Zwiedzać Polskę

DarkDrako

Nowicjusz
Dołączył
19 Sierpień 2011
Posty
22
Punkty reakcji
0
Wiek
40
Wróciłem z jednodniowej wycieczki podczas której zwiedzałem sobie Browar w Tychach. Zapłaciłem śmieszne pieniądze, a świetnie się bawiłem :) Ma ktoś jakieś pomysły co do ciekawych wyjazdów po Polsce, a konkretniej śląsku?
 
M

Marjeretka

Guest
Katowice też są interesujące, jeśli nie byliście jeszcze na Nikiszowcu, to nie widzieliście prawdziwego śląskiego oblicza tego miasta. Pszczyna, a niżej Bielsko też są warte zobaczenia.
A możecie polecić coś w innym rejonie kraju? :)
 

Misiasta

Zbanowany
Dołączył
19 Sierpień 2011
Posty
12
Punkty reakcji
0
A dokładniej z której części kraju? Bo szczerze to jestem fanką turystycznej Polski :)
 

egzix

Nowicjusz
Dołączył
26 Maj 2009
Posty
544
Punkty reakcji
2
Wiek
36
Miasto
Lublin
myślę że w naszym kraju jest wiele pięknych miejsc które można zobaczyć, Poznań, Wrocław, Gdańsk, dobrze że można w nie dotrzeć pociągiem :)
 

Misiasta

Zbanowany
Dołączył
19 Sierpień 2011
Posty
12
Punkty reakcji
0
Nazwijcie mnie leniem, ale wolę jechać sama, a najlepiej jak mnie zawiozą i wszystko opowiedzą. Pociągiem musisz się gnieździć w nie najpiękniejszych warunkach(PKP nie zapewni Ci też przewodnika ;p) , a przy 2 osobach taniej jest jechać nawet autem... (nawet przy tych cenach paliwa)
 

DarkDrako

Nowicjusz
Dołączył
19 Sierpień 2011
Posty
22
Punkty reakcji
0
Wiek
40
Zależy co kto lubi, jak mieszkasz w centrum to masz wszędzie tyle samo kilometrów, mieszkasz na północy, to blisko na mazury i nad morze. Góry mnie trochę nudzą, dlatego chcę pozwiedzać takie smaczki turystyczne w okolicy :) z resztą mam rodzinę w Niemczech i kiedy przyjadą, chce ich czasem gdzieś zabrać, ale najpierw sam muszę to zobaczyć :)
 

monoton

Nowicjusz
Dołączył
30 Maj 2011
Posty
259
Punkty reakcji
4
No ja mieszkam w Łodzi, czyli centrum Polski. Wszędzie w sumie ta sama odległośc.
 

DarkDrako

Nowicjusz
Dołączył
19 Sierpień 2011
Posty
22
Punkty reakcji
0
Wiek
40
no dokładnie, a przy okazji słyszałem, ze łódź fabryczną zamknęli i będą kopać nowy dworzec, jeździsz pociągami i też masz problemy z tym?
sama Łódź też ma wiele ciekawych miejsc, ale odstrasza trochę reszta miasta ;/ przydał by się wam dobry gospodarz i solidne dofinansowanie, a miasto było by naprawdę ładne
 

Ladyinblack

Nowicjusz
Dołączył
5 Marzec 2010
Posty
458
Punkty reakcji
7
Wiek
43
Jak Slask to napewno Katowice, mam kolezanke ktora tam studiowala i bylam raz ja odwiedzic, fajne miasto, myslalam szczeze mowiac, ze na slasku sa tylko szare, przemyslowe miasta ale tu sie okazalo zupelnie cos innego, polecam!
 

DarkDrako

Nowicjusz
Dołączył
19 Sierpień 2011
Posty
22
Punkty reakcji
0
Wiek
40
Nie tylko Katowice, cały Śląsk wciągu ostatnich kilkunastu lat bardzo się rozwiną, ale przydało by się trochę zadbać o atrakcje turystyczne, nie tylko nowe inwestycje
 

polinea

Nowicjusz
Dołączył
26 Maj 2009
Posty
474
Punkty reakcji
2
Wiek
37
W Polsce jest naprawdę sporo miejsc godnych uwagi. Pomocne w zwiedzaniu naszego kraju bywają serwisy typu nextur.pl gdzie można sobie zaplanować takie wyjazdy. Jest tam sporo propozycji takich krótkich wyjazdów, dzięki którym można lepiej poznać nasz kraj.
 

DarkDrako

Nowicjusz
Dołączył
19 Sierpień 2011
Posty
22
Punkty reakcji
0
Wiek
40
To prawda, że w Polsce jest dużo ciekawych miejsc, tylko dlaczego tak mało Polaków o tym wie? ;-/ nawet przy takim staraniu się takich serwisów jak napisałaś, czy chociażby Aven Travel...
 

niedozwolony_nick

Nowicjusz
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
102
Punkty reakcji
0
Zależy czy chcesz wyjechac w Polsce w celu intensywnych marszów czy odpoczynku, ale jak ja chcę gdzies wyjechac to korzystam z pomocy serwisu Nextur.pl.Ten portal umożliwia stworzenie całego planu wycieczki po najciekawszych zakątkach naszego kraju bez wychodzenia z domu. Można wybrac jedną z gotowych propozycji lub zaplanować od podstaw swoją własną wyprawę. Przy tym tez sporo frajdy jest :)
 

DarkDrako

Nowicjusz
Dołączył
19 Sierpień 2011
Posty
22
Punkty reakcji
0
Wiek
40
niedozwolony_nick - już polinea pisała o tym serwisie, radzę poczytać wypowiedzi wcześniejsze, niż wyskakiwać jak filip z konopi
 

DarkDrako

Nowicjusz
Dołączył
19 Sierpień 2011
Posty
22
Punkty reakcji
0
Wiek
40
Szkoda tylko, że Kraków to jedno z najdroższych miast... Jest strasznie nastawione na zagranicznych turystów, którzy mają pensje w euro... Poza tym, każdy Polak powinien Kraków odwiedzić, jak dla mnie to obowiązkowy punkt w naszym kraju. Chociaż ja sam wolę trochę mniej znane i zadeptane miejsca ;)
 

jachim

Nowicjusz
Dołączył
5 Listopad 2011
Posty
2
Punkty reakcji
0
Ja jak najbardziej polecam odwiedzić Kraków nie tak drogi jak Warszawa a klimat nie do pobicia. jeśli jednak jest dla kogoś za duże i za głośne to zapraszam do pobliskich Niepołomic urokliwe małe miasteczko z wieloma atrakcjami turystycznymi. Dzieje się tam ostatni dużo i można coś dla siebie wybrać.
 

kisiu15

Nowicjusz
Dołączył
5 Listopad 2011
Posty
1
Punkty reakcji
0
Byłem w Niepołomicach i równiweż polecam, pięknie odnowiny zamek w którym można zawsze zobaczyć ciekawe wystawy. Ostatnio zostało przeniesine częśc zbiorów z krakowskich Sukiennic.
 

jachim

Nowicjusz
Dołączył
5 Listopad 2011
Posty
2
Punkty reakcji
0
Byłem w Niepołomicach i równiweż polecam, pięknie odnowiny zamek w którym można zawsze zobaczyć ciekawe wystawy. Ostatnio zostało przeniesine częśc zbiorów z krakowskich Sukiennic.

Tak zamek w Niepołomicach wciąż tętni życiem i często są spektakle koncerty i spotkania ze znanymi ludźmi. ostatnio byłam gdy gościem byłą Anna Dymna
 
Do góry