Zgrywanie zdjęć z aparatu na PC przez USB

dlubacz

Nowicjusz
Dołączył
4 Maj 2009
Posty
120
Punkty reakcji
1
Wiek
32
Miasto
Wałbrzych
Witam!

Mam problem z aparatem Fujifilm Finepix J38... Ale myślę, że temat powinien być uniwersalny i przydatny także dla innych użytkowników.

Otóż nie mogę zgrać zdjęć z mojego Fuji na komputer przy użyciu kabla USB... Komputer nie odczytuje pamięci aparatu, oraz karty jako przenośne urządzenia. Zainstalowałem już potrzebne oprogramowanie (FinePixViever S - który znajdował się w komplecie z aparatem)... Niestety ten program niewiele a nawet nic nie pomógł, ponieważ on też nie potrafi połączyć się z aparatem. Uszkodzenie aparatu/kabla USB/komputera/wyjścia USB/karty SD nie wchodzi w grę, ponieważ wszystkiego mam po dwie sztuki i nigdzie nie działa...

Mam prośbę, dobrze by było gdybyście nie dawali rad dotyczących mojego przypadku, lecz podali jakiś uniwersalny program który zdoła połączyć się z aparatem i zgrać z niego zdjęcia.

Dzięki i pozdrawiam!
 

kreoss

Miłościwie Wam Panujący
Dołączył
9 Sierpień 2008
Posty
535
Punkty reakcji
4
Miasto
Gliwice
uniwersalny program jest w każdym Windowsie, nim spróbuj może coś pomoże. jeśli nie korzystaj z czytnika kart.

Moim zdaniem czytnik to najlepsze wyjście, nie zużywa baterii na aparacie.
 

dlubacz

Nowicjusz
Dołączył
4 Maj 2009
Posty
120
Punkty reakcji
1
Wiek
32
Miasto
Wałbrzych
Czytnik mam, ale wolę korzystać z USB. Eksplorator systemu nie pomaga, SP2 jest, kreator skanera i aparatu fotograficznego także daje d. :) Potrzebny jest jakiś program. Zastanawiam się, czy Photoshop ma jakąś funkcję umożliwiającą zgranie zdjęć z aparatu...
 
Do góry