zimne dlonie i stopy

michasia123

Nowicjusz
Dołączył
23 Styczeń 2008
Posty
27
Punkty reakcji
0
Mam taki problem nie wiem od czego to zalezy moze mi podpowiecie. A mianowicie moje dlonie i stopy sa prawie zawsze zimne, niemal lodowate od czego to jest jakies problemy z krazeniem czy co? Co mi moze na ta dolegliwosc pomoc?
 

Tigrunia

Anastazja
Dołączył
1 Czerwiec 2006
Posty
923
Punkty reakcji
0
Miasto
Mazowsze
Ja mam tak samo xD
Ale nigdy nie byłam z tym u lekarza, wiem jednak że to ma związek z krążeniem.
Czytałam w internecie że są na to tabletki :p
Ale ja tam wole tego nie próbować ... ale jeżeli chcesz to idż do lekarza rodzinnego ... a on w razie potrzeby skieruje Cię na inne badania.
 
B

Blancaaa

Guest
Dzieje się tak za sprawą krążenia, które kieruje znacznie większe porcje krwi do organów wewnętrznych klatki piersiowej i brzucha kosztem krwi doprowadzanej do kończyn dolnych i górnych.spowodowane moze byc np. paleniem papierosow pniewaz nikotyna działa na naczynia krwionośne, które kurczą się i zaburzają krążenie krwi, choroby układu krążenia i oddechowego gdzie występuja zaburzenia krążenia obwodowego, a tym samym zmniejszenia zaopatrzenia w krew dłoni i stóp może przebiegać z towarzyszącym objawem uczucia chłodu w kończynach... wiec trzeba z tym udac sie do lekarza
 

mała*czarna

Nowicjusz
Dołączył
28 Luty 2006
Posty
5 681
Punkty reakcji
6
Dzieje się tak za sprawą krążenia, które kieruje znacznie większe porcje krwi do organów wewnętrznych klatki piersiowej i brzucha kosztem krwi doprowadzanej do kończyn dolnych i górnych.spowodowane moze byc np. paleniem papierosow pniewaz nikotyna działa na naczynia krwionośne, które kurczą się i zaburzają krążenie krwi, choroby układu krążenia i oddechowego gdzie występuja zaburzenia krążenia obwodowego, a tym samym zmniejszenia zaopatrzenia w krew dłoni i stóp może przebiegać z towarzyszącym objawem uczucia chłodu w kończynach... wiec trzeba z tym udac sie do lekarza
Dobrze. A jaka może być przyczyna jeśli dana osoba nie pali?
Mam tak samo.
 
B

Blancaaa

Guest
moze byc przez stres, niepokoj,choroba reumatyczna,choroba Buerger’a ,choroby układu krążenia i oddechowego z tym trzeba sie udac do specjalisty
 

Dominika D.

........
Dołączył
21 Listopad 2005
Posty
13 032
Punkty reakcji
4
Wiek
38
Miasto
Śląsk
ja tez tak mam co prawda nie zawsze, ale jak długo pisze na komputerze to ręce mam jak lód
ale ja w ogole zmarzluch jestem
 

SAG

Nowicjusz
Dołączył
18 Marzec 2008
Posty
659
Punkty reakcji
1
Wiek
33
Miasto
Myszkow
Tylko dziewice mają zimne dłonie:p
Nie no żart:)
Też mam zimne,ale jakoś nie mam z tym problemu,może to coś z krążeniem?
 

kasila19

Nowicjusz
Dołączył
22 Maj 2006
Posty
181
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
z dalekiej Pólnocy
tez mam ten problem od zawsze i nie dawno wykryli u mnie tzn sa podejrzenia RZS i r mam slaba krzepliwość krwi
 

nigerka

Nowicjusz
Dołączył
16 Luty 2008
Posty
480
Punkty reakcji
0
Ja mam zawsze zimne stopy i dłonie... Chłopak i mama mnie chcą do lekarza wysłać, w sumie to mam plan się wybrać tylko narazie czasu brak...

