ACTA - "tak" dla twórców, czy "nie" dla wolności?

a3z4

Grandmaster
Dołączył
18 Lipiec 2008
Posty
1 605
Punkty reakcji
451
Miasto
Środek świata
Ja jestem zdecydowanie na nie przeciw ACTA. Pod pretekstem ochrony praw autorskich mają zamiar wprowadzić cenzurę w internecie. Widać to chociażby po samym procesie tworzenia tego porozumienia. Za zamkniętymi drzwiami, i gdyby nie Wikileaks to prawdopodobnie o dokumencie dowiedzieli byśmy się już po sprawie (UE dopiero kilka dni temu umieściła informację o ACTA na ostatniej stronie dokumentu z zebrania Rady ds. Rybactwa i Rybołówstwa). Zachęcam do zrobienia czegoś aby Polska nie podpisała tego porozumienia, Można wysłać maila do posłów, premiera lub portali internetowych. Podpisać się pod którąś z petycji albo wziąć udział w proteście. Możliwości jest wiele. :)
 

UNCLE_TONY

Nowicjusz
Dołączył
21 Styczeń 2012
Posty
180
Punkty reakcji
0
Wiek
30
Widziałem na facebooku protest pod ratuszem w Poznaniu. Podejrzewam, że w innych miastach również
 

UNCLE_TONY

Nowicjusz
Dołączył
21 Styczeń 2012
Posty
180
Punkty reakcji
0
Wiek
30
Ja powiem tak face mam tylko by wiedzieć co się dzieje w szkole (wielu moich znajomych z klasy tam się dzieli każdym info) no i jakieś imprezy coś takiego ale teraz np. dzięki owemu portalowi dowiedziałem się o tym czymś co polski rząd chce zrobić...
 

michal89krk

Nowicjusz
Dołączył
4 Marzec 2010
Posty
458
Punkty reakcji
24
Wiek
34
Bardzo dziękuję za ten link, już podpisałam - na F... nie jestem zarejestrowana i nigdy nie będę. ;)
Ja również nie posiadam tam konta - podałem te strony bo tam są informacje dostępne bez rejestracji o tym gdzie i kiedy w danych miastach ludzie pojawią się na ulicach.
 

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
Pomijając oczywisty fakt, że zarówno ACTA i SOPA mają trzymać ludzi za mordy - praktycznie niemożliwe jest ocenzurowanie internetu, tak jak np. pozbycie się torrentów. Jasne, można poblokować bardziej popularne strony, ale tutaj akurat mamy do czynienia z płaszczyzną, gdzie ścigani zazwyczaj lepiej znają się na rzeczy od ścigających, same Anony nieraz to udowodniły. I tak właśnie myślę - ustawodawstwo nie wie jak działa internet, myśli że ich ,,dzieło" to rzecz podobna do kontroli prasy, podczas gdy chyba każdy się zgodzi, że to medium jest unikalne i nie da się zwyczajnie powiedzieć mu jak ma działać. Nadal jednak rzecz jest niepokojąca i poza netem zbyt mało się o niej mówi.

ACTA wprowadzi wiele zmian w tym systemie rzeczy. Piractwo stało się codziennością, to jedyna rzecz wykonywana na internecie przez większość komputerowców. Ceny internetu podrożeją, ale... ludzie przestaną opłacać internet, przepadnie on. W końcu nasz rząd zdecyduje, że internet w kraju jest zbędną rzeczą i po prostu usunie większość oddziałów. Ja jestem na NIE, ale mimo wszystko ma to też dobre skutki. Mniej siedzenia przed komputerem to lepsze oceny w szkole, dłuższe spacery z psem, trzeźwy umysł.
Do tego wystarczy sobie po ludzki powiedzieć dość. Jeśli ktoś nie potrafi się kontrolować, ustawa czy jej brak niczego nie zmieni.
 
M

MacaN

Guest
protesty są tylko w paru miejscowościach... powinny być organizowane w każdym mieście powyżej 50-60 tyś. mieszkańców. Najgorsze jest kurcze to, że TV milczy na ten temat jak grób.
 

graszew

Nowicjusz
Dołączył
11 Styczeń 2012
Posty
71
Punkty reakcji
2
Jest problem z cenzurą internetu ale nie tylko! ACTA również ogranicza nam możliwość wyboru leków ( zakazuje sprzedaży leków generycznych ). Ja np. biorę na alergię odpowiednik ( ten sam skład ma, ale produkowany w Polsce ) leku z USA. Oczywiście Polski odpowiednik jest tańszy... a jak podpiszą ACTA to będę zmuszony wybrać droższy o tym samym składzie lek z USA... i właśnie o to im chodzi...
 

