Zioła

duchpdg

Nowicjusz
Dołączył
29 Lipiec 2010
Posty
26
Punkty reakcji
1
Chciałbym sobie hodować jakieś zioła na uspokojenie itp Możecie podać mi nazwy tych ziół?
 
Dołączył
18 Lipiec 2010
Posty
18
Punkty reakcji
0
Na uspokojenie możesz uprawiać również dziurawca (substancję czynną zawierają między innymi liście) czy walerianę( substancja czynna zawarta jest w korzeniu). Z innych ziół polecam miętę,bazylię,rozmaryn.

Pozdrawiam
Wojtek
 

los pomidoros

Nowicjusz
Dołączył
19 Lipiec 2010
Posty
56
Punkty reakcji
1
Chcesz hodować je w domu czy w ogrodzie? Do domu polecam zioła wieloletnie czyli bylinowe, warto posadzić: melisę, miętę, oregano, lebiodkę, rozmaryn i tymianek. Pamiętaj tylko, aby te większe posadzić w oddzielnych pojemnikach, gdyż ich korzenie zajmują sporo miejsca.
 

joanna104

Nowicjusz
Dołączył
8 Czerwiec 2010
Posty
36
Punkty reakcji
0
Na uspokojenie możesz uprawiać również dziurawca (substancję czynną zawierają między innymi liście) czy walerianę( substancja czynna zawarta jest w korzeniu). Z innych ziół polecam miętę,bazylię,rozmaryn.

Pozdrawiam
Wojtek


Z dziurawcem radzę uważać. Wiem, że od hodowli do spożycia sporo czasu minie, ale warto napisać, że to jest zioło, które uspokaja i dobrze wpływa na nastrój, jednak nie można spożywać go jeśli ma się kontakt ze słońcem. Wszelkie opalanie grozi pojawieniem się na skórze plam...
 
Dołączył
18 Lipiec 2010
Posty
18
Punkty reakcji
0
Faktycznie Joanno dzięki, że o tym wspomniałaś:) Zupełnie wypadło mi z głowy.

A jakie zioła hodujecie w domu z powodzeniem?

Pozdrawiam
Wojtek
 

Exterminator

Nowicjusz
Dołączył
4 Kwiecień 2010
Posty
99
Punkty reakcji
1
Wiek
30
Miasto
Strzelin/Wrocław
Miałem miętę, ale za małą doniczkę miała. Była też lawenda przez miesiąc, ale wylądowała na działce. Na wiosne posieję całą donicę mięty, melisy itp. ;)
 

kocury

Nowicjusz
Dołączył
9 Lipiec 2010
Posty
1 013
Punkty reakcji
11
Wiek
36
Miasto
Tam gdzie kończy się wszystko
Ja mam ziół z pół hektara, bo babcia je potem nam wciska na wszystko. Polecam melisę, świeża ślicznie pachnie cytryną, miętę, dziurawiec, krwawnik z miętą chyba też jest dobry:)
 

los pomidoros

Nowicjusz
Dołączył
19 Lipiec 2010
Posty
56
Punkty reakcji
1
Ja miętę uprawiałem w ogródku, po za tym melise i pokrzywę :) Fajnie jest do wody mineralnej z cytryną wrzucić listek mięty w upalny dzień
 
Dołączył
18 Lipiec 2010
Posty
18
Punkty reakcji
0
Sporo ziółek uprawiacie :)
U siebie miałem tylko bazylię na parapecie i miętę w ogrodzie.
W przyszłym roku zakładam ogródek ziołowy,mam nadzieję, że starczy czasu.
Jakieś sugestie w związku z tym może macie?
Ciekawe rozwiązania?

Pozdrawiam
Wojtek
 
Dołączył
18 Lipiec 2010
Posty
18
Punkty reakcji
0
Można to fakt.
Znalazłem takie cudo:
ogrodziolowy.jpg


Co o tym myślicie?

Pozdrawiam
Wojtek
 

eva.biedrona87

Nowicjusz
Dołączył
29 Październik 2010
Posty
9
Punkty reakcji
0
jeśli chodzi o zioła jako dekoracje do domu to polecam bazylię - niewielki koszt, ładne zielone liscie, a w dodatku smaczny dodatek do spaghetti :)
 

michal_z_bulowic

Nowicjusz
Dołączył
27 Październik 2010
Posty
339
Punkty reakcji
8
Również polecam bazylię. Zresztą takie podstawowe zioła to w każdym większym hipermarkecie można kupić a potem na parapecie doniczki poustawiać i mieć zawsze świeże zioła
 

kadet12345

Nowicjusz
Dołączył
20 Wrzesień 2007
Posty
111
Punkty reakcji
3
Można chodować i to dużo, wystarczy mieć trochę wiedzy o danych ziołach, czasu i chęci
 

meteorytka

Nowicjusz
Dołączył
24 Maj 2011
Posty
50
Punkty reakcji
0
z innymi doniczkowymi nie mam problemów i normalnie mi rosną, ale zioła szybko mi padają, zarówno te kupione w ogrodniczym, jak i wysiane przeze mnie.może jakiś pomysł, jak je utrzymać przy życiu?
 
Do góry