Źle rozwijający się płód

Status
Zamknięty.

PaumeAnge

Nowicjusz
Dołączył
4 Lipiec 2009
Posty
6
Punkty reakcji
0
Mimo młodego wieku cierpię na reumatoidalne zapalenie stawów(najgorzej jest z kolanami). Od 1,5 roku przyjmuję silne leki- Nimesil, Arthron Complex, Arthrotec Forte, Arthryl( Nie wszystkie na raz tylko się zmieniały). Ostatnio okazało się że jestem w ciąży. Okres miałam do maja, więc dopiero kiedy zaczął mi się spóźniać w czerwcu poszłam do ginekologa. Otrzymałam pilne skierowanie na USG, na którym okazało się że dziecko nie rozwija się prawidłowo. Oczywiście leki odstawiłam już 3 dni po tym jak powinnam dostać okres(choć męczę się okropnie, nogi mam opuchnięte i ciężko mi się chodzi). Ginekolog stwierdził że jestem w 18 tyg, lekarz robiący USG że jestem w 27 tyg ciąży(ciężko określić ze względu na miesiączkę). Chciałam urodzić moją Kasię, ale nie chcę żeby męczyła się w naszym nietolarencyjnym świecie z poważną chorobą. I nie ukrywam że boję się opieki nad niepełnosprawnym dzieckiem. Otóż chciałabym Was zapytać- czy w sytuacji gdy zagrożone jest życie matki bądź dziecka lekarz ma prawo odmówić kobiecie prośby o usunięcie ciąży? Prosiłabym o darowanie sobie komentarzy że "aborcja jest zła" etc. Bo ja to wiem. Dać dziecki szansę na życie- dałabym, gdybym wiedziała że jest zdrowe. Bo wszyscy wiemy jakie jest nasze społeczeństwo- tutaj niektórzy powiedzą że są tolerancyjni a spotykając dziecko upośledzone umysłowo przechodzą na drugą stronę bądź szydzą z niego. Nie chcę na to skzywać mojego dziecka. Co mogę zrobić?
 

Asia12

Nowicjusz
Dołączył
28 Maj 2009
Posty
627
Punkty reakcji
1
Wiek
52
Miasto
okolice Warszawy
hm, jeśli chodzi o zagrożenie życia to lekarze sami z siebie mówią o możliwościach i sami proponują rozwiązania sytuacji
Idż do sensownego lekarza bo (chyba ) nie całkiem 1. radzisz sobie z sytuacja 2. co za baran nie powiedział Ci o konsekwencjach. !!!!!
(Sprawdź skrzynkę tam Ci dokładniej odpowiedziałąm )
 

g0ldenflower

Nowicjusz
Dołączył
30 Czerwiec 2009
Posty
23
Punkty reakcji
1
Polskie prawo zezwala na dokonanie aborcji jedynie w trzech wypadkach:

1.GDY CIĄŻA JEST WYNIKIEM PRZESTĘPSTWA
Jeżeli kobieta padła ofiarą gwałtu, musi zgłosić się koniecznie na policję! Czeka tam ją seria długich przesłuchań oraz badań lekarskich (jest to konieczne – choć bardzo bolesne psychicznie). Tylko pod tym warunkiem poszkodowana otrzyma od prokuratora zaświadczenie, uprawniające ją do legalnego przerwania ciąży.
Jeżeli gwałt zgłosi się po kilku tygodniach – nikt w niego nie uwierzy! Znikną również ślady świadczące o użyciu przemocy wobec kobiety!
(zabieg można legalnie przeprowadzić do 12 tygodnia trwania ciąży)
[Gwałt – z prawnego punktu widzenia oznacza kontakt seksualny wbrew woli drugiej osoby. Dotyczy to również relacji między małżonkami!!!]
2.GDY CIĄŻA ZAGRAŻA ŻYCIU LUB ZDROWIU KOBIETY
Jeżeli kobieta cierpi na jakąś ciężką chorobę np. serca lub wątroby i specjalista stwierdzi jednoznacznie na PIŚMIE, iż macierzyństwo mogłoby pogorszyć stan zdrowia lub doprowadzić nawet do zgonu – można przeprowadzić legalną aborcję a zaświadczenie wydane przez specjalistę (lekarza) jest wystarczającym dokumentem.
(można jej dokonać w każdym momencie ciąży)
3.GDY U PŁODU SWIERDZA SIĘ CIĘŻKIE I NIEODWRACALNE WADY
Jeżeli badanie prenatalne wykryje, iż u nienarodzonego dziecka są poważne wady w rozwoju, których nie da się wyleczyć np. wodogłowie lub zespół Downa, pisemne wyniki takiego badania wystarczą do przeprowadzenia aborcji.
(do chwili osiągnięcia przez płód zdolności do samodzielnego życia poza organizmem kobiety – do 21 tygodnia ciąży)

Kobieta podająca się legalnej aborcji nie ponosi żadnych kosztów związanych bezpośrednio z zabiegiem – jeśli odbywa się on w szpitalu. (Ordynator oddziału ginekologicznego danego szpitala, musi podpisać przyniesione dokumenty i wyznaczyć termin zabiegu, po którym kobieta powinna pozostać przez jakiś czas na obserwacji).
Jeżeli kobieta wybierze prywatny gabinet lub prywatną klinikę zapłaci od 700 do 4000 zł za zabieg.

