Znamię Kaina

Ignis Saiwala

Nowicjusz
Dołączył
12 Lipiec 2010
Posty
69
Punkty reakcji
1
"Biblia. Stary Testament. Księga Rodzaju Rozdz. 4,13-15
Kain powiedział Bogu Jahwe, że wyznaczona mu kara jest zbyt ciężka - skoro ma odtąd tułać się po świecie ukrywając się przed Bogiem, będzie mógł go zabić każdy człowiek, którego napotka (Rdz 4,13-14).Bóg odpowiedział mu, że każdy, kto by go zabił, poniósłby siedmiokrotną pomstę, a żeby do tego nie dopuścić, naznaczył Kaina znamieniem, by każdy mógł go od razu rozpoznać (Rdz 4,15)"

Jak mogłoby wyglądać takie znamię?
Wiem, że pytanie jest dość ciężkie, ale jakoś mnie to strasznie męczy :/
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
nie mam pojęcia, obawiam się, że nikt ci nie odpowie....
 

Żaneta J.

Nowicjusz
Dołączył
17 Styczeń 2011
Posty
7
Punkty reakcji
0
"Biblia. Stary Testament. Księga Rodzaju Rozdz. 4,13-15
Kain powiedział Bogu Jahwe, że wyznaczona mu kara jest zbyt ciężka - skoro ma odtąd tułać się po świecie ukrywając się przed Bogiem, będzie mógł go zabić każdy człowiek, którego napotka (Rdz 4,13-14).Bóg odpowiedział mu, że każdy, kto by go zabił, poniósłby siedmiokrotną pomstę, a żeby do tego nie dopuścić, naznaczył Kaina znamieniem, by każdy mógł go od razu rozpoznać (Rdz 4,15)"

Jak mogłoby wyglądać takie znamię?
Wiem, że pytanie jest dość ciężkie, ale jakoś mnie to strasznie męczy :/

Bóg „opatrzył Kaina znakiem”, by nikt go nie zabił, ale Biblia nie wyjaśnia, czy był to jakiś znak na jego ciele. Owym „znakiem” mogło być uroczyste postanowienie Boże, powszechnie znane i respektowane.Znak ten miał powstrzymywać innych od zabicia Kaina dla pomszczenia jego brata.— Prawdopodobnie był to stanowczy zakaz,o którym reszta
ludzi wiedziała(trzeba pamiętać,że wówczas na ziemi było niewiele ludzi).
 

kikson

Nowicjusz
Dołączył
24 Październik 2008
Posty
265
Punkty reakcji
10
to nie musiał być znak na ciele, tylko np. Na duszy.
Co powodowało, że nie mógł nawiazać z nikim bliższego kontaktu z uwagi na siłę Bożą. A może tak jak wyżej. Nie wiadomo, ale co to za różnica. To mogła metafora taka być. W Biblii jest pełno metafor.
 

Ramonka

Nowicjusz
Dołączył
10 Grudzień 2010
Posty
30
Punkty reakcji
1
Jak się nad tym zastanawiam to cały czas mam wrażenie, że Bóg naznaczył go jakimś symbolem w widocznym miejscu, np. znamie albo coś w tym stylu, lecz ekspertką w tej dziedzinie nie jestem ale takie mam przeczucie.
 

Navarino

Nowicjusz
Dołączył
28 Lipiec 2011
Posty
1
Punkty reakcji
0
Poczytaj sobie o Baskach na wikipedi i jakbyś mógł poszukajh czegoś o Cagotach to ciekawszy temat lecz trudno cokolwiek o nich znaleść. ( Jak coś o nich znajdziesz to pisz )
 
Do góry