Ateiści

1699850

Chadzam sam, bez stada. Tak lubie, to mi odpowiada
Dołączył
8 Listopad 2006
Posty
6 585
Punkty reakcji
107
Wiek
37
Miasto
54.5°, 17.7°
Zgadzam sie z Tewie w 100% jeśli chodzi o "nadnaturalność". (już chyba o tym pisałem)

Oczywiste wydaje się również, że Bóg jest obrazem naszych wyobrażeń o nim. Tak jak i wszystko to co uznajemy za rzeczywistość jest faktyczną rzeczywistością przetworzoną przez nasze ułomne zmysły, umysł, ciało i dusze.
 

nikita1104

Nowicjusz
Dołączył
16 Sierpień 2008
Posty
12
Punkty reakcji
0
witam...jestem katoliczką...na wstępie chce coś powiedzieć... chodze do kościoła by oddać cześć bogu ale coś m tu nie pasuje- nie pasują mi kościoły jako budowle...przecież to nie jest ważne..W połączeniu z Bogiem nie potrzebuję pośrednika, ołtarza. Wiem, że on jest, czuje jego obecność zawsze. Trudno to wytłumaczyć, ale jest to takie uczucie jak miłość...Nie potrafisz jej wytłumaczyć a jednak ona jest. jest ogromna i niezniszczalna (jeśli prawdziwa) i optrafi pokonać wszelkie przeszkody. Bóg to zagadka też dla mnie. Nie widzę go, nie słyszę, ale nie jest to dowodem, że go nie ma. Wiatru też nie widać a jednak jest i to jak wiele czyni w naszym życiu... Kiedy jest mi źle on jest moją jedyną ucieczką, moją oazą. Nie robie tego by to odbębnić, by pokazać, ale nie potrafie żyć bez Boga i Jezusa...Jest tyle dowodów, których nie próbujecie nawet zrozumieć- tłumaczycie to na NAUKOWE sposoby, które nie trzymają się kupy. I to nie prawda, że nauka potrafi wszystko-starość to częśc NIEODWRACALNA a śmierć to tylko kolejny schodek z wielu taki jak dorastanie. Czasem bywa tak, że ludzie tracą wiarę, bo np. o coś prosili (najczęściej o życie chorej osoby a ona i tak umiera) a jego prośba nie zostanie spełniona i wtedy zachowuje się jak rozkapryszony dzieciak!! Nie wierzę już w niego bo nie zrobił tego o co go prosiłem- przecież to jest śmieszne!! LUDZIE ocknijcie się i zrozumcie- czy tego chcecie czy nie i wbrew temu co mówicie on przecież i tak zawsze był i będzie... Ale wy przekonacie się o tym dopiero po sierci- kiedy już będzie za późno...

P.S.- jak myślicie dlaczego mimo waszych modlitw ludzie umierają? Odpowiedź jest prosta- Bóg ich zabiera bo ich kocha- przychodzi ich czas. Oni tak naprawdę nie umierają- wszyscy są w niebie i czekają na was!! A poza tym pomyślcie- co by było gdyby ludzie nie umierali?? Przecież byłby nas tyle, że O MATKO!! dawno by się skończył świat...:p a przecież w niebie czy w piekle nie ma ograniczonego miejsca..Szukajcie oczywistych odpowiedzi- takich jakie wy sami byście zrobili gdybyście byli BOGIEm!!
Nikogo nie dyskryminuje, jedynie stwierdzam fakty!!
 

klaudiakp

Nowicjusz
Dołączył
19 Styczeń 2008
Posty
932
Punkty reakcji
0
Wiatru też nie widać a jednak jest i to jak wiele czyni w naszym życiu...
mądre porównanie
Kiedy jest mi źle on jest moją jedyną ucieczką, moją oazą. Nie robie tego by to odbębnić, by pokazać, ale nie potrafie żyć bez Boga i Jezusa...Jest tyle dowodów, których nie próbujecie nawet zrozumieć- tłumaczycie to na NAUKOWE sposoby, które nie trzymają się kupy
To prawda,Chrystus jest lekarstwem na wszystkie problemy..Gdy jest się z nim jest lepiej w życiu,bo mimo wszystkich trudności wiemy że ktoś nas kocha..

Czasem bywa tak, że ludzie tracą wiarę, bo np. o coś prosili (najczęściej o życie chorej osoby a ona i tak umiera) a jego prośba nie zostanie spełniona i wtedy zachowuje się jak rozkapryszony dzieciak!! Nie wierzę już w niego bo nie zrobił tego o co go prosiłem- przecież to jest śmieszne!!
śmieszne...
Raczej prawdziwe..nie łatwo pogodzić się z Wolą Bożą..jednak modląc się modlitwą Ojcze Nasz powinniśmy mieć swiadomośc wypowiadanych słow " bądz wola Twoja,jako w niebie tak i na ziemi " ..Czasem prosimy o uzdrowienie innych,siebie,a własnie tak jak piszesz,gdy Bog tego nie wysłuchuje,to się odwracamy..Taka chyba ludzka natura..
Brak nam czesto pokory..czy gdyby Bóg wysłuchiwał naszych wszystkich modlitw,nadal byśmy Go tak kochali ?myślę że traktowalibyśmy Go jak dobrą wróżkę..
 

gurtos91

Pospolity Troll
Dołączył
24 Czerwiec 2008
Posty
1 282
Punkty reakcji
9
Wiek
32
Miasto
kuj-pom
Wiatru też nie widać a jednak jest i to jak wiele czyni w naszym życiu...
Wiatr można poczuć, zobaczyć skutki jego istnienia.

