Zielona Herbata

okrus18

Nowicjusz
Dołączył
25 Październik 2005
Posty
67
Punkty reakcji
0
Cóż ja czytałam że zielona herbata rzeczywiście jest bardzo zdrowa, ale co do odchudzania to chyba coś działa że minimalnie przyśpiesza spalanie kalorii jak na przykład po jedzeniu idziesz na spacer to lepiej sobie wypij zieloną herbatkę ;). Może się mylę ale tak słyszałam ale pij pij napewno ci nie zaszkodzi :)
Osobiście jestem zdania że w odchudzaniu faktycznie lepsza jest czerwona ^^
 

Pancernik

Czarna Mamba
Dołączył
6 Październik 2005
Posty
3 196
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
z Nienacka
Ja pije i czerwona i zielona i zwykla ale w moc odchudznia tych herbatek jakos nie wierze :) Choc niewykluczone ze jakos tam wspomagaja ten proces :)
Ale ja na Twoim miejscu postawilabym na cwicznia i na tym sie skupila najbardziej :)
 

mała*czarna

Nowicjusz
Dołączył
28 Luty 2006
Posty
5 681
Punkty reakcji
6
To może napiszesz czy działa ? Bo mi jest trudno uwierzyć w to że takie herbatki działają wiem tylko że przeczyszczające działają aż za dobrze :D
 

a.n.i.a.

Nowicjusz
Dołączył
17 Marzec 2006
Posty
1 064
Punkty reakcji
0
Wiek
40
Szczerze was podziwiam z tymi herbatkami :p ja raz chciałąm zacząć pić zieloną herbate, tak dla zdrowia i skończyło się na jednym łyku bo dalej nie umiałam, tak mi nie smakowała :/ , a czerwoną raz skosztowałam od mojej mamy, bo ona takie pije to skończyło się tak jak z zieloną :D
 

Szklista

niekonwencjonalna
Dołączył
14 Marzec 2006
Posty
1 704
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
wieje wiatr?
witam! słyszałam wiele dobrych rzeczy na temat herbatek, ale osobiscie nie probowałam. :)
 

Dominika D.

........
Dołączył
21 Listopad 2005
Posty
13 032
Punkty reakcji
4
Wiek
38
Miasto
Śląsk
czerwonej nigdy nie pilam, a zielona nie jest zla, tylko trzeba wiedziec jaka kupic, bo nie kazda jest dobra, np. z dodatkiem opuncji jest spoko, z grejfrutem tez mi smakowala
 

mała*czarna

Nowicjusz
Dołączył
28 Luty 2006
Posty
5 681
Punkty reakcji
6
Osobiście uważam że najlepsza herbata jaką dotąd piłam to czarna a zwłaszcza z Liptona umm....miodzio :D polecam
 

Dominika D.

........
Dołączył
21 Listopad 2005
Posty
13 032
Punkty reakcji
4
Wiek
38
Miasto
Śląsk
przez pewniem czas ja pilam, ale jakos mi sie juz znudzila :p przerzucilam sie na kawe
 

dziuuubus

Nowicjusz
Dołączył
24 Marzec 2006
Posty
9
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Miasto
Kraków
Ja pije czerwoną... zwłaszcza po jakis obfitszych posiłkach i mnie pomaga ;D
Nie jest niestety najsmaczniejsza... no chyba że wersja z cytrynką ;)

A kawę owszem tez... i to bardzo chętnie :D
 

editt

Nowicjusz
Dołączył
2 Luty 2006
Posty
14
Punkty reakcji
0
ja pije czerwonia herbate i zielona. nie wiem czy cos dzialaja, ale mam juz taka obsesje na punkcie odchudzania ze wmawiam sobei ze napewno mi pomagaja. ale tak serio to wiem jedno: zielona herbata pomaga mi na koncentracje. wszystkie 7 egzaminow zdalam takze dzieki niej :)
 

sandruska

Nowicjusz
Dołączył
30 Styczeń 2006
Posty
69
Punkty reakcji
0
Wiek
37
ja pije już długo zieloną herbate, ale nie dlatego że wierze w jej właściwości odchudzające tylko dlatego że mi smakuje :)
 

