Zmiana CPU and Mainboard

An0nimek

Nowicjusz
Dołączył
30 Kwiecień 2007
Posty
194
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Szczecinek

Nexus.

Nowicjusz
Dołączył
30 Czerwiec 2007
Posty
63
Punkty reakcji
0
Polecam tak:

Procesor Core Duo. Dlaczego? Ponieważ jest bardziej rozwinięty niż nowe procesory AMD w tej cenie. Bez problemowo dostaniesz na allegro za 400 zł C2D E4300, a AMD nie znajdziesz lepszego w tej cenie. Ogółem C2D to przyszłość :]

Płyta główna Asusa. Dlaczego? Ponieważ to dobre płyty (aktualnie mam taką i jestem zadowolony). Koniecznie wybierz płytę z DDR2 (minimalnie 667 Mhz) i najlepiej 4 wejścia na kości (4 banki). Polecam również PCI-E x16, lecz nic na razie nie wykorzystuje opci x16, więc ogółem AGP 8x wystarcza lecz... jest to znacznie starsze rozwiązanie. Wszelkie nowe modele będą wychodzić na x16. No i najlepiej weź Socket LGA 775 (w wypadku C2D).

Karta graficzna Radeon. Dlaczego? Ponieważ mam radeona i jestem zadowolony. Np. 8600 GT którego proponujesz z allegro jest prawdziwym nie wypałem (ogółem seria 8600 :]), patrz tutaj:

PALIT vs SAPPHIRE

- Palit to nie firmowe :cenzura: które jest znacznie gorsze niż Sapphire.

GeForce vs ATI Technologies

- GeForce w ostatnim czasie coraz bardziej traci pozycję lidera w grafice. Więc polecam bardzo dobrze rozwijające się ATI.


8600GT vs x1950 GT

- Znacznie lepszym rozwiązaniem jest prawie najwyższy model 1950 GT!!!

256MB DDR3 vs 256MB GDDR3

- Lepsze pamięci ma zdecydowanie x1950 GT!

128bit vs 256bit

- Szczerze Sapphire ma dwukrotnie lepsza szynę pamięci więc tutaj znaczna przewaga ATI!

1.4 NS vs 1.4 NS

- Równo! Lecz myślę, że pamięci ATI ma lepsze, ponieważ ma GDDR3 :]

(775/1600) vs (550/1400)

- Jedynie co to tutaj ustępuje ATI. I to jest troszkę różnicy.

415zł vs 480zł

Tu plus dla geforce.

Jednakże niektórzy ocenią ten test lepiej dla ATI jedni dla NVIDIA. Jednakże polecam ATI.

- Procesor: C2D
- Płyta: ASUS
- Grafika: ATI
 

An0nimek

Nowicjusz
Dołączył
30 Kwiecień 2007
Posty
194
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Szczecinek
Nie biorę ATI a poza tym nie mam 400zł na proc więc przeczytaj co ja pisze bo widzę że wnioskujesz z kogoś odpowiedzi
 

Eik

Nowicjusz
Dołączył
28 Czerwiec 2007
Posty
25
Punkty reakcji
0
Wiek
38
co do proca to kup już lepiej dwurdzeniowca od amd, też tanie a dużo wydajniejsze i opłacalne :) i płyty głównej szukaj na am2.. nie wiem czemu chcesz koniecznie socket 939 :/

a Nexus chyba tak trochę rozwinął temat, bo napisałeś że masz zamiar sprzedać swój sprzęt (co automatycznie daje więcej kasy na nowy :p )
z jego opinią się zgadzam, e4300 to chyba bezkonkurencyjny procek, w dodatku idzie go (bez wysiłku) tak podkręcić że bije procesory 2 - 3 razy droższe.. no i pod e4300 dobrą płytą jest tak jak pisał nexus np asus p5b, lub ja polecam również abita ab9 (którego mam zamiar wkrótce kupić :p )

a przed tym geforcem 8600 to broń Cie Panie Boże.. drogie i mało wydajne.. pod dx10 teraz to tylko gf8800 lub radek hd2900 ale to są drogie karty :) według mnie, nie opłaca sie teraz pchać kasy w karte z dx10
 

Eik

Nowicjusz
Dołączył
28 Czerwiec 2007
Posty
25
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Bo ma tylko 500 zł i nie stać ją będzie na ddr2 ?
lol.. ddr2 są tańsze od ddr..
po drugie, w pierwszym poście można przeczytać że te 500 zł jest na płyte główną i na procka.
po trzecie, czy nie ma płyt na am2 z obsługą pamięci ddr? :|
:bije:
 

