Żony dla Księży

Candy_Lips

Nowicjusz
Dołączył
17 Luty 2009
Posty
404
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Śląsk :)
I tak powinno być :) wtedy śmiało mogliby się wypowiadać na tematy małżeństwa i miłości. Zrozumieliby temat antykoncepcji i trudności z zapłodnieniem. I wiele innych spraw.. może nieco zmieniliby swoje górnolotne poglądy.Yh. Jeśli był już taki temat to przepraszam ale szukałam w wyszukiwarce i nie znalazłam.
 

chaos_n

Deep in the darkest jungle of the Amazon
Dołączył
2 Listopad 2008
Posty
1 599
Punkty reakcji
44
Wiek
37
Pomysł oczywiście nie ma racji bytu. Powód? Odpływ majątku z kościoła.
 

Sunray

Bywalec
Dołączył
30 Lipiec 2008
Posty
3 574
Punkty reakcji
60
Wiek
34
Miasto
pomorskie
Jest już temat o celibacie...
Gdyby to było możliwe, byłoby raczej więcej powołań, czyli lepiej dla KK. Ale jednocześnie księża mogliby nie skupiać się wystarczająco na swojej duchowej misji.
Nie ma jednoznacznie dobrej odpowiedzi.
 

Candy_Lips

Nowicjusz
Dołączył
17 Luty 2009
Posty
404
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Śląsk :)
Jest już temat o celibacie...
Gdyby to było możliwe, byłoby raczej więcej powołań, czyli lepiej dla KK. Ale jednocześnie księża mogliby nie skupiać się wystarczająco na swojej duchowej misji.
Nie ma jednoznacznie dobrej odpowiedzi.
To samo powiedział mi ojciec... ale pastorzy dają sobie radę prawda?
 

Rosalie

stara wiedźma
Dołączył
23 Luty 2009
Posty
6 045
Punkty reakcji
425
Miasto
.
Dają. I ja wolałabym szczerze mówiąc pastorów aniżeli księży.
 

Nastempca Firera

Nowicjusz
Dołączył
27 Grudzień 2008
Posty
421
Punkty reakcji
7
Wiek
33
Miasto
Vor dem Polen ;P
Taak? Ok, ale jak to sobie wyobrażasz, że jesteś żoną księdza i on jedzie na misje do Afryki powiedzmy, i wraca raz na iks lat, tylko po to, żeby się podleczyć? Najpierw poczytaj trochę o misjologii, a dopiero potem wyjeżdżaj z takimi argumentami.
 

Candy_Lips

Nowicjusz
Dołączył
17 Luty 2009
Posty
404
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Śląsk :)
Ech przecież nie każdy ksiądz jezdzi na misje prawda? Tak żona tez może nie zobaczyc juz nigdy swojego męża. Wr.
 

Nastempca Firera

Nowicjusz
Dołączył
27 Grudzień 2008
Posty
421
Punkty reakcji
7
Wiek
33
Miasto
Vor dem Polen ;P
Candy... wybacz ale chyba nie słyszałaś o ślubach posłuszeństwa. Każdy ksiądz może być w każdej chwili wysłany przez swojego przełożonego w dowolne miejsce na Ziemi. Która kobieta rzuci wszystko co ma tylko po to by jechać do miejscowości G. w kraju o, którym nawet nie słyszała? Która kobieta uszanuje śluby posłuszeństwa złożone przez męża?
 

Rosalie

stara wiedźma
Dołączył
23 Luty 2009
Posty
6 045
Punkty reakcji
425
Miasto
.
Wyobrażacie sobie misje prowadzone przez żonatego księdza gdzieś w Afryce w buszu? Bo ja nie.
Zakonnicy, którzy decydują się na życie w zamkniętej społeczności, ściśle wg reguły klasztornej - oni sa odpowiedni na misje. Jakoś bardziej ufam braciom zakonnym niz księzom.
 

Candy_Lips

Nowicjusz
Dołączył
17 Luty 2009
Posty
404
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Śląsk :)
Candy... wybacz ale chyba nie słyszałaś o ślubach posłuszeństwa. Każdy ksiądz może być w każdej chwili wysłany przez swojego przełożonego w dowolne miejsce na Ziemi. Która kobieta rzuci wszystko co ma tylko po to by jechać do miejscowości G. w kraju o, którym nawet nie słyszała? Która kobieta uszanuje śluby posłuszeństwa złożone przez męża?
Jesli sie na to zgodzi to znaczy,ze to jest prawdziwa milosc. Hmm zolnierz tez sklada sluby posluszenstwa ojczyznie-to jest to samo.
 

vivere

Nowicjusz
Dołączył
16 Lipiec 2007
Posty
1 891
Punkty reakcji
7
Ale jednocześnie księża mogliby nie skupiać się wystarczająco na swojej duchowej misji.
Duchowa misja polega na zbawianiu dusz wiernych, przez oczyszczanie ich z grzechów.Księża tego nie czynią,bo nawet dobrze nie wiedzą czym jest dusza.Nie maja kontaktu z własną duszą,a co dopiero mówić o duszach innych osób.Księdzu spowiada się świadomość,ale nie dusza-podświadomość,która jest magazynem grzechów.To o jakiej duchowej misji w ich wykonaniu można mówić,?Chcą zastępować Chrystusa z polecenia papieża,a to się niestety nie zgadza z wolą Bożą,a dusza nie ma z tego żadnego pożytku.
 

