Aparat Stały Na Zęby

Reporter

Nowicjusz
Dołączył
18 Wrzesień 2005
Posty
17
Punkty reakcji
0
Nosilem 3 lata staly aparat.
Cena to zalezy. Aparat na gore 1200zl i na dol rowniez 1200zl.
Co daje razem 2400zl. ; ] Wizyta u ortodonty kosztowala 50zl.
Zakladanie aparatu boli, nawet bardzo i zeby sa pozniej wrazliwe przez jakis czas. Szczerze mowiac po kazdej wizycie u ortodonty jakies 3-4 dni mialem wrazliwe zeby i mnie bolaly. Nie chce nikogo zniechecac, ale to wcale nie jest przyjemna sprawa. ; ] Z tym, ze lepiej zalozyc jak najwczesniej. ; ] Ponosic ile trzeba i szpanowac prosciutkimi zebami ; ] hiehie
 

male././

Nowicjusz
Dołączył
10 Styczeń 2007
Posty
165
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Nosiłam przez 3 lata bleeeeee..boli okropnie ja wcale go eni chciałą ob miałam proste zeby zadnych szpar ani nic tylko 2 o gory mi nie wyrosł i musieli mi rosunac zeby i wstawic mosty przy okzaji mi ortodatka je skrzywiła a miałam go miec tylko 9 miesiece :/ nigdy wiecej!!
 

AragornFan

~unforgetable~
Dołączył
24 Październik 2006
Posty
1 272
Punkty reakcji
0
Miasto
**Z TwoicH SnóW**
nie nosiłam :p

--------------
Kto pozna miłość raz ...
A potem straci ją ...
Inaczej patrzy na życie ...
Wie dobrze co to ból ...
Wie dobrze co to żal ...
I smutne noce łez ...

Tęsknię i sięgam po lustro wspomnień tych dni ...
W których było tak dobrze nam ...
Słucham serca i słyszę Cię w nim ...
 

Mateusz1948

Nowicjusz
Dołączył
5 Luty 2007
Posty
26
Punkty reakcji
0
a tak zapytam kobiet

Co sądzicie jak facet nosi aparat na zębach ( ale np.. u takiego przystojengo :p ) czy to was w pewien sposób nie odrzuca ?:)
 

kobieca.

Nowicjusz
Dołączył
6 Luty 2007
Posty
164
Punkty reakcji
0
Miasto
prosto z serca.

ana=)

Nowicjusz
Dołączył
26 Grudzień 2006
Posty
116
Punkty reakcji
0
ech a ja niedawno byłam sie spytać u takiej jednej bo mam 2 zęby tak troche przekrzywione i mi powiedziała że bym musiała mieć na góre i dół :bag: i teraz nie wiem co robić bo one nie są jakieś starsznie krzywe a 2 lat to długo i po za tym dużo zębów leczonych już miałam i nie wiem czy taki aparat im nie zaszkodzi :niepewny: A zna ktoś jakiegoś dobrego ortodonte w Rzeszowie albo gdzieś niedaleko??
Co do ludzi z aparatami nic nie mam i wszystko mi jedno czy ktoś ma czy nie ale sama sie będe głupio czuć :niepewny:
 

Fika

Nowicjusz
Dołączył
10 Luty 2007
Posty
393
Punkty reakcji
0
Nosiłam,więc jestem doświadczona w tej sprawie :D Ząbki teraz jak talala :p Prościutkie,no niebo :p Ale ile ja się wycierpiałam..buu.. Najgorzej się przyzwyczaić.. Boli też strasznie na początku i po dokręcaniu co miesiąc. Przez pierwsze tygodnie po założeniu jedłam same papki, bo nic ugryź nie mogłam. Czułam się jakby mi zęby miały wszystkie wylecieć(dodam,że miałam na górze i na dole). Ale potem to już zapomniałam,że mam aparat,bo nie bolało i nie przeszkadzał mi. No i tak chodziłam 1,5roku. Nie było mi jakoś smutno,bo kolega z klasy miał wtedy co ja. Potem trzeba jeszcze przez ponad pół roku po ściągnięciu nosić korekcyjny(taki do spania,ale całkiem mały i nie przeszkadza). Koszt gdzieś 2,5tys. za obie szczęki(czy jakoś tak) i jeszcze przez ponad pół roku co miesiąc 50zł wizyta u ortodonty. I jeszcze ten korekcyjny 50zł.

