Znane piosenki od tyłu?

Kaznodzieya

Kaznodzieya
Dołączył
16 Luty 2006
Posty
10 124
Punkty reakcji
98
Kaznodzieyo!Czy znasz przypadek Paganiniego?

Ot conieco po łebkach ale jak wiesz coś więcej bez naciąganych sensacji dawaj ...

Czy wiesz jak wypadły badania słuchu pokolenia RnR?

Problem ze słuchem ma nie tylko wspomniane polenie ale także inni którzy bardziej lub mniej narzeni są na tę chorobę cywilizacyjną. Głośna muzyka także na słuchwkach "nie rozróżnia" kto ją słucha.
 

little_bad_girl

...dangerous...
Dołączył
24 Maj 2007
Posty
1 314
Punkty reakcji
2
Wiek
31
Miasto
My own paradise....
Ostatnio chodząc po internecie znalazłem stronke, która mnie zaciekawiła. Można na niej usłyszeć znane utwory, znanych kapel. Można później odsłuchać je od tyłu, w niektórych pojawia się słowo "szatan" etc. Zastanawia mnie czy to przypadek czy też celowe działanie jego wyznawców, lub propagatorów.
Głębszą analizę poddaje wam, czekam na wasze wypowiedzi w tej sprawie link podaje niżej.

http://jeffmilner.com/backmasking.htm

Pierwszy raz o tym słyszę :mruga:
Moim zdaniem to zwykły przypadek, ale..........wszystko jest możliwe <_<
 

Ciepły_Pierog

Nowicjusz
Dołączył
31 Grudzień 2007
Posty
24
Punkty reakcji
0
A wejdzcie na ta stronke i kliknijcie Fire on night przesluchajcie od poczatku to takie beznadziejne a od tylu uklada sie w słowo :mruga: <_< :eek:h: :lagodny:
 
Dołączył
4 Styczeń 2008
Posty
25
Punkty reakcji
0
hmm niepotrzebnie tego słuchałam ;/ teraz jakoś dziwnie bym się czuła słuchając Led Zeppelin z myślą że kochają szatana ;/


hehe Pink Floyd najlepsze :p hmm to z Britney :sleep with me i'm not too young ? troche jakby naciągane...;/ a Yoko mnie przeraża :pokrecony:
 

Odwet

Nowicjusz
Dołączył
8 Wrzesień 2007
Posty
1 288
Punkty reakcji
23
Wiek
21
Miasto
Ojczyzna Orlich Gniazd
Ha, przy 'Pokemon Rap', ewidentnie słychać "Heil"! :D
pikachu.jpg
 

blaszka

Nowicjusz
Dołączył
17 Styczeń 2008
Posty
4
Punkty reakcji
0
Słuchałam osławionego Stairway to heaven od tyłu kilka razy. Dużo z tego nie wynikło, bo jak byłam nastawiona na słyszenia słowa satan, czy tym podobnych, to wiadomo, że je usłyszałam...

Jakby zespół chciał propagować satanizm, to by nagrał piosenkę o takiej treści 'od przodu' :p

To ma na celu dodanie popularności kapelom...
 

Dollomino

Nowicjusz
Dołączył
16 Marzec 2007
Posty
371
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
z drugiej strony kabla
ja np słysze w pioenkach od tyłu słowo " rydzyk " to co?
To niebezpieczna i złowroga propaganda, mająca na celu zdobycie władzy nad światem i zmianę każdego obywatela w mohera. Strzeżcie się!!!! :D

A swoją drogą to była znana metoda na ukrywanie właściwych treści przed cenzurą, więc kto wie
 

mtllc

Nowicjusz
Dołączył
6 Czerwiec 2006
Posty
2 164
Punkty reakcji
13
Wiek
44
Miasto
z lasu
Jak ktoś kiedyś w "szatany' chciał się bawić to mógł chociażby posłuchać Black Sabbath. Bez żadnego puszczania od tyłu jako przekazu podprogowego. Zresztą człowiek nie wyłapuje tekstu "na opak".
 

dzwiek

Nowicjusz
Dołączył
24 Styczeń 2008
Posty
140
Punkty reakcji
0
O ile przy piosence Pink Floyd'ow nie ma watpliwosci, ze autorzy chcieli nagrac sie po 'obu stronach', o tyle z Led Zeppelinami sprawa wyglada duzo trudniej. Ciekawi mnie, czy Jimmy Page z kolegami udzielali kiedykolwiek wywiadu na ten temat. Z jednej strony, slowa sa niewyrazne i trudno powiedziec, czy nie ma w tym nadmiaru wyobrazni i zasugerowania. Z drugiej strony PF nagrali cos tak przewrotnego, ze bardziej puszczone od przodu brzmi niezrozumiale. To tylko zwieksza prawdopodobienstwo prawdziwosci tych nagran u innych grup. W koncu wszyscy graja na podobnym poziomie, ten sam gatunek muzyki, w tych samych latach. A ci bardziej aktualni mogli przeciez przejac pomysl.

