Rozbestwienie młodzieży

Qon

Eksperfekcjonista
VIP
Dołączył
21 Grudzień 2006
Posty
7 886
Punkty reakcji
184
Miasto
Alpha Centauri
Robię odrębny temat, bo ta kwestia mnie irytuje i niepokoi.

Kiedyś jak młodzież nie umiała się odpowiednio zachować np. w autobusie, wystarczyło zwrócenie uwagi przez starszą osobę, żeby się zreflektowali. Teraz jedzie taka pijana rozwrzeszczana banda i nikt nie piśnie, bo go raczej skopią. I to gnoje coraz młodsze, już z podstawówki. I niech mi ktoś powie czemu służy rozluźnienie dyscypliny w szkole i w rodzinie? I czym to się skończy, jeśli ta tendencja się utrzyma? A elyta rządząca ma to gdzieś, rozbija się limuzynami i zamyka w strzeżonych osiedlach.

Przesadzam? Wydaje mi się? To normalna tendencja? Też Was to niepokoi?
 

Kaziczek

reaktywacja.
Dołączył
3 Kwiecień 2008
Posty
4 801
Punkty reakcji
76
Miasto
from Home
Też mnie to niepokoi, myślę że to wina 'bezstresowego wychowywania' rodzice powinni prać takie bachory pasem, a policja jeśli natrafi na bandę demolującą autobus powinna pałować ile się da!
Moim zdaniem obecna młodzież za dużo sobie pozwala, i będzie coraz gorzej... (na szczęście są jeszcze wyjątki ;) )
 

outremer

Fratres Militiae Templi
Dołączył
19 Listopad 2006
Posty
6 255
Punkty reakcji
165
Miasto
15
Obojętnie czy to dotyczy młodzieży, czy trochę starszych wkurza mnie totalnie. Miałem już kilka zwarć i mało kosą nie dostałem.
 

dares91

Nowicjusz
Dołączył
26 Listopad 2008
Posty
125
Punkty reakcji
0
Miasto
się biorą pięniądze
Mnie również niepokoi takie zachowanie, tym bardziej że skaczą sobie do zębów coraz młodsi.
U nas w szkole mamy z tym duży problem, ponieważ uczniowie z klas młodszych rzucają się perfidnie do starszych uczniów, nie mają za grosz szacunku, powinni dziękować nam za to że nie utopiliśmy ich w kiblu na rozpoczęcie nowego roku szkolnego.

Mój brat miał podobny problem.
Siedział w busie jadąc do szczecina a za nim siedziała grupa wyrostków po ok 18 - 21lat.
Zachowywali się skandalicznie: przeklinali, niszczyli podłogę rzucając pozostałości jedzenia, straszyli ludzi a w tym mojego brata, chcieli spuścić mu łomot. Mój brat kazał kierowcy zatrzymać pojazd.
Wysiadł z busa a za nim jeden przewodniczący grupie.
Stoczył z nim walkę a brat odniósł zwycięstwo w starciu od tond banda zbirów zachowywała się jak należy.
 

Qon

Eksperfekcjonista
VIP
Dołączył
21 Grudzień 2006
Posty
7 886
Punkty reakcji
184
Miasto
Alpha Centauri
Mój brat kazał kierowcy zatrzymać pojazd.
Wysiadł z busa a za nim jeden przewodniczący grupie.
Stoczył z nim walkę a brat odniósł zwycięstwo w starciu od tond banda zbirów zachowywała się jak należy.

No to tylko pogratulować takiego rozwoju wypadków. Ale chyba się zgodzicie, że liczyć na coś takiego to bezsens. Dla mnie normalne było to co kiedyś - szacunek dla innych, zwłaszcza starszych, samokontrola, dyscyplina itp.. Czy można odwrócić ten trend waszym zdaniem?
 

Stachi

Nowicjusz
Dołączył
26 Listopad 2008
Posty
8
Punkty reakcji
0
Młodzież czuję się bezkarna bo panuję znieczulica. Wiedzą że mogą sobie pozwolić na wiele i nikt im nie zwróci uwagi, a nawet jeśli ktoś się odważy to jest to pojedyncza osoba która przeciwko grupce młodzieży nie ma szans.
 
A

arkovianin

Guest
Dzisiejsza młodzież nie ma za grosz kultury.... nawet u nas w malutkim miasteczku jakim jest Włodawa(bo ja nie mówię o mieście większym jakim jest Lublin),ale zdarzają się młodzi ludzie którzy są godni naśladowania :)
 

Vardamir

Sinner
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
10 335
Punkty reakcji
26
Wiek
35
Miasto
Necrovalley
Mnie również niepokoi takie zachowanie, tym bardziej że skaczą sobie do zębów coraz młodsi.
U nas w szkole mamy z tym duży problem, ponieważ uczniowie z klas młodszych rzucają się perfidnie do starszych uczniów, nie mają za grosz szacunku, powinni dziękować nam za to że nie utopiliśmy ich w kiblu na rozpoczęcie nowego roku szkolnego.

Mój brat miał podobny problem.
Siedział w busie jadąc do szczecina a za nim siedziała grupa wyrostków po ok 18 - 21lat.
Zachowywali się skandalicznie: przeklinali, niszczyli podłogę rzucając pozostałości jedzenia, straszyli ludzi a w tym mojego brata, chcieli spuścić mu łomot. Mój brat kazał kierowcy zatrzymać pojazd.
Wysiadł z busa a za nim jeden przewodniczący grupie.
Stoczył z nim walkę a brat odniósł zwycięstwo w starciu od tond banda zbirów zachowywała się jak należy.
oo wysiadł jeden? to oni to grzeczni w porównaniu z niektórymi, którzy poczekają na kumpli i dopiero idą się bić.

dobijające jest także to jak mają coś do powiedzenia jak są już daleko za Twoimi plecami. a jakby któremu coś się stało to matka potem przed kamerami jaki to dobry chłopiec, że nikomu nie wadził...
 

