosc tarczycy nie wiem bo nie rozmawialam jeszcze o tym z lekarzem. Czy brak miesiaczki moze byc zwiazany z tym?? Moze to glupio zabrzmi ale boje sie terapi hormonalnej iz przez leki przytyje teraz waze 52 kg. przy 169 cm. wzrostu. Co wy o tym sadzicie prosze odp.a moze dodam jeszcze ze w moim zyciu jest duzo duzo stresu i nerwow , aha i ostatnio nie bylam na zadnej diecie wręcz przeciwnie przytylam ok.8kg
 

Lolinka

Nowicjusz
Dołączył
25 Grudzień 2009
Posty
110
Punkty reakcji
1
Hm.. test ciążowy, zawsze powie ci prawdę.
Jeżeli chcesz mieć 100 % pewność , to zrób go .

Nie rozumiem tylko, dlaczego, tak wiele osób zakłada 100 takich samych tematów.; /
 

Ania13

Nowicjusz
Dołączył
19 Luty 2010
Posty
4
Punkty reakcji
0
Witajcie
40 dzień i nie mam okresu. Zazwyczaj i tak mam nieregularne między 28,a 35 dni.Ale nigdy wcześniej nie maiłam takiej przerwy. Staram się o dziecko z chłopakiem. Nie brałam żadnych leków(też nie odstawiałam wcześniej),nie miałam stresów,wysiłku fizycznego czy zmian żywieniowych. Zrobiłam dwa dni temu test po południu i dzisiaj rano. Oba wyszły negatywnie. Czy testy mogą się mylić? Co może być przyczyną braku okresu?
 
Dołączył
14 Luty 2008
Posty
2 390
Punkty reakcji
91
Wiek
38
Tak, testy mogą nie wykryć wczesnej ciąży.
Albo poczekaj jeszcze bo być może to tylko rozregulowany cykl albo udaj się do laboratorium na badanie krwi.
 
Do góry