Jest tyle dowodów, których nie próbujecie nawet zrozumieć- tłumaczycie to na NAUKOWE sposoby, które nie trzymają się kupy. I to nie prawda, że nauka potrafi wszystko
Na pewno trzymają się kupy bardziej niż to co pisze biblia. Nikt tunie sądzi że nauka potrafi wszystko.

Czasem bywa tak, że ludzie tracą wiarę, bo np. o coś prosili (najczęściej o życie chorej osoby a ona i tak umiera) a jego prośba nie zostanie spełniona i wtedy zachowuje się jak rozkapryszony dzieciak!! Nie wierzę już w niego bo nie zrobił tego o co go prosiłem- przecież to jest śmieszne!! LUDZIE ocknijcie się i zrozumcie- czy tego chcecie czy nie i wbrew temu co mówicie on przecież i tak zawsze był i będzie... Ale wy przekonacie się o tym dopiero po sierci- kiedy już będzie za późno...
Bardzo fajnie, ale nie sądzę żeby ktokolwiek tutaj przestał wierzyć w boga bo kogoś stracił, albo czegoś nie dostał.
 

armusienka

Love
Dołączył
28 Październik 2008
Posty
4 511
Punkty reakcji
3
Miasto
XVI wiek ;)
Bardzo fajnie, ale nie sądzę żeby ktokolwiek tutaj przestał wierzyć w boga bo kogoś stracił, albo czegoś nie dostał.

Jeśli ktoś prosi miesiącami a nawet latami a Bóg go nie wysłuchuje..wszystko możliwe..


EDIT@ - Mówię o chrześcijaninach
 

Lobo2007

Wyjadacz
Dołączył
25 Wrzesień 2007
Posty
10 249
Punkty reakcji
381
Wiek
44
Bardzo fajnie, ale nie sądzę żeby ktokolwiek tutaj przestał wierzyć w boga bo kogoś stracił, albo czegoś nie dostał.

Jeśli ktoś prosi miesiącami a nawet latami a Bóg go nie wysłuchuje..wszystko możliwe..


EDIT@ - Mówię o chrześcijaninach
To znaczy karze Bogu coś zrobić, a Bóg się ociąga. To trzeba go zwolnić. ;)
 

SirCosmo

Nowicjusz
Dołączył
1 Październik 2008
Posty
396
Punkty reakcji
2
Wiek
31
Miasto
Śląsk
Uwierzyłeś, bo Mnie ujrzałeś; błogosławieni, którzy nie widzieli, a uwierzyli.

karze Bogu coś zrobić, a Bóg się ociąga. To trzeba go zwolnić.
Tacy ludzie myślą że mają Boga na własność. Nie chce spełnić mojej prośby to go nie ma. A gdyby nawet był to po co mi on skoro nie chce spełniać moich zachcianek? Bóg ma dla nas coś zrobić ale my nie robimy dla niego nic. Nie dziwię się że ma co niektórych gdzieś.
 

Lobo2007

Wyjadacz
Dołączył
25 Wrzesień 2007
Posty
10 249
Punkty reakcji
381
Wiek
44
Uwierzyłeś, bo Mnie ujrzałeś; błogosławieni, którzy nie widzieli, a uwierzyli.


Tacy ludzie myślą że mają Boga na własność. Nie chce spełnić mojej prośby to go nie ma. A gdyby nawet był to po co mi on skoro nie chce spełniać moich zachcianek? Bóg ma dla nas coś zrobić ale my nie robimy dla niego nic. Nie dziwię się że ma co niektórych gdzieś.
Szczerze myśle, że Bóg spełnia wszystkie prośby. Nikogo nie ma gdzieś. Po prostu jest różnica między prośbą, a poleceniem. W dzisiejszym języku się troche zatarła. Mówimy "proszę" wydając polecenie, z czystej kurtuazji. Prośba musi być w pokorze, aby była prośbą.
 