Zastanawiajac sie nad tym, staralem sie doslyszec w Stairways to Heaven puszczonym do przodu jakiekolwiek udziwnienia w glosie wokalisty, bo przeciez trudo zeby normalnie wypowiedziane zdanie znaczylo cos, gdy mowione odwrotnie. Jest to jednak muzyka, wiec wszelkie zaakcentowania mogly zostac stworzone poprostu dla melodii i rytmu.

Wiekszosc pewnie nie przywiazuje do tego wagi. 'Przeciez ja do tylu nie slucham' - tlumaczyl sie ktos, lub - nie jest to pewne. Ale co nie jest pewne? No wlasnie. Mamy doczynienia z szatanem - ja nie ryzykuje. Dodam, ze przepadam za tego typu muzyka.
 

dwukropek

Nowicjusz
Dołączył
8 Wrzesień 2008
Posty
1
Punkty reakcji
0
W wielu piosenkach można na siłę znaleźć jakiś tekst przy odtwarzaniu ich od końca. Jednak jest to zwykły przypadek a w 99% sugestia. Słowa zawsze są bardzo niewyraźne, słychać przeważnie tylko bełkot, do którego można dopasować wiele różnych słów - niekoniecznie musi być to "satan". Ja na przykład w Stairway w pewnym momencie zamiast słyszeć owe "satan' bardzie słyszę "saint" i co? Spróbujcie teraz słuchać tego fragmentu i szukać w nim słowa "saint". Z tego powodu ja na przykład mogę sobie wymyślić, że tekst jest nie o szatanie, tylko o świętych. przerobi się parę bełkotliwych słów na bardziej pobożne niż szatańskie i można stwierdzić, że przekaz podprogowy, którego koniecznie ktoś chce się doszukać, nie pochodzi od szatana, tylko od Boga. Tak można się bawić w nieskończoność... A jak ktoś chce jakiś kolejny przykład "przekazu szatana" niech posłucha sobie od końca piosenki "Czy to już" zespołu Akurat. Dla mnie w niej słowa "równy wróg" puszczone od tyłu brzmią niemal jak "kur*wy górą"... Czy w związku z tym ten fajny zespół z miłymi dla ucha piosenkami trzeba uważać za kolejne szatańskie nasienie?... Bez przesady, nie demonizujmy! Za niedługo okaże się, że połowa pieśni śpiewanych w Kościele, gdyby je puścić od końca, brzmią demonicznie...

Pozdrawiam wszystkich wierzących w ciemną stronę mocy muzyki ];>
 

ave666

Nowicjusz
Dołączył
18 Wrzesień 2008
Posty
721
Punkty reakcji
2
Wiek
17
sądze że to tylko przypadek :p że im też się chce słuchać piosenek od tyłu i wynajdywać takie rzeczy :D
 

Zip_The_Silver

Nowicjusz
Dołączył
13 Październik 2008
Posty
51
Punkty reakcji
0
Nie sądzę ,że to możliwe aby wykonawca tak skomponował piosenkę by można było dostrzec słowa od przodu i tyłu <_<
Chociaż zaciekawiła mnie piosenka pt. Fire on High .
 

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
O ile przy piosence Pink Floyd'ow nie ma watpliwosci, ze autorzy chcieli nagrac sie po 'obu stronach', o tyle z Led Zeppelinami sprawa wyglada duzo trudniej. Ciekawi mnie, czy Jimmy Page z kolegami udzielali kiedykolwiek wywiadu na ten temat.
Jimmy nie, ale dementował to Plant, dźwiękowiec i cała wytwórnia. Ale kto by ich tam słuchał.

Nie sądzę ,że to możliwe aby wykonawca tak skomponował piosenkę by można było dostrzec słowa od przodu i tyłu <_<
Chociaż zaciekawiła mnie piosenka pt. Fire on High .
Tego nie robi sam wokalista. Dźwięk po nagraniu jest poddawany obróbce i ukryte wiadomości od tyłu są możliwe do zmontowania. Niełatwą natomiast jest efekt, aby w obie strony brzmiało to naturalnie.
 

Zip_The_Silver

Nowicjusz
Dołączył
13 Październik 2008
Posty
51
Punkty reakcji
0
Tego nie robi sam wokalista. Dźwięk po nagraniu jest poddawany obróbce i ukryte wiadomości od tyłu są możliwe do zmontowania. Niełatwą natomiast jest efekt, aby w obie strony brzmiało to naturalnie.
Może i masz rację :p lecz nie wiem poco się tak męczyć skoro Chaosu tym nie narobią.(Wciąż jestem przy Fire on High:p)
 

robjoz

Nowicjusz
Dołączył
11 Styczeń 2008
Posty
49
Punkty reakcji
0
Jeżeli jest coś ciekawego, nietypowego- jest zainteresowanie! Ludzie coraz częściej wymyślają różne rzeczy, przeważnie jakieś dziwactwa. O co chodzi? Chodzi o to, żeby coś się działo, było widowisko, krzyk! Piosenki odsłuchiwane od tyłu są kolejnym wymysłem. Po części kiedyś może bym i w to uwierzył, ale wgłębiając się w paranormalistykę, iluzję teraz ciężko mi uwierzyć w cokolwiek:p Tak w ogóle to cześć Wam, zapomniałem napisać na samym początku. No i cześć.../ miłego dnia życzy robjoz :--) pozdrawiam
 
Do góry