zrobiło mi sie coś na palcu

agatiu

Nowicjusz
Dołączył
7 Luty 2009
Posty
466
Punkty reakcji
23
Wiek
13
Miasto
Warmińsko-Mazurskie
siemka :)
mam problem:
w styczniu na religii :)P zbieg okoliczności??) zaczął mnie boleć palec (ten największy, lewa noga;p). Czułam taki ból jakbym miała drzazgę, czy coś. No i tak sobie misiąc z tym chodziłam. no i ostatnio na początku lutego (ja miałam ferie) obcięłam sobię troche za mocno paznokieć no i zaczerwieniło się a następnego dnia zebrała mi sie ropa. do dzisiaj wylatuje mi z palca woda i ropa a skóra okropnie się łuszczy. palec PRZERAŹLIWIE boli. nie wiem czy mam iść do chirurga, ostatnio nie da się ukryc, z palca zaczęło nieźle jechać :rumieniec:
nie wiem co robić, pomóżcie!!!
 

kikson

Nowicjusz
Dołączył
24 Październik 2008
Posty
265
Punkty reakcji
10
idz koniecznie zanim Ci się to rozejdzie po całym organizmie,wtedy bedzie gorzej
do chirurga...no nie wiem, może wystarczy dermatolog,ale chirurg tez moze byc
zdrowia życze :)
 

poppy

Nowicjusz
Dołączył
29 Czerwiec 2007
Posty
371
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Tychy
Przede wszystkim myj to szarym mydlem. I na to suchy gazik, mozesz owinac bandazem.
Nie mialas czasem wrosnietego paznokcia ? Albo jakiś odcisk ? Masz cukrzyce ?
Udaj się do lekarza ogólnego, a ten da ci skierowanie do odpowiedniego specjalisty :)
 

W.Redna

niegrzeczna dziewczynka
Dołączył
21 Listopad 2008
Posty
1 276
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Bydgoszcz
mi też to wygląda na wrastający paznokieć. jak obcina się paznokcie u nóg nieprosto a zaokrągla się ich brzegi za bardzo, to potem rosną szersze i wrastają. moja koleżanka miała takie problemy. koniecznie zgłoś się do lekarza. niewykluczone, że konieczne będzie usunięcie paznokcia (lub jego części).
 

Msdracula

Nowicjusz
Dołączył
19 Styczeń 2009
Posty
447
Punkty reakcji
0
miałam to samo, musisz przemywać to czymś żeby jakies zakażenie ci się nie wdało> to wrastający paznokieć, ja trochę się pomeczyłam zanim wyprowadziłam go "na prosta" teraz po prostu uważam żeby za mocno paznokci nie obcinac bo problem wróci.
 
Do góry