Greeg

Wredny ch* ;)
Dołączył
9 Lipiec 2008
Posty
3 521
Punkty reakcji
313
Miasto
Kobieta :)
anonimowi jadą ostro i ... brawa im za to bo zwracają wreszcie uwagę mediów. Jak ktoś popatrzy na twittera to oni w ogóle jadą ostro - strony internetowe wytwórni unieruchamiają niemalże dzień i noc.

co do ACTA to coż - jest to taki PRL2. Tak jak kiedyś była "rozmowa kontrolowana" tak teraz wasz ISP (dostawca internetu) będzie miał obowiązek analizować ruch na waszym łączu, czyli po prostu tworzyć historię tego kto, kiedy i gdzie wchodził. W przypadku wejścia na "nielegalną" stronę będzie miał obowiązek skontaktować się z legalnym właścicielem, który będąc wielką korporacją będzie mógł od was domagać się kary, procesu sądowego, lub drobnego zadośćuczynienia np. 800 EUR hyhyhy. Jest jeszcze druga rzecz, będzie można was ot tak, zwyczajnie odłączyć sobie od internetu bo coś przeskrobaliście. To trochę tak jak dziecko w kącie postawić za karę. I nie będzie tutaj miejsca na proces, na sąd, na obrone :) Szczegół, że internet roi się od wirusów (w końcu tak dzialają anonimowi - mają "pod sobą" tysiące zainfekowanych komputerów, za pomocą których w jednym momencie naparzają określone strony, przeciążając je) i osoba korzystająca z komputera może być totalnie nieświadoma tego, że jej komputer gdzieś coś wysyła, "wchodzi" na jakąś stronę itd. itp. Panowie, którzy stworzyli to całe ACTA nie mieli ochoty pomyśleć, co z ludźmi, którzy korzystają z internetu, ale zwyczajnie się na nim nie znają. Tacy wejdą gdzieś przez przypadek i już ... odwiedzą "nielegalną" (za rok, dwa, pięć może się okazać, ze "nielegalna" będzie konkurencja dla wytwórni, "nielegalny" będzie blog opozycyjny itd. itp.) stronę. I wpis u ISP, że weszliście nie tam gdzie trzeba. I jakieś ostrzeżenie, albo od razu po łapkach - ban na 72h na internet :D śmiesznie to brzmi, ale ta ACTA jest na tyle luźna, że tak właśnie może być. Dostaniesz w mailu: "Naga Megan Fox", klikniesz i tam na dzień dobry wirus (bo to akurat standard :D), a do tego okaże się, że przecież prawa do zdjęcia Megan Fox ma ktoś tam, czort wie kto więc człowieku właśnie zlamałej prawo bo wszedłeś na niedozwoloną stronę :D

Inna sprawa, że moją taką swoistą złość powoduje fakt, że cały ten zbiór ustaw jest tworzony po cichu, nie wiadomo przez kogo, a koniec końców będzie to miało wpływ, co tu dużo mówić, na rzeczywistość milionów ludzi. Jakby to był normalny świat, to tych, którzy tworzyli to ACTA, odpowiednie służby prześwietliłyby z góry na dół, aby sprawdzić, czy przypadkiem ludki nie uległy lobbingowi (łapóweczki) ze strony koncernów. I jeśli tak, to działanie na szkodę milionów osób dla przyjęcia własnych korzyści, jak najbardziej można podciągnąć pod terroryzm. Rezultat ? Dożywocie.

Niestety żyjemy w innym świecie. Świecie iluzji, w którym już praktycznie nie ma demokracji, a politycy nie wiedzą co podpisują. Zresztą, zawsze to budzilo moje zdziwienie - jak osoby, które w przeważającej większości nie mają nawet pojęcia jak dziala internet (umieją tylko wklepać adres i coś poczytać), mogą podejmować tak wiążące decyzję. Przecież wiadomo, ze taki mechanizm jest bardzo podatny na manipulacje, a z takimi mamy do czynienia.

