Zwierzęta na futra!

anecik

Nowicjusz
Dołączył
4 Kwiecień 2007
Posty
193
Punkty reakcji
0
.
Mój światopogląd zakłada, że Ziemia i wszystko na niej jest dla człowieka, może on z tego korzystać, ale musi także dbać o to. Co w tym ograniczonego?
Człowiek to człowiek, ma duszę... sam Bóg powiedział "czyńcie sobie ziemie podległą", a zwierzęta stworzył na użytek człowieka także. Do tego: przez tyle stuleci używano futer z niedźwiedzi, norek, lisów, tchórzofretek i innych zwierząt, i jakoś one jeszcze nie wyginęły. A gdy się je jeszcze specjalnie po to hoduje, to dopiero.


Jest tu mowa o brutalnym traktowaniu zwierząta a ty piszesz o dbaniu tego co jest na ziemi.
No to chyba nie zgadzasz się z takim losem zwierząt.
A hodując je dla użytku ludzi też mają przechlapane. Bo wogule się o nie nie dba.
Jeśli chodzi o filmy, to nie mam zamiaru je oglądać bo nie będę mogła spać. :( :smutas:
 

shadowman

Nowicjusz
Dołączył
24 Marzec 2007
Posty
57
Punkty reakcji
0
Miasto
pochodze od malpy :)
wedlug mnie to poglady Pink Floyd'a sa bez sensu. przeciez nie mozemy zniszczyc tego co jest na tej ziemi. Ludzie sa elementem systemu i nie mozemy za bardzo wplywac na inne gatunki zamieszkujace nasza planete. Smierc jednego gatunku ciagnie za soba smierc innego. Przeciez po fokach moga byc biale niedzwiedzie albo orki.
Inna rzecza jest sposob zabijania tych zwierzat. Jesli dokladnie ogladnales material to mogles uslyszec ze ponad polowa z tych fok nie jest martwa przed sciagnieciem skory. przy glupim skaleczeniu balec napierdala a co dopiero przy sciaganiu skory.
 

Pink Floyd

Nowicjusz
Dołączył
18 Marzec 2007
Posty
585
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
z ciemnej strony Księżyca
I z tego co wiem to Twój bóg nie nakazał człowiekowi męczenia zwierząt,
Meczenia - nie, korzystania z nich - tak.

Ach i wykorzystywanie wszystkiego tylko po to żeby Tobie było dobrze to raczej Twój grrrroźny szatan głosił. Strraszna pokusa! itd. -.-’

Nie. O tym też Bóg mówił. Tylko trzeba zachować umiar, żeby tych zwierząt nie męczyć zbytnio i nie unicestwiać całych gatunków. A temu się sprzeciwiam.

Widzę, że źle czytacie moje posty. Tak, z brutalnym traktowaniem i zabijaniem się nie zgadzam, ale z w ogóle używaniem futer zwierząt szczególnie po to hodowanych się zgadzam. O ile są dobrze traktowane i o ile ich śmierć nie zakłóci ekosystemu (a że są specjalnie na to hodowane to ta druga sprawa automatycznie odpada).
 

Kaththea

Nowicjusz
Dołączył
23 Listopad 2006
Posty
1 262
Punkty reakcji
0
Ja po prostu uważam, ze brakło Ci argumentów i jak trwoga to do boga. x)
I dobrze przeczytałam Twoje posty, to Ty źle przeczytałeś moje- kpiłam sobie z Ciebie.
Pinkuś Ty chyba nie zrozumiałeś tematu w którym się wypowiedziałeś. Widziałeś film jaki jest pod adresem strony?
 

NatashaM

aliena vitia in oculis habemus, a tergo nostra sun
Dołączył
27 Październik 2006
Posty
1 956
Punkty reakcji
102
Wiek
33
Miasto
z Miasta ;)
Pink Floydzie – Czy wiesz, że kupując naturalne futro, buty czy cokolwiek innego z naturalnej skóry dokładasz swoją rękę do dręczenia tych zwierząt? Napędzasz rynek zbytu i dzięki myślącym podobnie jak Ty ludziom zwiększa się popyt. Czy nie pomyślałeś, choć przez chwilę o tym, co czują te zwierzaki? Jeśli nie wiesz, proponuję zrobić sobie ranę szarpaną na udzie i pociągnąć na skórę – będziesz miał namiastkę tego, co czują te istoty dzięki Twoim fanaberiom.
 

