ziewanie

M

Mia

Guest
od dziecinstwa cierpie na bezsennosc. od tygodnia cos sie zmieniło, cos sie poprzestawiało. wciaz jestem senna ,wciaz ziewam potrafie przespac 10h/dobe. co jest grane. anemia? niedotlenienie org moze wywołac ziewanie.
moze ktos miewa podobnie?moze to tylko taki czas i minie? dodam ze jestem wege. moze faktycznie niedobór zelaza?
 

Barton

Nowicjusz
Dołączył
20 Styczeń 2007
Posty
1 428
Punkty reakcji
1
Wiek
40
O Boże, nie powinnaś rezygnować z mięsa. Albo zastąp je twarogiem, grochem, fasolą czy bierz suplementy białkowe... :/ Co to sobie ludzie potrafią wymyślić.

Ja też śpię po 10h/dzień. Wydaje mi się, że to objaw normalny, tzw. depresji zimowej. Mniej Słońca, bo krótsze dni. Człowiek najchętniej by przespał ten okres razem z niedźwiedziami.

3 kawy dziennie i można funkcjonować normalnie :)

Poza tym jak jesteś wege to bym się martwił raczej o witaminę B12. Mam nadzieję, że wypijasz dostateczną ilość mleka lub dostarczasz inne produkty nabiałowe (albo chociaż glony :/) http://pl.wikipedia.org/wiki/Witamina_B12 Chyba, że suplementujesz, to ok.

Ziewanie owszem, jest wywoływane przez niedotlenienie, a ściślej wskutek ucisku na nerwy płuc. Może idź do lekarza :p
 
M

Mia

Guest
O Boże, nie powinnaś rezygnować z mięsa. Albo zastąp je twarogiem, grochem, fasolą czy bierz suplementy białkowe... :/ Co to sobie ludzie potrafią wymyślić.

Ja też śpię po 10h/dzień. Wydaje mi się, że to objaw normalny, tzw. depresji zimowej. Mniej Słońca, bo krótsze dni. Człowiek najchętniej by przespał ten okres razem z niedźwiedziami. 3 kawy dziennie i można funkcjonować normalnie :)

spoko o wegetarianizmie nie musisz mnie uczyc. miesa nie jem juz pare rat i wszystko ładnie zastepuje.
dapresja zimowa... niebardzo. od 3 lat jade na antydepresantach wiec takowe objawy mnie mijają...
 

Barton

Nowicjusz
Dołączył
20 Styczeń 2007
Posty
1 428
Punkty reakcji
1
Wiek
40
Wszystko traci swą skuteczność z czasem. Każdy lekarz ci to powie - tolerancja organizmu na lekak z czasem się zwiększa.
 
M

Mia

Guest
Wszystko traci swą skuteczność z czasem. Każdy lekarz ci to powie - tolerancja organizmu na lekak z czasem się zwiększa.

nie w przypadku antydepresantów. to leki nieuzalezniajace i jesli zajdzie taka potrzeba mozna je brac całe zycie. ale nie o tym temat. nota bene powoli bede odstawiac :D
najdziwniejsze jest to ze przez ostatnie pare lat przesypiałam w nocy max 5h i to na srodkach nasennych. a teraz spie nawet w dzien
 

nikita

Nowicjusz
Dołączył
29 Październik 2006
Posty
76
Punkty reakcji
0
Myślę, że powinnaś sobie zrobić morfologię; podstawowe wyniki, zmierzyć sobie ciśnienie krwi. Jeżeli okaże się, że masz anemię, to jedz wątróbkę(ach sorki jesteś wega) nie no to idź do lekarza ;) a może jesteś przemęczona i tak reagujesz na stres??
 

nuworld

Błądzi człowiek, póki dąży.
Dołączył
9 Listopad 2007
Posty
3 029
Punkty reakcji
5
Moze masz niskie cisnienie krwi? za niskie?
 

hipekk

Nowicjusz
Dołączył
30 Grudzień 2005
Posty
447
Punkty reakcji
2
Wiek
36
Miasto
Lublin
Ja też tak ostatnio mam ale u mnie jest to spowodowane tym że nie pracuje narazie i poprostu taki "leń" mnie dopadł chyba... Mam nadziejej ze jak pójde znów do pracy do wzystko wróci do normy ...


Ps. Mia a może Ty normalny śpioch się zrobiłas i tyle ;)
 
M

Mia

Guest
Ja też tak ostatnio mam ale u mnie jest to spowodowane tym że nie pracuje narazie i poprostu taki "leń" mnie dopadł chyba... Mam nadziejej ze jak pójde znów do pracy do wzystko wróci do normy ...
Ps. Mia a może Ty normalny śpioch się zrobiłas i tyle ;)

daj spokój bóple egzystencji. teraz to i dla mnie doba ma za mało godzin. jak spac nie umiałam było wam raz. teraz przychodze z pracy, troche jeszce popracuje nad twórczoscia bo okres swiateczny i da sie zarobic no i w kime... moze przepracowana jestem...kto wie..
 

Lestat

Nowicjusz
Dołączył
11 Czerwiec 2007
Posty
2 195
Punkty reakcji
22
Miasto
Szeol
A moze Mia wpadasz w sen zimowy, w koncu takie miski jak Ty juz dawno spia. :D

A tak serio: Primo, magnez plus potas codziennie, o ile pijesz duzo kaw. Bo wbrew pozorom, kawy wyplukuja magnez i potem senni chodzimy.

Secundo: Jak u Ciebie jest z cukrem i czy duzo pijesz?
 
M

Mia

Guest
A moze Mia wpadasz w sen zimowy, w koncu takie miski jak Ty juz dawno spia. :D

A tak serio: Primo, magnez plus potas codziennie, o ile pijesz duzo kaw. Bo wbrew pozorom, kawy wyplukuja magnez i potem senni chodzimy.

Secundo: Jak u Ciebie jest z cukrem i czy duzo pijesz?

pije ogromnie duzo. nawet przez to lezałam na endokrynologii kiedys ale nic nie wykryli.
cukier do tej pory był w dolnych granicach normy ale ostatnio nie wiem
kawy nie pije wcale bo nie moge.
 

jakas_tam_17

Nowicjusz
Dołączył
25 Czerwiec 2007
Posty
653
Punkty reakcji
1
Wiek
33
Miasto
:)
ja mam tak codziennie :) na lekcjach, a najbardziej na religi i po. Wtedy to dopiero w ciągu 45 min. ziewam z 20 razy ;D

ale czasami jest tak, ze sama pogoda tak na nas działa. Jakies witaminki, albo cóś inne, albo po prostu minie ci to :)
 

lady_mimoza

Nowicjusz
Dołączył
28 Lipiec 2007
Posty
147
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
Wrocław
nie no to jest dziwne, skoro nigdy nie sypiasz za duzo, a teraz cie wzieło. zima mi się wydaje nic do rzeczy tutaj chyba nie ma. taka sennosc to objaw wielu chorob... cukrzyca, coś z tarczycą, anemia, nadcisnienie/niedocisnienie itp itd ;| może się wybierz do lekarza? takie zgadywanie nie ma sensu xD
 
M

Mia

Guest
to sie troszku odmieniło, od kilku dni mam stale zatkane uszy.
zamiast swoich słów i swiata zew słysze pulsowanie serca.
cisnieni-w sumie norma ale za mała amplituda (96/80)
jak sobie z tym poradzic?
 
Do góry