anitka90

Nowicjusz
Dołączył
3 Luty 2006
Posty
38
Punkty reakcji
0
No wiec zielona herbate wciaz pije :) Faktycznie raczej efektow odchudzania nie zauważyłam :p Jednak wydaje mi sie, ze pomaga na trawienie i naprawde budzi do życia. Na początku niezbyt mi smakowała, ale teraz naprawde ją polubiłamm i nie wyobrazam sobie sniadania bez kubka zielonej herbaty. Najbardziej lubie z Liptona z cytryną :)
 

laura.tomaszczyk

Nowicjusz
Dołączył
1 Wrzesień 2006
Posty
13
Punkty reakcji
0
zaczęłam pić zieloną herbatę parę lat temu, kiedy chciałam schudnąć, ale udało mi się zrzucić pięć kilogramów dopiero wtedy, kiedy zaczęłam ćwiczyć - tak więc sama herbatka nic nie daje. Jest za to bardzo zdrowa i dobra na trawienie. Co do smaku - można się przyzwyczaić. Polecam szczególnie herbatą liściastą, bo ta z torebek jest gorsza
 

kataryna

Po burzy ZAWSZE wschodzi Słońce! Nawet po najwięks
Dołączył
6 Grudzień 2005
Posty
6 512
Punkty reakcji
1
Wiek
32
Miasto
lepiej nie wiedzieć :P
Ja keidyś piłam czerwoną, z cytryną mi bardzo smakowała, ale jeśli chodzi o spalanie kalorii, to nic nie daje. Z zielona tak samo.
 

ania_civ

Nowicjusz
Dołączył
19 Lipiec 2006
Posty
1 881
Punkty reakcji
0
Okazuje się, że właściwości każdej herbaty są podobne - również popularnej czarnej, na którą w Chinach mówią czerwona właśnie. Zielona nie ma w tym względzie magicznych właściwości.

Najnowsze badania wykazały że picie 3-4 filiżanek herbaty dziennie - obojętnie jakiej - wpływa bardzo dobrze na serce, cisnienie itd.

Ale wpływ na wagę jest znikomy. Najlepszy wpływ ma zdrowa dieta, systematyczna - czyli zero głodówek i ćwiczenia.
 

babcia razor blade

Nowicjusz
Dołączył
16 Wrzesień 2006
Posty
183
Punkty reakcji
0
Ja pije zielona herbatke :p Dobra jest :p Wiesz zdrowa to ona jest ale nie pomaga stracic zbednych kilogramow... Za to czerwona owszem :)

Zielona :

*chroni przed zawałem serca,
* łagodnie stymuluje krążenie,
* zapobiega zwężaniu się naczyń krwionośnych,
* obniża poziom cholesterolu,
* zmniejsza ryzyko zachorowań na raka,
* wzmacnia zęby i kości,
* reguluje procesy trawienne.


Czerwona :
*wspomaga pracę wątroby,
*obniża poziom cholesterolu,
* oczyszcza organizm,
*pobudza procesy trawienne,
* skutecznie walczy z nadwagą,
*łagodzi skutki spożycia alkoholu,
*wzmacnia organizm

Pozdro :)
 

asuo

Nowicjusz
Dołączył
21 Październik 2006
Posty
3
Punkty reakcji
0
Ja pije zielona herbatke :p Dobra jest :p Wiesz zdrowa to ona jest ale nie pomaga stracic zbednych kilogramow... Za to czerwona owszem :)

Zielona :

*chroni przed zawałem serca,
* łagodnie stymuluje krążenie,
* zapobiega zwężaniu się naczyń krwionośnych,
* obniża poziom cholesterolu,
* zmniejsza ryzyko zachorowań na raka,
* wzmacnia zęby i kości,
* reguluje procesy trawienne.
Czerwona :
*wspomaga pracę wątroby,
*obniża poziom cholesterolu,
* oczyszcza organizm,
*pobudza procesy trawienne,
* skutecznie walczy z nadwagą,
*łagodzi skutki spożycia alkoholu,
*wzmacnia organizm

Pozdro :)

Dla tych którzy nie lubią zielonej cherbaty proponuję spróbować:
- Herbata zielona Ice Tea, butelka plastikowa 0.5l, Lipton

Naprawdę czuć aromat zielonej herbaty a do tego jest sto razy smaczniejsza od tej parzonej:) Polecam!
 

paamelaa

Nowicjusz
Dołączył
21 Październik 2006
Posty
2
Punkty reakcji
0
Wiek
35
popierwam ze czerwona lepsza i mowi sie tez ze ogrzewa organizm a zielona chlodzi
 
Do góry