Zrobiłem zdjecie i zobaczyłem ducha

Status
Zamknięty.

SystemBrzesko

Nowicjusz
Dołączył
20 Marzec 2009
Posty
10
Punkty reakcji
0
Miasto
Okolice Krakowa
Haha..^^

Pierwsze zdjęcie to zwykła iluzja. Przedstawiony obóz koncetracyjny Aushwitz-Birkenau. Taki efekt można uzykać dając dłuższy czas naświatlania w aparacie + black&white. Osoba przedstawiona siedziała na podeście [własciwie to jest ubikacja] i zaraz potem sie ruszyła, efekt ducha.

W drugim zdjęciu nie widze nic ciekawego.. Chodzi Ci o ten wzorek na kształt twarzy w dzwiach? Smieszne.. to nawet nie przypomina człowieka tylko zamazaną twarz wyciętą z białej kartki.

trzecie zdjęciu już jest lepsze. Może takie wyszło tło, a może wyszedł. duch.
Tylko to zdjęcie do mnie troche przemawia, ale jakość robi swoje.
 

Gabi):)

Nowicjusz
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
4 684
Punkty reakcji
0
Wiek
16
Wiesz nie myśl, że ja w to wierzę tylko dałam to ponieważ osoba wyżej mnie
wspomniała o takich fotografiach :)
 

Dex188

Nowicjusz
Dołączył
23 Sierpień 2006
Posty
903
Punkty reakcji
1
Wiek
37
Miasto
Warszawa:) okolice
ostatnie foto to normalne stare zdjęcie, zeskanowane i brusch z photoshopa:D wiem bo sam takie mam:) nic specjalnego:) i do tego postarzone zdjęcie żeby było gorzej widać;]
 

Gabi):)

Nowicjusz
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
4 684
Punkty reakcji
0
Wiek
16
Wiesz jak pokaże zdjęcie to się przekonamy czy tak jest czy nie. :)
 

Jergen

Nowicjusz
Dołączył
30 Wrzesień 2007
Posty
288
Punkty reakcji
1
Wiek
26
Miasto
z kątowni
Nie wierzę w takie bajeczki. Ludzie robią to żeby zdobyć popularność oraz kogoś tam postraszyć.

1. Widać, że fotomontarz
2. Nie wygląda to mi nawet na człowieka
3. To jest jakiś efekt, na pewno nie jakiś tam duch.
 

SystemBrzesko

Nowicjusz
Dołączył
20 Marzec 2009
Posty
10
Punkty reakcji
0
Miasto
Okolice Krakowa
1. Widać, że fotomontarz

Sam jesteś jak fotomontaŻ ..
Nie znasz się na fotografi więc poco komentujesz - tak najłatwiej, zjechać. To jest najnormalniejszy efekt który można znaleść w aparatach już średniej klasy, i wcale nie trzeba być fachowcem by cos takiego zrobić, więc to jest prawdziwe zdjęcie, a nie fotomontaz, tyle ze użyto długiego czasu naświetlania [tłumaczyłem to kilka postów wyżej].
 

Jergen

Nowicjusz
Dołączył
30 Wrzesień 2007
Posty
288
Punkty reakcji
1
Wiek
26
Miasto
z kątowni
Wiem, czytałem Twój post. Miałem to na myśli, wybacz, że źle sformułowałem są wypowiedź. A błąd ortograficzny jest spowodowany tym, iż użyłem innej przeglądarki ;) Przyznaję racje i zwracam honor. Co do duchów - nadal uważam, że takowe nie istnieje. Przynajmniej jako takie jakie podajecie w tematach w Strefie 11.
 

SystemBrzesko

Nowicjusz
Dołączył
20 Marzec 2009
Posty
10
Punkty reakcji
0
Miasto
Okolice Krakowa
Wiem, czytałem Twój post. Miałem to na myśli, wybacz, że źle sformułowałem są wypowiedź. A błąd ortograficzny jest spowodowany tym, iż użyłem innej przeglądarki ;) Przyznaję racje i zwracam honor. Co do duchów - nadal uważam, że takowe nie istnieje. Przynajmniej jako takie jakie podajecie w tematach w Strefie 11.

hehe, spoko :)) W sumie o dowód trudno, też nigdy nie miałem z nimi do czynienia, choć mnie fascyuje bo to w pewnym sensie zagadka, w lipcu/sierpniu zamierzam zrobic rajd po takich [nawiedzonych] domach, pisałem o tym w temacie "nawiedzone domy", zrobie z tego reportaż, mam nadzieję ze choć w jednym domu szklanki będa mi latać nad głową, bo nie-będę oddawał do redakcji artykułu o duchach - bez duchów. :p
 

doda_113

Nowicjusz
Dołączył
28 Sierpień 2009
Posty
25
Punkty reakcji
0
ja w to jakoś też nie wierzę..
jak nie można zobaczyć ducha to czemu niby zrobić mu zdjęcie.. ? :mruga:
 

marcopolo

Nowicjusz
Dołączył
22 Listopad 2009
Posty
2
Punkty reakcji
0
A błąd ortograficzny jest spowodowany tym, iż użyłem innej przeglądarki
To inna przeglądarka robi błędy w pisowni:)
Poza tym częstym zjawiskiem, mylonym z duchami, czy jakąś ektoplazmą na zdjęciach, są odbicia światła z lampy błyskowej od drobinek kurzu lub włosów unoszących się w powietrzu. Najczęściej wygląd to jak półprzezroczyste koła, odbicia takie przyjmują też inne kształty. Jest to bardzo częste przy robieniu zdjęć z lampą aparatami w telefonach lub małymi kompaktami, gdzie odległość między obiektywem, a lampą jest bardzo mała. Można takie zjawisko uwiecznić w warunkach kontrolowanych. Weźcie aparat w telefonie, włączcie lampę, znajdźcie cienki włos, albo wyrwijcie go sobie z głowy i zróbcie zdjęcie trzymając włos kilka centymetrów od obiektywy. Efekt gwarantowany.
 

USSJ

so fucking bad :]
Dołączył
11 Czerwiec 2009
Posty
3 208
Punkty reakcji
169
Wiek
32
Miasto
pdkrpc
może daj to zdjęcie ??

'Daj zdjęcie' było pisane ze 20 razy, w celu nabijania postów.

User takowego zdjęcia nie posiada. Jego wymówką jest, że ciotka nie chce tego zdjęcia pokazywać. Bierzesz na moment telefon wysyłasz via bluetooth i już masz. Równie dobrze mógłby powiedzieć, że pies zjadł telefon albo przez jego miejscowość przeszło tornado i porwało telefon.

Co do tematu w sieci jest mnóstwo takich zdjęć, osoba obeznana z 'fotoszopką' zrobi coś takiego w parenaście minut.

USSJ
 

Jambez

Absurd i Nonsens
Dołączył
4 Styczeń 2009
Posty
1 265
Punkty reakcji
9
Wiek
33
Miasto
Bielsko Biała.
Sądzę, że autor tematu postanowił uciec od tego całego zamieszania, więc zaproponowałbym zamknięcie tego tematu. Zresztą nie widzę dalszego celu toczenia dyskusji, skoro nie udokumentowano tego zjawiska.
 
Status
Zamknięty.
Do góry