Idealny świat

1234567890

Nowicjusz
Dołączył
3 Październik 2005
Posty
144
Punkty reakcji
7
Moim zdaniem idealny świat to taki, w którym nie ma podziału na państwa, wyznania, kolor skury. Jedno big państwo bez wojska, policji (ludzie tak uczciwi że policja zbędna), władza minimalna, duże zarobki i bezpieczęństwo zachowane od narodzin aż po śmierć. Acha zapomniał bym wszyscy rówń nie tak jak w demokracji równi i równiejsi. Dla mnie utopia. :) czekam na wasze pomysły.
 

NiKe

Nowicjusz
Dołączył
2 Październik 2005
Posty
208
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Poznań
Czy ja wiem? Człowiek chodzi jak maszyna. Jak maszyna sie całuje (o nie) :p Nie mowie ze złodzieje i takie tam to jest dobre... Ale człowiek jest praktycznie bez duszy :p Tak mi sie wydaje :p EEEE a papierosy są? :> :p :)
 

1234567890

Nowicjusz
Dołączył
3 Październik 2005
Posty
144
Punkty reakcji
7
Po co niszczyś zdrowie. Palacze jak chcą to niech mają ale zatruwają tych co nie chcą tzw. palenie bierne. Moj świat byłby bez papierosów i narkotyków. W moim świecie ludzie nie byliby sztywni jak roboty. W moim świecie chodzi o bezpieczeństwo i równość. Normalny człowiek normalne uczucia i normalne zachowanie. Dusza a co to jest??
 

NiKe

Nowicjusz
Dołączył
2 Październik 2005
Posty
208
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Poznań
Co to dusza? Dla mnie kazdy ma inna dusze. Dusza to jestes praktycznie ty, twoje uczucia. To własnie dusza odchodzi do nieba bo naszej smierci. To cos co wyruznia kazdego człowieka po za wygladem. :)

P.S. Tego racjonalnie nie da się wytłumaczyc.
 

1234567890

Nowicjusz
Dołączył
3 Październik 2005
Posty
144
Punkty reakcji
7
Nie wierze w Boga i inne niematerialne rzeczy. To co nazywasz duszą ja nazywam umysłem i DNA. Pasuje do opisu. Karzdy ma inny kod DNA, a dzięki naszemu umysłowi wiemy co lubimy a co nie. Uczucia są wytwarzane przez umysł. :) Bez obrazy. Wole naukowe pojęcia niż biblijne opowiestki.
 

NiKe

Nowicjusz
Dołączył
2 Październik 2005
Posty
208
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Poznań
Wole naukowe pojęcia niż biblijne opowiestki.

Hymmm fajnie to nazwałeś (; Ja jednak wierzę w coś takiego jak dusza :) Ale nie wierze w opowiesc jak powstał świat :/ A te biblijne opowiastki czasem nie kłamią uwierz mi (; Tam moze i są rzeczy banalne. Ale czasem gdy biore biblie do ręki, wyczytuje z niej naprawde istotne rzeczy :) Które czasami mi pomagają w zyciu codziennym :)
 

1234567890

Nowicjusz
Dołączył
3 Październik 2005
Posty
144
Punkty reakcji
7
Po to ona powstała, żeby wyjaśnić nie zgłembione tajemnice świeta i żeby pomagać ludzią. Napisali ją jacyś starożytni "psycholodzy". Ale nie natchnoł ich Bóg, bon on nie istnieje. Pójdziesz do psychologa czy poczytasz książki filozoficzne i też ci one powogą w odkryciu tajemnic życia. Chce żeby wszyscy byli równi tlatego nie wierze w Boga. On wywyszsza jednych ponad drugich, np. popatrz na "słógów Bożech", a na rzebraków na ulicach. Ksiąd "naucza" i dostaje mnustwo kasy, a rzebrak siedzi na ulicy w wogku i czeka na pare groszy.
 

NiKe

Nowicjusz
Dołączył
2 Październik 2005
Posty
208
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Poznań
A ja słyszałam inna teorie o powstaniu bibli. Ale ty moze masz własciwie racje? Ze on wywza innych. Nigdy się nad tym nie zastanawiałam szczeze mowiac. :)
 

1234567890

Nowicjusz
Dołączył
3 Październik 2005
Posty
144
Punkty reakcji
7
To są tylko moje przemyślenia. Nie wiem czy mam racje. W dzieciństwie bałem się duchów. Niekturzy w takiej sytuacji modlili by się do Boga, ale ja wolałem odrzucić rzeczy niematerialne i mam już spokój z duchami i innymi zmorami.
 

NiKe

Nowicjusz
Dołączył
2 Październik 2005
Posty
208
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Poznań
A w duchy to szczeze mowiac wierze :) Ale my zeszlismy troche na inny tor :p Bo tu miało być o idealnym swiecie czyz nie? (;
 

NiKe

Nowicjusz
Dołączył
2 Październik 2005
Posty
208
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Poznań
Moj idealny swiat? Powiem Ci szczeze ze nie chciałabym aby byl az tak idealny. Mozesz uznac to za dziwne ale tak jest. Nie umiem tego wytłumaczyc. Nie myslcie tylko ze ja nie wiem jakis terorrysta jestem :)
 

1234567890

Nowicjusz
Dołączył
3 Październik 2005
Posty
144
Punkty reakcji
7
Nie chciała byś czyć się w pełni Bezpieczna?? Nie chciała byś wiedzieć czy jak skończysz szkołe znajdziesz prace?? Ja wole być pewny swojej przyszłości, a w dzisiejszym świecie nie jestem. :)
 

NiKe

Nowicjusz
Dołączył
2 Październik 2005
Posty
208
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Poznań
Dla mnie to za idealne. Nie podoba mi sie to porpostu. Jestem typem osoby która woli stawiac problemom czoło. A nie unikać ich...
 

1234567890

Nowicjusz
Dołączył
3 Październik 2005
Posty
144
Punkty reakcji
7
Ja nie unikam problemów. W świecie tym też nikt nie unikał by problemów (przynajmniej nie wszystkich). Swiat ten ułatwiał by wygranie z takim problemem. A tak właściwie to co ci się dokładnie nie podoba?? :)
 

NiKe

Nowicjusz
Dołączył
2 Październik 2005
Posty
208
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Poznań
Ahhh no nie wiem. Dziwinie jakos za idealnie. Nie lubię takiego czegos. Nie lubię pedantyzmu a ten swiat własnie taki mi sie wydaje!!
 

1234567890

Nowicjusz
Dołączył
3 Październik 2005
Posty
144
Punkty reakcji
7
Wszystko jest tak jak teraz tylko nie ma policji, wojska. Władza jest minimalna. nie ma oszustów, złodzieji i innych przestępców. :) Mi by się podobało, ale karzdy jest inny.
 
Do góry