Kaznodzieya

Kaznodzieya
Dołączył
16 Luty 2006
Posty
10 124
Punkty reakcji
98
Wiele ciekawych argumentów tu padło. Dodam od siebie, iż moim zdaniem wszystko też zależy od tego czy nasze prośby zgodne są z wolą Bożą (1 Jana 5:14, 15). Pomoże nam w tym rozważenie, co Słowo Boże mówi na dany temat. Jeśli mamy wątpliwości, czy nasze prośby są stosowne, uwzględniajmy w naszych modlitwach słowa: ?Jeśli taka jest Twoja wola? (Łuk. 22:42). Modlitwy wypływające z typowo samolubnych, niskich pobudek raczej nie podobają się Bogu (Jak. 4:3).
 

coto1112

Nowicjusz
Dołączył
29 Październik 2008
Posty
1
Punkty reakcji
0
Lord Viqux :
Gdzieś kiedyś czytałem taki komentarz, że jeden koleś napisał tam o jakiejś wojnie w której Polacy brali udział i wygrali dodał, że to nie oni walczyli tylko matka boska zstąpiła i odgoniła nieprzyjaciół.
K*rwa ludzie tam gineli za naszą ojczyznę a tu wyskakuje taki jeden i pisze, że to matka swieta i wszystko dzieki niej... Nawet nie wiesz jak to mnie zdenerwowało...


A teraz powiem coś Tobie (załóżmy, że wyznaje islam czy tam co) :
Niewierny... Namawiasz tutaj ludzi do waszej pseudo wiary a bog jest tylko jeden nasz... Nie wierzac w niego skazujesz siebie na wieczne cierpienia po smierci. Twoja dusza bedzie sie blokala bez celu. Nasz bog cie wybawi uwierz w niego bla bla bla....


I co ty na to ? Uwierzysz ?!
Podobnie jest w naszej sytuacji... To co piszesz jest według mnie chore taki dewotyzm..
Co prawda szanuje wszystkie religie itd. ale to co ty tutaj napisales to nawet smieszne nie jest.


Dziekuje.
 

arekceg

Nowicjusz
Dołączył
15 Listopad 2008
Posty
50
Punkty reakcji
0
ateiści mają najgorzej przerąbane ze wszystkich ludzi. dlaczego? bo wszystkie religie starają się ich wytępić ; f Jeżeli wyznaje się jakąś konkretną religię ma się spokój przynajmniej wśród wyznawców naszego boga, a ateizm jest potępiany przez każdą religię, każdą bilbię, koran czy inną torę. Trzeba mieć naprawdę dużo odwagi żeby móc powiedzieć "Nie wierzę w żadnego boga, żadną wyższą siłę" :) i mimo że nie do końca podzielam ten pogląd to i tak szaucnek dla ludzi którzy są w stanie narazić się na tak wielką dyskryminację za swoje poglądy :)
 

AuliX

Nowicjusz
Dołączył
4 Wrzesień 2007
Posty
194
Punkty reakcji
0
Wiek
29
Miasto
Kęty.
Zdziwiłbyś się, może w Polsce tak jest, ale w innych krajach być może jest lepiej.

Zdziwiłbyś się, może w Polsce tak jest, ale w innych krajach być może jest lepiej.
 

arekceg

Nowicjusz
Dołączył
15 Listopad 2008
Posty
50
Punkty reakcji
0
Moim zdaniem wszędzie jest tak że wyznawcy religii tępią ateistów. Religijni mają to we krwi po prostu bo ateiści kradną im wyznawców :)
 

h3lix

Bad Mutha Fucka
Dołączył
2 Listopad 2006
Posty
3 458
Punkty reakcji
13
Wiek
36
Miasto
www.forumovision.com
Jakie kradnięcie wyznawców? Większość ateistów po prostu sobie egzystuje i ma w d*pie czy inni wierzą, czy nie ;) Nie słyszałem jeszcze o żadnych organizacjach czy ruchach ateistycznych...
 

arekceg

Nowicjusz
Dołączył
15 Listopad 2008
Posty
50
Punkty reakcji
0
ja też nie dzięki Bogu :D ale każdy ateista może potencjalnie przekabacić szlachetnego katolika czy buddystę na swoje grzeszne poglądy
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
ateiści mają najgorzej przerąbane ze wszystkich ludzi. dlaczego? bo wszystkie religie starają się ich wytępić ; f Jeżeli wyznaje się jakąś konkretną religię ma się spokój przynajmniej wśród wyznawców naszego boga, a ateizm jest potępiany przez każdą religię, każdą bilbię, koran czy inną torę. Trzeba mieć naprawdę dużo odwagi żeby móc powiedzieć "Nie wierzę w żadnego boga, żadną wyższą siłę" i mimo że nie do końca podzielam ten pogląd to i tak szaucnek dla ludzi którzy są w stanie narazić się na tak wielką dyskryminację za swoje poglądy
taaa
topologia dyskryminacji wg wybiorczej sie klania?
jakos ja postrzegam rzeczywistosc zgola odmiennie
moj brat zostal poddany ostracyzmowi w swej pracy gdyz stwierdzil pod czas jakiejs glupawej dyskusji ze wierzy w boga a nie wierzy w nieomylnosc czlowieka...
 
Do góry