Debata obywateli Europy 2009

Dołączył
14 Styczeń 2009
Posty
10
Punkty reakcji
0
Debata obywateli Europy 2009 (DOE 2009) skupia obywateli ze wszystkich 27 państw członkowskich UE w celu dyskutowania – najpierw między sobą a następnie z decydentami – o najważniejszych wyzwaniach stojących przed UE. DOE 2009 koncentruje się na zagadnieniach, które budzą obecnie – w przedbiegu wyborów do parlamentu europejskiego w 2009r. - największą troskę obywateli UE, poszukując odpowiedzi na pytanie:

„Co UE może zrobić, aby w zglobalizowanym świecie kształtować naszą przyszłość gospodarczą i społeczną?”


W okresie od grudnia 2008 do marca 2009 roku, zapraszamy wszystkich obywateli do wzięcie udziału w debacie on-line i składania propozycji dotyczących naszej przyszłości gospodarczej i społecznej. Propozycje te zostaną następnie przekazane bezpośrednio do debaty wśród obywateli Europy we właściwym kraju jako materiał do przedyskutowania.

Aby przyłączyć się do dyskusji należy zalogować się na stronie: http://www.europejska-debata-obywateli.eu/
zgłosić swoją propozycję, która następnie zostanie poddana debacie.

Za pośrednictwem tej strony mogą Państwo dyskutować z innymi Polkami i Polakami o wszelkich kwestiach społecznych lub gospodarczych. Mogą Państwo dołączyć do trwającej debaty lub rozpocząć własną dyskusję nad nowym aspektem zagadnień społecznych i gospodarczych. Pomysły wyłaniające się w toku dyskusji można przedstawiać w formie konkretnych propozycji – wystarczy je zapisać i zgłosić.
Na stronie pojawiają się także opinie wysuwane przez polskich polityków. Także te wypowiedzi mogą Państwo komentować i oceniać.

W sekcji „Głosuj na propozycje” mogą Państwo oddawać swój głos na dowolną ilość propozycji.
Dziesięć propozycji, które uzyskają największą ilość głosów w czasie debaty on-line, zostanie następnie przedstawionych podczas krajowej debaty live w marcu 2009 r.

Ta bardzo prosta czynność sprawi, że Państwa zdanie ma szansę zostać zauważone w Europie!

W 27 debatach obywateli Europy weźmie udział w sumie 1.500 losowo wybranych obywateli reprezentujących przekrój demograficzny swojego kraju. W Polsce Debata odbędzie się w dniach 14-15 marca 2009 roku w Warszawie. Weźmie w niej udział 100 Polaków.
W okresie od kwietnia do maja 2009 roku zalecenia wypracowane podczas 27 konferencji krajowych zostaną poddane głosowaniu przez wszystkich 1.500 członków. Ostateczna lista zaleceń zostanie ponownie poddana publicznej debacie on - line.

W dniach 10 - 11 maja 2009 w Brukseli odbędzie się szczyt obywateli Europy, w którym weźmie udział 150 uczestników 27 debat krajowych. Obywatele ustalą na nim ostateczny zbiór zaleceń ogólnoeuropejskich oraz przedyskutują je z europejskimi decydentami.

Zalecenia obywateli zostaną także przedyskutowane z nowo wybranymi członkami Parlamentu Europejskiego oraz z opiniotwórcami podczas regionalnych konferencji jesienią 2009 roku.
Za przebieg Debaty Obywateli Europy w Polsce po raz drugi odpowiedzialna jest Fundacja Partners Polska - organizacja pozarządowa non profit, działająca od 1995 roku na rzecz rozwoju demokracji i społeczeństwa obywatelskiego.
 

