zmiana aparatu

Status
Zamknięty.

mrzysty

Nowicjusz
Dołączył
2 Wrzesień 2010
Posty
18
Punkty reakcji
0
Witam aktualnie fotografuje olympusem sp-550 z 18x zoom,em czy jest sens kupować kolejnego super zooma czy jednak zainwestować w lustrzankę. Problem polega jednak na tym, że sporo jeżdżę turystycznie na motocyklu i ważna jest dla mnie waga i rozmiar całego sprzętu. Moje fotki mozna obejżeć na stronie internetowej http://www.mrzysty.pl/ zapraszam
 

Keyvee

Nowicjusz
Dołączył
17 Sierpień 2010
Posty
131
Punkty reakcji
4
Jak masz miejsce na lustrzankę i kasę to kup, zawsze możesz wymienić obiektyw na lepszy :)
 

rwtryb

Nowicjusz
Dołączył
5 Marzec 2010
Posty
650
Punkty reakcji
10
Witam,
Obejrzałem zdjęcia, które pan robi. Zastanawiałem się czy lustrzanka, czy może, przecież cenowo podobny, a o wiele mniejszy NEX np. Nex 3 lub Nex 5.
Jest on mniejszy od lustrzanki, a obiektyw będzie łatwiej dobrać do potrzeb. Obecnie Sony, ma już wszystkie standardowe do Nex-a, a oferta rośnie.
Z standardowym obiektywem zajmuje mniej miejsca niż lustrzanka i co tu dużo mówić, obiektyw można zdjąć i założyć na miejscu jak się dojedzie. Choć nie będzie takiej potrzeby (wiem z doświadczenia).
Pozdrawiam
 
Z

zypek84

Guest
Dawaj lustrzankę ;-) Canona kupisz za niewiele więcej niż tysiąc: http://www.gral.pl/Canon+EOS+1000D++Obiektyw+18-55_735.html
Nie ma sensu się rozdrabiać ;-)
 

mrzysty

Nowicjusz
Dołączył
2 Wrzesień 2010
Posty
18
Punkty reakcji
0
czekam na promocje w fotojokerze lub media i łykam prawdopodobnie soniaka alfe, kasiorka juz prawie uzbierana
 

Kapciuszek

niepoprawna optymistka.
VIP
Dołączył
15 Grudzień 2006
Posty
5 363
Punkty reakcji
79
Miasto
kraina baśni
kup canona albo nikona, zauważyłam, że sony każdy sprzedaje po jakimś czasie uzytkowania ;)
 

YaCeQ

Nowicjusz
Dołączył
23 Czerwiec 2005
Posty
1 416
Punkty reakcji
9
Wiek
33
Miasto
Śląsk
kup canona albo nikona, zauważyłam, że sony każdy sprzedaje po jakimś czasie uzytkowania ;)
Słabe obserwacje ;) Znam parę osób, które miały Canona a przeszły na Sony. Oczywiście w drugą stronę też to działa, tak samo jak z Nikonem/Pentaksem.
 

rwtryb

Nowicjusz
Dołączył
5 Marzec 2010
Posty
650
Punkty reakcji
10
to zależy od tego, co komu podpasuje choć.. bawiłem się Sony Alfa A33 i jestem pod wrażeniem, wersję miałem z elektronicznym wizjerem, fenomenalne :p przede wszystkim to wyświetlanie "równowagi" czyli poziomu do płaszczyzny
 

Robert Skiba

Nowicjusz
Dołączył
12 Listopad 2010
Posty
16
Punkty reakcji
0
Wiek
51
Miasto
Leeds UK
Witam. Mam takie pytanie. Obecnie fotografuję Fuji Finepix s6500fd, ale chciałbym kupić lustrzankę. Zastanawiam się między nikonem a canonem ale nie wiem na którym będzie łatwiej pracować nowicjuszowi? Co poradzicie?
Pozdrawiam
 

Kapciuszek

niepoprawna optymistka.
VIP
Dołączył
15 Grudzień 2006
Posty
5 363
Punkty reakcji
79
Miasto
kraina baśni
Słabe obserwacje ;) Znam parę osób, które miały Canona a przeszły na Sony. Oczywiście w drugą stronę też to działa, tak samo jak z Nikonem/Pentaksem.

tylko, że do sony wszystko trzeba kupować w systemie, nie ma prawie żadnych tańszych zamienników. w ogóle z tego co zauważyłam na warsztatach zawsze były problemy z Sony, bo one mają wszystko 'po swojemu". dlatego dużo ludzi przerzuca się z czasem na canony albo nikony (oczywiście mam na myśli tych, którzy traktują fotografie bardziej na poważnie)

Witam. Mam takie pytanie. Obecnie fotografuję Fuji Finepix s6500fd, ale chciałbym kupić lustrzankę. Zastanawiam się między nikonem a canonem ale nie wiem na którym będzie łatwiej pracować nowicjuszowi? Co poradzicie?
Pozdrawiam

żależy czego potrzebujesz. dla mnie dużo bardziej intuicyjny był canon. idź do sklepu, poogladaj, weź do ręki i zadecyduj :)
 

YaCeQ

Nowicjusz
Dołączył
23 Czerwiec 2005
Posty
1 416
Punkty reakcji
9
Wiek
33
Miasto
Śląsk
tylko, że do sony wszystko trzeba kupować w systemie, nie ma prawie żadnych tańszych zamienników. w ogóle z tego co zauważyłam na warsztatach zawsze były problemy z Sony, bo one mają wszystko 'po swojemu". dlatego dużo ludzi przerzuca się z czasem na canony albo nikony (oczywiście mam na myśli tych, którzy traktują fotografie bardziej na poważnie)
Wszystko w systemie? Brak tańszych zamienników? A Tamrony, Sigmy? I przede wszystkim stare, dobre obiektywy Minolty, które nierzadko są lepsze od nowości?
Do tego Sony ostatnio wydało 3 stałki w bardzo przystępnym przedziale cenowym, a całkiem dobre optycznie. Firma rozwija się cały czas, idzie do przodu.
Sam mam body Sony do tego obiektywy Tamrona i Minolty i nie zamierzam sprzętu zmieniać.
 

a1den

Nowicjusz
Dołączył
29 Czerwiec 2007
Posty
87
Punkty reakcji
0
tylko, że do sony wszystko trzeba kupować w systemie, nie ma prawie żadnych tańszych zamienników. w ogóle z tego co zauważyłam na warsztatach zawsze były problemy z Sony, bo one mają wszystko 'po swojemu". dlatego dużo ludzi przerzuca się z czasem na canony albo nikony (oczywiście mam na myśli tych, którzy traktują fotografie bardziej na poważnie)
Wszystko po swojemu ma Olympus :p I te jego 4/3... O zamienniki niesamowicie ciężko. A sprzęt firmowy jest niesamowicie drogi. Miałem e-420 blisko rok. to było moje pierwsze lustro ( nie licząc zenitha :p) Zmienilem system na Canona i absolutnie nie żałuje :)
 
Status
Zamknięty.
Do góry