Aparat Stały Na Zęby

Iffona

Nowicjusz
Dołączył
28 Sierpień 2005
Posty
44
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
Konin
Ja ma prawie idelnie równe ząbki, ale teraz jak skończyłam liceum pójde żeby mi założyli i będzie :eek:k: ! Nie przejmuj się tym to jak branie tabletek z witaminami! A pomyśl jak zdejmiesz jaka będziesz śliczna

Pozdrawiam
 

arbusek

Nowicjusz
Dołączył
13 Lipiec 2005
Posty
176
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
wlkp
A ja tez bede miala aparat i to juz pod koniec wrzesnia, ale ja to mam gorzej od was, bo tu nie chodzi o samo zakladanie i noszenie aparatu, ale o to, ze zanim mi go zaloza musze wyrwac dwa stale zeby :smutas:, dokladnie chodzi o dwie gorne czworki, a pozniej jeszcze jedna czworke na dole.... I masz ci los....... A zeby zdrowe i wez je rwij...... Jednego juz wyrwalam, ale to naprawde ciezkie i bardzo bolesne przezycie, nikomu, naprawde nikomu tego nie zycze.... :skrzywiony: :smutas:
 

Ann

Nowicjusz
Dołączył
17 Sierpień 2005
Posty
20
Punkty reakcji
0
ja juz nosilam aparat. zarowno wyjmowany jak i staly. w podstawowce. i co? :cenzura:. zeby znowu skrzywione. i znow by sie przydal aparat x:
arbusek> mi by musieli wyrwac wszystkie cztery czworki \;
 
K

KaMa

Guest
nie podobają mi sie i narazie nie będe miała.Mam nadzieje że wcale nie będe miała.Ząbki mam zdrowe :)
 

Iffona

Nowicjusz
Dołączył
28 Sierpień 2005
Posty
44
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
Konin
Kama to nie chodzi, czy masz abki zdrowe czy nie ,ale czy zgryz masz prosty :/ :mruga:
 

milusia32

Nowicjusz
Dołączył
30 Kwiecień 2005
Posty
1 924
Punkty reakcji
4
MiaBam 2 lata temu... i CO?? Juz sie krzywia :/ chociaz wciaz ladnie wygladaj to ja juz WIDZE kolejne zmiany :(
Pamietam jak dzis dzien w którym zostaB mi zdjety aparacik - BIELUSIENSKIE anielskie zabki.... i co?? JechaBam do Londynu (ciagle jedzenie na miescie, nie mycie zabków w czasie drogi) i to zrobilo swoje :/

Aparacik mialam wylacznie na gornych zabkach i zostaBy mi wyrwane równiez 3 zdrowe zabki!!! chyba tez czwórki... Pod koniec wrzesnia czeka mnie zabieg usuniecia czwartej czwórki :(( Bedzie dosc powazny ale dzieki niemu nie bede juz mi sie krzywily zabki no i pozbede sie niewygodnego, wyrastajacego "poza terenem" zeba :)
Jedyne czego sie obawiam to ta mo|liwosc utraty w czasie zabiegu... 2 zebów... :((( ehhh

Tak wiec APARACIKI sa Fajne - w czasie noszenia mialm pierwszych facetów :p (ok 1.5 roku)
 

lonely-virgo

Nowicjusz
Dołączył
15 Lipiec 2005
Posty
109
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
kraina marzeń i snów
Ja miałam nosić stały aparat, ale na szczęście skończyło się tylko na tym wyjmowanym i musiałam go zakładać tylko w nocy. A zęby mnie tak potem bolały, że myślałam, że zwariuję :/ Ale stały aparat nie jest wcale taki zły. Według mnie fajnie wygląda
 

zielka

Nowicjusz
Dołączył
7 Maj 2005
Posty
838
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
.::Dobrze mi tu::.
milusia32 napisał:
Pamietam jak dzis dzien w którym zostaB mi zdjety aparacik - BIELUSIENSKIE anielskie zabki....
[snapback]76169[/snapback]​
Czy noszenie aparatu wpływa pozytywnie na kolor zębów :mruga: :niepewny: :)
 

butterfly5

Nowicjusz
Dołączył
16 Czerwiec 2005
Posty
302
Punkty reakcji
0
To zależy... Wtedy gdy masz aparacik bardziej dbasz o ząbki i pilnujesz by je myć po każdym posiłku... B)
 

zielka

Nowicjusz
Dołączył
7 Maj 2005
Posty
838
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
.::Dobrze mi tu::.
aha ...nom chyba, że tak =) Rzeczywiscie....
A ja kiedyś nosiłam ''wkładany'' aparat ..ok. 5 lat... w końcu ''zlikwidowali'' na jakis czas ortodontę i przestałam chodzić na kontrole... tak jakoś wyszło. Ale zgryz dalej mam zły.... nie to , że mam krzywe zęby, lecz mam górne zęby trochę wysunięte do przodu...
 

butterfly5

Nowicjusz
Dołączył
16 Czerwiec 2005
Posty
302
Punkty reakcji
0
Ja juz nie noszę aparatu od ponad dwóch lat i na razie wszystko jest ok :eek:k: (z górnymi ząbkami). Na dolnych aparatu nie miałam i pewnie by się przydał, ale nie jest źle ;)
 

butterfly5

Nowicjusz
Dołączył
16 Czerwiec 2005
Posty
302
Punkty reakcji
0
Myślę, że cena na dolny taka sama jak na górny, ale jeżeli zakłada się oba to automatycznie cena (wg tego co było trzy lata temu) 1100 zł razy dwa + drugie tyle wizyty kontrolne (zmiany drucików, gumeczek itp.) co może razem wynieść jakieś 4000 zł, więc niezła sumka...
 

milusia32

Nowicjusz
Dołączył
30 Kwiecień 2005
Posty
1 924
Punkty reakcji
4
MiaBam biaBe zabki bo ja takie mam naturalne - jak ortodontka zdejmuje aparat to razem z "klejem" sciaga kamien nazebny :D
ehhhhh - brakuje mi tego EFEKTU... :(
 

milusia32

Nowicjusz
Dołączył
30 Kwiecień 2005
Posty
1 924
Punkty reakcji
4
Samo zakładanie NIE BOLI - noszenie poczatkowo TAK! Pierwsze dni polegały na jedzeniu mięciutkiego, papkowatego jedzonka... Nie mogłam nawet MYSLEĆ o chrupiącym pieczywku!!

Zdejmowania nie pamietam za bardzo ale chyba nie bolało :)
 

Nitra

Nowicjusz
Dołączył
14 Wrzesień 2005
Posty
2
Punkty reakcji
0
Ja właśnie będe miała aparat stały. Góra kosztuje 1400 i dół również 1400 ....plus wizyty co miesiąc po 50 złotych..przez 3,5 roku..do tego mam na początku jakiś aparacik za 700 złotych na rozluźnienie szczęki :p i po 4 mieszkach dopiero mi założą...Wczoraj mi ortodontka założyła jakieś blaszki miedzy 5 a 6 i boli jak cholera...nie moge nic gryźć bo boli :(( i jak nic nie robie też boli
 
Do góry