Dokonanie zabiegu w innym wypadku niż powyżej opisane jest w Polsce NIELEGALNE. Lekarzowi wykonującemu nielegalny zabieg grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności. Kara grozi również osobie, która nakłoniła kobietę do zabiegu. Natomiast kobiecie nie grożą żadne prawne konsekwencje.

Zrob badania genetyczne plodu by wykluczyc choroby genetyczne a takze powtorz badania. To ze plod zle sie rozwija to nie jest to szczegolowa diagnoza tylko stwierdzenie. Nie decyduj po jednym USG!
 

Rosalie

stara wiedźma
Dołączył
23 Luty 2009
Posty
6 045
Punkty reakcji
425
Miasto
.
a ja Ci współczuję niedouczenia. Jak mogłaś dopuścić do zajścia w ciażę, biorąc np ten Arthrotec, powszechnie używany po to, by wywołać poronienie... Czy Ty w ogóle wiesz,ze żyjesz kobieto? I kto cierpi na tym wszystkim? Dziecko cierpi. Bo mamusia nie była świadoma tego, co robi. W ogóle co za lekarz przepisywał Ci takie leki i nie ostrzegł przed takimi następstwami?! Ja bym mu sprawę w sądzie załozyła! Powinnaś być dobrze zabezpieczona przez zajściem w ciążę przy takich lekach.
Biedne dziecko. Dość,ze matka sama mu zgotowała taki los, to jeszcze ma zamiar je zabić.
Kasia...
Kolejny aniołek będzie.[*]
 

silvka

Nowicjusz
Dołączył
12 Październik 2006
Posty
188
Punkty reakcji
1
Wiek
37
Miasto
stamtąd
Rosalie: naprawde nie powinnas oceniac, jesli nie znasz calej sytuacji. Dziewczyna opisala tu jeden (JEDEN) epizod ze swojego zycia. Nie wiesz w jakiej sytuacji zaszla w ciaze. Moze sie zabiezpieczala a zabezpieczenie zawiodlo? Nie masz prawa jej potepiac!!!. Mylisz, ze tylko Ty masz sluszne zdanie i kregoslup moralny? To sie mylisz! Zycie stawia nas czesto w roznych ciezkich sytuacjach...Uwazam, ze nalezy wspierac...A nie gnoic.
Pozdrawiam Cie, o nieomylna Rosalie.
 

Rosalie

stara wiedźma
Dołączył
23 Luty 2009
Posty
6 045
Punkty reakcji
425
Miasto
.
Czego kpisz?! Nikogo nie gnoję, to Twój problem,że tak to odbierasz.Nie jestem złośliwa.
Dziewczyna ma teraz pretensje do całego świata i wielkie "ale", ze dziecko rozwija się nieprawidłowo, pyta o aborcję.
Jej sumienie, jej moralność - nie moje, tak?
Nie do mnie należy wybór. Forum jest po to, by wyrazić swoje zdanie.
Zrozum...Jeżeli ktoś zażywa leki typu Arthrotec i zachodzi sobie w ciążę to jest nieodpowiedzialny. Czy Ty bierzesz jakiś lek nie czytając ulotki? :mruga:
A Ty mnie tak dobrze znasz,że taką opinię mi tu wystawiasz..? Ogarnij się i wstydu oszczędź...
ja tu nie po to jestem, by "gnoić", potępiać czy bluzgać kogoś za coś. Tylko teraz o lekah tego typu jest głośno - niektóre kobiety stosują to, by wywołać poronienie, w wielu przypadkach kończy się to na urodzeniu chorego dziecka. Matka sama do tego doprowadza, a potem załuje. Tu jest inna kwestia, bo autorka tematu wyrażnie napisała,że choruje. A tu już bym winiła lekarza za to,ze jej nie doinformował (bo nie ma w jej poście ani wzmianki o tym,ze znała mozliwe konsekwencje brania Arthrotecu)...
Więc moze nie naskakuj, tylko ogarnij emocje i troszeczkę chłodniej do tego podchodź. Bo nie kojarzę Cię z forum zupełnie i nie miałam okazji Cię poznać, ani Ty mnie. Nie wiem skąd mniemanie,że chciałam kogoś potępić, ocenić czy zgnoioć. pozdrawiam
 

Asia12

Nowicjusz
Dołączył
28 Maj 2009
Posty
627
Punkty reakcji
1
Wiek
52
Miasto
okolice Warszawy
Kochani spokojnie ! bez nerwów !
Bardzo dużo osób nie czyta ulotek - lekarz karze sługa musi !
Pogadajcie sobie prywatnie na ten temat i nie trzeba od razu komuś wystawiać reklamy !!!!