Pink Floyd

Nowicjusz
Dołączył
18 Marzec 2007
Posty
585
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
z ciemnej strony Księżyca
Filmu nie widziałem, bo nie lubię masakrycznych rzeczy :/ a domyślam się że to takie jest. Ale czy przeze to jak oni je traktują mam przestać kupować takie rzeczy? Ja uważam, co uważam, i nie zmienię tego.
 

Anijka

Nowicjusz
Dołączył
3 Luty 2007
Posty
640
Punkty reakcji
0
Wiek
40
Miasto
Warszawa
Każde niehumaniatarne zabijanie zwierząt powinno być karane. Filmu nie widziałam i nie chcę widzieć,ale wyobrażam sobie co tam jest. To,że kupi się skórzaną torbę nie oznacza,że przyczyniło się do dręczenia zwierząt. Nie każdy właściciel fermy postępuje tak jak jest na filmie. Fermy były, są i będą, jedyne co możemy zrobić to właśnie karanie ludzi za znęcanie się nad zwierzętami.
 

K.A.D.

Nowicjusz
Dołączył
9 Kwiecień 2007
Posty
25
Punkty reakcji
0
Miasto
Szczecin
STOP MORDOWANIU ZWIERZĄT!!!
To straszne. Takich ludzi powinno się dawać na dożywotnie, ciężkie roboty publiczne, np: na rzecz zwierząt. Niestety, w Polsce kary są bardzo małe, jeśli wogóle są, bo rząd stoi po ich stronie.[/size]

STOP!!!
 

Kaththea

Nowicjusz
Dołączył
23 Listopad 2006
Posty
1 262
Punkty reakcji
0
Zdaje się, że chodziło mu o to że żeby powstało jakieś futro najpierw dochodzi do masakry. Dobrze zrozumiałam? :)
 

Ala1607

Nowicjusz
Dołączył
8 Luty 2007
Posty
76
Punkty reakcji
0
Wiek
31
STOP MORDOWANIU ZWIERZĄT!!!
To straszne. Takich ludzi powinno się dawać na dożywotnie, ciężkie roboty publiczne, np: na rzecz zwierząt. Niestety, w Polsce kary są bardzo małe, jeśli wogóle są, bo rząd stoi po ich stronie.[/size]

STOP!!!

Też tak uważam.

STOP
 

papa8787

Nowicjusz
Dołączył
21 Marzec 2007
Posty
253
Punkty reakcji
0
przeciez wystaczy odrobine ruszyc ta palica. inteligencja jak u blondynki.
chodzilo o to ze kazde z tych futer jest namaszczone ciepieniem tych niewinnych zwierzat.
co ty tez jestes za mordowaniem fok???
Spokojnie bracie :mruga: Ja tylko nie bylem pewien o co ci biega, a pozatym jestem przeciwko. :)
 

fikumiku

Nowicjusz
Dołączył
2 Czerwiec 2006
Posty
259
Punkty reakcji
0
Głowa aż boli i żal :cenzura:e ściska kiedy czytam wypowiedzi niektórych 'sztuk' na forum.

Brawo za posta, stop rzezi niewiniątek.
 

Kaththea

Nowicjusz
Dołączył
23 Listopad 2006
Posty
1 262
Punkty reakcji
0
Znalazłam ostatnio fajny cytat trochę się łączy z tematem więc postanowiłam go umieścić. :)

Henry Beston napisał:
Zwierzęta nie są naszymi braćmi, nie są też istotami gorszymi. Są narodami, schwytanymi w tę samą sieć życia i czasu
 

demacon

Live to win ffs!!
Dołączył
6 Kwiecień 2007
Posty
793
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Thunder Bluff
MASAKRA...

niech mi tylko ktos kiedykolwiek powie, ze chce jakies futro prawdziwe...

A teraz ide pokazac filmik mamie....



MASAKRA.....
 
Do góry