Złe oko

Vardamir

Sinner
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
10 335
Punkty reakcji
26
Wiek
35
Miasto
Necrovalley
co o nim wiecie? możecie podać informacje? sądzicie, że to coś w rodzaju daru? w sensie że jest to coś z tym organem? czy raczej miał to być po prostu rodzaj uroku? kiedy ostatnio spotkaliście się z takim określeniem?
 

Santa_STF

Nowicjusz
Dołączył
7 Lipiec 2009
Posty
1
Punkty reakcji
0
a co to takiego jeśli mogę spytać bo pierwszy raz o tym słyszę?
 

Miyoshi

Nowicjusz
Dołączył
3 Marzec 2007
Posty
453
Punkty reakcji
0
tu chyba chodzi o takie ustrojostwo: jeśli człowiek ma "złe oko", to na co nie spojrzy, czego nie pochwali, to się psuje (zdycha, umiera, choruje, itd). dobrze mniemam? czytalam chyba o tym kiedys. ciagle mam wrazenie, ze to takie gadanie wioskowych babc, chociaz niby w kazdym kraju kraza historie na ten temat. ale i w kazdym kraju sa wioskowe babcie.

oczywiscie moge sie mylic;)
 

Vardamir

Sinner
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
10 335
Punkty reakcji
26
Wiek
35
Miasto
Necrovalley
troche tak trochę nie, mi babcia przypomniała o tym żartem, że ma złe oko, bo tylko powiedziała sąsiadowi że za stary na piłkę już jest, ten grając z wnukiem wyrznął i pół twarzy sine ma :p


ale to nie wymysł naszych babć, złe oko opisywane było w starożytności, jakieś babilońskie, greckie itp zapiski były, podobno też w biblii, ale to akurat mnie nie interesuje (no wiecie, że nie chce czytać że złe oko jest złe :p) tzn, to co powiedziałaś to nieświadome korzystanie ze złego oka, może też być świadome, z sztucznym chwaleniem i bez, polegające na świadomym uroku, rzuceniu klątwy
 

zioomal

Nowicjusz
Dołączył
13 Listopad 2006
Posty
2 192
Punkty reakcji
10
Wiek
25
To jest tylko zwykły przypadek. A teraz to mi się przypomniała bajka "Królowa Śniegu". Tam też coś podobnego było.
 

Vardamir

Sinner
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
10 335
Punkty reakcji
26
Wiek
35
Miasto
Necrovalley
To jest tylko zwykły przypadek. A teraz to mi się przypomniała bajka "Królowa Śniegu". Tam też coś podobnego było.
nie interesuje mnie zwykły przypadek czy pretekst do spalenia kobiety która dupy nie dała chętnemu dziadowi, chodzi mi o samo oko.
 
Do góry