Przez głupotę ludzką są coraz to bardziej przepełnione domy dziecka !!
Uspokójcie się !!!
To nie o to chodzi żeby kogoś gnoić Dziewczyna i tak ma nauczkę na resztę życia bez tego !!!! Teraz zastanowi się dwa razy nim lek weźmie
 

Rosalie

stara wiedźma
Dołączył
23 Luty 2009
Posty
6 045
Punkty reakcji
425
Miasto
.
joasiu, ale ja jestem spokojna. moze będę wstawiać emoty co zdanie to będzie to lepiej odbierane :) moi drodzy, nie odbierajcie mnie źle, nie mam humoru na emoty, wszystko przez odejscie od nas mojego fantastycznego przyjaciela, wiesz joasiu o kim mówię. pozdrawiam
 

Asia12

Nowicjusz
Dołączył
28 Maj 2009
Posty
627
Punkty reakcji
1
Wiek
52
Miasto
okolice Warszawy
Rosalie wiem bo przecież nie tak dawno z Nim rozmawiałam ...... szok totalny szok ......!!!!!!
Wiem również , że nie raz jest się źle całkowicie zrozumianym ( intencje dobre a reakcja zła ) ech wiem !!!!
Od nie dawna tak naprawdę przecież jestem na forum ( żyję ) ale już takie rzeczy wiem ....intencje a odbiór to dwie różne sprawy
 

PaumeAnge

Nowicjusz
Dołączył
4 Lipiec 2009
Posty
6
Punkty reakcji
0
Ja się nie prosiłam żeby przyjmować te leki. Poza tym brałam tabletki antykoncepcyjne i używaliśmy prezerwatywy. Dziękuję Rosalie ale już wystarczająco mam zmiażdżoną psychikę nie musisz mnie dobijać. Nie pytałam Was o aborcję tylko o to czy lekarz ma prawo odmówić w takiej sytuacji.
 

Asia12

Nowicjusz
Dołączył
28 Maj 2009
Posty
627
Punkty reakcji
1
Wiek
52
Miasto
okolice Warszawy
cholera jasna :
dobry ginekolog To taki lekarz który wyciąga wszystko na światło dzienne , dokładnie pyta się o wszystko , dokładnie , łopatologicznie tłumaczy i wyjaśnia

Kobiety mają tendencje chodzić tylko do ginekologów "sprawdzonych "co często oznacza tylko tyle że są "mili" na wizytach a co do umiejętności można polonizować ....
A wizyty u lekarza to nie niedzielna kawka z kumplem!!!

Poszukaj dobrego ginekologa
Obecnie w Polsce jest tylu ginekologów ilu księgowych co wcale nie oznacza że każdy z nich pomimo dyplomu i opinii
jest dobrym lekarzem.


Nawet w moim pipidówku jest więcej gabinetów ginekologicznych niż jakichkolwiek innych .
Nie płacz nad rozlanym mlekiem tylko zmień lekarza !!!!
 

anusia273

Nowicjusz
Dołączył
13 Kwiecień 2009
Posty
346
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Gdańsk
Myślę że lekarz nie ma prawa odmówić aborcji a nawet jeśli odmówi to znajdz sobie innego lekarza. Trudno, stało się i nie dołuj się bo to nic nie da. Pozdrawiam ;*
 

Asia12

Nowicjusz
Dołączył
28 Maj 2009
Posty
627
Punkty reakcji
1
Wiek
52
Miasto
okolice Warszawy
Tak naprawdę powinna (Autorka) zmienić lekarza i on powinien Jej wyjaśnić co tak naprawdę może zrobić teraz .
Bez dodatkowych badań nic nie można powiedzieć USG to ciut przy mało nie wszystko widać -zależy od osoby obsługującej (praktyki) i od sprzętu ale i tak coś takiego wymaga dalszego sprawdzania .
Moim zdaniem lekarz ginekolog (dobry ) to taki co potrafi ochrzanić jak Święty Michał diabła a nie taki co jest milusiński na dzień dobry
Od milusińskich nic nie można wyciągnąć a od konkretnego już tak bo sam tłumaczy wszystko -wyjaśnia w czym rzecz itd.
Ja tam zawsze jak coś mi nie pasuje to idę do drugiego tak kontrolnie (na wszelki wypadek)
 

Rosalie

stara wiedźma
Dołączył
23 Luty 2009
Posty
6 045
Punkty reakcji
425
Miasto
.
Ale mogła też sie wczesniej obudzic, zreszta o jakim 27 tyg wy mówicie, skoro autorka tematu sama pisala, ze lekarze nie umieja ocenic czy to 18 czy 27 tydzien? :mruga:
 

Asia12

Nowicjusz
Dołączył
28 Maj 2009
Posty
627
Punkty reakcji
1
Wiek
52
Miasto
okolice Warszawy
Rosalie- to chyba w ogóle jakaś ciekawostka przyrodnicza nie obrażając nikogo bo później weszłam w inny temat też dotyczący ciąży napisany przez Autorkę hm ciekawe że to tak niektórzy mają
 
Status
Zamknięty.
Do góry