związek z dziewczyną

adidasthebest

Nowicjusz
Dołączył
20 Grudzień 2008
Posty
188
Punkty reakcji
0
Miasto
LBN
Witam
Piszę bo proszę o bardziej obiektywną opinię na ten temat niż moich koleżków.
Będę miał za pół roku 18 lat i spodobała mi się dziewczyna, która zaczęła dopiero 14 lat. Były już pierwsze pocałunki, ale nadal nie jestem zdecydowany czy z nią chodzić chociaż mnie o oto mocno prosi. Dosyć widoczna jest tutaj różnica wiekowa i między kolegami pokazać się z taką dziewczyną nie jest przyjemne, śmieją się itd. Nie chodzi o to, że przeszkadza mi tylko reakcja kolegów, ale w ogóle co sądzicie o taki związku z dziewczyną w takim wieku??
 

Zielona Mi

Nowicjusz
Dołączył
18 Kwiecień 2011
Posty
31
Punkty reakcji
3
Jak Ci się podoba to dlaczego nie?? Koledzy przychodzą i odchodzą. Gdy Oni znajdą sobie dziewczyne, to nie będą się Tobą przejmować.
 

n i h i l i s t a

Nowicjusz
Dołączył
14 Kwiecień 2011
Posty
282
Punkty reakcji
15
Miasto
Katowice
Bierz póki ciepłe!


________________________

Prawdopodobnie to jej pierwszy pocałunek, prawdopodobnie jesteś jej pierwszą miłością. Miej to na uwadze, gdy będziesz podejmował decyzję.
Kiedy skończysz szkołę, reakcja poprzez śmiech na trzyletnią różnicę wieku przestanie być normą, a stanie się skrajnością - a niemal na pewno wręcz całkiem zaniknie.

Swoją drogą nie rozumiem tych twoich ziomków... nie pamiętam, bym spotkał się kiedyś z taką reakcją jeżeli chodzi o któregokolwiek kolegę z liceum.
 

Helfdane

Nowicjusz
Dołączył
23 Kwiecień 2011
Posty
37
Punkty reakcji
1
Wiek
32
Miasto
Kraków
Wiesz mozesz skonczyc jak moj kolega
Chodzil z taka wszystko bylo cacy a gdy ja rzucil
Mial tulaczke po sadach bo oskarzyla go o to ze ja namawial do seksu(ktorego nie bylo) i roznych rzeczy
Wiec lepiej uwazaj w co sie pakujesz
 

marioKnZ

Nowicjusz
Dołączył
27 Lipiec 2009
Posty
215
Punkty reakcji
10
Wiek
38
Miasto
Milton Keynes, UK
A ja Ci nic nie doradzę, ale zwrócę uwagę na kilka spraw...

1. Wszystko zależy od was. Czasem różnica wieku nie ma znaczenia i faktycznie za parę lat nie będzie nic skrajnego w waszej dość małe różnicy (ja sam różnię się z moją kobietą o lat 13).
Jednak, w przypadku kiedy różnica jest pomiędzy 18, a 14 to że tak powiem Twoje doświadczenie i psychiczna przewaga nad Nią mogą być druzgocące...
Mężczyźni często decydują się na związki z młodszymi kobietami, ponieważ one dają się łatwo zdominować autorytetem starszego, mądrego, silnego, opiekuńczego etc. faceta.
Oczywiście Twoja wybranka wcale nie musi taka być, bo każdy z nas jest wyjątkowy.
Przemyśl to jednak i zastanów się, bo jeżeli tak będzie to bardzo szybko znudzisz się Nią, bo nie będzie Ci miała wiele do zaoferowania na psychicznej płaszczyźnie. Będzie raczej Twoim ogonem niż partnerką.

2. Kwestia społecznej akceptacji. Nie tylko Twoich kumpli ale również jej rodziców.
W szczegóły się nie będę wdawał, ale może być ciężko...

3. Kwestia prawna - jeszcze jakieś 2 lata temu, kiedy śledziłem Polskie prawo bardziej na bieżąco to za fizyczne kontakty (nie mówimy nawet o seksie) z Twoją lubą mógłbyś być oskarżony o pedofilię, bo granica w naszym kraju wtedy 15 lat wynosiła. Oskarżenie musiałaby wnieść Ona lub Jej prawni opiekunowie.

Innymi słowy dokonaj wyboru świadomie i podejmij właściwą decyzję.
Życie nie jest łatwe i czasami trzeba iść pod wiatr, lecz pod wiatr błądzić również można.
Życzę Powodzenia dla Was obojga.
 

n i h i l i s t a

Nowicjusz
Dołączył
14 Kwiecień 2011
Posty
282
Punkty reakcji
15
Miasto
Katowice
To mu nie grozi, bo ma dopiero 17 lat. Żeby uznano cię za pedofila, musisz mieć ukończone 16 lat i być starszym o 5 lat od osoby, z którą spółkujesz.
 