Sunray

Bywalec
Dołączył
30 Lipiec 2008
Posty
3 574
Punkty reakcji
60
Wiek
34
Miasto
pomorskie
Najlepsze co UE moze zrobic to sie zlikwidowac.
potdtn2.gif


uetf1av7.jpg
 

piecia330

Łał! butiq
Dołączył
21 Kwiecień 2007
Posty
4 445
Punkty reakcji
24
Wiek
32
Miasto
Gołdap
Myślę, że warto by było wziąć w tym udział. Można pokazać również nasze sceptyczne stanowisko, chociaż pewnie i tak by nas ocenzurowali.

Otóż to, ale pomysł z samorozwiązaniem się także popieram... ;)

Rzucam pomysł: Prawicowisko wystawi zwarta ekipę do tego projektu... Zapisy do mnie. :p ;)
 

Lobo2007

Wyjadacz
Dołączył
25 Wrzesień 2007
Posty
10 249
Punkty reakcji
381
Wiek
44
Tak. Ja bym się zapytał, co robic aby politycy przestali próbowac kształtowac moją przyszłośc. Sam sobie wystarczająco dobrze radzę.
Ciekawe na jakiej podstawie będą oni wybierac. Jak napisze o podobieństwach UE do Trzeciej Rzeszy to mnie wybiorą? Chętnie bym wziął udział. Moja propozycja to "przestańmy owijac w bawełnę, nazwijmy naszą unię Czwartą Rzeszą"
 

nuworld

Błądzi człowiek, póki dąży.
Dołączył
9 Listopad 2007
Posty
3 029
Punkty reakcji
5
Ananasy sie juz wypowiedziały, opadł kurz wiec mogę dojść do głosu :]

Ostatnio przeczytałem gdzieś ciekawą opinię:

Suwerenne państwo mieliśmy przez ponad jedno tysiąclecie i co to było? Non stop wojny (militarne albo gospodarcze), zabory, konflikty etniczne, najazdy itd. Ja chcę, żeby przyszłe pokolenia nie wiedziały co to jest wojna, a to można osiągnąć tylko przez zjednoczenie Europy (reszta to utopia).

Coś w tym jest. Utopia by nie była, gdyby w Polsce istniał narodowy ruch z jasną wizją państwa, poszanowanie dla władzy itp, a przede wszystkim silna armia z arsenałem jądrowym, tak wtedy moznaby być niepodległym państwem, ale tych rzeczy niestety nie ma.

I prosze mi tu nie wciskać przykładów Norwegii czy Szwajcarii bo to wyjątki potwierdzające regułę. Szwajcaria jest neutralna bo trzyma kase wielu wpływowych ludzi, Norwegii na razie nikt nie rusza, ale i ona kiedyś wstąpi do UE jak sie skonczy ropa, lub zostanie do tego zmuszona.

Polityka zagraniczna Polski oparta na pieniactwie, fobiach i strachu nigdy nie przyniesie efektu. Szkoda ze Polacy nie potrafią wyciągać wniosków z historii. Nam nie potrzeba kolejnych dramatów narodowych lecz 50 lat spokoju teraz...
 

Kajan90

Żuaw Prawdy
Dołączył
25 Maj 2007
Posty
1 138
Punkty reakcji
5
Wiek
34
A ja się przyczepię sformułowania
Debata obywateli Europy 2009 (DOE 2009) skupia obywateli ze wszystkich 27 państw członkowskich UE w celu dyskutowania – najpierw między

A te państwa co nie są w UE to już nie Europa czy jak? Ukrainiec nie ma prawa nazwać się obywatelem europy tylko dlatego że nie jest w UE? jak chcecie już obywatelstwo to nazwijcie je Unii Europejskiej, a nie Europy. Jeżeli chcecie nazwać obywatelstwem Europy to chyba należy się ono wszystkim mieszkańcom Europy a nie tylko tym z Unii.

Co do postu nuworlda to zaskoczyłeś mnie. Ty prounijny? tego to się nie spodziewałem ;)
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
nie przejmuj sie zmieni zdanie
za miesiac, czy rok...
 

