Zmiana koloru auta

modliszka23

specjalista
Dołączył
22 Kwiecień 2010
Posty
1 167
Punkty reakcji
6
Wiek
36
Miasto
tam gdzie moje miejsce
Co myślicie o tym żeby zmienić kolor auta z czarnego na czerwony ?>
Czy to w ogole jest możliwe ? Wiem że jakoś specjalnie sie to okleja, ale czy mozna przejśc z czarnego na czerwony.
 

IgorPrzegaliński

Nowicjusz
Dołączył
8 Maj 2011
Posty
191
Punkty reakcji
0
Miasto
Białystok
Czarny kolor jest bardzo ładny :) jeśli zmatowiał Ci-lepiej będzie zrobić polerkę.
Jeśli jednak wolisz zmienić kolor masz dwa wyjścia:
a) możesz zlecić zmianę koloru przez obklejenie samochodu folią okleinową- koszt porządnie wykonanej roboty razem z folią ok.2000zł
b)zlecić przemalowanie samochodu,które będzie nieco droższe.

Oba sposoby mają swoje wady i zalety- w przypadku folii- jest ona tańsza, choć nieco mniej trwała, ale z drugiej strony sam czas obklejania jest krótszy, oraz możesz zmieniać kolor co ile Ci się podoba nie gromadząc ton lakieru na aucie ani nie polerując go :)
 

modliszka23

specjalista
Dołączył
22 Kwiecień 2010
Posty
1 167
Punkty reakcji
6
Wiek
36
Miasto
tam gdzie moje miejsce
Dziękuje za odpowiedz... jesli chodzi o oklejenie folia to moze orientujesz na jaki okres czasu wystarcza ? rozumiem ze ona sie jakoś odkleja, czy np pod wpływem słońca robią sie bąble... przepraszam za takie kolokwialne opisy,ale jestem całkowitym laikiem w tym temacie ;)
 

IgorPrzegaliński

Nowicjusz
Dołączył
8 Maj 2011
Posty
191
Punkty reakcji
0
Miasto
Białystok
Wiesz, odklejać to nie bardzo się chce. :) Głównym jej wrogiem są odpryski spowodowane m.in. przez kamienie.
Kumpel kiedyś miał to przez 1,5 roku trzymała się świetnie, potem miał trochę na zderzakach poobijaną tą folię,poza tym nic się nie działo :)
 

modliszka23

specjalista
Dołączył
22 Kwiecień 2010
Posty
1 167
Punkty reakcji
6
Wiek
36
Miasto
tam gdzie moje miejsce
teraz sie dowiedziałam, ze aby zmienić kolor auta lakier musi być praktycznie nienaruszony, o jakiejś rdzy, nawet nie ma mowy...
wiec odpada, pomysle nad oklejeniem takim po prostu bardziej reklamowym.
 

IgorPrzegaliński

Nowicjusz
Dołączył
8 Maj 2011
Posty
191
Punkty reakcji
0
Miasto
Białystok
owszem,ale jak wychodzi Ci rdza to i tak lepiej się nią od razu zająć, bo może w krótkim czasie zjeść pół samochodu...
 

modliszka23

specjalista
Dołączył
22 Kwiecień 2010
Posty
1 167
Punkty reakcji
6
Wiek
36
Miasto
tam gdzie moje miejsce
No tak,ale wiesz jak auto ma 15 lat to tez nie sposób nie miec takich rdzawych znaczków ;) na karoserii
To tez jeden z powodów aby coś zmienić w swoim aucie ale na zewnątrz
 

buderchin

Nowicjusz
Dołączył
20 Lipiec 2011
Posty
198
Punkty reakcji
3
Wiek
39
Prościej będzie sprzedać aktualny samochód i kupić drugi.
 

modliszka23

specjalista
Dołączył
22 Kwiecień 2010
Posty
1 167
Punkty reakcji
6
Wiek
36
Miasto
tam gdzie moje miejsce
No tak, to najlepsze rozwiazanie, ale też niestety zeby kupić nowe auto trzeba miec troszkę wiecej gotówki niż na oklejenie. Bo oklejenie np folią ekonomiczną z laminatem jak sprawdzałam to koszt za 1 mkw to 110 zł netto. Wiec jest róznica
 
Do góry