06081a

Nowicjusz
Dołączył
13 Listopad 2008
Posty
627
Punkty reakcji
0
Miasto
Wyspa Bezludna
Proszę nie wrzucać wszystkich do jednego worka, bo robicie z całej młodzieży jakąś bandę, która powinna siedzieć za kratami. Uwierzcie mi - nie wszyscy są tacy.
 

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
Też to widzę, a zmiany w ,,kooltórze" młodzieży wydają mi się z roku na rok pogłębiać. Przy czym sam jestem jeszcze młody, a już mnie cholera bierze jak nieraz pójdę na miasto, do baru etc. Tu się nakłada wiele czynników, rodzice się tą hałastrą nie zajmują, nie wpajają im żadnych zasad. Poza tym wpływ kultury masowej-dziś na piedestale nie stoją wartości zwane Dodą Elektrodą i hamburgerem z Mc Donald's. Może trochę fatalizuję, ale tytułowe rozbestwienie jest faktycznie wyczuwalne.

Edit dla solki
Solka Mówimy o narastającym, niepokojącym trendzie. Nie wszyscy to od razu margines społeczny jak i kulturalny. To zależy od środowisk, bo inaczej usposobieni są ludzie w liceum, a inaczej już na studiach. Nie można jednak zaprzeczyć, że coś z młodzieżą nie gra i co gorsza-to się rozprzestrzenia. Przypomniała mi się piosenka ,,Złota polska młodzież" Dezertera -> tekst (kilk)
 
A

arkovianin

Guest
dobijające jest także to jak mają coś do powiedzenia jak są już daleko za Twoimi plecami. a jakby któremu coś się stało to matka potem przed kamerami jaki to dobry chłopiec, że nikomu nie wadził...


Święta prawda Adrian... cwani są tylko jak już są daleko a tak to uciekają jołopy

Proszę nie wrzucać wszystkich do jednego worka, bo robicie z całej młodzieży jakąś bandę, która powinna siedzieć za kratami. Uwierzcie mi - nie wszyscy są tacy.


solka, zdarzają się młodzi ludzie którzy są godni naśladowania czytaj uważnie!
 

Sunray

Bywalec
Dołączył
30 Lipiec 2008
Posty
3 574
Punkty reakcji
60
Wiek
34
Miasto
pomorskie
Był już podobny temat o bezkarności małoletnich!

Nie obracam się w takim towarzystwie, ale fakt, krew mnie czasem zalewa, jak obserwuję młodzież.
Coraz młodsi palą, przeklinają, sieją zniszczenie, a zwrócić skutecznie uwagę nie sposób.

Do czego to dąży?
 

Bardock247

Killer Insektów
Dołączył
25 Czerwiec 2008
Posty
4 238
Punkty reakcji
86
Miasto
nie znam
Teraz, to swobodnie nie można wsiąść do autobusu, bo banda gimnazjalistów robi porutę. :D
 
A

arkovianin

Guest
Teraz, to swobodnie nie można wsiąść do autobusu, bo banda gimnazjalistów robi porutę.

Ja tam normalnie wchodzę do trolejbusa a jak mają jakieś sapy to mają problem .... jeśli słowa nie pomagają to Kravmaga leci w ruch
 

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
Nie wiem ja tego nie zauważyłem może dlatego że mieszkam na wsi.
Właśnie dlatego. Na wsi jest inna obyczajowość. Większą wagę przywiązuje się do rodziny, szacunku, bo każdy każdego zna. W hermetycznym środowiskach to zepsucie nie jest tak widoczne.

Teraz, to swobodnie nie można wsiąść do autobusu, bo banda gimnazjalistów robi porutę. :D
Już nie przesadzaj, tak źle nie jest.
 

Iwoneczka001

Nowicjusz
Dołączył
31 Maj 2008
Posty
82
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
okolice Lublina
Zgadzam się, u mnie w szkole są ludzie tzw. elita.
wiekszość z nich znajduje się w mojej klasie, nie mają nic do powiedzenia ale zawsze muszą być w centrum uwagi. Wydaje mi ise że to zależne jest takze od tego jaki mają kontakt z rodzicami, dzieci docenianie nie chcą za wszelką cene być zauważne.
 

jacobbs

Pan Demonium
Dołączył
11 Sierpień 2007
Posty
6 077
Punkty reakcji
31
Miasto
Paradise
Przypomniała mi się piosenka ,,Złota polska młodzież" Dezertera arrow.gif tekst (kilk)
No tak. Najlepsze jest to, że dzisiaj ta piosenka jest o wiele bardziej aktualna niż w momencie powstania, 20 lat temu.
 
A

arkovianin

Guest
Zgadzam się, u mnie w szkole są ludzie tzw. elita.
wiekszość z nich znajduje się w mojej klasie, nie mają nic do powiedzenia ale zawsze muszą być w centrum uwagi. Wydaje mi ise że to zależne jest takze od tego jaki mają kontakt z rodzicami, dzieci docenianie nie chcą za wszelką cene być zauważne.

No elita zawsze ma coś do "powiedzenia" :lol:
 
Do góry