Candy_Lips

Nowicjusz
Dołączył
17 Luty 2009
Posty
404
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Śląsk :)
Nie zastępować Chrystusa a głosić jego wolę i nauczanie juz nie zmyślaj...Piotr sam jest opoką, a ktoś w tym kosciele musi byc i głosić.. zamiast apostołów księża.. I nie obrażaj mi papieża.. JP był cudownym człowiekiem.
 

vivere

Nowicjusz
Dołączył
16 Lipiec 2007
Posty
1 891
Punkty reakcji
7
Nie zastępować Chrystusa a głosić jego wolę i nauczanie juz nie zmyślaj...Piotr sam jest opoką, a ktoś w tym kosciele musi byc i głosić.. zamiast apostołów księża.. I nie obrażaj mi papieża.. JP był cudownym człowiekiem.
To wszystko co piszesz o KK nie prowadzi do najważniejszego celu,do zbawienia duszy:

-KK nie głosi woli Chrystusa,
-nie naucza tego co apostołowie,
-opoką jest Chrystus,a nie Piotr,o którym Jezus powiedział:"...idź ode mnie precz szatanie...,
-księża nie mają nic wspólnego z apostołami,
-papież jest głową swojego KK,ale ustalenia soborowe i nauki Świętego Magisterium są niezgodne z Biblią,
-szanuję JPII,ale jego pontyfikat nie zawrócił KK z jego błędnej drogi.
 

Armagedon

Armi
Dołączył
6 Październik 2007
Posty
3 865
Punkty reakcji
0
Miasto
Polska
Wyobrażacie sobie misje prowadzone przez żonatego księdza gdzieś w Afryce w buszu? Bo ja nie.

A żołnierzy sobie wyobrażasz ? To i ksiądz może jeśli żona go puści. Zresztą wysyłali by tylko nieżonatych księży lub rozwiedzionych albo wdowców.
JP był cudownym człowiekiem.
Jan Paweł II był przeciwny antykoncepcji i zniesieniu celibatu. No cóż miał mylne poglądy nie tylko w tych dziedzinach. Obalił komunizm a wcale nie jest lepiej w kapitalizmie. Teraz jest większa bieda mimo pełnych półek i jest mniej pracy. <_<
1Tm 3:2 Bw "Biskup zaś ma być nienaganny, mąż jednej żony, trzeźwy, umiarkowany, przyzwoity, gościnny, dobry nauczyciel,"

Tt 1:7 Bw "Biskup bowiem jako włodarz Boży, powinien być nienaganny, nie samowolny, nieskory do gniewu, nie oddający się pijaństwu, nie porywczy, nie chciwy brudnego zysku,"
Nie tylko księża winni się żenić ale nawet biskupi i kardynałowie. Celibat wprowadzono setki lat po Chrystusie.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Celibat
W Kościele katolickim celibat jest wymagany od osób wyświęconych (niektórych diakonów, prezbiterów, biskupów) w rycie rzymskim od XI-XII wieku i ma związek z reformą kościelną papieża Kaliksta II, w Polsce obowiązujący od 1197.
 

DarkGirl

Nowicjusz
Dołączył
9 Kwiecień 2009
Posty
60
Punkty reakcji
0
Wiek
32
wg mnie albo w ogóle nie powinno być księży albo powinno znieść się celibat. jeżeli żona takiego księdza kochałaby go na prawdę ( a o to chodzi co nie??) to umiałaby uszanować każde postanowienia kościoła. żołnierze muszą wyjeżdżać i raczej są bardziej zagrożeni niż taki ksiądz na misji. Są dziewczyny które kochają chłopaków którzy chcą iść do seminarium, one cierpią a oni nie umieją podjąć decyzji. Gdyby zniesiono celibat na pewno kościół na tym by nie ucierpiał.
 

Arthas Menethil

Nowicjusz
Dołączył
10 Marzec 2009
Posty
783
Punkty reakcji
0
Nie zastępować Chrystusa a głosić jego wolę i nauczanie juz nie zmyślaj...Piotr sam jest opoką, a ktoś w tym kosciele musi byc i głosić.. zamiast apostołów księża.. I nie obrażaj mi papieża.. JP był cudownym człowiekiem.
Słusznie,nie można winić księży o wszystkie nasze wady,reforma Kościoła pod względem żon nie byłaby wcale zła.
 

Armagedon

Armi
Dołączył
6 Październik 2007
Posty
3 865
Punkty reakcji
0
Miasto
Polska
http://tygodnik.onet.pl/1,11554,druk.html
http://www.grekokatolicy.pl/aktualnosci/Pi...-Czechach..html
http://goscniedzielny.wiara.pl/wydruk.php?...85534&katg=

Wydruk z serwisu Gość Niedzielny
logodruk.gif

2008-07-11
Nagroda za wierność
Beata Zajączkowska, Radio Watykańskie

Żonaty mężczyzna, ojciec czworga dzieci, za zgodą Papieża został w Czechach wyświęcony na katolickiego księdza.

Oto mamy i żonatych księży w KrK. Coż oni mogą uprawiać seks :p w czcigodnym małżeństwie. Bóg ich pobłogosławił dziećmi. :zakochani:

:yahoo: :yahoo: :yahoo: Armia się cieszy
 
Do góry