Żydom zawdzięczamy Katyń.

Huehuecoyotl

Bywalec
Dołączył
20 Wrzesień 2011
Posty
2 732
Punkty reakcji
54
Zawsze mnie to zastanawia czemu, właściwie wszystkie dyskusje na temat Żydów albo kończą się oskarżeniami o antysemityzm (chociaż co do założyciela tematu są dość poważne ku temu powody), albo sprowadzaniem sprawy do kategorii absurdu.

Antysemityzm jest absurdalny - moze dlatego ?
 

dorkfargog

Bywalec
Dołączył
14 Czerwiec 2011
Posty
869
Punkty reakcji
31
Wiek
32
Miasto
Pomorze Zachodnie
Owszem jest, ale przecież nie każdy zarzut wobec Żydów to od razu antysemityzm. Idąc tym tokiem myślenia można dojść do wniosku, że choćby żydowskim organizacjom roszczeniowym nie mamy w ogóle prawa się podstawić, bo przecież to antysemityzm jest, podobnie na groźbę w kwestii odcięcia inwestycji w turystykę w naszym kraju nie powinno być reakcji. Żydzi to taki sam naród jak każdy inny i tak samo można go poddać krytyce jak pozostałe, włącznie nawet z własnym.
 

Huehuecoyotl

Bywalec
Dołączył
20 Wrzesień 2011
Posty
2 732
Punkty reakcji
54
Owszem jest, ale przecież nie każdy zarzut wobec Żydów to od razu antysemityzm. Idąc tym tokiem myślenia można dojść do wniosku, że choćby żydowskim organizacjom roszczeniowym nie mamy w ogóle prawa się podstawić, bo przecież to antysemityzm jest, podobnie na groźbę w kwestii odcięcia inwestycji w turystykę w naszym kraju nie powinno być reakcji. Żydzi to taki sam naród jak każdy inny i tak samo można go poddać krytyce jak pozostałe, włącznie nawet z własnym.

Konstruktywna krytyka nie zalicza sie do antysemiyzmu ;)
 

vik123

Bywalec
Dołączył
11 Listopad 2011
Posty
1 186
Punkty reakcji
45
Miasto
Perth, WA
Dwoch gojow o Zydach i czterech Zydow o Zydach:


Winston Churchil:
"In the Soviet institutions the predominance of Jews is even more astonishing. And the prominent, if not indeed, the prin:cenzura:l, part in the system of terrorism applied by the Extraordinary Commissions for Combating Counter-Revolution has been taken by Jews, and in some notable cases by Jewesses.

"The same evil prominence was obtained by Jews in the brief period of terror during which Bela Kun ruled in Hungary. The same phenomenon has been presented in Germany (especially in Bavaria), so far as this madness has been allowed to prey upon the temporary prostration of the German people.

"...The fact that in many cases Jewish interests and Jewish places of worship are excepted by the Bolsheviks from their universal hostility has tended more and more to associate the Jewish race in Russia with villainies which are now being perpetrated...Needless to say, the most intense passions of revenge have been excited in the breasts of the Russian people."

Gore Vidal
...no other minority in American history has ever hijacked so much money from the American taxpayers in order to invest in a "homeland." It is as if the American taxpayer had been obliged to support the Pope in his reconquest of the Papal States simply because one third of our people are Roman Catholic. Had this been attempted, there would have been a great uproar and Congress would have said no. But a religious minority of less than two per cent has bought or intimidated seventy senators (the necessary two thirds to overcome an unlikely presidential veto) while enjoying support of the media.


Max Mandelstam, World Zionist Congress, July 1898
The Jews energetically reject the idea of fusion with the other nationalities and cling firmly to their historical hope of world empire...


Bernard Lazare, a Jew, The Secret Powers behind Revolution, 1929
What virtues and what vices brought upon the Jew this universal enmity? Why was he in turn equally maltreated and hated by the Alexandrians and the Romans, by the Persians and the Arabs, by the Turks and by the Christian nation? Because everywhere and up to the present day the Jew was an unsociable being.

Why was he unsociable? Because he was exclusive, and his exclusiveness was at the same time political and religious or in other words, he kept to his political, religious cult and his law. . . This faith in their predestination, in their election, enveloped in the Jews an immense pride; they came to look upon non-Jews with contempt and often hatred, when patriotic reasons were added to theological ones.


Rabbi Yitzhak Ginsburg, New York Times, June 6, 1989
We have to recognize that Jewish blood and the blood of a goy are not the same thing.


Rabbi Yaacov Perrin, New York Daily News, Feb. 28, 1994
One million Arabs are not worth a Jewish fingernail.



pozdrawiam,
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
przepraszam za moje absurdalne słowa, po prostu moje argumenty zostały zakrzyczane i obśmiane. Ale kończę ten temat i tyle
 

rws

Nowicjusz
Dołączył
28 Październik 2010
Posty
278
Punkty reakcji
27
Żydów internacjonalistów ciężko nazwać Żydami w tym samym sensie co na przykład Żydów syjonistów czy będących nimi ze względu na wyznanie mojżeszowe. Podobnie jak Dzierżyńskiego ciężko nazwać Polakiem, tak więc ew. zrzucanie odpowiedzialności na cały naród nie ma większego sensu.