Ale zwykle to problemy z krążeniem...

Nie dziewice mają zimne ręce tylko Ci którzy są dobrzy w łóżku :D
 
B

Blancaaa

Guest
tak najczescies jest to problem z krazeniem chociaz moja siostara ma chorobe ukladu oddechowego
 

agusiunia1986

Nowicjusz
Dołączył
11 Maj 2008
Posty
1
Punkty reakcji
0
Mam taki problem nie wiem od czego to zalezy moze mi podpowiecie. A mianowicie moje dlonie i stopy sa prawie zawsze zimne, niemal lodowate od czego to jest jakies problemy z krazeniem czy co? Co mi moze na ta dolegliwosc pomoc?

no ja tez tak mam ale umnie jest to zwiozane z niedoczynnoscio tarczycy...
 

Dominika D.

........
Dołączył
21 Listopad 2005
Posty
13 032
Punkty reakcji
4
Wiek
38
Miasto
Śląsk
Nie dziewice mają zimne ręce tylko Ci którzy są dobrzy w łóżku :D

no prosze jakie tu teorie powstaja :D w sumie mój facet nie narzeka :p

mi też sie wydaje ze po prostu mam krążenie złe, choćby po tym jak organizm ragował na tabletki :]
ale wypije lampkę wina i już mi dużo cieplej :) tylko wtedy chłopak ucieka, bo jestem niebzepieczna
 

SAG

Nowicjusz
Dołączył
18 Marzec 2008
Posty
659
Punkty reakcji
1
Wiek
33
Miasto
Myszkow
Nie dziewice mają zimne ręce tylko Ci którzy są dobrzy w łóżku


a tego nie słyszałam:D ale dobrze wiedzieć xD
 
B

Blancaaa

Guest
a ja mam zimne stopy czy to tez oznacza ze jestem dobra w łóżku hehehehe ;) :) :p
 

nigerka

Nowicjusz
Dołączył
16 Luty 2008
Posty
480
Punkty reakcji
0
oj Blancaaa nie wiem heheh
Ja mam w każdym bądź razie wiecznie zimne stopy i dłonie...
Zawsze się ze mnie chłopak śmieje że jak się kładziemy do łóżka to jestem lodowata ale za to rano się można poparzyć :D

Dobra, nie zmieniajmy tematu... Tak czy siak można by się z tym wybrać do lekarza...
 

SAG

Nowicjusz
Dołączył
18 Marzec 2008
Posty
659
Punkty reakcji
1
Wiek
33
Miasto
Myszkow
Ja też mam dłonie i stopy zawsze zimne;d wręcz lodowate:D

Więc dziewczęta proponuje zapytać się czy jesteśmy dobre naszych partnerów?:D jak sie ich ma.
 

madziula_90

Nowicjusz
Dołączył
15 Marzec 2008
Posty
13
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
daaaaaleko
Ja też mam zimne dłonie i stopy, jak czasem dotknę kogoś to zawsze mnie ten ktoś odpycha, ciekawe dlaczego? :D Ale nigdy nie myślałam żeby iść z tym do lekarza. Może jednak warto się wybrać...
 

zytka

Nowicjusz
Dołączył
15 Luty 2008
Posty
27
Punkty reakcji
0
Miasto
łódź
To wina słabego krążenia krwi.Proponuje uprawiać sport :sport:
 

ankaz

Nowicjusz
Dołączył
12 Czerwiec 2007
Posty
40
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
M. Górka
Ja też mam zimne stopy i dłonie. Byłam z tym u lekarza rodzinnego i ona mi przypisała jakąś witaminę ponieważ w moim wieku( mam teraz 19 lat) nie przypisuje sie podobno żadnych leków bo w późniejszym wieku można mieć problemy z wątrobą itp. Co do sportu to uprawiam i jakoś wielkiej różnicy nie zauważyłam:p
 
Do góry