Nie ma się co zastanawiać, tylko zakładać,jak jest okazja;) Trzeba pocierpieć dla urody :D
 

empatia

Nowicjusz
Dołączył
17 Luty 2007
Posty
21
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
z miasteczka takiego ;)
No własnie mam pytanie do osób, które nosiły aparaty stałe co potem tzn jakie retencyjne mieliscie i jak długo musieliscie je nosić? Bo ja mam taki zwyczajny wyciągany aparat, który jest naprawde niewygodny i zastanawiam sie czy jak nie będe go cały czas nosic zeby mi sie pokrzywia...
 

Agniechaa

Nowicjusz
Dołączył
25 Styczeń 2007
Posty
559
Punkty reakcji
0
Więc tak. Ja nosiłam 4.5 roku aparat stały,bo nie mieściły mi się wszystkie zęby. Po zdjęciu trzeba nosić tyle,ile się nosiło stały,żeby zęby już się przyzwyczaiły,a nie szły każdy w inną stronę ;) Takie "nakładki" są lepsze od aparatu ruchomego. Są fajne,przezroczyste,więc można nawet do szkoły je nosić. Jest jeden minus-nie można w nich jeść,ani pić,ale da się z tym przeżyć. Ja muszę nosić noc+2godz. w ciągu dnia.
 

ana=)

Nowicjusz
Dołączył
26 Grudzień 2006
Posty
116
Punkty reakcji
0
Nosiłam,więc jestem doświadczona w tej sprawie :D Ząbki teraz jak talala :p Prościutkie,no niebo :p Ale ile ja się wycierpiałam..buu.. Najgorzej się przyzwyczaić.. Boli też strasznie na początku i po dokręcaniu co miesiąc. Przez pierwsze tygodnie po założeniu jedłam same papki, bo nic ugryź nie mogłam. Czułam się jakby mi zęby miały wszystkie wylecieć(dodam,że miałam na górze i na dole). Ale potem to już zapomniałam,że mam aparat,bo nie bolało i nie przeszkadzał mi. No i tak chodziłam 1,5roku. Nie było mi jakoś smutno,bo kolega z klasy miał wtedy co ja. Potem trzeba jeszcze przez ponad pół roku po ściągnięciu nosić korekcyjny(taki do spania,ale całkiem mały i nie przeszkadza). Koszt gdzieś 2,5tys. za obie szczęki(czy jakoś tak) i jeszcze przez ponad pół roku co miesiąc 50zł wizyta u ortodonty. I jeszcze ten korekcyjny 50zł.

Nie ma się co zastanawiać, tylko zakładać,jak jest okazja;) Trzeba pocierpieć dla urody :D


A z kąd jestes bo tak się przynajmniej 2 lata nosi a jak tobie w 1,5 wyprostowali :eek:k: i ja jeszcze nie wiem czy chce ale narazie szukam jakiegoś dobrego gabinetu
 

Nimrodel

Nowicjusz
Dołączył
21 Luty 2007
Posty
12
Punkty reakcji
0
a tak zapytam kobiet

Co sądzicie jak facet nosi aparat na zębach ( ale np.. u takiego przystojengo :p ) czy to was w pewien sposób nie odrzuca ?:)
Fole faceta przystojnego z aparatem, niż przystojnego z krzywymi zębami.

Apatat nosiłam prawie 2 lata góra, 1,5 roku dół. teram mam piękne prościutkie ząbki :D
 

Lady_Nikt

w rzeczy samej.
Dołączył
13 Luty 2007
Posty
2 298
Punkty reakcji
0
Wiek
18
Miasto
Warszawa
Nigdy nie chciałam mieć aparatu ale ostatnio mi się pozmieniało troche xP
Nie mam jakiś bardzo krzywych zębów, mam tylko drobną wade, ale wole mieć prościutkie więc w najbliższym czasie pewnie będe nosiła te druty...
Boje się to boli ^^
 

lol69

Nowicjusz
Dołączył
18 Styczeń 2007
Posty
120
Punkty reakcji
0
Wiek
116
Miasto
stąd
samo zakladanie jest nawet przyjemne
fakt, przez ok tydzien zeby sa strasznie "scisniete" i bola gdy gryziesz, ale idzie sie przyzwyczaic:]
 

babajaga89

Nowicjusz
Dołączył
17 Luty 2007
Posty
1 218
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Domek na kurzej łapce :p
Ja nadal nosze aparacik;/ mam już prawie 2 lata.. Już nie moge sie doczekac kiedy sie go pozbędę...
a z tymi zupkami i jogurtami to niestety prawda...
 
Do góry