Bzdura. A zresztą internacjonalizm umarł wraz z Leninem i nigdy nikt tej idei nie traktował poważnie w Rosji.


Antysemityzm jest absurdalny - moze dlatego ?

Absurdalny to jest filosemityzm, który reprezentujesz, zwłaszcza dlatego, że Żydzi uważają gojów za podgatunek. W antysemityźmie nie ma nic absurdalnego, jest wynikiem tego, że Żydzi jako grupa społeczna (nie mówie ze wszyscy ale znaczna część) to najbardziej rasistowska i szowinistyczna zbiorowość na świecie.
 

Huehuecoyotl

Bywalec
Dołączył
20 Wrzesień 2011
Posty
2 732
Punkty reakcji
54
Absurdalny to jest filosemityzm, który reprezentujesz, zwłaszcza dlatego, że Żydzi uważają gojów za podgatunek. W antysemityźmie nie ma nic absurdalnego, jest wynikiem tego, że Żydzi jako grupa społeczna (nie mówie ze wszyscy ale znaczna część) to najbardziej rasistowska i szowinistyczna zbiorowość na świecie.

Twoje urojenia mnie nie interesuja.
 

Han Pasado

Nowicjusz
Dołączył
26 Lipiec 2011
Posty
142
Punkty reakcji
6
macie rację, właśnie boli mnie palec od pisania na klawiaturze, ale zgodnie z zasadami politycznej poprawności napiszę, że to wina tych przeklętych żydów
Oj biedni żydzi. przez stulecia zjeżdzali do nas z całego świata()po co? skoro było im tu tak źle),prowadzili interesy , mieli własne banki,donosili do zaborców, w 1920 popierali Sowiecka Rosję, za to w podzięce zginęło 300tyś Polaków ratujących im życie, za co oni braterskio się odwdzięczając się donosili na tych którzy ich ratowali; a ci parszywi obleśni ciemnogrodzcy goje-Polacy jeszcze bezczelnie nie chcą teraz lizać butów!!! ach ten ciemnogród i zabobon!!

Konstruktywna krytyka nie zalicza sie do antysemiyzmu ;)
Błąd! To żyd decyduje o tym kto jest antysemitą a kto nie, a nie Ty! :027:
P.S. a czytaliście tak w ogóle Talmud? No to ręka w górę kto czytał??? :tongue:
 

Huehuecoyotl

Bywalec
Dołączył
20 Wrzesień 2011
Posty
2 732
Punkty reakcji
54
Mi chodzi o urojone oskarzenia typu "Zydzi winni calemu zlu", oskarzenia wyniajace z uprzezen.

Krytka konstruktywna, rzadko wystepuje.
 

Lampart

Nowicjusz
Dołączył
23 Czerwiec 2009
Posty
1 061
Punkty reakcji
21
Wiek
30
Miasto
Pireus
A ja się zastanawiam nad fenomenem "żyda" . Nie rozmawia się o Niemcach Rosjanach Tatarach, Ślązakach Kaszubach o sąsiedzie za ścianą tylko o żydach. Czy ktoś widział tego żyda w ogóle ???

Nie jestem przekonany, czy dzielę ludzi w ten sposób dla mnie sprawa jest prosta jeśli nie wchodzi mi do ogródka, bez mojej zgody...to co mam się czepiać ja tam swoich niepowodzeń nie muszę na żyda zwalać mam od tego sąsiada kaszuba.
 

dorkfargog

Bywalec
Dołączył
14 Czerwiec 2011
Posty
869
Punkty reakcji
31
Wiek
32
Miasto
Pomorze Zachodnie
Po pierwsze, kto mówi że się nie rozmawia :) Po drugie żaden z tych narodów/narodowości nie stawia oficjalnie żądań wobec nas na chwilę obecną (no może z wyjątkiem śląskich federalistów i związku wypędzonych), czego o Żydach powiedzieć nie można.

W ogóle nie rozumiem, temat jest właśnie o nich, a już pojawia się problem czemu nie rozmawia się o innych narodowościach. To jakieś tabu jest czy jak ?
 

Han Pasado

Nowicjusz
Dołączył
26 Lipiec 2011
Posty
142
Punkty reakcji
6
W ogóle nie rozumiem, temat jest właśnie o nich, a już pojawia się problem czemu nie rozmawia się o innych narodowościach. To jakieś tabu jest czy jak ?

Rozmawiać o żydach? Oj! jakie to przecież niepostępowe, Oj! i jakież faszystowskie. a fuj!
 
Do góry