Związek 19 latki z 29 latkiem...rozwodzącym się...Co myślicie?

Evelia96

Nowicjusz
Dołączył
9 Luty 2015
Posty
2
Punkty reakcji
0
Hey.
Jak w temacie. Czy naprawdę nie mamy szans?
 

melodia

Stały bywalec
Dołączył
27 Wrzesień 2008
Posty
2 064
Punkty reakcji
172
Związek 19 latki z 29 latkiem...rozwodzącym się...Co myślicie?

No coż, ja uważam, że nie jest to najlepszy układ. Dodatkowo jesli 19 latka jest powodem rozwodu, to nazwałabym ją dosadniej. Nie twierdzę,że rozwodnicy to nieodpowiedni kandydaci, ale żeby wchodzić w nowy zwiazek najpierw nalezy uporządkować poprzedni. Wazne jest równiez emocjonalne powiazanie faceta z byłą żoną czy rodziną, bo jesli ma dzieci, moga pojawić sie kolejne problemy.
Jednym słowem zbyt mało wiemy, aby jednoznaczenie odpowiedziec na zadane pytanie.
 

Evelia96

Nowicjusz
Dołączył
9 Luty 2015
Posty
2
Punkty reakcji
0
Gdy go poznałam juz nie mieszkał z żoną ale pozew o rozwód wniósł dopiero po poznaniu mnie bo w sumie to poznalismy się niedługo po jego rozstaniu z zoną. Dzieci nie mają...
Dziekuję za odpowiedz xx
 

Gressil

®
Administrator
Dołączył
17 Kwiecień 2009
Posty
6 075
Punkty reakcji
561
Jeżeli się kochacie to wiek nie ma znaczenia.
 

aga_92

Nowicjusz
Dołączył
31 Styczeń 2015
Posty
12
Punkty reakcji
2
Niemniej małżeństwo, przynajmniej dla mnie, to poważna instytucja... Nie znając okoliczności rozpadu małżeństwa, ciężko stwierdzić, czy Twój mężczyzna to chłopiec skaczący z kwiatka na kwiatek, któremu znudziła się codzienna rutyna z żoną u boku, czy z winy żony/obojga to małżeństwo nie miało sensu.

Moja przyjaciółka była w analogicznej sytuacji, ona mniej więcej w Twoim wieku, mężczyzna był o 12 lat starszy, miał też syna. Nie przeszkadzało jej, że był w separacji z żoną oraz, że był muzułmaninem (różnice kulturowe były ewidentne...) - zakochała się po uszy, żadne racjonalne argumenty do niej nie docierały. Koniec końców z żoną się rozwiódł, ale związek mojej przyjaciółki trwał tylko kilka miesięcy - potrzebował tylko zabawki do łóżka, co przypłaciła depresją.

Pewnie niektóre z takich historii kończą się pozytywnie, jednak z moich obserwacji wynika, że nie ma się co pchać między wódkę a zakąskę. Mężczyzna powinien najpierw uporządkować swoje poprzednie życie...

Co do wieku - może teraz ta różnica wydaje się duża, ale z każdym kolejnym rokiem będzie się zacierać. Z drugiej strony - jesteś bardzo młoda, pewnie przed Tobą studia, imprezy, beztroskie życie i czy Twój starszy partner to zrozumie i będzie się z tym dobrze czuł? On prawdopodobnie już dawno to wszystko przerobił i po nieudanym małżeństwie może szukać stabilizacji...
 

mphtk

Nowicjusz
Dołączył
6 Sierpień 2010
Posty
20
Punkty reakcji
0
Wiek
30
aga_92 napisał:
Moja przyjaciółka była w analogicznej sytuacji, ona mniej więcej w Twoim wieku, mężczyzna był o 12 lat starszy, miał też syna. Nie przeszkadzało jej, że był w separacji z żoną oraz, że był muzułmaninem (różnice kulturowe były ewidentne...) - zakochała się po uszy, żadne racjonalne argumenty do niej nie docierały. Koniec końców z żoną się rozwiódł, ale związek mojej przyjaciółki trwał tylko kilka miesięcy - potrzebował tylko zabawki do łóżka, co przypłaciła depresją.
Moja przyjaciółka miała to samo tyle że facet byl starszy o 9 lat nie skończyło się to dobrze, po roku ( dziwne ze tak długo byli razem) znalazł sobie równie młodą przebojową dziewczynę

Moze w Twoim wypadku Evelia bedzie inaczej ale radziłabym podchodzic do tego z dystansem, wiadomo w trakcie zauroczenia/zakochania człowiek nie myśli racjonalnie i nie widzi paru spraw
 

MarylkaTu

Nowicjusz
Dołączył
9 Styczeń 2014
Posty
62
Punkty reakcji
0
Pewnie, że macie szansę. Pytanie tylko, czy on się rozwodzi na pewno, czy nie jest to częsta w tym wypadku gra na dwa fronty. Często tak się dzieje, że facet niby się rozwodzi, a potem tylko miesza w głowie.
 
Do góry