Znane piosenki od tyłu?

Jopa66

Nowicjusz
Dołączył
13 Listopad 2007
Posty
625
Punkty reakcji
3
Wiek
33
Miasto
Zabrze
Cóż, jeżeli zespół chciał taką ciekawostke umieścić, to to nie jest przypadek, tylko zamierzone działanie twórców utworu\albumu, aby zwiększyć jego popyt. W inne możliwości nie wierzę.
 
M

member 93991

Guest
yyy backmasking ?
pamietam jak nie dawno byla o tym mowa na wykop.pl ;)

Tego jest często spotykane zjawisko jak sie dobrze przyjsłuchać to można cos tak zrozumieć ;) Ale przecież nie da się tak zrobić żeby od tyłu była taka sama jakość jak od przodu tak że wg mnie to niektóre piosenki to pewno są rzeczywiscie śpiewane specjalnie z tej i z tej strony :) ale niektóre to są pewno przypadkowe :]
 

Lusjus

Klawiatury Muszkieter :)
Dołączył
5 Grudzień 2006
Posty
1 229
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Wolsztyn
Nie no napewno wszytskie piosenki słuchane od tyłu to na chwałe lucyfera.






nie no LOL
 

Badlik

Psychodegradacja
Dołączył
29 Czerwiec 2006
Posty
569
Punkty reakcji
0
Zerknijcie tutaj. To chyba jedyny polski przykład Backmasteringu, który ma jakiś sens. Chociaż może to też przypadek xD.

Kaliber 44 - plus i minus http://pl.youtube.com/watch?v=3zsoCpF6Y1I

Magik był podobno w backmasteringu mistrzem i nie ma tu mowy akurat w przypadku tej piosenki o zbiegu okoliczności. Od tyłu słyszymy rozmowę z lekarzem, co pasuje do treści piosenki lecącej normalnie. Ja chylę czoła przed Magiem za tą sztuczkę, szkoda że odszedł tak wcześnie. Innych piosenek nie "studiowałem od tyłu" więc nie wiem czy to przypadki czy nie.
 

konrado333

Nowicjusz
Dołączył
27 Luty 2009
Posty
33
Punkty reakcji
0
Miasto
k.Krakowa
Backmasking (ang. tylne, wsteczne maskowanie) to wykorzystywana głównie w muzyce metoda ukrywania wiadomości, możliwej do odczytania tylko przy wstecznym przesłuchaniu utworu (tekstu).

W muzyce backmasking został spopularyzowany przez zespół The Beatles, który użył tej techniki w albumie Revolver, nagrywając wokal i instrumenty od tyłu.

Wikipedia.pl

To tyle z wikipedii. Ostatnio znalazłem wiele filmików na youtube o backmasking'u. Wiele z nich
to tylko przypadek że od tyłu "coś można zrozumieć". Ale niektóre są nagrywane , potem
puszcza się je od tyłu tak że słychać jakieś jęki i stękania. Póżniej dogrywa się tylko instrumenty itp. i jest piosenka. Normalnie bez sensu, ale od tyłu-z ukrytą wiadmomością np. ta


Prawdziwy backmasking

Ale najciekawsza jest ta piosenka Kaliber 44- plus i minus. Magik (taką miał ksywe ten raper)
podobno ukrył tam wiadomość o swojej śmierci za 4 lata. W piosence wspomina coś o trzydziestu sekundach. Póżniej okazało się że rzucił się z okna (4 lata po premierze piosenki) i żył jeszcze 30 sekund. więcej znajdziecie na wikipedii-daje Wam linka.

MAGIK

A tu macie film z tą piosenką o której mówiłem.