TenebrosuS

Narodowy Liberał
Dołączył
16 Kwiecień 2008
Posty
1 020
Punkty reakcji
12
Miasto
Polesie / Magna Corona Regni Poloniæ
Ja proponuję utworzyć silny front prawicowy w tym projekcie, mamy bardzo duże szanse być reprezentatywną grupą bo jak na razie zainteresowanie jest dość niewielkie.

Panowie na chwilę obecną jest tylko 13 sób. Czym będzie nas więcej tym większe szanse mamy.
 

nuworld

Błądzi człowiek, póki dąży.
Dołączył
9 Listopad 2007
Posty
3 029
Punkty reakcji
5
Nie jestem teczowy ani prounijny, ale za Nicee umierać nie mam zamiaru co tydzień. Poza tym uwazam ze Polska teraz powinna siedziec cicho jak mysz i nadrobić zaległości cywilizacyjne z Zachodem. UE nam nie przeszkadza w gospodarce. Nikt nam nie broni być drugą Estonią...

Tylko czekam az w Niemczech wygra CDU i to bedzie pierwszy krok ku sprawicowaniu Unii.

UE nie jest dla mnie jako polskiego nacjonalisty zagrozeniem, przynajmniej nie potrafie tak myśleć, moze jestem debilem po prostu, moze powinni mnie ukrzyzować albo zbić penisem po buzi, nie wiem.

Nadal mam nadzieje albo sie ludze ze Polska dzieku UE pokona roznice cywilizacyjne z Zachodem.

Takie newsy podtrzymują jednak tą gasnącą wiare:

W Lublinie powstaną nowoczesna laboratoria za 50 mln zł
Nowy budynek z nowoczesnymi laboratoriami służącymi środowisku naukowemu Lublina, Rzeszowa i Puław powstanie w Lublinie. Obiekt, który będzie kosztował 50 mln zł, w całości sfinansowany zostanie ze środków unijnych.
 

Lobo2007

Wyjadacz
Dołączył
25 Wrzesień 2007
Posty
10 249
Punkty reakcji
381
Wiek
44
Mnie tam stosunek do UE Nuworda nie dziwi. Przynajmniej konsekwentnie wyraza poparcie dla idei integracji europejskiej dzisiejszej jak i tej sprzed około siedemdziesięciu lat.
 

Bishop986

King of Mars
Dołączył
3 Sierpień 2008
Posty
8 886
Punkty reakcji
70
Miasto
Kraina "By żyło się lepiej"
Nuwordl tylko to z tymi pieniedzmi z UE nie jest wcale tak rozowo. Dwa UE to ostoja zielono-lewicowych multikulti & it's ok to be gay ludzi ktorzy beda nam wciskac swoj model (upadku) cywilizacji. Jako narodowiec ktory popiera UE wyswiadczasz wlasnemu kraju niedzwiedzia przyszluge.
 

nuworld

Błądzi człowiek, póki dąży.
Dołączył
9 Listopad 2007
Posty
3 029
Punkty reakcji
5
Nuwordl tylko to z tymi pieniedzmi z UE nie jest wcale tak rozowo. Dwa UE to ostoja zielono-lewicowych multikulti & it's ok to be gay ludzi ktorzy beda nam wciskac swoj model (upadku) cywilizacji. Jako narodowiec ktory popiera UE wyswiadczasz wlasnemu kraju niedzwiedzia przyszluge.

To nie jest tak. Sam nie wiem co o tym myśleć czasem, zawsze bylem euroentuzjastą nie ze wzgledu na ten lewacki syf ale ze wzgledu na przyszłośc, wspólną armie, wspolny wywiad, polityke zagraniczną.

Moj euroentuzjam juz i tak stopnial bardzo miedzy innymi dzieki wam, i musze chyba glęboko sie nad tym wszystkim zastanowic i jak Bacuś udać sie do jakiejś bibloteki czy coś w tym stylu bo szczerze mowiac zagubiony jestem w stosunku do UE ostatnio coraz bardziej.

Bo np. jednocześnie czuje solidarność z Czechami teraz i wkurzam sie z faktu ze Tusk nie zrobi referendum w sprawie Euro, a z drugiej strony irytuje mnie słabość Unii.