Z roku na rok, świat wygląda coraz koszmarniej. Tak dalej pójdzie to jeszcze za mojego życia władują nam jakieś chipy, pozornie oczywiście dla ulatwienia życia, aby np. wszystkie potrzebne "numery" mieć w jednym miejscu. I za pomocą chipa będziemy np. brali pieniądze z bankomatu, wchodzili do metra, samochodu itd. No a jak coś przeskrobiemy, to profilaktycznie status chipu ONLINE zostanie zmieniony na OFFLINE i ... klops. Jakoś tak coraz bardziej to wszystko się zaczyna upodabniać do orwellowskich wizji, czy wizji rodem z filmów typu: Raport Mniejszości - fajna i tragiczna zarazem jest tam scena kłócącego się małżeństwa. Nagle podjeżdża robot, oni momentalnie przestają się kłócić, skanuje im bodajże siatkówkę, aby stwierdzić, że nie są poszukiwanymi i jedzie dalej przeszukiwać następną rodzinę. Tamci nawet nie zauważają swoich ograniczonych swobód, totalnie zdemolowanej prywatności, tylko jak gdyby nigdy nic, ponownie wracają do kłótni.

Cóż, to wszystko idzie w taką stronę, że nasze dzieci będą miały przerąbane.
 
M

MacaN

Guest
Jest problem z cenzurą internetu ale nie tylko! ACTA również ogranicza nam możliwość wyboru leków ( zakazuje sprzedaży leków generycznych ). Ja np. biorę na alergię odpowiednik ( ten sam skład ma, ale produkowany w Polsce ) leku z USA. Oczywiście Polski odpowiednik jest tańszy... a jak podpiszą ACTA to będę zmuszony wybrać droższy o tym samym składzie lek z USA... i właśnie o to im chodzi...

dokładnie.. właściwie ACTA zabija wolny rynek, dzięki ACTA producenci leków i nie tylko będą posiadać monopol na daną rzecz i ta rzecz będzie duuużo droższa, niż dotychczas..
 

Jeffin

Nowicjusz
Dołączył
6 Sierpień 2010
Posty
181
Punkty reakcji
15
Nie ludzmy sie, ze te barany tego nie podpisza - bo znajac nasz rzad to podpisza. Najgorsze jest to, ze w tej tzw. DEMOKRACJI moze powstac cos takiego jak ACTA za plecami obywateli, moze zostac podpisane i wprowadzone. Na mysl przychodzi mi pewien cytat z Proudhona, nie sposob sie nie zgodzic:
Być rządzonym to być obserwowanym, nadzorowanym, szpiegowanym, kierowanym, nastawianym, podporządkowanym ustawom, indoktrynowanym, zmuszanym do wysłuchiwania kazań, kontrolowanym, szacowanym, ocenianym, cenzurowanym, poddawanym rozkazom ludzi, którzy nie mają ani prawa, ani wiedzy, ani cnót obywatelskich. Być rządzonym oznacza przy każdej transakcji, przy każdym działaniu, przy każdym ruchu być odnotowanym, rejestrowanym, kontrolowanym, opodatkowanym, ostemplowanym, opatentowanym, licencjonowanym, autoryzowanym (...)
 

Chevrette

Nowicjusz
Dołączył
21 Styczeń 2012
Posty
5
Punkty reakcji
0
Miasto
Mazowsze
Jeffin,

dobrze powiedziane: "w tej tak zwanej demokracji". Z rzeczywistą demokracją to coś nie ma nic wspólnego.

To właśnie dlatego jest możliwe "namawianie się" polityków za zamkniętymi drzwiami na coś, co ograniczy wolność milionom obywateli.
Oni poprostu mają nas... delikatnie mówiąc, za tłum baranów nas mają.

Ale czy tak bardzo się mylą? Jaki procent ludzi, zarówno w naszym kochanym kraju jak i w "demokracjach" zachodnich, zadaje sobie trud, aby przed wyborami poznać poglądy i programy kandydatów i ich partii? Ilu jest tych, którzy w swoich wyborach kierują się czymś więcej, niż to co zobaczą w TV?

Sami sobie jesteśmy winni - my, wszyscy obywatele krajów Europy - że nam wysmażyli takie ACTA, jak i wiele innych podobnych.
 
