Ziemia do kwiatow

andzia82

Nowicjusz
Dołączył
24 Marzec 2007
Posty
8
Punkty reakcji
0
Witam!
Kupilam specjalna ziemie do paproci bo nadszedl czas by przesadzic moje cuda. Po tygodniu zauwazylam ze na ziemi pojawila sie plesn. Mam pytanko czy z ziema jest cos nie tak? Bo przesadzalam tez mojego "Skrzydlokwiata" do ziemi uniwersalnej i na niej tez pomalu zaczyna wychodzic plesn. Wszystkie kwiaty trzymam w doniczkach plastikowych - moze to jest przyczyna? Prosze o rade!
:(
 

Lucius

Nowicjusz
Dołączył
24 Marzec 2007
Posty
40
Punkty reakcji
0
Przukro mi to stwierdzić ale wszystko wsakuzuje na to że ziemia która zostałą zakupiona przez ciebie nie spełnia norm unijmych,bądz co gorsza pochodzi z nielegalnego przemytu z Micigorzyc...
 

fingolfin

Nowicjusz
Dołączył
24 Luty 2007
Posty
150
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Chorzów
:D:D
Ziemia zawiera dużo składników organicznych, skoro atakuje ją pleśń, więc jest dobra - na piasku nie będzie pleśni.

Spróbuj przykryć wierzchnią warstwę ziemi piaskiem czy żwirkiem, wygląda to efektownie i przy okazji powinno zniwelować to zjawisko.
 

BananowyJasio

Nowicjusz
Dołączył
9 Grudzień 2007
Posty
53
Punkty reakcji
0
:D:D
Ziemia zawiera dużo składników organicznych, skoro atakuje ją pleśń, więc jest dobra - na piasku nie będzie pleśni.

Dobrze gada, da mu herbaty! :D.

Domyślam się, że podlewasz paproć tak, jak poprzednio więc to nie od wilgoci ta pleśń.
Kup w pierwszej lepszej kwiaciarni albo ogrodniczym (lepiej tam, zazwyczaj jest taniej) jakieś pałeczki na tą pleśń, tylko zastosuj pół porcji. Powinno pomóc :). I przykryj ziemię jakimś, kolorowym najlepiej, żwirkiem.
Powodzenia ;)
 
Do góry