Zniszczone włosy...

SweetGirl321

Nowicjusz
Dołączył
23 Marzec 2009
Posty
18
Punkty reakcji
0
Witam :)
Zawsze,kiedy umyję włosy na początku są miękkie i lśniące,ale kiedy trochę ję podsuszę są zniszczone,suche i nie mogą się ułożyć tak,jak chcę... Szampony i inne kosmetyki nie działaja... Co mam zrobić?
Z góry dziękuję za pomoc... :)
 

karolina4411

Nowicjusz
Dołączył
2 Kwiecień 2009
Posty
11
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
Włocławek
siemanko :) włansie przyszłam poczytac cos o włosach myślałam ze ktos cos mi doradzi a tu tylko jeden komentarz wiesz mam ten sam problem w dodatku wypadaja mi garsciami włosy .. ostatnio czytałam ze bardzo dobre jest zółtko z jajka . Wczoraj sobie kupiłam KREATYNE do włosów . i w ogole mi sie teraz nie robi siano a włosy sa tak miekkie i lsniace jak bym wysżła od fryzjera :)
 

SweetGirl321

Nowicjusz
Dołączył
23 Marzec 2009
Posty
18
Punkty reakcji
0
Żółtko?? Hmm... Nie słyszałam,ale MOŻE wypróbuję... :) A jak ta KREATYNA działa? Jeżeli efekt jest zadowalający,to pewnie i ja się skuszę :)
 

SweetGirl321

Nowicjusz
Dołączył
23 Marzec 2009
Posty
18
Punkty reakcji
0
Jeżeli chodzi o szampon,to jest to(najczęściej) Palmolive. Czasem jest też Timotei... Żaden nie pomaga....
Regularnie też podcinam włosy(żeby nie było,że problem tkwi w podcinaniu).... Od odżywek mam jeszcze gorsze "siano".... A o reszcie już wolę nie mówić....
Ehh..... Ktoś ma pomysł?
 

Martunia0704

Nowicjusz
Dołączył
26 Lipiec 2007
Posty
277
Punkty reakcji
3
Ja też mam suche i włosy jak je susze suszarką wiec ich nie susze suszarką, jedynie używam prostownicy ale to na suche i oczywiście prostownica ma funkcje jonizacji
 

maharet1092

Nowicjusz
Dołączył
10 Grudzień 2007
Posty
1 814
Punkty reakcji
2
Wiek
38
Miasto
Głogów
A probowałaś jedwabiu.Drogi jest ale warto.Poza tym odłoż wszelkie suszarki prostownice lokowki itp.
 

Cukierkowa.

pięć metrów.
Dołączył
14 Luty 2007
Posty
725
Punkty reakcji
0
Wiek
20
jedwab, jakieś serum do włosów (z avonu jest całkiem dobre ^^).
pozwalaj włosom suszyć się bez suszarki. nie trzyj ich ręcznikiem po umyciu, o ile tak robisz.
jeśli masz możliwość umów się u fryzjera na jakiś zabieg regenerujący.
zacznij używać kosmetyków do włosów suchych (l'oreal ma genialne linie takich specyfików. bodajże są w pomarańczowych, czy jasnozłotych opakowaniach). nie chce mi się wierzyć, że nic ci nie pomaga.

ewentualnie cięcie.
 

Diamond_girls

Nowicjusz
Dołączył
2 Grudzień 2008
Posty
57
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Ja mam loki i codzinnie dzien w dzien prostuje wlosy więc mam ten sam problem.. ale mi odyzwki znacznie pomagają. Wystarczy wlosy odpowiednio nawilżyć i będą mięciutki i lśniące. Oczywiście nie mozna ich myc codziennie tylko co drugi dzien i do nawilzenia sa rózne odzywki i maseczki. Zalecam uzywania jednej przez jakis czas bo ciągłe zmienianie źle wpływa na włosy.
 

Ashley88

speedAshi
Dołączył
3 Wrzesień 2008
Posty
1 690
Punkty reakcji
1
Wiek
36
Miasto
:P gdzies na poludniu
mam to samo juz od kilku lat :( i nadal nie znam rady na to... do tego moje koncowki sie szybko rozdwajaja... uzywam zawsze odzywek, susze tylko raz w tyg na basenie... porazka :(
 

mozaikaxd

Nowicjusz
Dołączył
12 Marzec 2009
Posty
38
Punkty reakcji
0
Wiek
21
Miasto
z pod mostu ;D
Ja również mam strasznie zniszczony włosy i nie wiem co z nimi zrobić ... :(
Kreatyna? Jedwab? Słyszałam o Jedwabiu... może mi ktoś przybliżyć te rzeczy ...
No wiecie jak działa? \ile kosztuje itd.
Z góry dzięki ;*
 

Cukierkowa.

pięć metrów.
Dołączył
14 Luty 2007
Posty
725
Punkty reakcji
0
Wiek
20
jedwab nawilża włosy, stają się po nim błyszczące, gładkie i miękkie w dotyku (więcej na swoich włosach nie odnotowałam)
jeśli chodzi o cenę to jedwab w takich małych buteleczkach 10 ml kosztuje kilkanaście złotych, te większe butelki/słoiki są już droższe. widziałam w drogerii jedwab farouk (z serii biosilk) za jakieś 40 zł.
tanie to nie jest, ale ratuje nas to, że jedwab jest bardzo wydajny (;
 

mozaikaxd

Nowicjusz
Dołączył
12 Marzec 2009
Posty
38
Punkty reakcji
0
Wiek
21
Miasto
z pod mostu ;D
A może polecicie mi jakieś sprawdzony maseczki do włosów które pomagają, ale można ich używać gdy ma się włosy z tendencją do przetłuszczania . :lagodny:
 

oliviabonavista

Nowicjusz
Dołączył
28 Grudzień 2008
Posty
491
Punkty reakcji
0
No więc.. mówią, że jestem uzaleznona od kupowania szamponów, więc wyprubowałam już chyba wszystkie. Też mam przetłuszczające sie włosy, zwłaszcza grzywkę, ale końcówki suche; mam kilka sprawdzonych zasad:

1). nigdy nie wcieraj odżywki nawilżającej w skórę głowy, dodatkowo ją przetłuścisz, jedynie na końcówki;

2). myję głowę szamponami ziołowymi (najlepszy do tej pory to Seboradin, ten fioletowy, w aptekach ok 15 złotych: szybciej po nim rosna włosy i rzadziej się przetłuszczają), a nigdy takimi na gładkość czy nawilżenie, te gładkie przyklapną włosy, a nawilżenie, szybko przetłuszczą;

3). po kazdym myciu w końcówki wcieram jedwab Biosilk, dosłownie kropelkę (kosztuje ok. 9-10 złotych w Rossmanie 10 ml, ale jest naprawde bardzo wydajny, mi starcza jedno na 2-3 miesiące), jednak nie kupuj szamponów i odżywek z tej serii, są dość drogie, a szału nie dają;

4). nie suszę włosów w ogole, jedynie okazjonalnie, śpię w mokrych włosach uniesionymi nad głowę, rano, mają fajną objętość i czasami fajnie sie lokują;

5). jesli prostujesz włosy i chcesz aby efekt dlużej się utrzymał im bardziej jedziesz prostownicą w dół tym mocn iej ją ściskaj, ale zawsze używaj wczesniej preparatu ochronnego, probowałam prostującego Hot Liss z l'oreal: nie kupujcie! szajs.. i nic więcej.. z Nivea też; najlepszy do tego ten serum na końcówki zielony z Avonu lub kropelka jedwabiu na końcówki;

6). z tym żółtkiem to chodzi o to: kupujesz olejek rycynowy w aptece, góra 5 złotych i jedną łyżeczkę i dwa żółtka jajka mieszasz i nakładasz je po umyciu głowy; najlepsze efekty jak sie w tej masce śpi, ale ważne żeby trzymać to długo; stosowac raz na trzy-cztery dni; włosy od tego rosną jak szalone i są zdrowe :) olejek stosuje sie tez na rzęsy i brwi: przyciemnia i odżywia, a na brwi dodatkowo pogrubia i stają się wyraźniejsze, najlepiej nakładać go odrobinkę patyczkiem kosmetycznym;

7). Belissa :) świetna, jedno opakowanie starcza na 3 miesięcy, czyli na tyle czasu po którym powinno sie zauważyć pierwsze efekty; w każdej aptece ok. 13 złotych :)

8). gdy juz musisz suszyć włosy rób to z dużej odległości i wczesniej wmasuj w skórę głowy piankę, najlepsza jest Nivea Diamond Gloss, ma termoochronę: bardzo fajna, sprawdziłam :)



Jakieś jeszcze pytania? :D
 

kacz.

Nowicjusz
Dołączył
22 Marzec 2007
Posty
984
Punkty reakcji
0
Wiek
115
Miasto
crakov
maharet - jedwab kosztuje 10 zł (ten w małej buteleczce- jest naj) - czy to drogo?
mozaika- dawaj jedwab tylko na końcówki a nie będzie problemu. (głownie jedwab jest na końcówki)
olivia - - w mokrych włosach łuski są niedomknięte i przez ocieranie się o poduszkę, kołdrę etc co je poprostu niszczy. Najlepiej zasypiać w prawie suchych włosach. i co do 8. pianki niszczą włosy, więc najlepiej je ograniczyć jak najbardziej.
z avonu jest serum na końcówki. jest świetne, daje na całe włosy
z4207673X.jpg

poza tym maseczka odżywcza Treatment Wax (ok 25zł) włosy są miękkie i lśniące.polecił mi to dermatolog. no i oczywiście jedwab. Nie suszyć, rzadko prostować,kręcić, często podcinać końcówki - najwazniejsze. Ponoć też Capivit piękne włosy działa, ale nie próbowałam. Aaa i nie wydawajcie dużo na szampony, bo większość fryzjerów wam to powie- szampony są do czyszczenia włosów a nie odżywiania i regeneracji, lepiej dołożyć do odżywek i maseczek.
 

oliviabonavista

Nowicjusz
Dołączył
28 Grudzień 2008
Posty
491
Punkty reakcji
0
To żeby się domknęły spłukuje się na końcu zimną wodą :p Ja jakoś przeważnie śpię w mokrych, i mam rano ładniejsze (puszyste, lśniące, ładne końcówki) niż jakby się miały suszyć tak gdy jestem w ruchu (wtedy mam sianowate i końcówki są jak poszarpane, pomimo, że wcieram w nie jedwab); a co do pianki, to nie używać jej zawsze, nie niszczy też na tyle żeby jej wcale nie używać, ja jej używam gdy rano chcę mieć fale, lub gdy wiem, że będę je prostować (bo moja ma termoochronę).
 

Zancik

Nowicjusz
Dołączył
14 Luty 2007
Posty
893
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Kraków
z tabletek wypróbowałam wszystkie które są dostępne ;p
i polecam tylko i wyłącznie Merz Special sa drogie ale warte swojej ceny reszta to szajs
 
Do góry