M

MacaN

Guest
ja się założę, że do wczoraj do godziny 22. 70 % obywateli Polski nie miało pojęcia co to jest ACTA. to dlatego, że polegają jedynie na TV, radiu i stronach typu wp.pl czy onet.pl
 

michal89krk

Nowicjusz
Dołączył
4 Marzec 2010
Posty
458
Punkty reakcji
24
Wiek
34
Padło kilkadziesiąt witryn rządowych, bądź powiązanych silnie z ACTA. Nie wymieniam - nie w sposób je wszystkie wymienić.
Z ciekawostek - podobno 7 godzin temu przez przypadek uderzyli na onet.pl
A teraz leży główna witryna europarlamentu: europarl.europa.eu

Ponadto Anonimowi zmieścili swój odzew do Polaków:
AnonymousWiki napisał:
We are Anonymous. We are decentralized, non-violent resistance movement that seeks to restore the rule of law and fight back against the organized criminal class. As we're aware, the real terrorists known as the government continue to push for full domination and control of our Internet. They believe that it is acceptable to condition and enslave all of us. As proved in America, this just isn't the case. The people stopped your acts of trying to censor and enslave the Internet and we will do it again. On January 19, during a meeting with NGOs and business representatives, the Polish government announced that it would sign the controversial anti-piracy agreement ACTA on January 26. While the governement calls it a success of the Polish EU Presidency, we the people think this is unacceptable. ACTA would impose new criminal sanctions forcing Internet actors to monitor and censor online communications. Creating legal uncertainty for Internet companies, ACTA would become a major threat to freedom of expression online and another assault against the culture of sharing on the Internet. Poland believes that they can successfully get away with passing this agreement, however this will not occur.

Welcome to Operation ANTI-ACTA. We encourage anyone out there, for the freedom of yourself or for the freedom of your brothers and sisters in Poland to join our operation. We encourage you to spread the word of ANTI-ACTA far and wide. The top priority is to steal and leak any classified government information, including emails and documentation. Prime targets are Polish government websites and other high-ranking establishments. If they try to censor our progress, we will obliterate the censor with the power of the people. From this point until January 26th, we will disrupt and attack Polish government websites, leaking documentations and emails. We will show the government of Poland that they CAN'T censor the people. To Polish government, this is your last chance...reject ACTA or face consequence from the people. OPERATION ANTI-ACTA

We are Anonymous
We are Legion
We do not Forgive
We do not Forget
Expect us.
 

UNCLE_TONY

Nowicjusz
Dołączył
21 Styczeń 2012
Posty
180
Punkty reakcji
0
Wiek
30
Jako Polacy możemy być tylko z nich dumni, że chociaż oni robią coś dla naszego państwa w przeciwieństwie do rządu.
 

Greeg

Wredny ch* ;)
Dołączył
9 Lipiec 2008
Posty
3 521
Punkty reakcji
313
Miasto
Kobieta :)
Powiem tak - dzięki nim, nawet mój ojciec, który tam co jakiś czas słucha wiadomości, a jego wiedza internetowa ogranicza się do wpisania adresu w przeglądarce, wyszukania czegoś w google wie, że jest coś takiego jak ACTA, wie, że jacyś tam "hakerzy" zaatakowali - i nawet nie musiałem mu tłumaczyć, że to Ci "hakerzy" są tymi dobrymi - którzy jasne, kochają rozgłos itd. , ale z dwojga złego jak mam do wyboru dokument pisany łapami korporacji i "hakerów" to wybieram "hakerów".

Więc za to naprawdę brawa bo dzięki temu dotarli do świadomości setek, tysięcy ludzi. Zresztą, media o tym trąbią więc można powiedzieć, że temat po prostu nie przejdzie bokiem tak jak ta cała ustawa, którą pisali 4 lata.

ps. jak ktoś chce w bardziej cywilizowany sposób oznajmiać swój sprzeciw to na facebook i tam poszukać "kancelaria Premiera" można wpisywać w komentarzach. Wybrany jest temat jeden i tam od wczoraj wieczora są ze 4000 komentarzy. z czego 90 % to "stop acta", czasem ktoś coś napisze mądrzejszego. Myślę, że to na pewno dotrze do premiera bo ludzie tam jadą krótko i to niezależnie od przekonań politycznych.
 

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
- Trudno mówić o ataku hakerów, bo żadna z zablokowanych stron nie została naruszona, nie było próby włamania na serwery czy próby zmiany treści tych stron. To zjawisko które obserwujemy wynika z ogromnego zainteresowania tymi stronami - powiedział Paweł Graś, rzecznik prasowy rządu, w audycji "7. Dzień Tygodnia" w Radiu ZET.

Więcej

z10750647Q,I-don-t-want-to-live-on-this-planet-anymore.jpg
 
Do góry