adidasthebest

Nowicjusz
Dołączył
20 Grudzień 2008
Posty
188
Punkty reakcji
0
Miasto
LBN
Dzięki bardzo za przydatne informacje, na pewno mi rozjaśniliście w głowach. Póki co jej zbyt dobrze nie znam, więc staram się jej patrzeć na ręce zwłaszcza, że pochodzi z biedniejszej rodziny. Myślę, że jej miłość do mnie jest szczera o czym zdołałem się już przekonać, szuka chyba odskoczni od codziennosci jaką gwarantuje jej rodzina(ma 6-oro rodzeństwa). Jestem pewien, że widzi we mnie "ostoję" i może tym samym z dumą pochwalić się takim chłopakiem koleżankom. Wiem, że za kilka lat ta różnica wiekowa zacznie się zacierać i bardziej zaczęłoby to wychodzić na moją korzyść, ale na razie nie planuję aż tak odległych planów, więc zależy mi bardziej na teraźniejszości. Jeżeli chodzi o charakter to dziewczyna jak na swój wiek jest naprawdę "kumata" i da się z nią porozmawiać na wiele tematów. Dosyć nieprzyjemne w takim związku może być fakt, że latanie z taką małą może kreować mój zły wizerunek w oczach innych ludzi. Ona natomiast się pyta czy ją kocham - odpowiedziałem że jak siostrę bo naprawdę nie wiem co o tym sądzić i czy planować z nią coś na dłuższą metę. A jak wy to postrzegacie, czy związalibyście się z dziewczyną w takim wieku mając 17,5?? Piszcie dużo - dzięki :]
 

marioKnZ

Nowicjusz
Dołączył
27 Lipiec 2009
Posty
215
Punkty reakcji
10
Wiek
38
Miasto
Milton Keynes, UK
Dosyć nieprzyjemne w takim związku może być fakt, że latanie z taką małą może kreować mój zły wizerunek w oczach innych ludzi. Ona natomiast się pyta czy ją kocham - odpowiedziałem że jak siostrę bo naprawdę nie wiem co o tym sądzić i czy planować z nią coś na dłuższą metę. A jak wy to postrzegacie, czy związalibyście się z dziewczyną w takim wieku mając 17,5??

Jeśli Ona jest dla Ciebie wyjątkowa i KOCHASZ Ją, to nie ma się co przejmować innymi...
Człowiek głópsze rzeczy robił a itak się z twarzą z tego wyszło.
A tak serio to nie możesz pozwolić na to żeby jakieś tam stereotypy ograniczały Twoje poczucie wolności.
Zamkniesz te drzwi, i za parę lat zapytasz sam siebie czy może to nie była Ta Jedyna ? Będziesz żałował.
Jak już ustaliliśmy, że ciężki paragraf Ci nie zagraża, to śmiało radzę Ci chwytać byka za rogi - aczkolwiek póki co nieco bardziej platonicznie ;)
W którymś momencie życia zdajesz sobie sprawę z tego, że tylko miłość uwalnia od pustki. Nie zaprzepaść szansy. Lepiej się pokaleczyć niż stać samotnie jak drzewo.
Życzę Wam Powodzenia.
 

Ursus91

Animożerca
Dołączył
19 Grudzień 2008
Posty
1 094
Punkty reakcji
66
Miasto
Średniowiecze
Koledzy się śmieją? Kogo to obchodzi? Zazdroszczą?

Co do samego związku z tak młodą dziewczyną. Różnica wieku tak naprawdę nie ma znaczenia, jednak problem jest z tak młodymi osobami. Tak naprawdę jest się jeszcze niedojrzałym i nie wie czego chce. Może się trafić wielka miłość itd., ale często jest tak, że młode osoby zmieniają się dorastając i zaczynają pragnąć czego innego. Jako związek na teraz, to od Ciebie zależy czy tego chcesz, bo powinniśmy pomagać szczęściu. Jeżeli chodzi natomiast o długotrwały silny związek, to lepiej nie robić sobie nadziei na zapas, aby się gorzko nie zawieść.

I należy pamiętać też o tym, że jest 14-latką i nie wypadałoby jej zaciągać do łóżka, ani nakłaniać do bardziej intymnych doznań. Na to jest dla niej jeszcze czas.
 

AgnieszkaNerka

Nowicjusz
Dołączył
11 Kwiecień 2011
Posty
88
Punkty reakcji
1
Wiek
31
Miasto
Turek
Hmm koledzy.. A co oni maja do tego? To twoje zycie i twoja decyzja zalezy od twoich uczuc nie pakuj sie w to tak szybko najpierw ja poznaj jesli poczujesz do niej miłosc serce podpowie ci co zrobic i czy to ta wtedy roznica przestanie miec znaczenie
 

Ellizabeth

Nowicjusz
Dołączył
8 Maj 2011
Posty
26
Punkty reakcji
0
Wiek
29
Warto poznać jej punkt widzenia. Może się okazać, że jest dojrzała na tyle, aby żyć w związku. Także może się okazać, że jest jeszcze dzieckiem. Odnośnie kolegów: pamiętaj, że opinia ludzi nie jest na tyle ważna, skup się na swoim życiu, i szczęściu,a z kolegami możesz się tylko od czasu do czasu pośmiać,i wypić piwo ;) Powtarzam odnoście Twojej sytuacji z dziewczyną: Rozmowa, rozmowa, rozmowa, i jeszcze raz rozmowa. :) Pozdrawiam :)
 

E-kwiaty

Nowicjusz
Dołączył
24 Styczeń 2011
Posty
415
Punkty reakcji
5
Napewno jest niedojrzała,bo w wieku 14 lat trudno mówić o czymś takim. Dopiero dorasta. Ale to nie oznacza,że nie można przeżyc fajnej przygody i wspomnień. A kumple śmieją się dlatego,ze są zazdrośni. TO bardzo proste:)
 
Do góry