An0nimek

Nowicjusz
Dołączył
30 Kwiecień 2007
Posty
194
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Szczecinek
proca i płyte za ok 500zł karta mi wisi sam se kupie i nie jestem dziewczyną jak to nie którzy inteligentnie piszą nie wiem dlaczego chyba nie umiecie odrużniać słowa żeńskiego od męskiego :D

kupie coś za ok 400zł + to że sprzedam kompa

Płyta ECS L7VTA2
Proc AMD Sempron 2400+
Pamięć 768MB DDR 400 PC3200
Karta Graficzna G-Force Winfast Leadtek 6600TD 256MB DDR 128bit

I chce kupić nową płytę, proca, pamięć i grafe

Zawsze mogę coś zarobić bo wakacje mamy :p ale nie przesadzać
 

Eik

Nowicjusz
Dołączył
28 Czerwiec 2007
Posty
25
Punkty reakcji
0
Wiek
38
omfg :wow: czemu Ty się tak uparłeś na tego semprona.. skoro za podobną cene można dostać dwurdzeniowego athlona.. :| i płyte główną z socketem am2 też bez problemu znajdziesz..

tak samo karta graficzna :| to już 7900gs jest tylko pare zł droższa.. a o prawie 2 lata młodsza (nowocześniejsza)

nie wiem, może masz jakieś inne nie znane mi powody, że chcesz kupić to co wymieniasz :p ale jak nie, to zastanów sie porządnie, bo szkoda tak wydać tyle kasy, skoro można to zrobic o wiele lepiej..
 

An0nimek

Nowicjusz
Dołączył
30 Kwiecień 2007
Posty
194
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Szczecinek
Nie uparłem sie na semprona gdzie to przeczytałeś? :eek:
Mi to wisi ale słyszałem ze 2 rdzeniowe nie są zbyt dobre a jeśli znasz się na hardware to podajcie mi za ok 900zł
Płyte główną , pamięć, grafike, procesor ( pamięć wystarczy 512mb jak na początek )
 

Nexus.

Nowicjusz
Dołączył
30 Czerwiec 2007
Posty
63
Punkty reakcji
0
Mówię. Moje zdanie jest chyba korzystne bo tak:

- sprzedasz stary sprzęt i masz kasę + 500 zł, a w jednym poście napisałaś produkty które są warte również 1000 zł :p
- nie opłaca się kupić 8600 GT - tak jak mówiłem :]
- kup C2D E4300 podkręcisz jak mówił kolega i będzie git - mówię C2D jest bezkonkurencyjne
- płytę asusa też jest polecana więc dobry wybór. Wybierz coś z proponowanych przez kilku ludzi :]
 

An0nimek

Nowicjusz
Dołączył
30 Kwiecień 2007
Posty
194
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Szczecinek
EiK ciekawi mnie ten sprzęt i tanio w sumie :) biorę sie do roboty trzeba teraz ino kase zarobić :eek:k:
 

Nexus.

Nowicjusz
Dołączył
30 Czerwiec 2007
Posty
63
Punkty reakcji
0
"biorę sie do roboty trzeba teraz ino kase zarobić thumbsup.gif"

To zostało Ci teraz to najlepsze ^^
 

Procek

Nowicjusz
Dołączył
5 Lipiec 2007
Posty
25
Punkty reakcji
0
Wiek
53
Miasto
Łódź
256MB DDR3 vs 256MB GDDR3

- Lepsze pamięci ma zdecydowanie x1950 GT!
1.4 NS vs 1.4 NS

- Równo! Lecz myślę, że pamięci ATI ma lepsze, ponieważ ma GDDR3
To są jedne i te same pamięci - GDDR (Graphics DDR) tylko na różnych stronach różnie piszą.

Zresztą suche porównanie parametrów takich kart graficznych poprostu nie ma najmniejszego sesnu, dla przykładu dwie karty graficzne o bardzo podobnej wydajności - 7300GT (wersja z GDDR3 np. Galaxy) i X800XL (GDDR3 w standardzie), pierwsza ma 8 potoków, szyne pamięci 128 bit i najczęściej 128MB pamięci, druga ma 16 potoków szybe 256bit i najczęściej 256MB pamięci, wg. parametrów, druga karta, ma wszystko dwa razy lepsze, zaś w testach wychodzą bardzo podobnie.

Pozdrawiam.
 

An0nimek

Nowicjusz
Dołączył
30 Kwiecień 2007
Posty
194
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Szczecinek
Sprzęt mam wypatrzony jak zarobie kase to końcowo mogę coś tam zmienić ale raczej nie zmienie bo obudowe i zasilacz jeszcze nie wliczyłem :D obudowę fajną wypatrzyłem :p:p
 

Procek

Nowicjusz
Dołączył
5 Lipiec 2007
Posty
25
Punkty reakcji
0
Wiek
53
Miasto
Łódź
Dobry zestaw moim zdaniem podał EiK, ale jeśli znalazłbyś jeszcze ok. 100zł mógłbyś mieć zestaw oparty o C2D tyle, że pod nazwą Pentium E2140.

Pozdrawiam.
 
Do góry