Nie boj sie nie agitował na rzecz UE i rozumiem wasz eurosceptycyzm ;)
 

Bishop986

King of Mars
Dołączył
3 Sierpień 2008
Posty
8 886
Punkty reakcji
70
Miasto
Kraina "By żyło się lepiej"
To nie jest tak. Sam nie wiem co o tym myśleć czasem, zawsze bylem euroentuzjastą nie ze wzgledu na ten lewacki syf ale ze wzgledu na przyszłośc, wspólną armie, wspolny wywiad, polityke zagraniczną.
Mysle ze wiem o co ci chodzi i taka unie tez bym chcial ale tak nie bedzie po prostu, nie ma sie co czarowac.

Nie boj sie nie agitował na rzecz UE i rozumiem wasz eurosceptycyzm
Jescze tego by brakowalo ;)

i jak Bacuś udać sie do jakiejś bibloteki czy coś w tym stylu bo szczerze mowiac zagubiony jestem w stosunku do UE ostatnio coraz bardziej.
Kto to jest Bacuś? Juz ktorys raz o nim slysze :p
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
W Lublinie powstaną nowoczesna laboratoria za 50 mln zł
Nowy budynek z nowoczesnymi laboratoriami służącymi środowisku naukowemu Lublina, Rzeszowa i Puław powstanie w Lublinie. Obiekt, który będzie kosztował 50 mln zł, w całości sfinansowany zostanie ze środków unijnych.
informuje cie ze to nie powstanie
zostal zlozony wniosek, niestety zadnej uczelni nie stac na sfinansowanie udzialu wlasnego, wniosek zlozony i przyjety, lecz nie wejdzie do realizacji, w tym temacie jestem akurat na bierzaco, wczesniej wladze wyegzekwowaly na uczelniach zlozenie wspolnego wniosku, chodzili o propagande ze uczelnie dostana 50 mln, niestety jak zwykle w takich przypadkach polityka wziela gore nad logicznym mysleniem...

To nie jest tak. Sam nie wiem co o tym myśleć czasem, zawsze bylem euroentuzjastą nie ze wzgledu na ten lewacki syf ale ze wzgledu na przyszłośc, wspólną armie, wspolny wywiad, polityke zagraniczną.
to jest przyszlosc niemiec jako hegemona europy, hitlerowi nie wyszlo, jego nastepcom sie udalo i co najsmieszniejsze przy radosnych usmiechach obywateli zlikwidowanych wkrotce panstw

Kto to jest Bacuś? Juz ktorys raz o nim slysze
taka legenda dzialu
text tygodnia jacobbs: Z tym się zgadzam. Jesteś podręcznikowym przykładem Coślinadogębyprzyniesizmu.
to tekst jaccbbsa wlasnie do bacusia
 

misioor

hardcore negotiator
Dołączył
9 Kwiecień 2007
Posty
4 499
Punkty reakcji
19
Wiek
39
Miasto
Polska "b"
Rozumiem nuworld ze stoisz po teczowej stronie w tym przypadku?
Nuwordl tylko to z tymi pieniedzmi z UE nie jest wcale tak rozowo. Dwa UE to ostoja zielono-lewicowych multikulti & it's ok to be gay ludzi ktorzy beda nam wciskac swoj model (upadku) cywilizacji. Jako narodowiec ktory popiera UE wyswiadczasz wlasnemu kraju niedzwiedzia przyszluge.
Z wami jest taki problem,że wszystko widzicie czarno-biało.Albo ktoś jest nacjonalistą,patriotą,prawicowcem,albo różowym,czerwonym,antypolskim lewakiem.Przeciez można być za integracją,ale w innym kształcie...

Moim zdaniem niedżwiedzią przysługę "własnemu kraju" wyświadczają ludzie fanatycznie pragnący aby Polska pozostała zaściankiem Europy,bez sojuszy,bez współpracy i bez perspektyw.
 
Do góry