1. Orginał

Kaliber 44-plus i minus

2. od tyłu (backmasking)

plus i minus-backmasking

Te filmiki poniżej to już nie backmasking, tylko przypadek że od tyłu coś można zrozumieć, ale umieszczam je bo są fajne. Więcej znajdziecie na youtube. Backmasking-youtube.pl


1 filmik
2 filmik
3 filmik
 

icker16

bohater outsiderów
Dołączył
5 Luty 2009
Posty
1 210
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
Zamość
Fajnie, ale sprawa z k44 była wałkowana przez wszystkich 'znawców' polskiego rapu już tysiące razy i Ty wyglądasz na jednego z tych, którzy pod każdym filmem na YT stawiają znicz i wierzą w tę bajkę. Jeśli rzeczywiście miało by tak być to nie było by później wersów na Paktofonice : "Mamy po 20 lat przed nami cały świat, przed nami cały życia szmat.." No chyba, że całkiem odbiło mu już od jarania trawy.
 

konrado333

Nowicjusz
Dołączył
27 Luty 2009
Posty
33
Punkty reakcji
0
Miasto
k.Krakowa
Wcale nie jestem jednym z nich, chciałem tylko poznać co inni o tym sądzą. A wgl. to
miałem zamiar wyjaśnić co to jest backmasking, i o co w nim chodzi, a k44 to miał być tylko przykład.
 

icker16

bohater outsiderów
Dołączył
5 Luty 2009
Posty
1 210
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
Zamość
Wcale nie jestem jednym z nich, chciałem tylko poznać co inni o tym sądzą. A wgl. to
miałem zamiar wyjaśnić co to jest backmasking, i o co w nim chodzi, a k44 to miał być tylko przykład.


Podając " przykład" k44 podałeś przy tym jakąś naciąganą historię a ja tylko napisałem sprostowanie co do Twojej wypowiedzi.
 

Piastorasta

Nowicjusz
Dołączył
29 Styczeń 2010
Posty
28
Punkty reakcji
0
spróbuje wymyślić piosenke tak abyście mogli ją przeczytać zupełnie od początku , bedzie bez sensu, i od tylu, od dolu, od konca no . i wtedy bedzie piosenka czaicie?

hcep jówt, hcep jówt.
myzcin w yrbod
śetsej ein ilśej


prawie jak łacina
 

sqczek1

Nowicjusz
Dołączył
12 Luty 2010
Posty
5
Punkty reakcji
0
Sugestia czyni z nas niewolników własnych pragnień. Jeden w chmurach zobaczy nagą kobietę, bo ma braki, inny smaczną bułkę z szynką, bo jest głodny. Podobnie jest pewnie z dźwiękiem słuchanym od tyłu. Pragnienie usłyszenia jakiegoś słowa spowoduje, że je usłyszymy.
Nie bądźmy więc niewolnikami ...
 

Czekoladowa75

Nowicjusz
Dołączył
7 Maj 2010
Posty
8
Punkty reakcji
0
Wiek
29
Miasto
BDG
ale gdzie tam, to przypadek! nie wierze żeby Lennon czy Jackson dodawali jakies przeklęte słowa. tak wyszło.
 

RasNup

Nowicjusz
Dołączył
5 Maj 2010
Posty
274
Punkty reakcji
13
Wiek
30
Miasto
Grudziądz City
Moja myśl, możliwe że to wszystko to tylko przypadek, lub może my mamy myśleć że to przypadek ? raczej nikt tego nie odkryje ; ]
 
M

marco9512

Guest
Ja wrócę do tematu :)

TO jest tylko wymysł. ALbo to zrobił ktoś kto chciał, żeby było o tym głośno albo jest inne wytłumaczenie. Ludzie np. widzą twarze tam gdzie ich nie ma. My widzimy coś co jest podobne do twarzy. Jak wytłumaczyć tą niby ,,twarz" na Marsie ? WIelu uważało, że to prawda a inni, że to fotomontaż. Niestety. Ani to ani ta 2 opcja. Wystarczyło wyostrzyć zdjęcie i było widać, że tam nie ma żadnej twarzy. Tak samo piosenki od tyłu. Szatan ? W jaki sposób ? To tylko wymysł ludzi
 

gurtos91

Pospolity Troll
Dołączył
24 Czerwiec 2008
Posty
1 282
Punkty reakcji
9
Wiek
32
Miasto
kuj-pom
lol na tę listę trafił Weird Al. Jedyne gdzie cokolwiek słyszałem to "Pokemon rap" ten tytuł mogę jednak obalić z dwóch powodów
1. Serial Pokemon powstał jako gra. Anime było więc później
2. Wycinek pochodzi nie z oryginalnej wersji, a z angielskiego dubbingu
 
Do góry